بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

113

تا حالا به این فکر کرده اید که چقدر خوب می شد اگر زبان انگلیسی را در خانه ی خودتان یاد می گرفتید؟ هم خیلی راحت است و هم مزایای زیاد دیگری دارد. مثلا اگر خیلی دوست داشته باشید انگلیسی یاد بگیرید اما وقت کافی نداشته باشید، یا اگر موسسه های زبان از خانه یا محل کارتان خیلی دور باشند یا هزینه های شان خیلی زیاد باشد، در این صورت بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل است. شاید الان دارید به این فکر می کنید که یاد گرفتن مکالمه در خانه خیلی سخت است، چون کسی نیست که اشتباهات تان را اصلاح کند یا این‌که چطور می‌توانید پیشرفت کنید در حالی که نمی دانید کجای کارتان ایراد دارد؟ برای آشنا شدن با بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل حتما این مطلب را مطالعه کنید.


حتما بخوانید: راهکارهایی موثر برای یادگیری زبان از طریق فیلم

این نگرانی ها به‌جا هستند و شاید موارد دیگری هم باشند. مثلا ممکن است نگران تلفظ صحیح کلمات باشید. در واقع، شاید اصلا ندانید که از کجا باید شروع کنید. در حقیقت یادگیری زبان لزوما به معنای نشستن پای کتاب نیست و منابع زیادی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند که در مسیر درستی قدم بردارید.

اگر در خانه تان از روش ها و منابع درستی استفاده کنید، کارتان روی غلتک می افتد. پس حتما این راه های عالی را برای تمرین زبان انگلیسی امتحان کنید. اگر هم مشکل تقویت انگیزه برای یادگیری زبان دارید، سری به مقالات چطور در این زمینه بزنید.

ویدیو‌ تماشا کنید

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل این است که تلویزیون تماشا کنید یا ویدیو ببینید.

تماشای سیمپسون‌ها - یادگیری سریع زبان انگلیسی

«خانواده ی سیمپسون»

برای یادگیری سریع زبان انگلیسی کارتون ببینید. شاید کارتون خانواده ی سیمپسون را بشناسید. این انیمیشن کمدی در همه ی دنیا مشهور است و مخاطبانش را با همه ی فراز و نشیب های یک خانواده ی پرتنش آمریکایی همراه می کند. این انیمیشن، بامزه است و از نظر فرهنگی هم اهمیت دارد؛ چون با جنبه های مختلف زندگی روزانه مثل مدرسه، کار و زندگی اجتماعی سر و کار دارد. این برنامه هم چنین از نظر کلمات عامیانه بی نظیر و یک منبع فرهنگی خوب است. نقش اصلی داستان، هومِر سیمپسون (Homer Simpson)، یک بازرس دست و پا چلفتی و بامزه است که در یک نیروگاه هسته ای محلی کار می کند. همسرش، مارج و سه فرزندشان هم، دیگر نقش های اصلی این برنامه هستند. تعداد زیادی کاراکتر دیگر هم در این انیمیشن حضور دارند.

محتوایی پیدا کنید که برای‌تان جذاب است

محتوای بسیاری به زبان انگلیسی وجود دارد از فیلم‌های آموزشی تا مصاحبه‌ها و ویدیو‌های متعدد در دنیای آنلاین، هر کدام از این موارد مخصوصا اگر در زمینه علاقه شما باشد می‌تواند به عنوان آموزش انگلیسی عمل کند. مثلا تصور کنید که شما به تکنولوژی علاقه دارید، می‌توانید ساعت‌ها ویدیو در این زمینه‌ بیابید. بزرگترین حسن این روش این است که شما به حوزه ویدیو علاقه دارید و آشنایی خوبی با آن دارید، به همین دلیل هم از دیدن آن خسته نمی‌شوید و هم اینکه آشنایی اولیه شما با مبحث به شما کمک خواهد کرد که زودتر کلمات و ترکیبات را به خاطر بسپارید و زودتر کل موضوع را درک کنید.

«FluentU»

اگر به دنبال منابع ویدئویی دیگری برای یادگیری زبان انگلیسی هستید، FluentU را هم امتحان کنید. این سایت یک مجموعه ی بزرگ از ویدئوهای انگلیسی دارد که از منابع دنیای واقعی مثل کلیپ های موسیقی، برنامه های تلویزیونی، تریلرهای فیلم «بازی گرسنگان» (The Hunger Games)، اخبار و سخنرانی های الهام بخش گرفته شده اند.

این ویدئوها می توانند به تنها منبع یادگیری زبان انگلیسی برای هرکس تبدیل شوند. ویدئوهایی را انتخاب کنید که با شیوه ی یادگیری، سطح و علایق تان سازگار باشد و بعدا این سایت ویدئوهای بیش تری را به شما پیشنهاد می کند!

این عالی است که بدانید چه ویدئوهایی برای یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک می کنند. به علاوه، FluentU ابزارهای یادگیری زیاد دیگری را در اختیارتان قرار می دهد تا با کمک آنها در یادگیری زبان انگلیسی پیشرفت کنید. این ابزارها شامل عبارت های متقابل، فلش کارت ها، لیست کلمات و … هستند تا گرامر و دایره ی لغات تان را تقویت کنند.


حتما بخوانید: چطور مکالمه انگلیسی یاد بگیریم؟

یک دفتر خاطرات یا وبلاگ به زبان انگلیسی داشته باشید

یادگیری زبان انگلیسی با دفتر خاطرات - بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل این است که به انگلیسی یادداشت کنید. نوشتن می تواند یک فعالیت خلاقانه و آرامش بخش باشد. داشتن یک دفتر خاطرات یا وبلاگ به زبان انگلیسی بهترین راه برای تمرین مستمر زبان است. علاوه بر اینکه اوضاع گرامرتان بهتر می شود، می توانید کاربرد زبان انگلیسی در زندگی روزانه را هم بهتر یاد بگیرید.


حتما بخوانید: چگونه زبان انگلیسی را بدون کلاس یاد بگیریم؟

می توانید در مورد تعطیلات ناامیدکننده ی خودتان که به خاطر بارندگی بهم خورده یا در مورد مسابقه ی هیجان انگیز والیبالی که از تلویزیون تماشا کردید بنویسید. همه چیز به خودتان بستگی دارد!

هر وقت که دوست داشته باشید می توانید بنویسید. حتی اگر هر هفته یک مطلب هم بنویسید برای تان خوشایند خواهد بود. اما باید هر هفته بیشتر تلاش کنید. برای خودتان اهدافی تعیین کنید تا بیشتر و سریع تر بنویسید.

