افزایش درآمد با ۸ راهکاری که جیب‌تان را پر پول می‌کند

47

زیگ زیگلار (Zig Ziglar)، نویسنده‌ و فروشنده‌ی حرفه‌ای آمریکایی معتقد است: «همه‌ی زندگی پول نیست، اما اهمیت پول چیزی شبیه اکسیژن است.» وقتی بحث پول و افزایش درآمد می‌شود، بیشتر افراد شروع به شعار دادن می‌کنند و پای معنویت را به میان می‌کشند، البته معنویت جای خود را دارد ولی نباید موضوعات را در هم آمیخت. پس این نوشته را بخوانید تا ببینید که چگونه می‌توانید به راحتی افزایش درآمد داشته باشید.


حتما بخوانید: چگونه پولدار شویم؛ ۱۶ راه پولدار شدن که باید بدانید

پول خوشبختی نمی‌آورد ولی بی‌پولی هزار و یک مشکل ایجاد می‌کند. وقتی پول کافی برای گذران زندگی نداریم، قبض آب و برق و… از یک سو، اجاره خانه از سوی دیگر و هزار و یک خرج دیگر کمرمان را خم می‌کند… بله پول و درآمد بخش مهمی از زندگی است. باید شعار دادن را کنار بگذاریم. خیلی‌ها معتقدند پول ریشه‌ی فساد است، ثروتمندان حریص هستند، پول خوشبختی نمی‌آورد و…. همه‌ی اینها جملاتی کلیشه‌ای و تکراری هستند که با مثال‌های متعددی نقض می‌شوند. در دنیا ثروتمندان زیادی وجود دارند که با توانایی مالی خود منجر به شکوفایی استعدادها، درمان بیماری‌ها و ایجاد امکانات برای هم‌نوعان خود شده‌اند. پس پول فی‌نفسه چیز بدی نیست، بلکه رویکرد و شیوه‌ی به کار‌گیری آن، این حواشی و چهره‌ی منفی را برایش ایجاد کرده است. افزایش درآمد و ثروتمند شدن نیازمند زحمت، تلاش و فکر است. فرایند ارزشمندی که به رشد و شکوفایی استعدادهای شما در زندگی کمک می‌کند. همه‌ی ما در هر شبانه‌روز، ۲۴ ساعت در اختیار داریم پس چگونه بعضی از افراد ثروتمند می‌شوند و روز به روز افزایش درآمد چشم‌گیرتری پیدا می‌کنند؟ تفاوت‌ها در رویکرد و نوع نگاه افراد است. در ادامه روش‌هایی برای افزایش درآمد مطرح شده است.


حتما بخوانید: ترموستات مالی چیست و چگونه سرنوشت مالی شما را تعیین می‌کند؟

۱. کارهایی را که دوست ندارید، ترک کنید

ترک کارهایی که دوست نداریم ، راهی برای افزایش درآمد

اگر شغل و کار شما درآمد چندانی ندارد و متناسب با آرزوها و سبک زندگی دلخواه شما نیست، آن را ترک کنید. چه چیزی شما را مجبور می‌کند کاری را انجام بدهید که برای‌تان عذاب‌آور است؟ درست است که وضعیتِ بازارِ کار چنگی به دل نمی‌زند، اما قبول کنید تلاش و آرمان در کنار هم نتیجه‌ای شگفت‌انگیز دارند. اگر به کاری که دوست دارید مشغول شوید، درآمد و موفقیت بیشتری پیدا خواهید کرد.


حتما بخوانید: چرا دنبال کار و شغلی که دوست داریم، نمی‌رویم؟

۲. ارزش شما به پول‌تان نیست

مسائل مالی ربطی به ارزش‌های شما ندارد. هرگز نگذارید تعداد صفرهای موجودیِ حساب بانکی‌تان دلیل شخصیت و احترام شما باشد. افزایش درآمد و ثروت، معرف و نشانه‌ی ارزش‌های شخصیتی و روحی شما نیست. در زندگی خود را به ارزش‌های محکم و مهم گره بزنید. اگر جیب‌تان خالی است، می‌تواند به دلیل شرایط یا کم‌کاری خودتان باشد، اما با کمی تلاش و پشتکار می‌توانید شرایط را بهتر کنید. در هر وضعیت اقتصادی که باشید، تنها سبک زندگی شماست که به زندگی‌تان شکل می‌دهد و این مسئله به هیچ عنوان ربطی به جیب شما ندارد.

