معرفی منابع کاربردی برای موفقیت در آزمون IELTS

0

موفقیت در آیلتس جدا از برنامه ریزی صحیح، نیاز به شناخت اصولی و دقیق از منابع این آزمون دارد. در این مقاله سعی میکنیم به معرفی دسته بندی شده بهترین منابع برای موفقیت در IELTS بپردازیم. همچنین در نظر داشته باشید با استفاده از کتاب یاب های هوشمند مثل کتاب یاب آرمانی می توانید با با توجه به نیاز، کتابی که بیشترین کمک را به شما می کند پیدا کرده و به طور رایگان دانلود نمایید.
دانلود رایگان کتاب های زبان انگلیسی

در نظر داشته باشید معروفترین کتب آیلتس سری مشکی و بنفش کمبریج می باشد که بسیاری از افراد به اشتباه در مراحل اولیه آماده سازی آزمون سمت این کتابها می روند. در نظر داشته باشید این مجموعه فقط نمونه تست آزمون است و بعد آموزشی و آماده سازی آزمون ندارد. این مجموعه شبیه ترین سری تست های موجود به آزمون اصلی می باشند و فقط در انتهای مراحل آماده سازی و نزدیک آزمون اصلی برای دریافت بهترین بازخورد و دقیق ترین شبیه سازی آزمون واقعی باید استفاده شوند. بنابراین مطالعه این کتب در مراحل اولیه آماده سازی آیلتس و قبل از دریافت آموزش های دقیق IELTS صرفا باعث هدر رفتن این کتب ارزشمند شده و در نتیجه این کار، نزدیک امتحان اصلی از نمونه تستهای دقیق و مشابه آزمون اصلی محروم خواهید شد.

همچنین در نظر داشته باشید کتابهای آموزشی به دو دسته coursebook و self-study تقسیم میشوند. یکی از اشتباهات رایج استفاده از کتابهای coursebook به صورت خودخوان می باشد. در نظر داشته باشید کتب coursebook فقط و فقط باید در یک کلاس و به صورت تعاملی به شما آموزش داده شوند و برای مطالعه خودخوان و بدون کلاس فقط باید از منابع self-study که به همین منظور طراحی و خلق شده اند استفاده کرد. در این مقاله تمام کتابهای معرفی شده self-study بوده و مناسب افرادی هستند که بدون شرکت در کلاس قصد آماده سازی برای آزمون آیلتس را دارند.

منابع مفید برای موفقیت در مهارت writing

برای موفقیت در مهارت رایتینگ آیلتس، به سواد واژگانی مناسب در حیطه های رایج در آزمون، دانش گرامری و ساختاری بالا، آشنایی کامل با ساختار و اسکلت یک نوشته در آیلتس و همچنین قابلیت خلق یک نوشته با پیوستگی و انسجام بالا که تطبیق کامل با موضوع صورت سوال دارد نیاز است. برای این امر، دوره های مجازی آرمانی بهترین منبع برای یادگیری صفر تا صد تمام مهارتهای ذکر شده می باشند که محتوای فوق العاده دوره ها با ارایه ایمان مافی در کنار صدها تمرین و تکلیف باعث پیشرفت چشمگیر در این مهارت میگردد. بنابراین دموی رایگان دوره های آنلاین آرمانی را ببینید تا به کیفیت قابل توجه دوره ها پی ببرید. در کنار این دوره ها کتب زیر منابع بسیار مناسبی برای پیشرفت مهارت writing در آزمون IELTS هستند.

الف.

برای افرادی که مایلند در این مهارت از سطح نمره 5 به نمره 6 برسند کتابهای زیر پیشنهاد میگردد:

 • Get ready for IELTS Writing ( pre-intermediate)

انتشارات Collins

 

 • Writing for IELTS

انتشارات Collins نویسنده Anneli Williams

 

 • Improve your skills /Writing for IELTS (4.5-6)

انتشارات MacMillan

 

ب.

برای افرادی که مایلند در این مهارت از سطح نمره 6 به نمره 7 یا بالاتر برسند کتابهای زیر پیشنهاد میگردد:

 

 • Improve your skills /Writing for IELTS (6-7.5)

انتشارات MacMillan

 

 • IELTS Advantage Writing Skills

انتشارات Delta

 

 • Writing for the IELTS

انتشارات Barron’s

 

همچنین برای کسب نمره بالا در رایتینگ آیلتس، مطالعه و تحلیل رایتینگهای بدون نقص و نمره کامل بسیار مفید می باشد. شما می توانید در وبسایت آرمانی در منوی خدمات تکمیلی، به طور رایگان به تعداد قابل توجهی نمونه رایتینگ نمره کامل که بر حسب تاپیک دسته بندی شده اند دسترسی داشته باشید. تحلیل این رایتینگها هم به بهبود vocabulary و grammar و هم به قدرت ایده پردازی شما کمک شایان ذکری می نماید.

