پدر

7

من اگر دستگاه تصفيه هوا را برنده شدم آن را به پدرم خواهم داد به كسي كه ۳۶ سال قبل شهر خوش آب وهوا و سبز وخرم را رها كرد ورفت ، رفت به جايي كه خيلي ها نرفتند و كنج عافيت شهروخانواده را انتخاب كردند ما با پدرم در شهري با هواي پاك و سبز و خرم زندگي ميكرديم بدور از هرنوع آلودگي هوا و گردوغبار، باور كنيد در آن زمان كسي به پدرم نگفت اگر رفتي در آينده بهت فلان و بهمان ميديم براي ميهن و عزت كشورش رفت ، مطمئن باش كسي به پدرم نگفت كه اگر رفتي و صدام بجاي نبرد جوانمردانه بمب شيميايي زد چكار بايد كرد و صدام كه در مقابل رزمندگان مان كم آورده بود بمب شيميايي را استفاده كرد و پدرم سالهاست كه جانباز شيميايي است و بدون ماسك و مخزن اكسيژن نمي تواند تنفس كند و به خاطر آلودگي هوا دائم متصل به مخزن اكسيژن است.

امروز كه ايميل وبسايت چطور را ديدم و اين جمله مجید سرایداریان (رئیس انجمن مدیریت سبز ایران) را ديدم كه گفته بود:

“با اطمینان می توانم بگویم بیش از ۸۰ درصد ساختمان های ایران آلودگی داخل خانه و ساختمان چند برابر هوای آزاد است.”

با خودم قرار گذاشتم كه اگر اين دستگاه تصفیه هوای Air Touchرا برنده شدم به پدرم اهدا كنم تا اين دستگاه را به دستگاههاي داخل اتاقش اضافه كند تا بتواند بدون ماسك اكسيژن در داخل اتاق تنفس راحتي داشته باشد.

من كاري به اينكه پدرم هزينه تهيه كپسول اكسيژن را ازحقوق بازنشستگي اش پرداخت ميكند ندارم و اينكه برخلاف تصورعده اي فلان پول يا فلان خدمت را از دولت نگرفته است را ندارم.كاري به اينكه عليرغم توصيه دوستان و اطرافيان مبني برگرفتن درصد جانبازي براي شيميايي شدن و امتناع پدرندارم.

من به عنوان فرزند ارشد پدرم كه ۸ سال از بهترين روزهاي زندگي ام را بدون پدر سپري كردم و جنگ پس ازپايان، پدري با بدني پرازتركش وشُش هاي شيميايي شده بمن تحويل داد هيچ ادعايي ندارم.

من فقط به عنوان يك فرزند سعي دارم قدري از زحمات پدرم را فقط بعنوان پدري زحمت كش جبران كنم و كاري به برخورد جامعه و… نسبت به جانبازان پرافتخار و عزتمند كشورم ندارم.

اميدوارم بتوانيم با راي شما ، به يك جانبازشيميايي دراين چند صباح باقيمانده عمر ” راحت نفس كشيدن ” را هديه كنيم.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 دیدگاه
 1. تينا می‌گوید

  سلام
  من حس و حال فرزند اين جانباز را درك ميكنم و به چشم خود رنجها و آلام اين افراد را از نزديك ديدم. عموي خودم هم جانباز است و هر وقت به ديدن خانواده عموم ميرم ميبينم كه چه سختي ها و مشكلاتي را تحمل ميكنند.
  اميدوارم دولت بيشتر به جانبازان برسد و اين دستگاه هم سهم ايشان گردد كه در اين هواي آلوده اين روزها به درد ايشان بخورد.

 2. زهرا می‌گوید

  سلام
  بنظر من مطلب ايشان تلنگري بود به همه جامعه كه چند سالي هست كه به جانبازان سرافراز بي توجهي ميگردد و فداكاري و از جان گذشتگي آنها رو به فراموشي گذاشته است. اميدوارم اين دستگاه به ايشان داده شود كه از همه واجب تر است.

 3. هومن می‌گوید

  باسلام
  اميدوارم كه دستگاه تسويه هوا به اين جانباز عزيز برسد بنظر من جانبازان در زمان جنگ از جان و فرزندانشان براي راحتي الان ما مايه گذاشتند و بايستي دولت بيشتر به اين عزيزان توجه كند.