گزارشی از صنعت تولید میز تلویزیون

0

بازار خرید و فروش میز تلویزیون این روزها از بازار خرید و فروش خود تلویزیون هم داغ‌تر است. این وسیله در خانه‌ها حالا هم جنبه‌ی دکور دارد و هم نگه‌دارنده تلویزیون است. مانند دیگر لوازم خانگی، فروش میز تلویزیون به دو روش حضوری و اینترنتی انجام می‌گیرد؛ اما بگذارید ابتدا نگاهی به حال و هوای صنعت تولید، واردات و صادرات میز تلویزیون بیندازیم.

مرزهای ایران به روی کدام کشورها برای واردات میز تلویزیون باز است؟

مانند تمامی صنایع تولیدی ساخت ایران، تولیدکنندگان میز تلویزیون که عمدتا تولیدکننده مبلمان داخلی هستند، از وضعیت خرید و فروش میز تلویزیون تولید داخلی چندان راضی نیستند. آنها بر این اعتقادند تعرفه‌های پایین گمرگی از یک سو و قاچاق عمده‌ی لوازم خانگی مانند میز تلویزیون از سوی دیگر، عوامل اصلی عدم رونق بازار بومی این صنعت هستند.

کشورهایی مانند چین، ترکیه، کره و روسیه که واردکننده‌های اصلی لوازم خانگی به ایران هستند، جایی برای رقابت کالاهای تولید داخل نگذاشته‌اند. اگر نگاهی به سایت دیوار بیندازیم، به این موضوع پی می‌بریم. در این سایت آگهی فروش میز تلویزیون خارجی در میان صدها آگهی فروش، آمار کمی را به خود اختصاص نداده است. مثلا در این سایت یک میز تلویزیون چوبی که کارکرد بوفه هم دارد، به قیمت ۹۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد؛ اما مشابه همین مدل اما ساخت ایران را می‌توان به راحتی با قیمتی حدود ۳۰۰ هزار تومان خریداری کرد.

تولیدکنندگان داخلی را بشناسیم

در حال حاضر بیش از ۵۰ تولیدکننده‌ی میز تلویزیون در داخل ایران فعال هستند که با وجود تمام نامهربانی‌ها سعی می‌کنند بهترین کیفیت را با ارزان‌ترین قیمت در خدمت مصرف‌کننده قرار بدهند. برندهایی از قبیل گروه صنعتی مدرن چوب، گروه صنعتی کیش چوب، گروه صنعتی ایرانیان و … در سال‌های اخیر در زمینه‌ی تولید و عرضه‌ی میز تلویزیون گام‌های مثبتی برداشته‌اند. فروش میز تلویزیون در هر یک از این برندها و برندهای دیگر در سایت دیوار آگهی دارد، تنها کافی است پیش از خرید، بهترین میز تلویزیونی را که متناسب با دکوراسیون منزل‌تان است پیدا کنید.

خرید میز تلویزیون را دست‌ِکم نگیرید

میز تلویزیون

گاهی اوقات، میز تلویزیون به تنهایی می‌تواند نقطه‌ی عطفی برای دکوراسیون خانه‌ی شما باشد. مانند میز تلویزیون‌های سراسری که دارای طبقه‌ها و شلف‌های مختلف برای قرار دادن وسایل تزئینی هستند یا میز تلویزیون‌های بدون پایه یا میز تلویزیون‌های کوچک برای خانه‌های نقلی. هریک از این مدل‌ها می‌تواند ظاهری فانتزی یا مدرن داشته باشد.

البته در میان انواع مختلف میز تلویزیون هنوز مدل‌های کلاسیک و سلطنتی هم پیدا می‌شود، بنابراین فارغ از کمیاب بودن مدل مورد نظرتان، بهترین آن را در ذهن مجسم و سپس اقدام به خرید آن کنید. برای راحت شدن کارتان، سری هم به سایت دیوار بزنید تا از مدل‌های گوناگون و قیمت‌ آنها مطلع شوید. به‌عنوان مثال در این سایت فروش میز تلویزیون مدرن در انواع و اقسام طرح‌ها امکان‌پذیر است. یک میز تلویزیون دکوری به همراه یک کمد دارای در، قفسه‌های کتابخانه و شلف مخصوص وسایل تزئینی به قیمت ۶۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. چنانچه به دنبال میز تلویزیونی مدرن با قیمت کمتر هستید، می‌توانید میز تلویزیونی منحنی شکل به جنس چوب را تنها با ۱۰۵ هزار تومان از سایت دیوار صاحب شوید. اگر هم طالب میز‌ تلویزیون‌های سلطنتی هستید، یک مدل سلطنتی در حد نو در این سایت ۳۶۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. فروشنده در آگهی قید کرده این میز تنها ۲ ماه در خانه بوده و به علت مشکلات مالی مجبور به فروش آن شده است.

منبع ویرلن

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.