هایفوتراپی چیست و چگونه باعث لیفت صورت می شود؟ (۱۰ مزیت + تصویر قبل و بعد)

0

احتمالا در کلینیک ‌های زیبایی یا از زبان دوستانتان با اصطلاح هایفوتراپی یا هایفو آشنا شده ‌اید. این روش جدید برای جوانسازی و سفت کردن پوست کاربرد دارد و برای بسیاری از افراد مفید است. اما هایفوتراپی چیست؟ هایفو مخفف “High-intensity focused ultrasound” است که به معنی استفاده از اولتراسوند متمرکز با شدت بالا برای این منظور است. این نوع امواج فراصوت در این روش زیبایی به کار گرفته می ‌شوند.

اگر قصد استفاده از هایفوتراپی صورت را دارید، مشاوره با چند متخصص پوست و زیبایی توصیه می‌شود تا انتظارات و سوالات خود را با آن ها در میان بگذارید و در نهایت به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید. پزشک شما را در انتخاب بهترین روش زیبایی راهنمایی خواهد کرد. در ادامه می ‌توانید با مزایا و معایب هایفوتراپی آشنا شده و تصمیم بگیرید که این روش برای شما مناسب است یا خیر. همچنین در آخر به معرفی بهترین مرکز هایفوتراپی می پردازیم.

جوانسازی پوست با هایفوتراپی

هایفوتراپی یک روش غیرتهاجمی و بدون درد برای لیفت صورت به شمار می ‌رود. در این روش از انرژی فراصوت برای تحریک تولید کلاژن استفاده می ‌شود که به سفت شدن و بهبود ظاهر پوست کمک می ‌کند. این روش اولین بار برای درمان تومورها به کار گرفته شد و از سال ۲۰۰۸ به عنوان یک روش زیبایی مورد استفاده قرار گرفته است.

هایفوتراپی در سال ۲۰۰۹ توسط سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) برای لیفت ابرو تایید شد و در سال ۲۰۱۴ نیز برای رفع چین و چروک و افتادگی ناحیه گردن و لیفت سینه مورد تایید قرار گرفت. مطالعات نشان داده ‌اند که این روش برای لیفت صورت و رفع چین و چروک موثر و کاملا ایمن است و اثرات آن چند ماه پس از درمان قابل مشاهده است.

هایفوتراپی می ‌تواند جایگزین مناسبی برای جراحی لیفت صورت باشد، به خصوص برای جوانانی که تمایل ندارند به جراحی زیبایی صورت متوسل شوند. با این حال در افراد با افتادگی شدید پوست، ممکن است این روش به اندازه جراحی لیفت صورت موثر نباشد. به طور کلی، بازخوردهای مثبتی از انجام هایفوتراپی وجود دارند و این روش توسط بسیاری از متخصصان زیبایی پیشنهاد می ‌شود.

هایفو در صورت کارهای متفاوتی انجام می‌دهد. یکی از اصلی‌ترین اثرات هایفوتراپی در صورت جوانسازی و زیباسازی پوست صورت است. در ناحیه پیشانی می‌توان خطوط افقی و عمیق را با استفاده از هایفو از بین برد. با صاف و سفت شدن پوست در این ناحیه لیفت پیشانی انجام شده و ظاهر صورت مطلوب می‌شود. همچنین یکی از روش‌های لیفت ابرو بدون جراحی روش هایفو است. هایفو با رفع چین و چروک و تولید کلاژن باعث بالا رفتن ابروها می‌شود.

https://doctoreto.com/

تاثیرات هایفوتراپی بر صورت

حال که با مفهوم و روش هایفوتراپی آشنا شدیم، سوالی که شاید ذهن شما را درگیر کند، این باشد که هایفو تراپی چه تاثیری دارد؟ هایفو تراپی یک روش غیرتهاجمی و غیرجراحی است که تاثیرات مفیدی بر زیبایی پوست صورت دارد. برخی از تاثیرات این روش شامل موارد زیر می شوند:

افزایش تولید کلاژن و الاستین

هایفو تراپی با هدف قرار دادن لایه های عمیق پوست، باعث تحریک فیبروبلاست ها می شود. فیبروبلاست ها سلول هایی هستند که مسئول تولید کلاژن و الاستین در پوست می باشند. کلاژن و الاستین دو پروتئین ساختاری اصلی در پوست هستند که برای حفظ سفتی، حالت ارتجاعی و شفافیت پوست ضروری خواهند بود. با افزایش تولید این دو پروتئین از طریق روش هایفو تراپی، پوست صورت سفت تر، کشسان تر و جوان تر به نظر می رسد.

بهبود افتادگی پوست

یکی دیگر از مزایای هایفو تراپی، بهبود افتادگی پوست صورت است. با افزایش تولید کلاژن و الاستین در لایه های عمیق، پوست محکم تر و کشسان تر می شود. این امر موجب کاهش افتادگی و آویزان شدن پوست صورت می گردد. به طور مشخص، هایفو تراپی کشیدگی و سفتی بافت پوست را در مناطقی مانند گونه ها، پیشانی، پلک ها و گردن بهبود می بخشد.

