بهترین هتل های استانبول؛ ۲۰ هتل فوق‌العاده در مناطق مختلف استانبول

0

گذشتهٔ باشکوه استانبول یا قسطنطنیه هنوز هم در کوچه‌پس‌کوچه‌های این شهر دیده می‌شود. گردشگرهای استانبول با تماشای گنبد مساجد، برج ناقوس کلیساها، ساختمان‌های رومی، برج‌وباروهای بیزانسی و کاخ‌های عثمانی به دل تاریخ سفر می‌کنند؛ بسیاری از این ساختمان‌ها امروزه به هتل های استانبول تبدیل شده‌اند و مکان‌های فوق‌العاده‌ای برای اقامت هستند. در ادامه شما را با بهترین هتل های استانبول بیشتر آشنا می‌کنیم. همراه ما باشید.

هر شهری روی این کرهٔ خاکی جذابیت‌های خودش را دارد، اما هیچ‌جا استانبول نمی‌شود. این شهر با اتصال دو قارهٔ آسیا و اروپا به‌هم،‌ محل برخورد فرهنگ‌های شرق و غرب بوده است. استانبول آخرین قلعهٔ امپراتوری روم، قلب تپندهٔ امپراتوری بیزانس و پایتخت عثمانی بوده است. تاریخ استانبول پُر از شکست‌ها و پیروزی‌های خواندنی و فرازوفرودهای شنیدنی است.

اگر شما هم قصد سفر به این شهر کهن را دارید، در این مقاله ۲۰ تا از بهترین هتل های استانبول را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. هتل نوماد

هتل نوماد، یکی از بهترین هتل های استانبول

آدرس: استانبول، خیابان تجارت‌هانه (Ticarethane)، شمارهٔ ۱۵

هتل چهار ستارهٔ نوماد (Nomade) در محلهٔ بی‌نظیری واقع است و به‌تازگی هم با طرح‌های مدرن ترکیه‌ای بازسازی شده است. این هتل کافهٔ فوق‌العاده‌ای روی پشت‌بام دارد که از آنجا می‌توانید منظرهٔ زیبای دریا را تماشا کنید. اتاق‌های این هتل با گلیم‌های آویز از دیوار و رنگ‌آمیزی‌های سنتی، به‌زیباییِ هرچه تمام‌تر طراحی شده‌اند. از هتل نوماد می‌توانید خود را به‌راحتی به جاهای دیدنی استانبول برسانید. با توجه به اینکه نوماد هتل زیبایی است و طراح فرانسوی، دن برانگر (Dan Beranger) فضای داخلی آن را طراحی کرده و در مرکز شهر قدیمی استانبول هم واقع شده، قیمت اتاق‌های این هتل بسیار مناسب است.

جاهای دیدنی نزدیک: مسجد آبی، ایا صوفیه

مراکز خرید نزدیک: بازار بزرگ

۲. هتل گاردن هاوس

هتل گاردن هاوس، یکی از بهترین هتل های استانبول

آدرس: استانبول، خیابان مهمت پاشا (Mehmet Pasa)، شمارهٔ ۱۱٫۱۳

هتل چهار ستارهٔ گاردن هاوس (Garden House) در قلب شهر قدیمی استانبول واقع شده است. صبحانه را در باغچهٔ دوست‌داشتنی این هتل می‌خورید و ناهار و شام را در رستوران فضای باز با غذاهای ترکیه‌ای صرف می‌کنید. اتاق‌های زیبای این هتل با کفپوش پارکت، گلیم و مبلمان چوبی تزئین شده‌اند. گاردن هاوس از بهترین هتل های استانبول واقع در محله‌ای عالی است. این هتل با معماری عثمانی قرن نوزدهمی، و اتاق‌های مجلل و باغچهٔ سرسبز زیبایش، ایده‌آل کسانی است که به ماه‌عسل می‌روند. قیمت بسیار مناسبی هم دارد.

جاهای دیدنی نزدیک: ایا صوفیه، مسجد آبی

مراکز خرید نزدیک: بازار بزرگ

۳. هتل ساری کوناک

ّتل ساری کوناک، یکی از بهترین هتل های استانبول

آدرس: استانبول، سلطان احمد (Sultanahmet)

هتل چهار ستارهٔ ساری کوناک (Sari Konak) جای زیبایی برای کاوش در جاهای دیدنی محلهٔ سلطان احمد است. از پشت‌بام این هتل می‌توانید منظره‌های زیبای شهر و دریا را تماشا کنید. اتاق‌هایش با کفپوش پارکت و صنایع‌دستی ترکیه‌ای تزئین شده‌اند. سوئیت‌های سه‌نفرهٔ این هتل مناسب خانواده‌هاست. از پشت‌بام این هتل، منظرهٔ مسجد آبی تماشایی است. سوئیت‌های آن تا چهار نفر ظرفیت دارند و می‌توانید از پنجره‌هایش دریای مرمره را تماشا کنید. در کنار این‌ امکانات، قیمت‌هایش هم بسیار مناسب است.

