رازهای مراقبت از انگشتر طلا در منزل!

0

انگشتر طلا یکی از مهم ترین چیز در استایل شماست؛ داشتن چندین مدل اکسسوری طلا در استایل، سبب می شود که شما زیباتر و جذاب تر به نظر برسید؛ برای همین، خرید طلا بسیار کاری مهم و ظریفی است؛ زیرا شما با خرید طلا، در اصل در حال خرید جذابیت و جلوه استایل خود هستید!

بله، درست است انگشتر طلا بسیار در ظاهر و استایل شما اثر گذار است، اما اگر درست از آن نگهداری کنید و مراقب آن باشید و در زمان کثیف شدن، آن را تمیز کنید و در اصل، روش های نگهداری و تمیز کردن انگشتر طلا را بدانید!

ما امروز و در این مقاله قرار است در مورد «نگهداری و تمیز کردن انگشتر طلا» صحبت کنیم و هم برای تمیز کردن انگشتر طلا و هم برای نگهداری انگشتر طلا، راه ها و روش های راحت و آسانی را به شما آموزش دهیم.

نگهداری و تمیز کردن انگشتر طلا، چطور امکان پذیر است؟

می دانیم که هر چیزی نحوه نگهداری مخصوص به خودش را دارد؛ از ابزار الکترونیکی گرفته تا پوشاک و… . طلا و جواهر یا بهتر بگوییم انگشتر طلا نیز نحوه نگهداری مخصوص به خودش را دارد و اگر به طور درست نگهداری شود و به طور مداوم تمیز شود؛ به طور ماندگار درخشان خواهد بود و جلا خود را حفظ خواهد کرد.

ما در ادامه به روش های نگهداری درست و تمیز کردن انگشتر طلا در خانه پس از خرید طلا اشاره خواهیم کرد و شما را در این امر، راهنمایی می کنیم.

آیا نگهداری از انگشتر طلا به شیوه درست و تمیز نگه داشتن آن، مهم است؟!

پاسخ این سوال یک جواب قطعی و یقینی دارد و آن هم بله است! به طور قطع نگهداری درست از انگشتر طلا پس از خرید طلا سبب می شود که انگشتر طلا زیبا و جذاب بماند و دچار آسیب و ضربه و… نشود. پس بسیار مهم است که شما بدانید چطور از انگشتر های طلا خود نگهداری کنید.

 

روش های نگهداری درست از انگشتر طلا پس از خرید طلا

انگشتر طلا خود را در محفظه‌ ای امن قرار دهید.

از جعبه ‌هایی که برای نگهداری جواهرات هستند برای محافظت از طلاها استفاده کنید. همان جعبه ای که پس از خرید طلا، گالری طلا به شما تحویل داد، برای نگهداری از اکسسوری طلا بهترین گزینه خواهد بود.

بدون انگشتر طلا، شنا کنید.

اگر خیلی استخر می ‌روید انگشتر طلای خود را با خود نبرید! حتی بهتر است که در زمان حمام کردن هم اکسسوری های طلا خود را در بیاورید و بدون اکسسوری طلا حمام کنید.

در هنگام خواب و استراحت، بهتر است که تمام انگشتر های طلا خود را در بیاورید.

پیش از این، در مورد نگهداری از اکسسوری طلا در هنگام خواب صحبت کردیم و مثال زدیم.

 

روش های تمیز کردن انگشتر طلا پس از خرید طلا

انگشتر طلا باید هر از چند گاهی تمیز شود و جلا پیدا کند. روش های تمیز کردن انگشتر طلا بسیار متفاوت هستند، ما در ادامه به دو روش از آن ها اشاره خواهیم کرد که شما می توانید انگشتر طلا خود را با این روش تمیز کنید.

روش آب و صابون

برای پاک کردن هر نوع آلودگی مثل چربی دست، خاک و.. می ‌توانید از روش آب و صابون استفاده کنید. در ابتدا باید یک ظرف را از آب پر کنید، سپس مقداری از صابون مایع یا مایع ظرفشویی بدون فسفات را (توجه داشته باشید که فسفات سطح اکسسوری طلا را می ‌خورد و در کل اکسسوری طلا را از بین می‌ برد) را درون ظرف بریزید. اکسسوری طلا را وارد محلول آب و صابون کنید و کمی با دست روی سطح اکسسوری طلا بکشید. اگر همچنان اکسسوری طلا درخشش خود را به دست نیاورد، می ‌توانید از یک مسواک با پُرزهای نرم استفاده کنید و مسواک را وارد محلول آب و صابون کنید و روی طلا بکشید. سپس اکسسوری طلا را کامل آبکشی کنید تا کامل از صابون پاک شود و آن را کنار گذارید تا کامل خشک شود. توجه کنید تا زمانی که طلا به طور کامل خشک نشده است؛ از آن استفاده نکنید!

روش استفاده از جوش شیرین

برای استفاده از این روش، شما به جوش شیرین، یک ظرف یا کاسه، مقداری نمک و مقداری فویل آلومینیوم نیاز دارید. فویل آلومینیوم را درون ظرف قرار دهید، به طوری که قالب ظرف شود، سپس مقداری نمک اضافه کنید، سپس مقداری جوش شیرین به ظرف حاوی نمک و فویل آلومینیوم اضافه کنید و ظرف را به مدت 2 دقیقه درون ماکرویو قرار دهید یا روی گاز، حرارت دهید. سپس آب گرم را به مخلوط جوش شیرین و نمک اضافه کنید. پس از مخلوط شدن مواد با یکدیگر، اکسسوری طلای مورد نظر خود را به مدت ده دقیقه در آن خیس کنید. دقت کنید که زمان بیشتری نگذرد. سپس با یک پنبه یا پارچه‌ی نرم بدنه‌ی طلاها و گوشه ‌های آن را تمیز کنید. پس ‌از این که هیچ لکه‌ای بر روی آن باقی نماند، با آب گرم طلاها را شسته و با یک پارچه ‌ی نرم خشک ‌کنید.

 

پاسخ به سوالات متداول

آیا اهمیت دارد که از طلا مراقبت کنیم و آن را تمیز کنیم؟

برای استفاده طولانی و بلند مدت از طلا، همانطور که در کل مقاله مطرح شد، بسیار موثر است که از طلا به شیوه درست و اصولی نگهداری کنید و آن را حتماً به موقع تمیز کنید.

روش‌های مطرح شده برای تمام اکسسوری‌های طلا هستند؟

بله، برای تمام اکسسوری‌های طلا، مثل گوشواره طلا، گردنبند طلا، دستبند طلا و انگشتر طلا این روش ‌ها کاربرد دارند و می ‌توانید برای تمیز کردن طلاهایتان از آن‌ها استفاده کنید.

کلام آخر

تمیز نگهداشتن طلا، هم عمر آن را بالا می‌ برد و هم به درخشش همیشگی ‌اش کمک می ‌کند. امیدواریم که نکات مطرح شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم شما را در روش ‌های مختلف تمیز کردن طلا، راهنمایی کرده باشیم.

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با کسب‌وکار مهمان منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هر سوالی داری از
هوش مصنوعی رایگان
بپرس!

close icon
close icon