کتاب تابوت های دست ساز؛ رمانی جذاب، جنایی و دلهره‌آور

0

کتاب تابوت های دست ساز اثر ترومن کاپوتی کتابی است که با استناد به پرونده‌های جنایی واقعی در آمریکا نوشته شده است. ترومن کاپوتی در این کتاب داستان قتل‌های زنجیره‌ای را به‌شکلی متفاوت از دیگر داستان‌های جنایی روایت می‌کند. با ما همراه باشید تا رمان جنایی و دلهره‌آور تابوت های دست ساز بیشتر آشنا شوید.

شناسنامه‌ی کتاب

  • عنوان اصلی کتاب: The Hand Carved Coffins
  • عنوان کتاب به فارسی: تابوت های دست ساز
  • نویسنده: ترومن کاپوتی
  • تعداد صفحات: ۱۰۱

درباره‌ی کتاب تابوت های دست ساز

کتاب تابوت های دست ساز معروف‌ترین رمان ترومن کاپوتی است که به‌کمک آن توانست دوباره به‌ روزهای محبوبیتش برگردد. این اثر که روایت‌های متفاوتی با سایر کتاب‌های جنایی دارد، بسیار غیرمتعارف است. کاپوتی در کمال خونسردی گزارش‌هایی هولناک ارائه می‌دهد؛ گزارش‌هایی که به‌گفته‌ی خودش برای‌شان جان کَنده است.
کتاب درمورد یک پرونده‌ی جنایی واقعی است که در دهه‌ی هفتاد آمریکا رخ‌ داده است. قربانیان به‌طرز شگفت‌آوری به قتل می‌رسند و پرونده به‌دست کارآگاهی باهوش و کارکشته می‌افتد.

با خواندن کتاب غرق در فضاهای سنگین و رعب‌آور می‌شوید. مکالمه‌ها و توصیف شب‌نشینی‌های طولانی، شما را با خود همراه خواهد کرد. در تمام این مدت وقتی یادتان می‌افتد ماجراها واقعا اتفاق افتاده‌اند، رعب و وحشت وجودتان را فرامی‌گیرد.

پل استر (نویسنده و فیلم‌نامه‌نویس مشهور آمریکایی) درباره‌ی این اثر کاپوتی چنین گفته است: «تلفیقی از رمان‌نویسی و گزارشگریِ بخشِ هولناک زندگی، این هنر ترومن کاپوتی حسادت‌برانگیز بود.»

آیا این کتاب برای شماست؟

اگر طرفدار فیلم های ترسناک هستید یا از دیدن ژانرهای جنایی لذت می‌برید، این اثر را از دست ندهید. چراکه همان هولناکی فیلم‌های ترسناک را در وجودتان پدید می‌آورد. با خواندن این کتاب با دهه‌ی هفتاد آمریکا، دهه‌ی ترسناک تابوت های دست ساز در ژانر وحشت، آشنا خواهید شد!

در حاشیه

ترومن استرکفوس پرسونز، شناخته‌شده با نام ترومن کاپوتی، نویسنده‌ی آمریکایی بود. او با اثر ۱۲۰ صفحه‌ای «صبحانه در تیفانی» که فیلم آن را هم ساخته‌اند، معروف شد.
فیلم «ترومن کاپوتی» در سال ۲۰۰۵ به کارگردانی بنت میلر، از زندگی او ساخته‌شده بود و توانست اسکار بهترین هنرپیشه‌ی مرد را برای فیلیپ هافمن به‌ارمغان بیاورد. در کمتر از یک سال دیگر، فیلم دیگری به نام «بدنام» اکران می‌شود که دوباره در مورد اوست. این نشان می‌دهد زندگی و نوشته‌هایش تا چه حد بحث‌برانگیز و جالب‌توجه است. هنوز هم از ترومن کاپوتی به‌عنوان نویسنده‌ای که ذهن را به چالش می‌کشد یاد می‌شود.

شما می‌توانید همین حالا کتاب صوتی تابوت های دست ساز را با کیفیت بالا از وبسایت نوار تهیه کنید.

بخشی از کتاب

اضطراب، همچنان که هر روان‌پزشکِ گران‌قیمتی بهتان خواهد گفت، حاصلِ افسردگی است؛ اما افسردگی، همچنان که همان روان‌پزشک در جلسه‌ی دوم و بعد دریافت حق ویزیت بعدی آگاهتان خواهد کرد، حاصلِ اضطراب است. تمامِ بعدازظهر را در این چرخه‌ی پُرملال دور زدم. دمِ غروب دیگر دو خوره با‌هم همراه شده بودند؛ اضطراب که با افسردگی آمیخت، نشستم و زُل زدم به اختراعِ جنجالی آقای بِل، ترسان از لحظه‌ای که بالاخره باید شماره‌ی مُتل پرِیری را می‌گرفتم و صدای جیک را می‌شنیدم که تأیید می‌کرد دایره از پرونده کنارش گذاشته.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.