جاهای دیدنی نزدیک: مسجد آبی، ایا صوفیه

مراکز خرید نزدیک: بازار بزرگ

۴. هتل پرتوس

هتل پرتوس، یکی از بهترین هتل های استانبول

آدرس: استانبول، خیابان موم‌هانه (Mumhane)، شمارهٔ ۳۱

هتل سه ستارهٔ پُرتوس (Portus) مهمان‌خانهٔ ساده‌ای نزدیک تنگهٔ بسفور (Bosphorus) است. اتاق‌های دنج و تمیزی با طرح‌های آجرکاری و رنگارنگ دارد. محل فوق‌العاده‌ای برای اقامت، و از بهترین هتل های استانبول با قیمتی بسیار مناسب است.

جاهای دیدنی نزدیک: سلطان احمد، میدان تقسیم

مراکز خرید نزدیک: مغازه‌ها و بازارهای نزدیک میدان تقسیم

این مقاله را از دست ندهید:
بهترین هتل های استانبول

۵. هتل کاراکوی رومز

هتل کاراکوی رومز، یکی از بهترین هتل های استانبول

آدرس: استانبول، خیابان کمان‌کش (Kemankeş)، خیابان منتهی به اسکله‌ٔ گالاتاشاراپ (Galata Şarap Iskelesi)

هتل چهار ستارهٔ کاراکوی رومز (Karakoy Rooms) ساختمان تاریخی زیبایی دارد و درست در مرکز استانبول واقع شده است. از این هتل به دیدنی‌های زیادی دسترسی خواهید داشت. اتاق‌های بسیار جاداری دارد که با کفپوش پارکت و طراحی شیکی تزیین شده‌اند. بعضی از اتاق‌های کاراکوی رومز هم، چشم‌انداز رو به دریا دارند. این هتل زیبا در محله‌ای عالی قرار گرفته و با توجه به این‌ امکانات، قیمت اتاق‌هایش بسیار مناسب است.

جاهای دیدنی نزدیک: کلیسای سنت آنتونی پادوا، خیابان استقلال

مراکز خرید نزدیک: مغازه‌ها و بازارهای خیابان استقلال

۶. هتل ماما شلتر

هتل ماما شلتر، یکی از بهترین هتل های استانبول

آدرس: استانبول، خیابان حسین (Hüseyin)، شمارهٔ ۵۰

ماما شلتر (Mama Shelter) هتلی بسیار مدرن است که برای گردشگر قرن بیست‌ویکم طراحی شده است، چه تنها به سفر رفته باشد، چه با همسر و چه خانوادگی. اتاق‌های این هتل تمیز و زیبا هستند و همهٔ امکانات لازم را دارند. اتاق جلسه، رستوران، کافه، تراس و چشم‌اندازهای فوق‌العاده‌ای هم دارد. ماما شلتر یکی از بهترین هتل های استانبول است که با توجه به امکاناتش، قیمت‌های بسیار مناسبی هم دارد.

جاهای دیدنی نزدیک: خیابان استقلال، مدرسهٔ آشپزی استانبول، پاساژ چیچک، موزهٔ هنرهای مدرن استانبول، موزهٔ باستان‌شناسی، خیابان فرانسوی‌ها، کلیسای سنت ماری دراوریس.

مراکز خرید نزدیک: مرکز خرید دمیرورن استقلال

۷. هتل ایمپرس زوئه

هتل ایمپرس زوئه، یکی از بهترین هتل های استانبول

آدرس: استانبول، خیابان آکبییک (Akbiyik)، شمارهٔ ۳۴۱۱۰

هتل ایمپرس زوئه (Empress Zoe) ترکیبی از طراحی اصیل و امکانات مدرن را در ساختمان دورهٔ عثمانی و حمام قرن پانزدهمیِ آن جای داده است. اتاق‌های این هتل با وسایل قدیمی، قالی‌های ترک، آویزهای تزیینی و آثار هنری اسلامی تزیین شده‌اند. این هتل باغ باستان‌شناسی هم دارد که می‌توانید لحظات دل‌نشینی را در آن سپری کنید. هتل ایمپرس زوئه درست در مرکز شهر واقع شده است. تراس روی پشت‌بام و باغچهٔ سرسبزش، قیمت اتاق‌هایش را مناسب می‌کند.