اگر شما ایده آل گرا هستید و دوست ندارید اشتباهی انجام بدهید، می توانید خاطرات یا وبلاگ تان را به یک فرد انگلیسی زبان نشان بدهید تا آن را برای تان تصحیح کند.  اگر کسی را نمی شناسید اصلا نگران نباشید، چون lang-8 یک سایت تبادل زبان عالی است که زبان آموزان می توانند از طریق آن، در نوشتن به هم دیگر کمک کنند. تازه اگر به نوشته های قبلی تان نگاهی بیندازید و ببینید که چقدر پیشرفت داشته اید اعتماد به نفس‌تان(افزایش اعتماد به نفس) هم بیشتر می شود.

با دوستان خود که به این موضوع علاقه‌ دارند انگلیسی حرف بزنید

اعتماد

یکی دیگر از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل این است که با دوستان خود یک جلسه برگزار کنید. لازم نیست یک مهمانی بزرگ داشته باشید، حتی یک دور همی کوچک هم یک روش خوب برای تمرین زبان انگلیسی است.

می‌توانید در منزل از دوستان تان بخواهید تا داستان هایی ترسناک یا طنز یا هرچه که دوست دارید به زبان انگلیسی آماده کنند.

لازم نیست حتما مراسم‌ بزرگی برپا کنید. می توانید یک شب با دوستان تان فیلم انگلیسی تماشا کنید یا یک غذای سنتی از یک کشور انگلیسی زبان را به کمک دستور پخت انگلیسی بپزید. اصلا مهم نیست که چه کاری انجام می دهید فقط دور هم جمع شوید، تفریح کنید و انگلیسی یاد بگیرید.

از اپلیکیشن‌های رایگان و فوق‌العاده یادگیری زبان استفاده کنید

فروشنده

شاید تصور کنید که اپلیکیشن‌های یادگیری زبان همانند هزاران نرم‌افزار ویندوزی هستند که سالها خریداری کردید و هیچ نتیجه‌ای از آن نگرفتید. همان نرم‌افزارهایی که روز سی دی با هزاران محتوای آموزشی قرار دارند و حتما باید شماره فلان را به شماره فلان بفرستید تا با شما تماس بگیرند و ۱۰۰ هزار تومان از پول ارزشمند شما را نابود کنند. اما اشتباه نکنید چون اپلیکیشن‌هایی مانند Doulingo و Memrise و بسیاری اپلیکیشن‌های آموزش زبان دیگر به شیوه‌ای جدید و با تبدیل یادگیری به بازی توانسته‌اند ابزاری درست کنند که ده‌ها بار راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر از نرم‌افزارهای پیچیده و بی‌نتیجه گذشته شما را به هدفتان برساند. بزرگترین حسن این ابزارها هم این است که هزینه‌ای برای شما ندارند و می‌توانید رایگان آن‌ها را استفاده کنید.

پکیج اصول یادگیری زبان در ۹۰ روز

بازی های رایانه ای انگلیسی انجام بدهید

انجام بازی های رایانه ای انگلیسی، یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل است. وقتی صحبت از یادگیری زبان است، اغلب مردم حتی به بازی های رایانه ای فکر هم نمی کنند، در حالی که بازی های تک نفره یا گروهی آنلاین یک راه خیلی خوب برای تقویت خواندن، شنیدار و گفتار انگلیسی هستند.

می‌دانستید که از طریق همین بازی ها می توانید دوستان انگلیسی زبان هم پیدا کنید؟

بازی های تک نفره معمولا تخیلی هستند و شامل استفاده از جادو و کشتن هیولاها هستند و در آن‌ها در نهایت به یک قهرمان بزرگ تبدیل می شوید. چون مکالمات این بازی ها خیلی زیاد هستند، با بازی کردن حتی یکی از آنها دایره ی لغات تان بزرگ تر می شود. هم چنین برای یادگیری مشتاق می شوید، چون برای اینکه بتوانید بازی را تمام کنید باید به تمام دیالوگ ها گوش کنید و آنها را بفهمید.

نگران کلمه های جدید نباشید، چون به محض بازی کردن به آنها عادت می  کنید. معروف ترین بازی های تک نفره که انگلیسی تان را تقویت می کنند «Final Fantasy» ،«Legend of Zelda» و «Dragon Quest» هستند.

بازی های گروهی تجربه ی بیشتری برای تان خواهند داشت؛ چون با گروه بزرگ تری از افراد آنلاین سر و کار دارید. یکی از معروف ترین بازی ها «World of Warcraft» است. می توانید خودتان یک شخصیت طراحی کنید و با تلاش و جستجو بازی کنید. بهترین قسمتش این است که می توانید یک تیم تشکیل بدهید و با دیگران ارتباط برقرار کنید. مکالمات، معمولا غیررسمی و ساده هستند و در یک پنجره روی صفحه نمایش تایپ می شوند. این یک روش هوشمندانه است تا بتوانید سریع انگلیسی فکر کنید.

اگر عاشق ماجراجویی هستید و هِدسِت هم دارید می توانید صحبت گروهی را هم امتحان کنید. این قابلیت به شما کمک می کند به مکالمات ملحق شوید و با آدم های جدیدی آشنا شوید. حرف زدن با صفحه نمایش ممکن است اولش کمی عجیب و غریب به نظر برسد اما یک روش بامزه برای یادگیری زبان انگلیسی است. اما خب باید حواس‌تان را جمع کنید، ممکن است به این بازی ها معتاد شوید!


حتما بخوانید: بهترین روش برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی

به انجمن‌های آنلاین مورد علاقه خود به زبان انگلیسی سر بزنید و تلاش کنید نظر دهید

شاید اندکی این نکته عجیب به نظر برسد، اما یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری زبان و قواعد آن این است که در یک محیط مانند انجمن آنلاین یا forum انگلیسی زبان در حیطه کاری خود سر بزنید و سعی کنید با دیگران صحبت کنید. بزرگترین حسن این ابزار این است که شما لازم نیست در لحظه پاسخ دهید و فرصت دارید جملات خود را درست کنید. در مراحل اولیه یادگیری این بهترین روش برای ساختار دادن به جملات و یادگیری از دیگران است. نکته مهم دیگر که این موضوع را جذاب می‌کند حس نیاز به پاسخ است که به شما انگیزه می‌دهد تا سریع‌تر یک پاسخ خوب برای حرف دیگران دست و پا کنید. جر و بحث در این انجمن‌ها، جنگ بر اثبات عقیده، دفاع از عقیده شخص دیگر یا حمله به یک نظر مخالف همگی یک موتور انگیزشی برای شما خواهند بود که بیشتر و بیشتر بنویسید، دایره لغات خود را بزرگتر کنید و تا جایی پیش بروید که استدلالهای پیچیده را به زبان انگلیسی بنویسید. حتما این نکته را امتحان کنید و از نتایج آن متحیر شوید.