عکس قبل و بعد هایفوتراپی

کاهش چین و چروک های عمیق پوست

چین و چروک های پوست نشانه ای از پیری و آسیب به پوست هستند. هایفو تراپی با افزایش میزان کلاژن و الاستین در پوست، موجب کاهش چین و چروک های ریز و عمیق در پوست صورت می گردد. همچنین این روش باعث بهبود کشسانی و صاف شدن پوست می شود و به طور کلی ظاهر جوان تری به پوست می بخشد.

بهبود بافتی و بازسازی پوست

هایفو تراپی نه تنها باعث بهبود کشسانی، سفتی و صافی پوست می شود، بلکه موجب بهبود بافت و بازسازی پوست نیز می گردد. این روش با تحریک فرآیندهای ترمیمی در پوست، باعث از بین بردن لکه های ناشی از پیری، یکنواخت سازی رنگ پوست و در کل بهبود کلی بافت پوست می شود.

هایفوتراپی برای غبغب

هایفوتراپی یکی از روش های درمانی است که به کاهش چربی و شکل دهی غبغب نیز کمک می کند. این روش با استفاده از امواج فراصوت عمیق به داخل بافت چربی نفوذ کرده و با حرارت دادن به این بافت ها، باعث آزادسازی چربی ها از سلول ها و تخریب آن ها می شود. به همین دلیل، می توان از هایفوتراپی برای غبغب هم استفاده کرد. در نتیجه، حجم چربی زیرپوستی کاهش یافته و ظاهر غبغب بهبود می یابد.

هزینه انجام هایفوتراپی

هزینه هایفوتراپی صورت در ایران نسبت به سایر روش‌ های زیبایی و جراحی پوست مانند لیفت و لیزر بسیار مقرون به صرفه ‌تر است. این هزینه ‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارند که در ادامه به آن ‌ها می پردازیم.

ناحیه مورد نظر برای درمان با هایفوتراپی

اولین عامل موثر بر هزینه هایفوتراپی، ناحیه‌ ای است که تحت درمان قرار می‌ گیرد. از هایفوتراپی می ‌توان برای لیفت کامل صورت و لیفت پوست گردن استفاده کرد. همچنین می ‌توان از این روش برای از بین بردن چین و چروک ‌های محدود و جوان‌ سازی پوست بدن بهره برد. هزینه نهایی برای انجام هایفوتراپی در هر کدام این موارد متفاوت خواهد بود.

نوع درمان هایفوتراپی

نوع درمان هایفوتراپی نیز بر هزینه های انجام این روش موثر است. به عنوان مثال، هزینه هایفوتراپی دور چشم یا هایفوتراپی غبغب متفاوتی دارد. این تفاوت هزینه ناشی از پیچیدگی بیشتر در انجام این نوع درمان ‌ها و لزوم مهارت و تخصص بالاتر پزشک متخصص است.

تجربه پزشک متخصص

یکی از عوامل مهم در تعیین هزینه هایفوتراپی، تجربه پزشک متخصص است. مهارت و تجربه پزشک ارائه ‌دهنده خدمات هایفوتراپی می تواند تاثیر زیادی بر نتیجه نهایی به دست آورده داشته باشد. معمولا پزشکان با تجربه و دارای تخصص بالاتر در این زمینه، خدمات خود را با هزینه‌ های بیشتری ارائه می ‌دهند.

موقعیت جغرافیایی مرکز ارائه دهنده خدمات

موقعیت جغرافیایی کلینیک یا مرکز زیبایی ارائه‌ دهنده خدمات هایفوتراپی نیز می ‌تواند بر هزینه نهایی تاثیرگذار باشد. معمولا کلینیک‌ های واقع در مناطق پرجمعیت و پر تقاضا، هزینه‌ های بالاتری را اخذ می ‌کنند. گاهی اوقات نیز برخی کلینیک ‌ها یا مراکز زیبایی، برای جذب مشتری، تخفیف ‌های ویژه ‌ای را در نظر می ‌گیرند که باعث کاهش هزینه نهایی هایفوتراپی برای مراجعه ‌کنندگان می ‌شود.

علاوه بر این عوامل، وضعیت پوستی و میزان نیاز فرد به درمان نیز بر هزینه ارائه خدمات موثر است. به عنوان مثال، افرادی که نیاز به هایفوتراپی کامل صورت دارند، هزینه بیشتری نسبت به کسانی که تنها نیاز به درمان در یک ناحیه خاص مانند دور چشم یا غبغب دارند، باید پرداخت کنند.

جمع بندی

در نهایت، برخی عوامل دیگر مانند تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان، استفاده از داروهای مکمل و امکانات پیشرفته در کلینیک نیز ممکن است بر تعیین هزینه های هایفوتراپی تاثیرگذار باشند. اگر شما هم به دنبال دریافت خدمات از بهترین مرکز هایفوتراپی صورت هستید، می توانید به کلینیک زیبایی دوما مراجعه کنید. در این مرکز، خدمات هایفوگرافی صورت با روش های پیشرفته و در محیطی آرام انجام می شود که رضایت حداکثری شما را در پی خواهد داشت. منتظر حضور گرم شما در این مرکز هایفوتراپی هستیم.

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با کسب‌وکار مهمان منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هر سوالی داری از
هوش مصنوعی رایگان
بپرس!

close icon
close icon