مرجع فیلم آموزشی و مقالات آموزشی برای موفقیت و پیشرفت
استخدام

تیم بزرگ، جوان و رو به رشد چطور مشتاقانه منتظر نیروهای توانمند و با انگیزه جدیدی است که قصد دارند در زمینه آموزش نوین آنلاین و بهبود محتوای فارسی کار کنند و هم‌زمان به دنبال مسیر شغلی مشخص و شفاف هستند و می‌خواهند این رشد را هم در خود و هم در شرایط کاری خود حس کنند. اگر شما هم دوست دارید به این تیم بپیوندید و در زمینه‌های مختلفی همچون مدیریت، کامپیوتر، ترجمه یا موارد متعدد دیگری تحصیل کرده‌اید و تخصص دارید حتما به صفحه ارسال رزومه سیستم منابع انسانی ما سری بزنید و رزومه خود را برای ما ارسال کنید. بی‌صبرانه منتظر هستیم که دست در دست یکدیگر تغییری ماندگار و ارزشمند در پیرامون خود ایجاد کنیم.

فرم ارسال رزومه

همچنین اگر توانایی تألیف و ترجمه دارید و می‌خواهید به خانواده بزرگ چطوری‌ها بپیوندید، می‌توانید مقالات خود را در دو زمینه کسب و کار و رشد و توسعه فردی برای ما ارسال کنید. شک نکنید انتشار مقاله‌هایتان در سایت چطور می‌تواند هویت شغلی شما را ارتقا بخشد.

زمینه کسب و کار که شامل موضوعاتی چون

مدیریت و رهبری،

استارتاپ و کارآفرینی،

بازاریابی و فروش

و نیز مالی و سرمایه‌گذاری است.

زمینه رشد و توسعه فردی نیز شامل موضاعاتی چون

قدرت ذهن،

سبک زندگی،

مهارت‌های ارتباطی

و نیز موفقیت شغلی و تحصیلی است.


چطور برای «مجله آنلاین چطور» بنویسید؟

عضو تیم تحریریه مجله شوید، مقالات آموزشی و تحلیلی را با نام خود بنویسید و بهتر از هر وب‌سایت دیگری درآمد کسب کنید.

مجله چطور

برای اینکه مقالات شما در مجله چطور منتشر شود، باید ویژگی‌های زیر را دارا باشد:

– ترجمه‌ای صحیح و دقیق از بهترین مقالات معتبر دنیا باشد؛

– قبلا در هیچ رسانه چاپی و آنلاینی منتشر نشده باشد؛

– تعداد کلمه‌ها در مقالات ترجمه شده، تقریبا و به صورت میانگین، ۱۰۰۰ کلمه باشد؛

– متن آماده انتشار کاملا روان و قابل فهم نوشته شده باشد؛

– موضوعِ انتخابی برای مقالات باید کاربردی باشد. این بدین معنی است که موضوعات و نحوه پرداخت به آنها، مسائل و دغدغه‌های روزمره زندگی باشد. مقاله طوری نوشته شده باشد که در نهایت برای مخاطب راهگشا و قابل استفاده باشد؛

– متن هویت یکپارچه و انسجام داشته باشد. بدین معنی که از هم گیسختگی بین پاراگراف‌ها و از این شاخه به آن شاخه پریدن موضوعی، اصلا وجود نداشته باشد.

– مقاله باید شروع و پایان مناسب داشته باشد. یعنی با طرح مسئله و یک مقدمه کوتاه شروع شود، در بدنه اصلی، موضوعِ موردِ بحث بررسی شود و در پایان نتیجه مورد نظر آورده شود.

می‌خواهم عضو تحریریه مجله شوم


چطور برای بخش تخصصی «چطور PRO» بنویسید؟

مقالات تخصصی‌ای که نوشته‌اید یا می‌خواهید بنویسید، در بخش تخصصی با نام خود منتشر کنید و از مزایای ویژه ما بهره‌مند شوید.

چطور pro

محتوایی که برای چطور پرو می‌نویسید باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

– قابلیت ارائه در قالب یک دوره آموزشی را داشته باشد: این بدین معنی است که شما باید بر اساس موضوع انتخابی‌تان، سر فصلی آموزشی طراحی کنید و بر اساس آن متون تألیفی خود را ارائه دهید. مثلا اگر موضوع انتخابی شما مذاکره است، در فصل آموزشی باید مفهوم اولیه، ضرورت یادگیری، اصول آن، روش‌های و تاکتیک‌های آن، استراتژی‌ها، موانع، شخصیت مذاکره‌کنندگان، تحلیل‌هایی از مذاکرات موفق یا ناموفق و دلایل آن و تحقیقاتی که احتمالا درباره آن شده، گنجانده شود.

– موضوعات مربوط به فصل آموزشی به ترتیب اولویت و اهمیت یادگیری آمده باشد و یک سطح بندی درست آموزشی طراحی شود.

– فهرست و عناوین یک فصل آموزشی باید جامع و کامل تهیه شده باشد. مثلا هر آنچه مربوط به مذاکره است و مخاطب باید بداند، در طراحی دوره آموزشی گنجانده شود.

– موضوعات یک فصل منسجم، یکپارچه و مرتبط باشد. بدین معنی که اگر موضوع اصلی مذاکره است، تمامی موضوعات زیرمجموعه و فرعی نیز با محوریت موضوع اصلی باشد و انسجام بین آنها حفظ شود. و به اصطلاح پراکندگی موضوعی وجود نداشته باشد.

برای هر فصل آموزشی شروع و نتیجه‌گیری مناسب در نظر گرفته شود. مثلا برای شروع موضوعی چون مذاکره، اول طرح موضوع شود، اهمیت آن و ضرورت یادگیری به عنوان شروع فصل در نظر گرفته شود، و در پایان نیز موضوع مرور و جمع‌بندی شود.

– از آنجایی که مخاطبان وب‌سایت چطور طیف وسیعی از افرادی با مشاغل گوناگون هستند، مطالب باید برای آنها کاملا کاربردی باشد و طوری ارائه شود که هر فردی متناسب با سلیقه و نیاز خود بتواند از آنها استفاده کند.

– فصول آموزشی باید مخصوص کاربر ایرانی طراحی شود. ترجیحا مطالب به شیوه‌ای بومی نوشته شود و از ذکر مطالبی که مربوط به فرهنگ ما نیست، خودداری گردد.

– دوره قابل ارائه باید بین ۱۲ تا ۲۰ جلسه تعریف شود.

– برای هر جلسه آموزشی، یک محتوای متنی ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ کلمه‌ای، در نظر گرفته شود.

– یک پاور پوینت قابل ارائه از محتوای متنی، طراحی و تهیه شود.

– فصل آموزشی طراحی شده، قبلا در جایی منتشر یا تدریس نشده باشد.

– مطالب تهیه شده صرفا ترجمه خام نباشد و به شکل تألیف و همراه با ارزش افزوده ارائه شود.

– بیان مفاهیم به شیوه‌ای ساده و روان باشد. حتی پیچیده‌ترین مفاهیم نیز با نوشتاری قابل فهم بیان شود.

چنانچه مقالات‌ ارسالی با استانداردهای ذکر شده همخوانی داشته، و شما نیز تمایل به همکاری بلندمدت داشته باشید، تیم چطور علاقه‌مند است با ایجاد توافق و عقد قرار داد، به این همکاری تداوم بخشد. همچنین مقالات پایان‌نامه شما، یا هر مقاله‌ای که پیش‌ از این در مراجع آنلاین منتشر نشده است هم پذیرفته می‌شود.

ارسال نمونه مقالات تخصصی یا دوره آموزشی