برای یادگیری زبان انگلیسی در کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی شرکت کنید

شرکت در کلاس‌های آموزشی آنلاین - بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

فقط به این فکر کنید که می توانید از مزایای مکالمه و یادگیری کلاسی استفاده کنید، بدون اینکه مجبور باشید سر کلاس بروید. تعداد زیادی مدرسه ی آنلاین وجود دارند که بسته های آموزشی، روش ها و معلم های خاص خودشان را در زمینه های مختلفی دارند و معمولا ارزان تر از موسسه های مکالمه ی زبان معمولی هستند و به علاوه نظم و قاطعیت هم دارند.

در کل، کافی است یک اینترنت پرسرعت داشته باشید تا بتوانید در این کلاس ها شرکت کنید. به علاوه، می‌توانید از نرم افزارهای ویدئو کنفرانس هایی که خود موسسه در اختیارتان قرار می دهد هم استفاده کنید.


حتما بخوانید: چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟

گرامر و کلمات را آنلاین یاد بگیرید

اگر حس می کنید که باید از پایه شروع کنید، سایت های مختلف زیادی وجود دارند که می توانند برای تان مفید باشند. بر خلاف کتاب ها اغلب شان مجانی هستند!

English at Home

این سایت، یک پیشنهاد عالی برای افراد مبتدی است و به بخش های مختلفی مثل مکالمه(یادگیری مکالمه)، کلمات و گرامر(یادگیری گرامر) تقسیم شده است. قسمت مکالمه به طرز شگفت انگیزی مفید و کاربردی است، چون به شما می گوید از کدام عبارت ها و اصطلاحات استفاده کنید. تمرین های ساده و انتخابی متنوعی برای تقویت گرامر، درک مطلب و کلمات در این سایت وجود دارند. هم چنین تعداد زیادی از مقالات با لحن طنزآمیز نوشته شده اند!

Free English Study

این سایت یک منبع عالی است و یک قسمت خیلی بزرگ در مورد گرامر و عبارت های مکالمه ای دارد. مزیت دیگر این سایت این است که به سطح های مختلفی تقسیم شده است و به سادگی می توانید چیزی را که به دنبالش هستید پیدا کنید. هم چنین می توانید لینک های مختلف و مفیدی از سایت های دیگر پیدا کنید.

British Council: Learn English

این سایت هم برای بچه ها و هم بزرگ ترها خیلی جذاب است و یکی از بهترین سایت های رایگان برای یادگیری زبان انگلیسی است. ویدئوکلیپ های موجود بسیار سرگرم کننده هستند و تعداد زیادی کلمات رایج و عامیانه دارند. هم چنین، همه ی کلیپ ها رونوشت دارند و به این ترتیب هیچ قسمتی را از دست نمی‌دهید. بازی ها و جوک‌ها  هم می توانند برای تان جالب باشند و برای زبان آموزان مبتدی  مفید واقع شوند. این سایت هم چنین برای امتحان IELTS خیلی مناسب است و آزمون های مختلفی دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید.

رادیو گوش کنید

گوش دادن به رادیو - بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

یکی دیگر از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل این است که به رادیوهای انگلیسی زبان گوش دهید. چون می توانید برنامه های تلوزیون و رادیو را آنلاین دنبال کنید، این امکان را دارید که هر کجا هستید مهارت های شنیداری تان را تقویت کنید! حتی وقتی ظرف می شویید یا در قطار نشسته اید هم می توانید زبان انگلیسی یاد بگیرید.


حتما بخوانید: چگونه کلمات انگلیسی را به خاطر بسپاریم

برنامه ی جهان NHK

این رادیو برای افرادی که به ژاپن علاقه دارند عالی است. این کانال برنامه هایی در مورد موسیقی، فرهنگ و غذاهای ژاپنی دارد. گوینده ها از کشورهای مختلفی هستند و شنیدن لهجه های مختلف فوق‌العاده جالب است.

کتاب بخوانید

خواندن کتاب - بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

مطالعه فقط برای تقویت قدرت درک مطلب نیست، بلکه می تواند یک سرگرمی خوب برای اوقات فراغت تان باشد. می توانید با خواندن کتاب هایی که شما را به وجد می آورند، مخصوصا علایق و سرگرمی های تان، دو برابر لذت ببرید. کتاب های زیادی وجود دارند و می توانید از بین این همه، کتابی را که واقعا مورد علاقه ی شماست پیدا کنید.

اگر طرفدار داستان های واقعی هستید احتمالا از خواندن زندگی نامه ی یک فرد مشهور مثل ستاره های سینما یا شخصیت های معروف ورزشی لذت می برید. یک مثال معروف، زندگی نامه  استیو جابز (Steve Jobs) نوشته ی والتر ایزاکسون (Walter Isaacson) است که کلمه های پیشرفته و نقل قول های بامزه ای از خود جابز دارد. نوشته بسیار جالب است و یک راست می رود سر اصل مطلب که بهترین روش برای یادگیری عبارات تجاری است.

مجموعه های «هَری پاتِر» نوشته ی جِی.کِی.رولینگ (J.K.Rowling)

این مجموعه یک روش عالی برای کسانی است که انگلیسی را به عنوان زبان دوم یاد می گیرند. چون همه ی این ۷ کتاب به زبان فارسی هم ترجمه شده  اند و فیلم سینمایی شان هم ساخته شده است. کودکان و نوجوانان عاشق کتاب های هری پاتر هستند و همین طور که این سری جلو می رود کتاب ها پیچیده‌تر و طولانی‌تر می شوند. بنابراین اولین کتاب ساده و مناسب بچه هاست، اما کتاب هفتم بیش تر مورد علاقه ی نوجوانان است.

این مجموعه، داستان یک جادوگر جوان به نام هری پاتر را دنبال می کند. هری خوش شانس است و برای هاگوارتز (Hogwart)، مدرسه ی جادوگری، انتخاب می شود. کتاب شامل یک ترکیب عالی از واژه های عامیانه ی امروزی و هم چنین کلمات مربوط به افسانه ها و اسطوره ها است که خواندنش را جذاب کرده. در ضمن می توانید با یک عالمه کلمه ی مترادف آشنا شوید که دایره ی لغات تان را وسیع تر می کند.


حتما بخوانید: ۲۲ نکته برای یادگیری زبان خارجی

«قلعه حیوانات» نوشته ی جورج اوروِل ( Goerge Orwell)

این هم یک کتاب خیلی معروف است که می توانید به دو روش بخوانیدش!