جاهای دیدنی نزدیک: مسجد آبی، کاخ توپ‌قاپی

مراکز خرید نزدیک: بازار بزرگ

۸. هتل آنسن سوئیتز

هتل آنسن سوئیتز، یکی از بهترین هتل های استانبول

آدرس: استانبول، خیابان مشروطیت (Meşrutiyet)، شمارهٔ ۷۰

هتل چهار ستارهٔ آنسن سوئیتز (Ansen Suites) مجموعهٔ زیبایی از آپارتمان‌های دارای آشپزخانه است که در منطقهٔ شلوغی از استانبول واقع شده است. سوئیت‌های شیک و معاصر این هتل، کفپوش پارکت، طراحی داخلی منحصربه‌فرد، امکانات مدرن و حمام مجهز به وان دارند. آنسز سوئیتز مکان شیکی برای زوج‌ها و خانواده‌ها و یکی از بهترین هتل های استانبول است که قیمت بسیار مناسبی هم دارد.

جاهای دیدنی نزدیک: موزهٔ هنرهای مدرن استانبول

مراکز خرید نزدیک: بازار ماهی‌فروش‌ها

۹. هتل گالاتا آنتیک

هتل گالاتا آنتیک، یکی از بهترین هتل های استانبول

آدرس: استانبول، تونل (Tunel)

هتل چهار ستارهٔ مجلل گالاتا آنتیک (Galata Antique) ساختمان تاریخی قرن نوزدهمی با معماری نئورنسانسی دارد. اتاق‌های زیبای این هتل دکوراسیونی منحصربه‌فرد، سقف بلند، حمام مرمرین و پنجره‌های دوجداره دارند. هتل گالاتا آنتیک در مرکز شهر واقع شده و تا جاهای دیدنی مانند برج گالاتا و میدان تقسیم می‌توانید پیاده بروید. تراسی هم روی پشت‌بام دارد که می‌توانید از آنجا منظرهٔ کل شهر را تماشا کنید.

جاهای دیدنی نزدیک: برج گالاتا، میدان تقسیم، موزهٔ هنرهای مدرن، ایا تریادا

مراکز خرید نزدیک: مغازه‌ها و بازارهای نزدیک میدان تقسیم

۱۰. هتل لوش

هتل لوش، یکی از بهترین هتل های استانبول

آدرس: استانبول، خیابان تقسیم (Taksim)، شمارهٔ ۱۲

هتل چهار ستارهٔ لوش (Lush) در قلب خیابان تقسیم استانبول واقع شده است. اتاق‌های مدرن و معاصر، دکوراسیون منحصربه‌فرد، وای‌فای رایگان، تهویهٔ هوا و بالکن‌های شخصی از امکانات این هتل هستند. کافه‌ها، رستوران‌ها و مکان‌های تاریخی زیادی هم دوروبر آن قرار دارند. هتلی زیبا و به‌روز، یکی از بهترین هتل های استانبول و اید‌ه‌آل برای تعطیلات آخر هفته، که با توجه به امکانات، قیمت‌های بسیار مناسبی هم دارد.

جاهای دیدنی نزدیک: مسجد آبی، باسیلیکا سیسترن

بازارهای نزدیک: مغازه‌ها و بازارهای نزدیک میدان تقسیم

۱۱. هتل ساب

هتل ساب، یکی از بهترین هتل های استانبول

آدرس: استانبول، خیابان نجاتی‌بِی (Necatibey)، شمارهٔ ۹۱

هتل چهار ستارهٔ ساب (Sub) جای دنجی است و در محلهٔ آرامی هم واقع شده است. ساختمان این هتل شیک و با طراحی معاصر است و لابی آن با نور طبیعی، کفپوش چوبی و مبلمان زیبا تزیین شده است. اتاق‌های هتل ساب جادار هستند و امکانات مدرنی دارند. هتلی منحصربه‌فرد بدون تجملات زیادی است و قیمت‌های مناسبی هم دارد.

جاهای دیدنی نزدیک: منطقهٔ کاراکوی

مراکز خرید نزدیک: مغازه‌ها و بازارهای منطقهٔ کاراکوی

۱۲. هتل عمارت حایریه خانم

هتل عمارت حایریه حنیم، یکی از بهترین هتل های استانبول

آدرس: استانبول، خیابان حایریه خانم (Hayriye Hanım)

عمارت حایریه خانم (HHK) هتلی دنج و آرام در یکی از محله‌های قدیمی استانبول است. اتاق‌های این هتل با مبلمان زیبایی تزئین شده‌اند. استخر، رستوران و کافه روی پشت‌بام از سایر امکانات عمارت حایریه خانم هستند. عمارت حایریه خانم یکی از بهترین هتل های استانبول است و قیمت اتاق‌هایش هم بسیار مناسب است.

