۱۰ عادت قدرتمند که شما را میلیونر می‌کند

14

روزی را به یاد می‌آورم که در زیرزمینی سرد و پر از گردوغبار نشسته بودم و فکر می‌کردم چه عادت‌هایی می‌توانند زندگی‌ام را عوض کنند. مصصم بودم تغییری ایجاد کنم، ولی نمی‌دانستم چطور یا از کجا شروع کنم. با این حال، اعتقاد داشتم اگر عادت‌هایم را تغییر بدهم، عادت‌هایم من را تغییر خواهند داد. کم‌کم عادت‌هایی را در خود ایجاد کردم که برایم نتایج مثبتی در پی داشتند؛ در زندگی حرفه‌ای پیشرفت کردم و در زندگی شخصی اعتماد‌به‌نفس بیشتری به دست آوردم. در ادامه عادات میلیونرها را برایتان نوشته‌ام؛ عادات میلیونرها.

۱. ساده حرف بزنید

چقدر خوب می‌توانید منظورتان را منتقل کنید؟ میلیونرها می‌دانند چطور منظورشان را کاملا ساده منتقل کنند. آنها با دقت کلماتشان را انتخاب می‌کنند و جملاتشان پرمعناست. من هر روز به‌دقت لغت‌نامه می‌خوانم، ولی هیچ‌وقت سعی نمی‌کنم از تمام لغت‌هایی که بلدم استفاده کنم. مصنوعی صحبت‌کردن برای اکثر مردم نتیجه‌ای جز از‌دست‌دادن فرصت‌ها نداشته است. خلاصه اینکه هیچ‌وقت پرگویی نکنید و همیشه ساده حرف بزنید.

برای اینکه فن بیان خوبی داشته باشید و راحت صحبت کنید، به کلاس‌های آموزشی بروید و مهارتش را کسب کنید. متأسفانه خیلی از مردم از سر تنبلی خود را با عادت‌های دیگران وفق می‌دهند، اما یکی از عادات میلیونرها این است که سخت می‌کوشند آنچه می‌گویند یا می‌نویسند بهتر و راحت‌تر بیان شود.

۲. قدیمی‌ها را رها کنید

قبل از اینکه بتوانید با چیز جدیدی روبه‌رو شوید، باید از کهنه آن دست بکشید. اگر ماشین یا خانه جدید می‌خواهید، با خانه و ماشین قدیمی‌تان خداحافظی کنید و دنبال جدیدش بگردید. اگر می‌خواهید نگرشی مثبت به زندگی داشته باشید، باید اول از شر نگرش‌های منفی خلاص شوید. برای رهایی از عادت‌های منفی، باید آنها را با عادت‌های مثبت جایگزین کنید، مثلا با عادات میلیونرها.

ما همان چیزی هستیم که دائم به آن مشغولیم. برتربودن نه یک عملکرد که یک عادت است.

۳. برنامه‌ریزی روزانه داشته باشید

من هر روز برنامه‌هایم را یادداشت می‌کنم. مشغول هر کاری باشید، چه ترسیم چشم‌انداز مالی باشد، چه نوشتن برنامه وظایف هفتگی، نیاز دارید برنامه‌ریزی روزانه خود را داشته باشید. داشتن برنامه روزانه، در طی مسیر مدام نیروی حرکت شما را افزایش می‌دهد.

با برنامه‌ریزی اهداف هر روز را معلوم می‌کنید و امکان اولویت‌بندی را به خود می‌دهید. الویت‌بندی یعنی انجام مهم‌ترین کار اولین الویت است. با این کار به‌جای انجام‌دادن فعالیتی ۱۰۰دلاری می‌توانید فعالیتی ۱۰۰۰دلاری را انجام بدهید. وقتی برنامه‌تان را با انجام کارهای پرسود پر کنید، به دارایی خود افزوده‌اید و در مسیر میلیونر شدن قرار خواهید گرفت.

برای تهیه کتاب «ده ستون ثروت» کلیک کنید

۴. به خودتان وفادار بمانید

باید به قرارهای شخصی‌ که با خودتان گذاشته‌اید پایبند بمانید. خیلی پیش خواهد آمد که دیگران از شما بخواهند ارزش‌های شخصی‌تان را فدای اهداف حرفه‌ای کنید. در برابر این وسوسه تسلیم نشوید. هیچ‌چیز مهم‌تر از آن نیست که در زندگی حرفه‌ای و شخصی، به خودتان وفادار بمانید. این‌گونه می‌توانید کار را با لذت همراه کنید.