از یک زاویه، داستانی است در مورد حیوانات یک مزرعه که صاحبانِ  آدمی زادشان را نابود می کنند و مزرعه ی منور (Manor) را از چنگ شان در می آورند. اما اگر از یک زاویه ی دیگر آن را بخوانید، به انقلاب روسیه اشاره دارد و حیوانات در حقیقت نماد چهره های مهم سیاسی و گروه های مردمی هستند. مهم‌ترین مخالف (شخصیت منفی) خوکی به نام ناپلئون است که نماد ژوزف استالین (Joseph Stalin)، رهبر و سیاست مدار کمونیست شوروی است.

سبک نوشته ساده است و به راحتی می توان آن را دنبال کرد. داستان خیلی هیجان انگیز است و به سختی می توانید کتاب را زمین بگذارید! اگر به تاریخ و سیاست علاقه دارید، حتما این کتاب را بخوانید. سطح کتاب برای زبان آموزان مناسب است و هم بچه ها از خواندنش لذت می برند هم بزرگ ترها.

«چارلی و کارخانه ی شکلات سازی» نوشته ی روالد دال (Roald Dahl)

این داستان برای کسانی که عاشق شکلات هستند عالی است! این کتاب هم مثل هری پاتر به زبان فارسی ترجمه شده است و ممکن است فیلمش را هم با بازی جانی دِپ (Jonny Depp) دیده باشید.

داستان در مورد پسرکی فقیر به نام چارلی است که با پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگش زندگی می کند. زندگی او بعد از اینکه برنده ی تور وُنکا، بزرگ ترین کارخانه ی شکلات سازی دنیا می شود کلا تغییر می کند. در این داستان از کلمات ساده استفاده شده است و نویسنده در مورد وقایعی که اتفاق می افتند به خوبی توضیح می دهد و زبان توصیفی فوق‌العاده ای دارد.

با خودتان انگلیسی حرف بزنید؛ خیلی زیاد!

حرف زدن با خودتان - بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

این کار لزوما نشان نمی دهد که شما دیوانه شده اید!

بخشی از یادگیری زبان این است که با آن بیش تر آشنا شویم و اعتماد به نفس داشته باشیم. اگر برای یک کار بزرگ مثل جلسه ی اولیا و مربیان یا یک ارائه ی کاری حتما باید تمرین کنید، برای یادگیری زبان هم باید تمرین داشته باشید. می توانید مکالمه را بار ها و بارها در ذهن تان یا جلوی آینه تمرین کنید. اگر هم شجاعتش را دارید چرا صدای خودتان را ضبط نمی کنید؟ ضبط کردن یک ویدئو از مکالمه  یا ارائه تان روی موبایل یا کامپیوتر بهترین راه است برای اینکه بفهمید وقتی انگلیسی صحبت می کنید صدای تان واقعا چطور است؟ می توانید تلفظ  تان را با گوینده های انگلیسی زبان برنامه های تلویزیونی مقایسه کنید.

خب حالا شما روش هایی را بلدید که می توانید در خانه ی خودتان انگلیسی یاد بگیرید. یک لیوان چای برای خودتان درست کنید و از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید! اگر هم با یکی از این روش‌ها یا روش‌های دیگر زبان انگلیسی یاد گرفته‌اید حتما با ما به اشتراک بگذارید، خصوصا اگر یک بازی کامپیوتری یا یک سریال تلویزیونی بوده باشند.

اصول و روش‌هایی کاملا عملی برای یادگیری سریع و ماندگار زبان جدید.

26000تومان 20000تومان

منبع fleuntU

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

113 دیدگاه
 1. سعیدرضا شکوهی می‌گوید

  سلام به همه دوستان من از صفر به صد خودم رسیدم فقط۱٫پله پله و قدم قدم حرکت کنید ۲-تا توان دارید فیلم و داستان ببینید و بخوانید .۳-تعداد فیلم و داستان ها و هر قدم برای زبان انگلیسی را بنویسید ۴-نهایتا فیلم /گرامر /درک مطلب/کلمات/داستان / تمرین شنیدار/فیلم / وکل روز را با خود حرف زدن را فراموش نکنید/از یک کلمه شروع کنید تا به صد برسید ….به هزار برسید.

  1. امین ادراکی می‌گوید

   سلام. ممنونم از اینکه تجربه شخصیتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.
   من با صحبت کردن با خودم تونستم مهارتم توی صحبت کردن رو خیلی تقویت کنم. واقعا نکته‌ی خیلی خوبیه که شما هم اشاره کردید بهش.

 2. maryam0058 می‌گوید

  سلام.اقای ادراکی مقاله تون خیلی قشنگ بود امامن تعجب می کنم از این که میگید توسط حرف زدن مهارتتون رو تقویت کردید.من ۲۱ ساله که دبیر انگلیسی دبیرستانم ولی هنوز نمیتونم خوب و روان صحبت کنم

  1. Seyed Mahdi Moosavi می‌گوید

   برای اینکه مکالمتون قوی شه باید اگر در جمع هستید جمعی باشه که زبانش یا هم سطح شما باشه یا سطحش بالاتر باشه
   همون طور که میدونید بچه های دبیرستان در بحث زبان زیاد قوی نیستن
   اگه واقعا مبخواین زبانتون قوی شه به دنبال دوره های مکالمه آزاد در موسسه های زبان برید
   باور کنید معجزه میکنه

  2. امین ادراکی می‌گوید

   سلام.
   مهارت صحبت کردن به نظرم جز مهارت‌هاییه که به تمرین بسیار زیادی احتیاج داره. من توی مدتی که زمان کافی برای شرکت توی کلاس زبان نداشتم و می‌خواستم مکالمه‌ی انگلیسیم رو بهتر کنم، تلاش می‌کردم فکرها و حرف‌هایی که با خودم مطرح می‌کنم انگلیسی باشن و این خیلی کمک می‌کرد. مثلا اگه می‌خواستم به خودم بگم امروز چقدر هوا قشنگه و زیاد کثیف نیست (و حرف‌هایی از این دست) سعی می‌کردم انگلیسی با خودم حرف بزنم. این خیلی کمکم کرد.

 3. mazhar ali می‌گوید

  سلام. رمز مکالمات , تکرار به خود است.حتی اگر self sugation هم باشد . زنده باشید .