۳. فعالیت‌های درآمدزا را در اولویت قرار بدهید

وقتی که برنامه هفتگی‌تان را می‌چینید، فعالیت‌های درآمدزا و سودمند را در اولویت قرار بدهید. طبق قانون پاره‌تو، ۸۰ درصد رخدادها از ۲۰ درصد اتفاقات به وجود می‌آیند. به زبان ساده‌تر ۸۰ درصد درآمد شما از ۲۰ درصد فعالیت‌هایتان به دست می‌آید. به این ۲۰ درصد فکر کنید. کدام فعالیت‌های اقتصادی برای شما بیشترین درآمد را تولید می‌کند؟ اگر در مسیر کاری خوبی قرار گرفته‌اید، نگذارید چیزی در افزایش درآمدتان اختلال ایجاد کند.


حتما بخوانید: چگونه میلیاردر شویم؛ ۷ راهکاری که با آن می‌توانید پول پارو کنید

۴. ارزش وقت را بدانید

وقت طلاست و ارزشش خیلی بیشتر از پول است. شاید بشود پولِ ازدست‌رفته را دوباره به گاوصندوق بازگرداند، اما زمان از دست رفته هیچ‌گاه باز نمی‌گردد. ارزش وقت را دست‌کم نگیرید. صبح‌ها زودتر از خواب برخیزید، زمان‌بندی دقیقی برای کارهایتان داشته باشید. وقتی برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید چند گام از سایرین جلوتر هستید و کارهای بیشتری در طول شبانه‌روز انجام خواهید داد. کارها را از امروز به فردا نیندازید، نگویید فردا شروع می‌کنم، هنوز وقت هست و… . به خصوص در بازار رقابتی امروز فقط اگر زود بجنبید برنده خواهید بود.


حتما بخوانید: چطور ارزش وقت خود را در پانزده دقیقه حساب کنیم

۵. نه گفتن را تمرین کنید

نه گفتن راهی برای افزایش درآمد

استیو جابز می‌گوید: «رمز موفقیت شرکت اپل در توانایی نه گفتن ما به موارد غیرضروری بوده است.» هنر نه گفتن را تمرین کنید. اگر می‌بینید زیاد کردن مسئولیت‌هایتان نقشی در افزایش درآمد شما ندارد، آنها را نپذیرید. روی کاری که برای‌تان افزایش درآمد به همراه دارد، سرمایه‌گذاری کنید. به موقع نه بگویید و وقت خود را تلف نکنید.

۶. با ثروتمندان معاشرت کنید

رفتار ما شبیه افرادی می‌شود که با آنها معاشرت می‌کنیم. اگر با ثروتمندان بگردید، نظام فکری آنها را بهتر درک خواهید کرد. نوع نگرش آنها را یاد می‌گیرید و فرصت‌های بهتر و بیشتری برای افزایش درآمد و کار پیدا خواهید کرد. با ثروتمندان رفت و آمد کنید، نشست و برخاست داشته باشید و سعی کنید قلق‌های آنها را برای افزایش درآمد و تولید پول و ثروت یاد بگیرید.


حتما بخوانید: راز ثروتمند شدن میلیاردرهای معروف چیست؟

۷. بهانه‌گیری و دلیل‌تراشی را کنار بگذارید

به جای بهانه آوردن برای درآمد اندک‌تان و دلیل تراشی‌هایی که زمین و زمان را برای بی‌پولی شما مقصر نشان می‌دهند، فقط عمل کنید. انرژی شما با منفی‌بافی و بهانه آوردن تحلیل می‌رود. تمرکز و نیروی خود را برای رسیدن به اهداف‌تان بگذارید، عزم‌تان را جزم کنید و با تلاش پیش بروید.

برای تهیه کتاب «ده ستون ثروت» کلیک کنید

۸. نگاه‌تان را عوض کنید

قبول است که وضعیت اقتصادی خراب است و هزار و یک مشکل دیگر وجود دارد. اما سعی کنید نگاه‌تان را تغییر بدهید. فکر نکنید قربانی هستید. اگر بخواهید می‌توانید رهبری وضع و حال خود را به دست بگیرید. به گذشته‌ و اشتباهات قبلی‌تان فکر نکنید. آن‌قدر نوک پیکان تقصیرها را به سمت رئیس و این و آن نگیرید. کمی مهربان‌تر به دنیا نگاه کنید. لحظه‌ای که مسئولیت‌های زندگی‌تان را تمام و کمال به دست خود می‌گیرید، همان لحظه‌ای است که موفقیت را آغاز می‌کنید.