جاهای دیدنی نزدیک: برج گالاتا

مراکز خرید نزدیک: بازار بزرگ

۱۳. هتل سون هیلز

هتل سون هیلز، یکی از بهترین هتل های استانبول

آدرس: استانبول، سلطان احمد

هتل چهار ستارهٔ سون هیلز (Seven Hills) در محلهٔ سلطان احمد واقع شده و از پشت‌بام آن منظرهٔ پانورامای فوق‌العاده و منحصربه‌فردی از شهر را می‌توانید تماشا کنید. اتاق‌های شیک با دکوراسیون سبک عثمانی و کارکنان خوش‌برخورد، خاطرات خوشی از سفر به استانبول را برای شما رقم می‌زنند. این هتل به خیلی از جاهای دیدنی استانبول نزدیک است. ضمن اینکه می‌توانید کنار ساحل هم قدم بزنید و از منظرهٔ زیبای غروب خورشید لذت ببرید. سوئیت‌های زیبا و تراس روی پشت‌بامی که می‌توان منظره‌های زیبایی از شهر را تماشا کرد، باعث می‌شوند قیمت اتاق‌های این هتل بسیار مناسب به نظر برسند.

جاهای دیدنی نزدیک: مسجد آبی، ایا صوفیه

مراکز خرید نزدیک: بازار بزرگ

۱۴. هتل ساب کاراکوی

هتل ساب کاراکوی، یکی از بهترین هتل های استانبول

آدرس: استانبول، خیابان کاراکوی (Karaköy)

هتل چهار ستارهٔ ساب کاراکوی (Sub Karakoy) طراحی منحصربه‌فردی دارد که در آن، از المان‌های دریایی با تأکید بر آرامش و راحتی مسافران استفاده شده است. این هتل سنتی بین شهر قدیمی و شهر جدید استانبول واقع شده و به‌راحتی به هر دو سوی این کلان‌شهر ترکیه دسترسی دارید. اتاق‌های این هتل تشک‌های ضداسترس و تلویزیون ال‌ای‌دی دارند و در صورت تمایل، صبحانه هم در اتاق سرو می‌شود. قیمت اتاق‌های ساب کاراکوی که یکی از بهترین هتل های استانبول محسوب می‌شود، بسیار مناسب است.

جاهای دیدنی نزدیک: موزهٔ هنرهای مدرن استانبول، برج گالاتا، بندر کاراکوی فری

مراکز خرید نزدیک: بازار ماهی‌فروش‌ها

۱۵. هتل ابراهیم پاشا

هتل ابراهیم پاشا، یکی از بهترین هتل های استانبول

آدرس: استانبول، خیابان ترزی‌هانه (Terzihane)، شمارهٔ ۷

هتل سه ستارهٔ ابراهیم پاشا (Ibrahim Pasha)، هتل سنتی و شیکی در قلب محلهٔ سلطان احمد است. اتاق‌های زیبایی به رنگ‌های قرمز و اُخرایی با امکانات مدرن دارد. از لابی دوست‌داشتنی و تراس فضای‌باز آن دل نمی‌کَنید. هتل ابراهیم پاشا جای فوق‌العاده‌ای برای گذراندن یک آخرهفتهٔ به‌یادماندنی است.

جاهای دیدنی نزدیک: مسجد آبی، کاخ توپ‌قاپی، ایا صوفیه، روستای سانیر

مراکز خرید نزدیک: بازار بزرگ

۱۶. هتل ۱۰ کاراکوی

هتل ۱۰ کاراکوی، یکی از بهترین هتل های استانبول

آدرس: استانبول، خیابان کاراکوی

هتل پنج ستارهٔ ۱۰ کاراکوی (10 Karakoy) ساختمانی قدیمی با طراحی داخلی شیک در محلهٔ امروزیِ کاراکوی است. اتاق‌های زیبا با سقف‌های بلند، رنگ خاکستری خاص، و حمام‌های مدرن فوق‌العاده، چهره‌ای فراموش‌نشدنی به این هتل داده‌اند که از بهترین هتل های استانبول است. اگر می‌خواهید منظرهٔ کل شهر جلوی چشمان‌تان باشد، سوئیت پنت‌هاوس این هتل را رزرو کنید. قیمت اتاق‌های هتل ۱۰ کاراکوی هم با توجه به امکانات آن خوب است.