 4. سحر می‌گوید

  عالی ممنون جناب ادراکی سبز و سلامت بمانید

 5. هاشمي می‌گوید

  بسيار عالي، خيلي ممنون از مطالب خوب و كاربرديتون

 6. پرستو می‌گوید

  سلام
  میشه یه گروه آنلاین برای مکالمه معرفی کنید؟

  1. امین ادراکی می‌گوید

   سلام.
   میتونید به این سایت‌ها سر بزنید:
   http://en.wespeke.com/learn-languages-online/learn-english.html
   http://www.speaking24.com

 7. زینب می‌گوید

  سلام مرسی . وااااای من از گرامر متنفرم . آیا راهی هست ک زبان یاد گرفت بدون اینکه گرامر در کار باشه؟ منظورم یادگیری لغات چون اول معنی رو یادبگیریم بعد کنار هم گذاشتن آسون میشه. ممنونم

  1. فاطمه می‌گوید

   سلام
   یادگیری زبان اصلا بدون گرامر ممکن نیست گرامر خیلی خیلی مهمه

   1. قاسم می‌گوید

    به نظرم حرف شما درست نیست! الان روزمره فارسی حرف میزنیم مگه تو ذهنمون گرامر حل میکنیم؟ مگه بچه ۵ ساله که فارسی حرف میزنه گرامر بلده؟ نه فی البداهه… با این حال بچه ۵ ساله که خوب فارسی حرف میزنه فی البداهه گرامرهارو هم رعایت میکنه! بهترین راه یادگیری زبان انگلیسی زندگی کردن به مدت چند سال تو یکی از کشورهای انگلیسی زبانه گرامر رو بیخیال شین اول معنی کلمات و خود زبانی که میخوایین یاد بگیرین رو درک کنین خود به خود هنگام صحبت کردن میبینین گرامر رو هم رعایت کردین به نظرم یادگیری یک زبان نباید از گرامر شروع بشه چون زبان آموز ازش زده میشه ناموسا سختش نکنین! یک چیز دیگه من موندم چرا زبان انگلیسی از دوران ابتدایی تو مدارس تدریس نمیشه اگه از دوران ابتدایی زبان انگلیسی مثل فارسی تدریس بشه وضع زبان تو کشورمون این نیست…

    1. آرش می‌گوید

     کاملا موافقم – گرامر برای ما در مقاطع راهنمایی و دبیرستان باعث شد نتونیم انگلیسی صحبت کنیم چون معلم هامون هم نمیتونستن انگلیسی صحبت کنن اما بطور مثال اغلب محصلین دبیرستان در هند توانایی صحبت کردن دارن اما ما از بس در گیر گرامر و قواعد دست و پاگیر شدیم که حداقل صحبت کردن رو نمیتونیم .

 8. فاطمه می‌گوید

  بسیار عالی و مفید..

 9. مجید می‌گوید

  خیلی خوشحالم ، که بهد از کلی جستجو یه سایت خوب پیدا کردم.
  من هم کلی کلاس زبان رفتم ، پولهام تموم شد و زبان یاد نگرفتم.
  الان میخوام خودم زبان بخونم.
  روش های جالبی پیشنهاد کردین.
  در ضمن طراحی سایتتون هم چون تبلیغات و تصاویر درهم برهم نداره خیلی خوبه.
  داخل جشنواره هم حتما بهتون رأی میدم.

 10. سعید رحمانی می‌گوید

  سایت hinative واقعا عالیه . شما می تونید یک متن رو به راحتی اصلاح کنید . یا یک حرف اصطلاح رو
  معنی اش رو بدونید . و اما ممنون از این سایت که سایت های شگفت انگیزی رو پیشنهاد داد . ممنون

  1. امین ادراکی می‌گوید

   از شما هم ممنون بابت معرفی‌تون 🙂

 11. حامد می‌گوید

  وقتی با خودمون صحبت میکنیم یعنی مهم نیست که جملاتی که میگیم درسته یا نه. اگه شک داشتیم مکالماتی که با خودمون میکنیم درسته یا نه باید چیکار کنیم؟

  1. امین ادراکی می‌گوید

   شاید بد نباشه یه سر بزنید به مقاله‌ای که لینکش توی متن قرار داده شده. (چطور مکالمه‌ی انگلیسی یاد بگیریم؟) امیدوارم این مقاله بتونه بهتون کمک کنه.

   1. حامد می‌گوید

    شما خودتون به عنوان کسی که به این روش زبان رو یاد گرفته ، آیا وقتی با خودتون انگلیسی حرف میزدید آیا مهم بود براتون درستی یا نادرستی جملاتی که با خودتون میگفتید؟

 12. حامد می‌گوید

  لطفا راهنمایی بفرمایید. چطور بفهمیم وقتی با خودمون انگلیسی حرف میزنیم جملاتمون درسته یا نه؟
  اصلا مهمه درست بودن یا نبودنش در ابتدا.
  منتظر راهنماییتون هستم.

 13. arsalan می‌گوید

  سلام خیلی توضیحات خوبو جامعی بود.من دوتا بازی میتونم معرفی کنم که بایه شرایطی عالین.بازی کلش اف کلنز درصورتی که زبان بازیتون فارسی نکنید و به یه کلن اینگیلیسی یا امریکایی برید.یکی دیگه هم بازیه کینگز امپایر درصورتی که به سرور پرشین نیاید و در سرور های خارجی ثبت نام کنید.

 14. A/HABIBI می‌گوید

  A meaningful,applicable for increasing the English skill,thanks for your help…..A/HABIBI

  1. امین ادراکی می‌گوید

   نظرهای شما باعث دلگرمی ما میشه.

 15. Aa می‌گوید

  عااااااااااااالي بود،ممنون از وقتي كه گذاشتيد

  1. امین ادراکی می‌گوید

   ممنون از شما 🙂

 16. نرگس می‌گوید

  سلام مرسی از توضیحات جالب و مفیدتون .من یه سوال دارم منابعی که شما تو این پست اعلام کردید لهجه آمریکایی هستن یا بریتیش من دنبال منابع آمریکایی هستن نه بریتیش چطور تشخیص بدم در حالی که زبانم خیلی ضعیفه.ممنون از شما

 17. ali می‌گوید

  hello to everyone i use than english chanal in telegram and that was very useful for me this want to be useful for other one

  1. امین ادراکی می‌گوید

   سلام. از این‌که تجربه‌هاتون رو با ما مطرح می‌کنید ممنونم 🙂

 18. امیرحسین می‌گوید

  سلام
  با تشکر از مطالب مفیدی که نوشتید
  به نظرم دیدن کارتون یا فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی عالیه
  البته بازی کامپیوتری تاثیر داره چون در روند پیشبرد بازی،انگلیسی آموخته میشه و بهتر به خاطر سپرده میشه به شرطی که روند بازی بحث یادگیری انگلیسی را تحت تاثیر قرار ندهد و هدف اصلی یادگیری لغات،اصطلاحات،تلفظ ها،گوش دادن به دیالوگ های انگلیسی و سعی در فهم گفت و گو های شنیده شده باشد،یادمه یک بازی کامپیوتری باعث شد نیاز پیدا کنم به استفاده از دیکشنری و کلماتی یاد بگیرم.
  مورد دیگری که فکر میکنم بسیار تاثیر منفی در یادگیری انگلیسی دارد ترجمه به فارسی است یعنی جمله ای که به زبان انگلیسی میشنوید طبق عادت ابتدا به فارسی ترجمه میکنید هر چقدر امکان دارد سعی کنید انگلیسی را مفهومی بیاموزید یعنی مفهوم ها را به خاطر بسپارید برای این کار از oxford picture dictionary یا از یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید.
  یک نکته مهم،از ابتدا دنبال تلفظ صحیح در صحبت به زبان انگلیسی باشید این بسیار مهمه،داشتن یک مدرک زبان اهمیت داره اما مهم تر یادگیری کاربردی انگلیسیه چون بعد از مدتی لهجه انگلیسی ای پیدا میکنید که در یک سفر خارج از کشور پی به تابلو بودن یا حتی ضایع بودنش میبرید.