حتما بخوانید: مثبت اندیشی و موفقیت؛ چگونه نگرش خود را تغییر دهیم

اختلاف میان درآمد اندک و افزایش درآمد، در عمل کردن است. مرد عمل باشید. به ثروتمند شدن فکر کنید، به افزایش درآمد بیندیشید و تلاش کنید. انرژی‌های منفی را از خود دور کنید. قطعا راهی برای پیشرفت وجود دارد. فقط باید آن را پیدا کنید. تصمیم بگیرید. برای افزایش درآمد کمی پشتکار و سختی بیشتر نیاز است. اما نتیجه‌ی آن قطعا شیرین و خواستنی خواهد بود. در هر سطح سواد و مهارتی که باشید، راهی پیش روی شما هست. به مهارت‌ها و توانایی‌هایتان فکر کنید و اگر لازم است آنها را تقویت کنید. با تلاش و در محیط فعالیت و کار قرار گرفتن، فرصت‌های بیشتری برای شما به‌وجود خواهد آمد. تنبلی و ترس را کنار بگذارید. در بیشتر موارد ترس از شروع کار مانع اصلی موفقیت است.

برای‌تان افزایش درآمد و سفره‌های پربرکت آرزومندیم.

برگرفته از: entrepreneur

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

47 دیدگاه
 1. پیمان می‌گوید

  من موافقم ومیخواهم انجام دهم، چون بسیار نیروی مثبت دروجودم به منفی تبدیل گردیده است،براثر رکود اقتصادی.

 2. ایکس می‌گوید

  به گزارش موسسه یونیسف روزانه ۲۲ هزار کودک دارن در جهان در اثر گرسنگی جان میدن،در حالی که غذایی که در فست فود های پنج ایالت در امریکا به مدت یک سال تولید میسه برابری میکنه با پنج سال تغذیه مردم کل دنیا
  بعد شما داری دم از میلیاردر شدن میزنی؟ همین میلیارد ها باعث این کثافت انسانی هستن!!!

  1. باقر می‌گوید

   دوست عزیز چرا هر موضوعی رو با دیگر موضوعات قاطی میکنی اینکه من توی زندگی شخصی خودم روش های کسب درآمد رو یاد بگیرم ضرر داره
   بعدشم شما خودت گفتی توی دنیا الان شما توی محله خودتون شکم گرسنه ها رو سیر کن دنیا پیشکش
   آدم باید اول از خودش شروع کنه

  2. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   دوست عزیز چرا خلط مبحث میفرمایید؟ کسب درآمد بیشتر هیچ ارتباط معقولی با کثافت انسانی که ذکر کردید نداره. این مطلب راهکارهایی برای مدیریت شخصی جیب شماست.

   1. داریوش می‌گوید

    :)))

 3. میترا می‌گوید

  خیلی از موارد در اقتصاد بیمار ما واقعا تحت کنترل نیست. اقتصاد انقدر حالش خوب نیست که همه مدام به سمت فقیرتر شدن پیش میرن. بازم امیدوارم پول پر برکت وارد جیب همه بشه

  1. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   در هر شرایط اقتصادی شما ملزم به مدیریت رفتارهای شخصی خودتون هستید. این مقاله با دیدگاه خرد و فردی تهیه شده و ربطی به مشکلات و نارسایی های اقتصادی نداره.

   1. رضل می‌گوید

    افرین

 4. اردلان می‌گوید

  بیا http://uurl.ir/R2
  من و شما داریم حفاری میکنیم تونل های رسیدن به ثروت
  اونوقت مردم چطور پولدار میشن
  لینک بالا رو ببینید
  طرف شمش طلا به ارزش ۲ میلیون پوند پیدا کرده اونم چطوری؟!
  با خرید یه نانک جنگی که در عراق خدمت میکرده ازسایت ایی بی
  ای خداااااااااااااااااااا
  از شدت خشم و غصه میخوام زمینو گاز بزنم
  هق هق هق هق هق

 5. امیر می‌گوید

  ممنون بابت مطلب زیباتون
  واقعا یکی از اصلی ترین دلایل عدم رسیدن به موفقیت مالی به نظر من بهانه گیری و دلیل تراشی هست که شما خیلی خوب بهش اشاره کردین. بهانه گیری باعث راکد شدن و عدم انجام تلاش مفید برای رسیدن به پول هست و نتیجش هم نالیدن از زمین و زمانه که چرا بقیه دارن من ندارم و چرا شرایط اینطوریه در حالی که اگه یکم به اطرافمون بهتر نگاه کنیم میبینیم که خیلی از افراد توی همین شرایط خودشون رو از وضعیت مشابه به بهترین شرایط مالی رسوندن