جاهای دیدنی نزدیک: برج گالاتا

مراکز خرید نزدیک: بازار ادویه‌فروش‌ها

۱۷. هتل حمام‌هانه

هتل حمامانه، یکی از بهترین هتل های استانبول

آدرس: استانبول، بی‌اوغلو (Beyoglu)

هتل دو ستارهٔ حمام‌هانه (Hammamhane) در محلهٔ چوکور جوما (Cukurcuma) واقع شده و هتل آپارتمانی بازسازی‌شده است. همهٔ اتاق‌های این هتل به‌شکل منحصربه‌فردی طراحی شده‌اند و در آن‌ها از هر دو سبک سنتی و مدرن در کنار هم استفاده شده است. پشت مبلمان‌های تمیز و رنگارنگ اتاق‌های این هتل، دیوارهای آجرکاری‌شده خودنمایی می‌کنند. همهٔ سوئیت‌های این هتل آشپزخانه هم دارند.

جاهای دیدنی نزدیک: موزهٔ معصومیت، موزهٔ هنرهای مدرن استانبول

مراکز خرید نزدیک: بازار ادویه‌فروش‌ها، بازار بزرگ

۱۸. هاوس هتل گالاتاسارای

هاوس هتل گالاتاسرای، یکی از بهترین هتل های استانبول

آدرس: استانبول، خیابان بوستان‌باشی (Bostanbaşı)، شمارهٔ ۱۹

هاوس هتل گالاتاسارای (House Hotel Galatasaray) ساختمانی به‌جای‌مانده از دورهٔ عثمانی با سوئیت‌های فراوان است. اتاق‌ها و سوئیت‌های این هتل سقف‌های بلند، لوسترهای باشکوه، پنجره‌های سقف تا کف، کفپوش پارکت و مبلمان‌های زیبایی دارند. این هتل کافه و رستوران هم دارد؛ و یکی از بهترین هتل های استانبول برای گذراندن آخرهفته‌ای فوق‌العاده با خانواده است.

جاهای دیدنی نزدیک: خیابان فرانسوی‌ها، خیابان الجزیره، موزهٔ معصومیت، حمام ترکی گالاتاسرای، کلیسای سنت آنتونی پادوا، دبیرستان گالاتاسرای

مراکز خرید نزدیک: مرکز خرید دمیرورن

۱۹. هتل آداهان

هتل آداهان، یکی از بهترین هتل های استانبول

آدرس: استانبول، خیابان بی‌اوغلو

هتل چهار ستارهٔ آداهان (Adahan) در طبقهٔ بالای یک ساختمان بزرگ متعلق به قرن نوزدهم واقع شده است؛ تراس و رستوران روی پشت‌بام، با منظرهٔ زیبایی از منطقهٔ گالاتا دارد. این هتل بازسازی شده و سقف‌های بلند، کفپوش پارکت و مبلمان جذابی دارد که در کنار امکانات مدرن، اقامت دل‌نشینی را برای مسافران استانبول رقم می‌زنند.

جاهای دیدنی نزدیک: میدان تونل، خیابان اسمالی مسکیت، موزهٔ پرا، برج گالا، کلیسای سنت آنتونی پادوا

مراکز خرید نزدیک: بازار ادویه‌فروش‌ها، بازار بزرگ

۲۰. هتل فر

هتل فر، یکی از بهترین هتل های استانبول

آدرس: استانبول، خیابان توربدار (Türbedar)، شمارهٔ ۱۲

هتل پنج ستارهٔ فر (Fer) یکی از بهترین هتل های استانبول است. این هتل ساختمان شیک و معاصری دارد و در مرکز شهر واقع شده است. هتل فر معماری چشم‌نوازی دارد، به‌ویژه در قیمت لابی بزرگش. اتاق‌ها هوشمند و مینیمالیستی طراحی شده‌اند و پنجره‌ها قدی هستند؛ می‌توانید منظره‌های زیبایی را از میان آن‌ها تماشا کنید. در رستوران فوق‌العاده‌ٔ هتل فر هم غذاهای محلی ترکیه‌ سرو می‌شود که بسیار خوشمزه هستند.

جاهای دیدنی نزدیک: مسجد آبی، ایا صوفیه

مراکز خرید نزدیک: بازار بزرگ


در ادامه بخوانید: اقامت یک ساله ترکیه؛ شرایط و مدارک لازم برای اقامت یک ساله ترکیه

فرمول شادی و مثبت‌اندیشی را یاد بگیرید و با افسردگی خداحافظی کنید

۱۰،۰۰۰ تومان


اصول و روش‌هایی کاملا عملی برای یادگیری سریع و ماندگار هر زبان جدیدمنبع thehotelguru
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.