عجیب است، اما حقیقت دارد که بسیاری سعی دارند به شما بگویند نمی‌توانید کارتان را با لذت همراه کنید. این ادعای پوچ از طرف کسانی مطرح می‌شود که نخواسته‌اند مطابق ارزش‌های خودشان زندگی کنند. وقتی کاری را می‌کنید که عاشقش هستید، کار برایتان لذت‌بخش می‌شود. وقتی با خودتان صادق باشید، اعتبارتان افزایش خواهد یافت و سبب شکوفایی خود و دیگران می‌شوید. هیچ‌‌گاه با صرف‌نظر کردن از ارزش‌ها و ایده‌هایی که برایتان بیشترین اهمیت را دارند اعتبار خود را به خطر نیندازید. این یکی از عادات میلیونرها است.

۵. تصمیم‌ بگیرید

تصمیم‌گیری زیاد از عادات میلیونرها

هرچه بیشتر تصمیم بگیرید، موفق‌تر خواهید بود. برخی افراد روزانه یک دو جین تصمیم می‌گیرند و برخی دیگر قادرند روزانه درباره صدها چیز تصمیم‌ بگیرند. فردی که بیشترین تصمیم را می‌گیرد برنده است، حتی اگر آن تصمیمات منجر به شکست شوند.

البته بسیاری تسلیم ترس می‌شوند و از گرفتن تصمیم‌های دشوار اجتناب می‌کنند. فلج روانی حاصل از این ترس باعث می‌شود فرد تصمیمی نگیرد و خود را از فرصت‌های ممکن محروم کند. همیشه تصمیم بگیرید، حتی وقتی نمی‌دانید این تصمیم شما را به کجا خواهد برد. در این مسیر، خیلی زود پاسخی را که نیاز دارید پیدا خواهید کرد.

۶. سؤال بپرسید

اکثر آدم‌ها چون فکر می‌کنند پاسخ همه‌چیز را می‌دانند از حقیقت دور می‌افتند. باید سؤال بپرسید تا مسیر پیش‌ رویتان را واضح ببینید. بسیاری از سر عادت با ساختن جوابی در ذهنشان راه خود را حدس می‌زنند و سؤالی نمی‌پرسند. این از عادات میلیونرها نیست.

برای میلیونر شدن دست از پاسخ دادن به سؤال‌هایتان بردارید و از دیگران سؤال بپرسید. زمانی که نیاز دارید حقیقت را بدانید، باید دنبالش بگردید نه اینکه صرفا به حدس ‌و‌ گمان بسنده کنید. بسیاری از پرسیدن اجتناب می‌کنند چراکه نمی‌خواهند با واقعیت روبه‌رو شوند، واقعیتی که آنها را می‌ترساند. سؤال‌کردن همچنین ما را به فرایند پرزحمت فکر‌کردن مجبور می‌کند؛ این هم دلیل دیگر اجتناب افراد از پرسیدن است.

درباره انسان‌ها با سؤالاتی که می‌پرسند قضاوت کن نه با جواب‌هایی که می‌دهند.

۷. زمان بگذارید و در کارتان استاد شوید

قرار بود پیانیستی حرفه‌ای در یک مهمانی برای ۵۰ زن ثروتمند بنوازد. پس از نواختن پیانو، فردی از میان جمعیت رو به پیانیست کرد و گفت: «حاضرم هرچی دارم بدم تا مثل تو بنوازم.» پیانیست قهوه‌اش را آرام مزه‌مزه کرد و گفت: «بعیده چنین کاری کنی.» جمعیت در بهت و حیرت فرو رفت و سکوتی سنگین برقرار شد. پیانیست ادامه داد: «حاضری هرچی رو داری بدی تا مثل من بنوازی، البته همه‌‌چی به‌جز زمان رو. حاضر نیستی ساعت‌‌ها، روزها و سال‌ها وقت صرف تمرین کنی.» سپس لبخند گرمی زد و گفت: «قصدم انتقاد نبود، فقط خواستم بگم که وقتی می‌گویید حاضرید هر کاری بکنید تا مثل من بنوازید، واقعا چنین منظوری ندارید.»

شما هم زمان بگذارید و در کارتان حرفه‌ای شوید، این از عادات میلیونرها است.

هر استادی روزی ناشی بوده است.

۸. به ظاهرتان توجه کنید

بهبود ظاهر یکی از بهترین عادات میلیونرها است. چهار یا پنج بار ورزش در هفته از نظر فیزیکی شما را جذاب‌تر می‌کند و با انجام تغییرات کوچک می‌توانید زیباتر شوید. می‌توانید ظاهرتان را با کارهای کوچکی مثل اصلاح صورت یا آرایش‌کردن بهبود دهید. با این کار، خیلی زود متوجه می‌شوید که موقعیت‌های بیشتری برایتان پیش می‌آید. به یاد داشته باشید شبیه میلیونرها به نظر رسیدن بهترین راه میلیونر شدن است.