 19. امیرحسین می‌گوید

  اینکه نوشتم طبق عادت کلمه ها و جمله های انگلیسی را به ابتدا به فارسی ترجمه نکنید انگلیسی را مفهومی یاد بگیرید یعنی مدام کلمه ها و جمله های انگلیسی را به فارسی یا زبان اول دیگری که دارید ترجمه نکنید تا با استفاده از آن زبان که میدانید انگلیسی را درک کنید به طور خلاصه هر چقدر امکان دارد مانند نحوه یادگیری یک زبان اول انگلیسی یاد بگیرید،البته زبان فارسی که عالی است،برای یادگیری زبان انگلیسی بهتره تا مدتی ترجمه مداوم به زبان فارسی را فراموش کنید برای درک این موضوع که نوشتم کتابoxford picture dictionary که کلمات و رویدادها را تصویر سازی کرده ببینید،یا ببینید با استفاده از یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی چطور معنی کلمه ای انگلیسی به زبانی انگلیسی توضیح داده شده که برای یادگیری انگلیسی مفیده.

 20. Mina می‌گوید

  سلام. مطلبتون خیلی مفید بود.
  من وقتی می‌خوام تو سایت fluentU ثبت‌نام کنم، ازم class code می‌خواد. نمی‌دونم منظورش چیه… لطفاً راهنماییم کنید.

 21. Sanaz می‌گوید

  خیلی فوق العاده و مفیدبود. هر اموزشگاهی هم بری نیاز داری به تمرین شخصی…به نظرم بیگانه ی البرکامو هم میتونه مفید باشه?
  ممنون از شما

 22. محیا می‌گوید

  بسیار عالی بود

 23. علی می‌گوید

  سلام لطفا قبل از معرفی اپلیکیشن ها اونارو امتحان کنید

 24. ایمان می‌گوید

  مرسی بابت مقاله خوبتون
  سایت http://www.engvid.com ویدیو های آموزشی خوبی داره که در سه سطح قرار داده شده
  موفق باشید

 25. AP می‌گوید

  سلام
  مشکل من در یادگیری زبان انگلیسی فقط اینه که نمیدونم دقیقا از کجا باید شروع کنم
  گنجینه لغتمو افزایش بدم
  متن ها رو بصورت درک مطلب مشابه زبان خارجه دوران راهنمایی و دبیرستان بخونم
  خلاصه مسیر یادگیری مناسبی رو پیدا نکردم یجورایی دچار سردرگمی هستم.

  از نظر گرامری ضعیفم ولی لغت در حد یکم بیشتر از مقدماتی بلدم
  ممنون میشم در صورت امکان راهنماییم کنید.

 26. فاطمه یوسفی می‌گوید

  ســلام خیلی متشکرم بابت این مطلب مفید و عالی برای همه ی زبان آموزان آرزوی موفقیت دارم

 27. فرشاد می‌گوید

  سلام . این مطلب ناکارامد و غیر مفید بود. من فوق لیسانس دارم و این مطالب هیچ کمکی به زبان انگلیسی من نکرد . نه تنها لغات بلکه ترجمه هم نمی تونم بکنم! این روشها به درد نمی خوره . اون اپلیکیشنی که تو شبکه جم هم تبلیغ میکنه کاملا دروغه. نرم افزار فقط اندازه ۱ جمله ی کتابی رو میفهمه نه اینکه طرف دهاتی حرف بزنه و تند و تند بگه بعد عقل سلیم حکم نمیکنه که نرم افزار متوجه بشه و واقعا هم نرم افزار که رباته چیزی نمیفهمه . درضمن گوگل ترنسلیت ضعیف ترین هست در زبان فارسی . اگه راست میگید برید لغات و جمله های فارسی گوگل ترنسلیت را تقویت کنید که دری وری تحویل نده و جای فعل و فاعلو برعکس کنه!

  1. رقیه محمدی می‌گوید

   سلام
   سپاس که دیدگاه‌تون رو با ما به اشتراک گذاشتین.
   در این مطلب فقط روش‌هایی برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل خدمت‌تون معرفی شده و قاعدتا بعد از مطالعه‌ی مقاله نباید انتظار داشته باشید زبان انگلیسی‌تون خوب بشه! نرم‌افزارهایی هم که خدمت‌تون معرفی شدن توی «یادگیری» به شما کمک می‌کنن نه اینکه کار ترجمه رو براتون انجام بدن.
   امیدوارم سایر مطالب بتونن رضایت‌تون رو جلب کنن.

 28. حبیب می‌گوید

  خیلی ممنون بابت مطلب خوبتون.با بخشی از مطالبتون موافقم چون واقعا لمسش کردم و خیلی کمکم کرده مثلا سریال دیدن پیشنهاد من سریال دوستان(فرندز) فوق العادست.انیمشن هم چون واسه بچه هاس سعی می کنن شمرده تر صحبت کنن و قابل فهم واسه ما.

 29. aref-323232 می‌گوید

  ۲۰-عالی بود-خیلی خیلی ممنون!

 30. Romisa می‌گوید

  با تشکر از مطلب بسیار کاربردیتون

 31. ساسان می‌گوید

  با سلام خیلی مفید بود

 32. معصومه می‌گوید

  مطالب زیادی نوشته شده اما همشون تکراری هستند و هنوز نتونستند راه مفید و اصلی یادگیری رو آموزش بدند.

  1. مستان می‌گوید

   ببین دوست عزیز بهترین راه فیلم و زندگی تو اون محیط یا داشتن یک پارتنر هست

 33. میترا می‌گوید

  سلام
  ممنون بابت معرفی سایت ها
  عالی بود

 34. سروناز امینی می‌گوید

  سلام خیلی ممنون از مطالب خوبتون.

 35. مبینا مهدی نژاد می‌گوید

  خیلی خوب بود..عالی بود…اما من به کلاس زبان می رم بهتره شما سعی کنید کلاس بروید.به نظر من اینجوری خیلی بهتره..

