با سنگ قبر معمولی تا لاکچری در ایران آشنا شوید!

0

زمانی که یکی از عزیزان خود را از دست می دهیم کفن و دفن به دلیل اینکه کاملا اتفاقی و غیر منتظره می باشد هزینه های بسیار زیادی را بر دوش خانواده متوفی می گذارد. پس از مراسم اصلی مانند تالار پذیرایی شاید یکی از اصلی ترین مواردی که هزینه زیادی را بر دوش خانواده می گذارد خرید سنگ قبر است. سنگ های قبر بر اساس طراحی و نمونه سنگی که در نظر می گیرید می تواند از 15 میلیون شروع شده و در برخی از موارد تا 300 میلیون نیز برسد. ولی چه عواملی می تواند بر روی هزینه سنگ قبر تاثیر بگذارد؟ آیا طراحی، هزینه ها را بالا می برد و یا نوع سنگ نیز بر روی قیمت تاثیر دارد؟ حالا با هم قصد داریم نگاهی به اصلی ترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت سنگ قبر می اندازیم.

 

کیفیت سنگ قبر و تاثیر بر روی قبر

اصلی ترین عاملی که بر روی خرید و قیمت سنگ قبر تاثیر مستقیم دارد و تصمیم سفارش سنگ قبر را تغییر می دهد نوع سنگی است که شما قصد دارید بخرید. به عنوان مثال سنگ مرمر که بدون رگه بوده و صاف است قیمت بسیار بالایی دارد. شما سنگ قبر استاد شجریان را مشاهده کنید که از مرمر کاملا سفید می باشد، این سنگ قبر نسبت به سنگ قبرهایی که همراه با رگه های سیاه هستند بسیار متفاوت بوده و شکی نیست که قیمتش نیز بسیار بالاتر می باشد. همین مسئله در مورد سنگ شبق سیاه نیز صدق می کند که بدون رگه بوده و کاملا سیاه می باشند. از این رو در اولین قدم برای خرید سنگ قبر باید به نوع سنگ دقت کنید.

رونیکس

طراحی سنگ قبر و تاثیر بر روی قبر

 

عامل دومی که بر روی قیمت نهایی سنگ قبر تاثیر دارد، طرحی است که شما قصد دارید اجرا کنید. به عنوان مثال شما به سنگ قبر صادق هدایت که در فرانسه اجرا شده دقت کنید، این سنگ قبر به صورت استادانه ای با دست کار شده و هیچ دستگاهی قابلیت اجرای آن را ندارد. این نوع طراحی ها به دلیل زیبایی منحصر به فردی که دارد و عدم استفاده از دستگاه بسیار محبوب می باشند. به همین دلیل است که در طی چندین سال گذشته برای کاهش هزینه ها بسیار از تولید کننده های سنگ قبر ترجیح می دهند از دستگاه های مدرن برای طراحی استفاده کنند.

فروشنده و تجربه او در صنعت سنگ قبر

فروشنده و تجربه طراحانش به شدت می تواند قیمت نهایی سنگ قبر را تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان مثال مجموعه هایی که هنوز هم از طراحان دستی استفاده می کنند معمولا هزینه بیشتری را دریافت می کنند. از این رو پیش از انتخاب فروشنده سنگ قبر به سبک کار و طرح های پیشین او دقت کنید.

مجموعه سنگ بهشت با تجربه ترین فروشنده سنگ قبر در ایران

یکی از اصلی ترین مجموعه هایی که در ایران نمونه های خاصی از سنگ قبر را تولید می کند سنگ بهشت است. این مجموعه به دلیل فروش سنگ قبرهای خاص شهرت پیدا کرده، پس از تولید سنگ قبر پرتقالی بود که مجموعه سنگ بهشت به شهرت جهانی رسید و پست های اشتراکی مجموعه به بالاترین حد ممکن رسیده است.

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با کسب‌وکار مهمان منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.