۹. بهترین کار را انجام دهید

تنها مؤلفه موفقیت که اختیارش در دست شماست تلاشتان است. معمولا آدم‌ها کم‌ارزش‌ترین کارها را انجام می‌دهند و انتظار بیشترین نتیجه را دارند. از عادات میلیونرها این است که به‌جای انجام هر کاری، راه‌های بهتری برای دستیابی به اهداف خود پیدا می‌کنند. آنها می‌کوشند از استعدادشان حداکثر استفاده را ببرند و هم‌زمان تلاش زیادی برای ارتقای خودشان با کمک‌گرفتن از انسان‌ها و سیستم‌ها می‌کنند.

تازگی‌ها اینجا یک متر برف آمده بود و پاروکردنش کلی زحمت داشت. همسایه‌ام جویای حال من شد و در حالی که در برف فرو رفته بود، پرسید: «نمی‌خوای بیای و برف پارو کنی؟» گفتم: «نه، یکی رو استخدام کرده‌ام که برف‌ها رو پارو کنه.» وقتی تلاشتان را بر چگونگی به کارگیری استعداد خودتان متمرکز کنید، به‌طور فوق‌العاده‌ای ثروت خود را افزایش می‌دهید.

وقتی شاخه آن‌قدر بالاست که مردم دستشان به آن نمی‌رسد، وانمود می‌کنند انگور دوست ندارند.

۱۰. از قانون ۵۰۰ پیروی کنید

در ابتدای کارم برای یافتن مشتری مشکلات زیادی داشتم تا اینکه قانون ۵۰۰ را به کار بردم. این قانون زندگی‌ام را تغییر داد و به من آموخت برای میلیونر شدن هر ماه باید با تلفن یا ایمیل با ۵۰۰ نفر تماس بگیرم.

می‌دانستم تعداد زیادی جواب نه خواهم گرفت، اما همچنان تصمیم داشتم این کار را انجام بدهم. خوشبختانه فهمیدم راه‌های زیادی برای تهیه فهرست تماس وجود دارد. قدم اول این است که با پشتکار در جست‌وجوی افرادی باشید که بیش از همه به استعداد شما احتیاج دارند. زمانی که توانستید توجهشان را با یک ایمیل یا تماس تلفنی جلب کنید، باید با ارائه‌ مقدمه‌ای شایسته قدم به جلو بردارید و محصول و خدمات خود را پیشنهاد بدهید.

واضح است که پیشنهادتان مطلوب همه نخواهد بود، پس برای اینکه بارها پس زده شوید آماده باشید. اگر ۵درصد از تماس‌هایتان هم منجر به گفت‌وگو شوند، آدم خوش‌شانسی هستید.

سخن پایانی

عادت‌های خوب به‌اندازه عادت‌های بد اعتیاد‌آورند. زمانی که عادت خوبی کسب کردید، به‌سمت عادت‌های خوب بعدی پیش بروید. انسان معمولا هر سال ۶ تا ۱۰ عادت تازه پیدا می‌کند و این یعنی هر سال همین تعداد عادت را نیز از دست می‌دهد. در هر صورت، به عادت‌های روزمره خود و اینکه چه اثری روی شما می‌گذارند فکر کنید. به خاطر داشته باشید شما هستید که عادت‌هایتان را شکل می‌دهید و پس از آن، عادت‌هایتان شما را شکل می‌دهند.


در ادامه بخوانید: ۱۱ سوالی که رهبران با هوش هیجانی بالا از خودشان می‌پرسند
اصول کسب ثروت را بیاموزید و عادت‌های افراد ثروتمند را در خود ایجاد کنید.منبع entrepreneur
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها (از 14 دیدگاه)
 1. عنایت می‌گوید

  سلام بسیار خوب بود اگه یک شبکه اجتماعی مثل تلگرام بود که عضو میشدیم بهتر بود

 2. یزدان نوروزی می‌گوید

  یک نرم افزار طراحی کنید موضوعات رو طبقه بندی کنید.
  برای راه های درمانی و روش های مختلف هم میتونید در نرم افزار اعمال کنید,
  پیشنهاد میکنم توی بازار قرارش ندید.

 3. آریان می‌گوید

  من همیشه فک میکنم چگونه پولدار شوم ولی نمی دانم

هر سوالی داری از
هوش مصنوعی رایگان
بپرس!

close icon
close icon