چرا هزینه‌های آموزش خیاطی به صرفه است؟

4

شیک‌پوشی و همراهی با مد روز اهمیت بسیار زیادی دارد. بسیاری معتقدند که لباس هر انسان را می‌توان نشانه‌ای از شخصیت او دانست. تا زمانی که انسان به سلسله‌ای از ارزش‌ها و بینش‌ها معتقد باشد، ظاهری متناسب با آن خواهد داشت.

برداشت دیگران از شخصیت شما به‌طور مستقیم به اولین برخورد آنها با شما وابسته است. اگر در برخورد اول علاوه‌بر رفتار شایسته، پوشش مناسبی نیز داشته باشید، تأثیر مثبتی بر دیگران خواهید گذاشت.

برای آنکه دیگران به شما اهمیت بدهند پیش از هرچیز باید به خودتان اهمیت بدهید. انتخاب لباس مناسب نیز یکی از روش‌های اهمیت‌دادن به خود است.

شیک‌پوش بودن برای هر فرد تعریف متفاوتی دارد. ممکن است برای یک نفر استفاده از لباس بلند یا رنگ قرمز موجب زیبایی بیشتر باشد ولی همان لباس برای شخص دیگری اصلا مناسب نباشد. تنوع سلیقه و ظاهر افراد موجب می‌شود انتخاب لباس کمی دشوار به‌نظر برسد.

برای انتخاب لباس مناسب چه مشکلاتی داریم؟

انتخاب لباس

زمانی‌که برای خرید لباس اقدام می‌کنیم عملا به مد روز و محصولات موجود در بازار وابسته خواهیم بود و تلاش می‌کنیم از میان گزینه‌های موجود بهترین را انتخاب کنیم. درحالی‌که بیشتر افراد هنگام خرید دقیقا می‌دانند که به‌دنبال چه مدل یا رنگی برای لباس خود هستند.

در بسیاری موارد شما رنگ و مدل مورد نظر خود را پیدا می‌کنید ولی متأسفانه از نظر سایز و تن‌خور لباس با مشکل مواجه می‌شوید. این مورد برای افرادی که کمی با استانداردهای سایزبندی فاصله دارند، یعنی قدبلند یا درشت‌اندام هستند، بیشتر اتفاق می‌افتد.

همچنین گاهی لباس مورد نظر شما همه‌ی شرایط لازم برای انتخاب را دارد ولی قیمت آن بسیار بالاست و با بودجه‌ای که برای خرید در نظر گرفته‌اید هماهنگ نیست.

همه‌ی این موارد موجب می‌شود انتخاب و خرید لباس کاری زمان‌بر و بعضا خسته‌کننده باشد. در این شرایط می‌توان گفت هزینه‌های آموزش خیاطی در مقایسه با خرید لباس، بسیار به‌صرفه است.

یادگیری خیاطی راه فرار از مشکلات شیک‌پوش بودن

اگر شما خیاط ماهری باشید دیگر دغدغه‌های گفته‌شده را نخواهید داشت. زمانی که برای خرید پارچه اقدام می‌کنید با تنوع بسیار زیادی از رنگ‌ها، طرح‌ها و قیمت‌ها مواجه می‌شوید. در این شرایط انتخاب گزینه‌ی مناسب برای سلیقه و نیاز شما کار بسیار ساده‌تری است.

حال که پارچه به‌راحتی در دسترس است و شما مدل مورد علاقه‌ی خود را می‌شناسید، با استفاده از دانش خیاطی می‌توانید به‌راحتی لباس موردنظر خود را داشته باشید. ممکن است فکر کنید که خیاطی کاری خسته‌کننده و یادگیری آن دشوار و زمان‌بر است.

تا حدی با شما موافقم ولی اگر یک‌بار لذت خیاطی را بچشید و لباسی را که خودتان دوخته‌اید به تن کنید، متوجه خواهید شد که ارزشش را دارد.

در نظر داشته باشید که خیاطی صرفا یک دوره‌ی طولانی و دشوار نیست بلکه دوره‌های متنوعی وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد در زمانی کوتاه به خواسته‌ی خود برسید. دوره‌هایی مانند آموزش دوخت مانتو، شلوار، پیراهن یا حتی دوره‌های آموزش خیاطی آسان می‌تواند انتخاب مناسبی برای افرادی باشد که زمان و حوصله‌ی یادگیری کامل خیاطی را ندارند.

انتخاب بهترین آموزشگاه خیاطی

چرخ خیاطی در آموزشگاه خیاطی

برای یادگیری خیاطی و اصول و تکنیک‌های آن باید به یک آموزشگاه یا مربی حرفه‌ای مراجعه کنیم. برای انتخاب بهترین آموزشگاه خیاطی باید موارد زیر را در نظر داشته باشیم:

سطح علمی و کیفیت آموزش

برای یادگیری خیاطی در ابتدا نیازمند یک استاد صبور و متخصص خواهیم بود. پیش از هر چیز دیگری باید به کیفیت و سابقه‌ی مدرس و آموزشگاه موردنظر خود توجه کنیم. نظرات هنرجویان سابق آموزشگاه یا تجربیات دوستان و آشنایان می‌تواند راهنمای ما برای این انتخاب باشد.

دسترسی و نزدیک بودن

دوره‌های خیاطی معمولا چند ماهه هستند و جابه‌جایی در تهران یا شهرهای بزرگ موجب هدر رفتن هزینه و زمان زیادی می‌شود. درنتیجه باید آموزشگاهی را انتخاب کنیم که دسترسی به آن آسان باشد. معمولا مراکزی که به ایستگاه‌های مترو نزدیک هستند بهترین انتخاب خواهند بود.