 36. سارا می‌گوید

  سلام
  ممنونم بابت این مطلب؛یه نکته ای رو هم من اضافه کنم
  دیدن فیلم خیلی به تلفظ صحیح و لهجه کمک میکنه، چیزی که من شنیدم از شیوه ی صحیح فیلم دیدن برای یادگیری اینه:
  یک دور فیلم رو بدون هرگونه زیرنویسی ببینیم و وسط فیلم متوقفش نکنیم که حتما همه واژه ها رو بشنویم و بفهمیم، فقط راحت بدون استپ ببینیم تا آخر.
  دفعه ی دوم همون فیلم رو با زیرنویس انگلیسی اینبار هر واژه ای رو نفهمیدیم توقف میکنیم و معنی واژه ها رو پیدا میکنیم تا کاملا همه دیالوگ ها را بفهمیم.
  بار سوم بیشتر به تلفظ ها توجه میکنیم و سعی میکنیم همراه با بازیگر تکرار کنیم.

 37. سارا می‌گوید

  و البته این کتاب رو هم شاید به نظرتون مناسب بیاد که توی مقاله معرفیش کنید:
  مجموعه چند جلدی select reading از مبتدی تا پیشرفته هر جلد..
  که به مهارت ریدینگ کمک میکنه.

  1. رقیه محمدی می‌گوید

   سلام سارای عزیز
   سپاس که اطلاعات و تجربیات ارزشمندتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.
   پیروز و موفق باشید.

 38. Amin می‌گوید

  This article was very useful and practical for me
  Thank you for sharing this with us

 39. شرکت نوين گيت می‌گوید

  ممنون از سایت خوبتون

 40. Kianoosh می‌گوید

  سلام ممنون بابت مطالب مفیدتون..
  دو اپلیکیشن معرفی شده تو قسمت اسپیکینگ برای تعیین زبانش زبان فارسی نداره راهکاری ندارید؟

 41. مهدی حیدری می‌گوید

  سلام بازی WolrD Of WArcraft واقعا فوقاعادس خیلی بهم کمک کرد توی یادگیری بهتر زبان

  1. محمد امین می‌گوید

   sacred 2 gold رو هم بازی کن اینم تک نفره هست اما لحجه آدمای تو بازی بریتیش هست

 42. محمد امین می‌گوید

  ممنونم از سایت خوبتون واقعا مفید بود

 43. Atefe می‌گوید

  Mochakeram az maqale ye alitun! Kamelan jameo mokhtasare va inke hameye ravesh ha ba pishnahad va mesal hamrahe! Az hame nazar ali bud vaqean dg nemishe be tak take zavayash eshare kard! Mamnun

 44. تورج امین فر می‌گوید

  ممنونم خیلی وقت بود دنبال بهترین راهی برای یادگیری زبان انگلیسی بودم که به محبت شما متوجه شدم چی کار کنم من فیلم هایی در رابطه با تجهیزات آشپزخانه می بینم تا زبانم رو تقویت کنم.

 45. ُSoheil می‌گوید

  ممنون از توضیحات کاربردی و موشکافانه شما که دقیقا بهترین راه های آموزش زبان هست البته من سال قبل تو کلاس شرکت کردم که تا حد زیادی با همین سیستم ها به اضافه فونوتیک اموزش میدادن…
  سپاس از سایت خوبتون

 46. ashe می‌گوید

  سلام روش هایی که ارائه داده بودین واقعا مفیدند.اما در خصوص بازی کامپیوتری باید خدمتتون عرض کنم واقعا موثره.من خودم league of legend بازی میکنم و اونجا مجبورم با همتیامو حریفا حرف بزنم..خوبیش اینه خیلی وقتا ایرادای آدمو حالا به شوخی یا جدی میگن و حسابی توی ذهن میمونه.باتشکر

 47. nila می‌گوید

  سایت ها و بازی هایی که گفتین خیلی پیچیده بودن و آدم نمیدونه توشون باید چی کار کرد لطفا اگه کسی با اونا کار کرده یا تو از این سایت ها استفاده کرده راهنمایی کنه .

 48. nia می‌گوید

  سایت ها و بازی هایی که گفتین خیلی پیچیده بودن و آدم نمیدونه توشون باید چی کار کرد لطفا اگه کسی با اونا کار کرده یا تو از این سایت ها استفاده کرده راهنمایی کنه .

 49. nia می‌گوید

  سایت هایی که فعرفی کردین خیلی پیچیده بودن و آدم نمیدونه توشون باید چی کار کرد لطفا اگه کسی با اونا کار کرده یا تو از این سایت ها استفاده کرده راهنمایی کنه .

  1. رقیه محمدی می‌گوید

   سلام
   برای استفاده از memrise، میتونید از منوی بالای سایت قسمت Courses، دوره‌ی مدنظرتون رو انتخاب کنید. Start learning رو که بزنید، اون دوره به برنامه‌ی شما اضافه میشه و میتونید یادگیری رو شروع کنید.

 50. فرشاد می‌گوید

  اینا مزخرفه . به هیچ وجه به درد ترجمه زیرنویس فیلم و کارتون نمیخورن. بیخودی هم وقت مردمو نگیرید.

  1. رقیه محمدی می‌گوید

   سلام دوست گرامی
   این مقاله درباره‌ی آموزش ترجمه‌ی زیرنویس فیلم و کارتون نیست. در این نوشته ما تنها بهترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی رو خدمت‌تون معرفی کردیم.

 51. احسان می‌گوید

  ممنون ولی این راه کارهای تقویت زبان انگلیسیه کسی که بلده
  نه برای کسی که میخواد یاد بگیره

 52. امیر می‌گوید

  خداخیرت بده امین آقا.کاش همه مقاله ها اینقدر مفید بود.چقدر خوب بود.کارت درسته.

 53. سما می‌گوید

  ممنون از مطالبتون اما به درد کسی میخوره که زبان انگلیسیش متوسط رو به بالا باشه و بخواد به سطح عالی برسه نه کسی که بخواد تاره شروع کنه

 54. نیلوفر می‌گوید

  دوست عزیز تا الان هر سایت یا نرم افزاری که من سر زدم، یه مشکلی داشته… یا کلا بین آموزش هاش زبان انگلیسی نداره و یا نیاز به پرداخت مبلغی داره که نمیدونم چطور امکان پذیره!

 55. محمد می‌گوید

  بهترین، سریعترین و کامل ترین روش یادگیری زبان فقط و فقط زندگی در منطقه ای هست که که مردمش به زبان انگلیسی صحبت میکنند همین و بس!

  1. رقیه محمدی می‌گوید

   با شما موافقم. اما اگه این روش برای همه امکان‌پذیر نباشه، بهتره دنبال بهترین راه‌های بعدی باشیم.