  1. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   ممنون از اینکه با ما همراه هستید دوست عزیز

 6. Mostafa Javid می‌گوید

  سایت خیلی خوبیه بخصوص تو کشوری که مردماش بقول تتلو مردمان بی عشقن مثلا به انگلیسی من تایپ کردم چطوری یه هواپیمای دونفره چوبی بسازم چون یکی از فانتزیامه .. کللللللی مطلب و عکس و پی دی اف و نقشه و … اومد برام ولی به فارسی نوشتم و چیزی جز ایرباس و قیمتای کلان نبود … اما این سایت چیزای باحالی داره ولی درمورد این مطلب که خانوم شهدوست نوشتن باید بگم ک شبیه به این رو خیلی جاها خوندم درسته ک عمل هم نکردم ولی چیزاییه ک خودمم بهش فکر میکنم و خیلی خوبه که یکی هستهمیشه که به این مسائل بپردازه و به فکر بقیم باشه .. من اطمینان دارم با عمل کردن به نوشته های این خانوم میشه یک جوره دیگه و البته خیلی بهتر زندگی کرد .. دستتون درد نکنه

  1. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   خیلی از شما سپاسگزاریم دوست خوب. شاد و موفق باشید.

 7. کامل رام می‌گوید

  خوبه خیلی خوب اگر امکان دارد با تلگرام هم همراه شویم راهنماییبفرمایید تشکر

  1. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   ممنون از شما دوست عزیز. ادرس تلگرام به این صورته: https://telegram.me/chetorestan

 8. Habibullah Habibi می‌گوید

  مطلب خیلی خوب است

  1. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   سپاس از شما

 9. Nesa می‌گوید

  اصلا مورد قابل توجهی بیان نشد….!

  1. ساسان می‌گوید

   الان خود شما یک مورد قابل توجه بگو که اینجا نباشه.

  2. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   ببینید دوست من برای موفقیت در زمینه های مختلف لزومی به پیدا کردن و شناختن راهکارهای خارق العاده نیست. باید تلاش کنیم موارد ساده اما مهمی که نادیده می گیریم رو پیدا و به خودمون یاداوری کنیم.

 10. پروانه می‌گوید

  آیا در سن بازنشستگی به کار گرفتن توصیه های شما مفید است من از فردا توصیه های شما را بکار خواهم گرفت

  1. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   چرا که نه. هیچ وقت برای اطلاح و تغییر دیر نیست دوست خوب. جیبی پر از پول و تنی سالم برایتان آرزو دارم.

 11. یه رهگذر می‌گوید

  وضع بد اقتصادی
  این کلمه گند میزنه به مقاله شما

 12. حامی می‌گوید

  ممنونم از مطلب خوبتون، نظر شخصی بنده اینه که تو عمل این مطلب زیاد کاربردی نیست.

 13. فرهاد می‌گوید

  خیلی مفید بودند .مخصوصا ارزش وقت را محترم دانستن

 14. محمد فتاحی دولت آبادی می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید
  افراد اگر اراده کنند و با پشتکار تزلزل ناپذیر می توانند به هر خواسته ای که بخواهند برسند مطلبتان مفید بود و منتظر مطالب جدیدتان می باشم با تشکر

 15. Ebrahim Navekar می‌گوید

  مطالب تکراری بود و چنگی به دل نمی زد

  1. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   از اینکه رضایت شما جلب نشده متاسفیم دوست خوب. انشالله مقالات و مطالب دیگه رو دوست داشته باشین.

 16. هرمان می‌گوید

  چیزی که مشخصه باید تو عمل دید حرفای قشنگ و زیبا رو هر دیواری میشه دید اگه شما تو زمینه هایی عملی موفق شدەاید پس میتوان روتون حساب کرد

  1. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   چرا که نه؟ حداقل فایده ای که تلاش برای شما به ارمغان میاره عدم احساس پشیمانی از کارهایی است که میتونستن انجام بشن و نشدن. تلاشتنو بکنید امیدواریم جیب شما به زودی پر از پول بشه

 17. میم می‌گوید

  سلام . شما محبت کردید و این مطلب رو از entrepreneur کپی برداری کردید اما به نظر میاد اگر واقعا مایل هستید متن شما تاثییر گذاری بیشتری داشته باشه حتما و حتما و حتما با مثال قابل درک از نظر جامعه ایرانی متن ها رو ویرایش نمایید . شما مطلب ترجمه می کنید و برای دیگران به اشتراک قرار می دهید تا از آن بهره ببرند و این کار خوبی است اما قطعا کار عالی تر ایجاد مطلب اختصاصی و ویژه توسط نویسنده زیبایی هر مطلب را دو چندان می کند . متاسفانه من با اکثر مطلب هایی که در چطور ترجمه می شود ارتباط برقرار نمی کنم چون مترجم صرفا سعی کرده یک مطلب را فقط ترجمه کند و بس !

