کتاب ویرجینیا گرگ می شود؛ سفری به دنیای خیالی و شیرین کودکان

0

تا به حال شده در عوالم خیال یا دوران کودکی‌تان، دل‌تان بخواهد به سرزمین چیزهای خوب بروید؟ سرزمین چیزهای خوب از نظر شما چه سرزمینی است؟ سرزمینی که غصه نداشته باشد؟ پر از شکوفه‌های گیلاس باشد و پایان همه قصه‌هایش به‌خوبی و خوشی بگذرد؟ اگر تا به حال به سرزمین چیزهای خوب فکر کرده‌اید، پس حتما خواندن چنین معرفی کتابی برای شما جالب و دوست‌داشتنی خواهد بود، چون در کتاب ویرجینیا گرگ می شود اثر کیو مکلیر هم، دختری قصد رفتن به این سرزمین ناشناخته و پر از چیزهای خوب را دارد.

شناسنامه‌ی کتاب

  • عنوان کتاب: ویرجینیا گرگ می شود
  • نویسنده: کیو مکلیر
  • تصویرگر: ایزابل آرسنالت
  • مترجم: کیوان عبیدی آشتیانی
  • نشر: طوطی

درباره‌ی کتاب ویرجینیا گرگ می شود

گاهی همه ما یک روز صبح از خواب بلند می‌شویم و احساس یک گرگ خسته و بی‌حوصله را داریم. ویرجینیای قصه ما نیز یک روز صبح با بداخلاقی تمام از خواب بلند می‌شود. او حتی حوصله دوستانش را هم ندارد و دلش می‌خواهد توی تخت بماند و پتوی کلفتی را روی سرش بکشد.

بله، ویرجینیا گرگ شده است! و این را خواهرش که روایت‌گر داستان محسوب می‌شود با قشنگی تمام و زبانی کودکانه تعریف می‌کند. ماجرای اصلی کتاب به گرگ شدن و تغییر ویرجینیا و بدخلقی او در آن روز محدود نمی‌شود. ماجرای اصلی مربوط به خواهر ویرجینیاست که تلاش می‌کند، ویرجینیا را از این وضعیت نجات بدهد.

دست‌آخر هیچ‌کدام از ترفندهای او برای اینکه خواهرش را از آن حال‌وهوا دور کند، نتیجه‌بخش نیستند تا اینکه وقتی خواهرش به خواب می‌رود، او شروع می‌کند به نقاشی کشیدن. اینکه بعد از نقاشی کشیدن او چه اتفاقاتی می‌افتد، نقطه‌ی عطف داستان است که باید آن را خواند و از خواندن چندباره‌اش لذت برد. در اصل، سرزمین چیزهای خوب همین نقاشی خواهر ویرجینیاست که آن را با رنگ‌های قشنگ و شادی‌بخشی روی بوم نقاشی‌اش می‌کشد.

آیا این کتاب برای شماست؟

آیا کتاب ویرجینیا گرگ می شود برای شماست

هر کس که جلد این کتاب را با عنوان جالب و فونت بامزه‌اش ببیند، بدون هیچ تعللی آن را برمی‌دارد تا به قفسه کتاب‌های خوبش اضافه کند. «ویرجینیا گرگ می شود» قصه‌ی زندگی خیلی از ماست. قصه‌ی روزهایی که با بدخلقی از خواب بیدار می‌شویم، حوصله‌ی کسی را نداریم و دل‌مان می‌خواهد به یک جای دور یا دنیای قشنگ‌تری برویم و با خودمان خلوت کنیم.

این کتاب با روایت ساده و خواندنی‌اش به ما می‌آموزد که همه‌چیز در دست و حیطه‌ی اختیار ماست. ما می‌توانیم دنیای خودمان را قشنگ و خواستنی بسازیم یا آن را همان‌طور که هست با درد و رنج‌هایش تحمل کنیم. ویرجینیا و خواهرش به ما یاد می‌دهند با هنر، خیال و رنگ‌هاست که می‌شود دنیای بهتری برای زیستن ساخت.

علاوه‌بر داستان دوست‌داشتنی و خاص این کتاب، تصاویر و رنگ‌آمیزی آن شما را سرِ ذوق می‌آورد. با ورق زدن این کتاب شما احساس می‌کنید به دنیای قصه‌ها وارد شده‌اید و درحال قدم زدن در آن هستید. این کتاب شما را برای چند دقیقه از عالم واقعیت و سختی‌هایش دور کرده و به چند لحظه خوشی و قدم زدن در دنیای رنگارنگ و دوست‌داشتنی قصه و رؤیا مهمان می‌کند.

با همه‌ی این توضیحات دل‌تان نمی‌خواهد پا به کوچه‌های پرشکوفه سرزمین چیزهای خوب بگذارید و برای چند لحظه خودتان را با آسودگی خیال تماشا کنید؟!

چند جمله قشنگ از کتاب

  • اگر می‌توانستم پرواز کنم، یک جای خیلی خوب می‌رفتم. جایی که کیک‌های خامه‌ای خوشمزه، گل‌های خوشگل و درخت‌های خیلی خوب داشته باشد که بتوانم از آنها بالا بروم. ولی اصلا دوست ندارم جاهای دلگیر بروم.
  • شاید اگر همین الان می‌توانستم پرواز کنم، حالم بهتر می‌شد.

در ادامه بخوانید: کتابخوانی برای کودکان با ۱۱ ترفندی که آنها را جذب کتاب می‌کند
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.