 56. علی می‌گوید

  سلام
  اگر ما فیلم انگلیسی ببینیم ولی کلماتش رو نفهمیم چطور میتونه روی انگلیسیمون تاثیر بزاره؟؟؟

  1. رقیه محمدی می‌گوید

   درود بر شما
   یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم رو در مقاله‌ی زیر بررسی کردیم. امیدوارم جواب سوال‌تون رو اونجا دریافت کنید:
   راهکارهایی موثر برای یادگیری زبان از طریق فیلم
   منبع

 57. وحید می‌گوید

  اپلیکیشن هابی که معرفی کردید هیچکدوم زبان فارسی رو پشتیبانی نمیکنه، واسه کشورهای دیگه مناسبه

  1. رقیه محمدی می‌گوید

   درسته زبان فارسی رو پشتیبانی نمیکنن اما میتونید زبان رو همون انگلیسی بذارید. منم به همین صورت از memrise استفاده میکنم.

 58. Kaveh می‌گوید

  سایت عالی داشتین.ممنونم.اکه تونستم خوب نتیجه بگیرم حتمن بهتون اطلاع میدم.بازم مرسی?

 59. safa می‌گوید

  بسیار عالی

 60. Aida می‌گوید

  برای شروع و فرد مبتدی خوب بود.ممنون

 61. مائده می‌گوید

  سلام خیلیییییییی عالی بود

 62. سعید می‌گوید

  با تشکر

 63. منصور می‌گوید

  بسیار بسیار ممنون…
  واقعا ساده ، شیوا و جذاب مطالب رو ارائه کردین.

 64. سامی می‌گوید

  سلام عالی بود خیلی مفید واقعا ممنون خدا خیرتون بده

 65. nafise می‌گوید

  سلام
  سوالی دارم در خصوص اینکه میگید با خودمون صحبت کنید من که گرامر رو کامل بلد نیستن امکان داره جمله های غلطی بگم…باازم با خودم صحبت منم؟

  1. رقیه محمدی می‌گوید

   سلام
   میتونید اون جملات رو یادداشت کنید و صحتشون رو بعدا بررسی کنید مثلا از کسی بپرسید یا سرچ کنید تا دفعات بعدی درستش رو بگید. همزمان روی گرامر هم کار کنید خیلی تأثیر داره.

 66. شهرزاد می‌گوید

  سلام
  اپلیکیشن های دولینگو و ممریز رو چطور میشه ازشون استفاده کرد؟زبانه معلم رو باید چی بزاریم چون زبان های دیگه کشورها رو که نمی فهمیم باز انگلیسی رو میشه فهمید ولی مثلا با زبان اسپانیایی بخوایم انگلیسی یاد بگیریم نمی شه…ممنون می شم اگه راهنماییم کنین برای این مشکل

  1. رقیه محمدی می‌گوید

   سلام
   دولینگو رو نمیدونم، اما برای ممرایز زبان دیفالت رو همون انگلیسی بذارید جواب میده.

 67. فرح عاملی می‌گوید

  سلام من ۴ سال کلاس زبان رفتم تقریبا هر شب سریال می بینم اما بازم انگلسی م ضعیفه مخصوصا listing ضعیفم تا advance رفتم اما دیگه ادامه ندادم الان سه ساله که ادامه ندادم اما نمیدونم به چه روشی میشه انگلیسی رو مثل فارسی صحبت کرد ؟؟

  1. رقیه محمدی می‌گوید

   درود بر شما
   همون‌طور که خودتون هم می‌دونید، یادگیری زبان زمان میبره. روش‌هایی رو که توی این مقاله خدمت‌تون توضیح دادیم اجرا کنید، حتما نتیجه می‌گیرید. مطلب زیر هم میتونه در این راه بهتون کمک کنه:
   چگونه انگلیسی صحبت کنیم؟
   منبع

 68. mehrasa می‌گوید

  واقعا عالی بود.دستتون درد نکنه

 69. Aida می‌گوید

  It was so useful
  thanks for websites & games

  1. رقیه محمدی می‌گوید

   You are very welcome!

 70. انجام پایان نامه می‌گوید

  با تشکر از مطلب مفیدتون.

 71. سارا می‌گوید

  ممنون خیلی خوب بود

 72. آمنه می‌گوید

  نسبتا خوب

 73. Seyed Mahdi Moosavi می‌گوید

  مقالتون فوق العاده شگفت انگیز بود
  واقعا دمتون گرم

 74. رضا می‌گوید

  با سلام و عرض خدمت شما جناب ادارکی
  ممنون بابت راهنماییتون.
  بنده خیلی علاقه به نوشتن دارم و یکی از فانتزی هام برای یادگیری زبان و استفاده از جعبه لاینتر هست .

 75. انجام پایان نامه کارشناسی ارشد می‌گوید

  خیلی عالی و مفید بود. باتشکر

 76. انجام پایان نامه ارشد می‌گوید

  خیلی عالی و مفید بود. با تشکر

 77. Amin Bakhtyari می‌گوید

  سلام ممنون از راهنمای قشنگ تون

 78. Melis می‌گوید

  خوشبحال اونایی که می‌توانند مکالمه کنند

 79. رعنا می‌گوید

  ممنون بابت مطلب عالیتون

 80. رها می‌گوید

  ممنون بابت سایت خودتون

 81. امید می‌گوید

  واقعاً کامل و جامع توضیح دادید
  خدا خیرتون بده

 82. سارا کرمانی می‌گوید

  سلام
  اگر قصد دارید که زبان رو به صورت حرفه‌ای یاد بگیرید، بهتون پیشنهاد میکنم که به کلاس‌های برید که کاملا به زبان انگلیسی صحبت میکنن و گرامر… و چندین بار تکرار در روز.
  یا اگر میخواین که زبان رو در خانه یاد بگیرین، به نظرم مقاله‌ی بهترین روش یادگیری زبان در خانه بهتون می‌تونه بسیار کمک بکنه.

 83. حسین می‌گوید

  یکسری منابع آیلتس هم هست که من پیشنهاد میکنم استفاده کنید مثل کتابهای mindset و cambridge ielts

 84. Azad می‌گوید

  سلام
  ضمن تشکر از مطالب همیشه عالیتون.
  اینم خیلی عالی بود دست شما و همه دست اندکاران سایت چطور درد نکنه.

 85. امیر می‌گوید

  ممنونم از راهنماییتون

 86. انجام پایان نامه می‌گوید

  با تشکر از مطالب مفیدتون.

 87. علی طاعتی مرفه می‌گوید

  سلام
  طبق تجربه ام موثرترین راهکار برای یادگیری زبان انگلیسی تمرین منظم و مستمر هست.