 

منابع مفید برای موفقیت در مهارت Reading

الف.

برای افرادی که مایلند در این مهارت از سطح نمره 5 به نمره 6 برسند کتابهای زیر پیشنهاد میگردد:

 • Get ready for IELTS Reading ( pre-intermediate)

انتشارات Collins

 

 • Reading for IELTS

انتشارات Collins نویسنده Els Van Geyte

 

 • Improve your skills /Reading for IELTS (4.5-6)

انتشارات MacMillan

 

ب.

برای افرادی که مایلند در این مهارت از سطح نمره 6 به نمره 7 یا بالاتر برسند کتابهای زیر پیشنهاد میگردد:

 • IELTS Advantage Reading Skills

انتشارات Delta

 

 • Improve your skills /Reading for IELTS (6-7.5)

انتشارات MacMillan

 

 • Focusing on IELTS/ Reading & Writing Skills

انتشارات MacMillan

 

 

منابع مفید برای موفقیت در مهارت Listening

 

بخش listening آیلتس چندان تکنیک محور نیست و رمز موفقیت در این مهارت فقط تمرین در حجم بالا و بهبود سرعت عمل ذهن در درک و تحلیل این مهارت است. بنابراین پیشنهاد میشود در گام اول در حجم زیاد به listening های مختلف و متنوع گوش کنید تا ذهنتان عادت کند. سپس به سمت کتب آماده سازی و تست زنی آیلتس بروید. همانطور که در ابتدای مقاله مطرح شد برای تست زنی کلی و عادت دادن ذهن به listening انگلیسی از سری کتابهای مشکی بنفش کمبریج استفاده ننمایید تا نزدیک امتحان نمونه تست استاندارد برای تمرین داشته باشید. کتب زیر برای تمرین و یادگیری مناسب می باشند:

 

الف.

برای افرادی که مایلند در این مهارت از سطح نمره 5 به نمره 6 برسند کتابهای زیر پیشنهاد میگردد:

 

 • Get ready for IELTS Listening ( pre-intermediate)

انتشارات Collins

 • Listening for IELTS

انتشارات Collins نویسنده Fiona Aish

 

ب.

برای افرادی که مایلند در این مهارت از سطح نمره 6 به نمره 7 یا بالاتر برسند کتابهای زیر پیشنهاد میگردد:

 • Improve your skills /Listening & Speaking for IELTS (6-7.5)

انتشارات MacMillan

 

 • IELTS Advantage Speaking & Listening Skills

انتشارات Delta

 

منابع مفید برای موفقیت در مهارت Speaking

برای موفقیت در مهارت اسپیکینگ آیلتس، سواد گرامری و لغتی بالا، روان صحبت کردن و تلفظ صحیح از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند. برای پیشرفت در این موارد دوره های مجازی آرمانی بهترین منبع می باشند که باعث پیشرفت ملموس و شگفت انگیز شما در speaking آیلتس می شوند. محتوای بی نظیر دوره ها با ارایه ایمان مافی در کنار صدها تمرین و تکلیف که نمونه صوتی پاسخ خود را ارسال کرده و از اساتید آرمانی بازخورد دقیق دریافت میکنید، پیشرفت قابل توجه شما در این مهارتها را به ارمغان می آورد. دموی رایگان دوره های آنلاین آرمانی را ببینید تا به کیفیت دوره ها پی ببرید.

 

در کنار دوره های آنلاین آیلتس آرمانی کتب زیر برای تمرین بیشتر مهارت اسپیکینگ پیشنهاد میگردند:

 

 • Get ready for IELTS Speaking ( pre-intermediate)

انتشارات Collins

 • Speaking for IELTS

انتشارات Collins نویسنده Fiona Aish

 • Key Words for Fluency Pre-Intermediate & Intermediate

نویسنده George Woolard

 

 • Vocabulary for IELTS
 • انتشارات Cambridge
هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با نویسنده مهمان یا کسب‌وکار او منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.