  1. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   بیشتر مقالات مقولات کلی که وابسته به موقعیت جغرافیایی خاصی نیستند و به عبارتی جهان شمول هستند را پوشش می دهند اما باز هم پیشنهاد و گفته شما برای ما بسیار ارزشمند است و حتما به آن رسیدگی و فکر خواهد شد.

 18. محمد می‌گوید

  بعضی از دوستان جوری نظر میدهند که انگار مسئول ناکامی های اقتصادیشون، خانم مترجم بوده. ایشون زحمت کشیدند یه مطللب مفید ترجمه کردند.اگر براتون مفید نبوده لازم نیست با نظرات منفیتون ایشون و دیگر دوستان رو دلسرد کنید.

  1. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   ممنون و سپاسگزار دوست خوب. از لطف و حمایت شما بینهایت خوشحال و ممنونیم
   ما در چطور از همه نظرات استقبال می کنیم و دلسرد نمیشیم. مطمین باشید. نطرات مخالف و موافق همه به رشد همگی ما در کنار هم کمک می کنند.

 19. مهران می‌گوید

  ممنون عالی بود

  1. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   موفق باشید.

 20. رضا می‌گوید

  سلام . ممنون از مطالب خوب تون . مدت هاست در جستجوی کار هستم تا بتوانم از تحصیلات دانشگاهی ام استفاده کنم و درامدم افزایش یابد اما پیدا نکردم و افسرده شدم با اینکه مدارک زیادی دارم ولی نمیتوانم کار پیداکنم فقط از گواهینامه ام توانستم استفاده کنم و راننده تاکسی ام . پولی هم ندارم که بتوانم یک بیزینس راه بیندازم . نظر دوستان چیه؟ چکار کنم وضعیت مالی بهتر میشه؟؟

  1. مهرزاد خسروی می‌گوید

   سلام
   اگه شما بتونید یک برند شخصی قدرتمند برای خودتون در زمینه‌ای که تخصص دارید ایجاد کنید، این کسب و کارها خواهند بود که به سراغ شما میاند.
   با وجود اینترنت ایجاد چنین برندی و رسوندن صداتون به افرادی که به تخصص شما نیاز دارند خیلی ساده‌تر و ارزان‌تر شده.
   راه حلی که میگم شاید به نظر ساده برسه ولی اگه بهش ایمان داشته باشید نتیجش رو می‌بینید (کما اینکه خود من هم دیدم):
   تا جایی که می‌تونید در زمینه تخصصیتون تولید محتوا کنید و اون رو از طریق کانال‌های آنلاین منتشر کنید (به رایگان)
   تا جایی که می‌تونید به افرادی که به تخصص شما نیاز دارند کمک کنید
   اینکار رو انقدر ادامه بدید که تبدیل به یک رسانه بشید (شاید یکی دو سال طول بکشه ولی به نتیجش می‌ارزه)
   به قول یکی از بزرگان بازاریابی:
   هیچ زمانی مثل الآن، خوب بودن منافعت نداشته
   موفق باشید

 21. جلال می‌گوید

  خوب بود مرسی

 22. وحید می‌گوید

  با سلام خیلی ممنون از مطلب های مفید امروز استفاده ی بزرگی از تجربه ی شخصی شما کردم ممنون از سایت زیبا وو مفیدتون .هم ui هم ux تون عالیه بود
  سلامت و پیروز وخوشبخت باشید

  1. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   سپاس دوست عزیز

   1. محمد حسین می‌گوید

    با سلام مطالب خیلی عالی هست اینایی که بهونه میارن خودشون ندارن و نمیخان کسی داشته باشه اونایی که از بدبختی دیگران دم میزنن خب فکرشون کار بندازن و درامد کسب کنن و درصدی از درامدشون صرف اونایی که ندارن بکنن عالی بود نیلوفر جان

 23. علی می‌گوید

  به آینده امیدوارم

 24. مرتضی می‌گوید

  سلام
  متشکرم

  1. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   سپاس از همراهیتون

 25. جواد لاریجانی می‌گوید

  سلام.
  خیلی مفید بود. سخنان شما منو یاد حرف های مشاور ارشد بازاریابی و برندسازی انداخت. خیلی عالی بود. ممنونم.

  1. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   سپاس از همراهی شما.