امکانات آموزشی و مدرک معتبر

دسترسی به ابزار و امکانات حرفه‌ای برای یادگیری خیاطی ضروری است. آموزشگاه خیاطی باید این امکانات را در بالاترین سطح ممکن در اختیار شما قرار بدهد.

امکانات موردنیاز برای یادگیریِ بهتر می‌تواند شامل چرخ خیاطی، میز برش، میز اتو، ابزارآلات کار، نورپردازی مناسب، میز و صندلی استاندارد، دکوراسیون داخلی زیبا و مواردی از این دست باشد.

علاوه‌بر اینها دریافت مدرک معتبر و گواهی پایان دوره یک ارزش افزوده برای شما محسوب می‌شود. در حال حاضر سازمان فنی و حرفه‌ای مدرک رسمی خیاطی ارائه می‌دهد که قابل ترجمه و ارائه در سرتاسر جهان است. بهتر است آموزشگاهی را انتخاب کنید که زیر نظر این سازمان فعالیت می‌کند.

هزینه‌ی کلاس خیاطی

همانند هر دوره‌ی آموزشی دیگری هزینه‌های برگزاری کلاس به‌طور مستقیم به کیفیت ارائه و تعداد شرکت‌کنندگان در دوره بستگی دارد. دوره‌های خصوصی معمولا هزینه‌ی بالایی دارند و در مقابل دوره‌های شلوغ کیفیت و سطح یادگیری پایینی خواهند داشت.

قبل از انتخاب آموزشگاه به تعداد شرکت‌کنندگان در کلاس و هزینه کلاس خیاطی دقت کنید. هزینه پایین در کلاس شلوغ یا هزینه بسیار بالا در مقایسه با عرف آموزش انتخاب مناسبی برای شما نخواهد بود.

آموزشگاه خیاطی «هنر مادر» بهترین انتخاب در تهران

آموزشگاه خیاطی هنر مادر

آموزشگاه خیاطی «هنر مادر» با مدیریت سرکار خانم مرادی بهترین انتخاب شما برای یادگیری حرفه‌ای خیاطی است.

این مجموعه فعالیت خود را از سال ۱۳۸۶ و زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای کشور آغاز کرده است. سرکار خانم مرادی به‌عنوان مدیر و مدرس این آموزشگاه با ۲۵ سال سابقه‌ی تدریس در آموزش و پرورش و ۱۰ سال سابقه‌ی آموزش خیاطی توانسته است دروس به‌ظاهر دشوار خیاطی را با بیانی مناسب و طرح درسی عالی ارائه کند.

این آموزشگاه در خیابان شریعتی، محله‌ی پل رومی واقع شده و در نزدیک‌ترین نقطه به ایستگاه مترو قیطریه قرار دارد که موجب می‌شود دسترسی به آن برای هنرجویان بسیار ساده باشد. همچنین نزدیکی آموزشگاه به میدان تجریش دسترسی با BRT و دسترسی به مراکز خرید پارچه و ملزومات خیاطی را برای شرکت کنندگان ساده کرده است.

فضای داخلی آموزشگاه متناسب با استانداردهای یک کلاس آموزشی طراحی شده و از نور کافی، تهویه‌ی مناسب، بوفه و آشپزخانه، نمازخانه و تجهیزات حرفه‌ای خیاطی برخوردار است. این امکانات موجب می‌شود که حتی یک کلاس چندساعته‌ی خیاطی برای شما خسته‌کننده نباشد.

کلاس خیاطی

با توجه به اینکه هنر مادر زیر نظر سازمان فنی حرفه‌ای فعالیت می‌کند، هزینه‌های آموزش در این مرکز متناسب با تعرفه‌های مصوب سازمان است و در پایان دوره به هنرجویان خود مدرک رسمی اعطا می‌کند.

ثبت سه اثر در جشنواره‌ی مد و پوشاک ملی، انتخاب به‌عنوان برترین آموزشگاه تحت‌نظر فنی و حرفه‌ای در سال ۹۶ و جلب رضایت ۱۰۰ درصدی هنرجویان از حضور در این مجموعه را می‌توان از افتخارات آموزشگاه خیاطی هنر مادر دانست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره‌های آموزشی و شرایط ثبت نام با شماره ۲۲۲۰۶۷۱۹ تماس بگیرید یا به سایت آموزشگاه خیاطی هنر مادر مراجعه کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 دیدگاه
 1. نسرین نظمی می‌گوید

  سلام
  مطلب خیلی جالبی بود و حرف دل خانم ها.
  من دو سال توی پیش آموزشگاه هنر مادر دوره خیاطی رو گذروندم و بسیار راضی بودم. برام جالب بود که شما هم معرفیشون کردید.

 2. الهام می‌گوید

  سلام و با تشکر از اینکه مطلب خیلی خوب و کاملی نوشته بودید. سوالی دارم. این مطلب صرفا یک مطلب تبلیغاتی برای این آموزشگاه هست؟ یا در کنار مطالب از این آموزشگاه بعنوان نمونه نام برده شده؟

  1. راشین درویش می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   مطالبی که در وبسایت چطور با عنوان رپورتاژآگهی منتشر می‌شوند جنبه تبلیغاتی دارند و با هدف معرفی کسب‌وکارها تهیه شده‌اند. ما در تلاشیم که بهترین کسب‌وکارها را برای تبلیغات انتخاب کنیم تا در این راستا برای شما مخاطبین عزیز نیز ارزش‌آفرینی کنیم.
   ممنون از توجه شما

 3. رعنا حسینی می‌گوید

  سلام
  ممنون از متن خوبی که نوشتید واقعا خرید لباس متناسب باسلیقه کار سختی شده.
  تا حالا به اینکه خودم لباس رو بدوزم فکر نکرده بودم شاید واقعا رفتن به آموزشگاه خیاطی راه حل خوبی باشه.