حضور تیم زولای ایران در مسابقات جهانی ورزش‌های الکترونیکی

0

مسابقات جهانی بازی کامپیوتری زولا در شهر آنتالیا ترکیه برگزار شد و برای اولین بار در مسابقات رسمی زولا، نماینده ایران با تیم‌های ترکیه و لهستان به رقابت پرداخت.

از سال گذشته که نماینده و مجری بازی آنلاین کامپیوتری زولا در ایران اعلام کرد که امکان حضور بازیکنان و تیم‌های ایرانی در مسابقات بین‌المللی زولا را فراهم کرده است و جوانان ایرانی نیز می‌توانند برای کسب جایزه نیم‌میلیون‌دلاری زولا وارد رقابت شوند، هیجان این بازی برای کاربران چندین برابر شد. در نتیجه این بازی به پرطرفدارترین بازی آنلاین کامپیوتری در ایران تبدیل شد.

در همین راستا، طی ماه‌های اخیر بازیکنان و گیمرهای علاقه‌مند برای حضور در این مسابقات تلاش بسیاری کردند و پس از برگزاری تورنومنت‌های (یک دوره مسابقه است که در پایان به مسابقه نهایی بین دو تیم یا دو بازیکن منجر شود) رسمی زولا در داخل ایران، نهایتا تیم بروتال ایمپکت موفق به قهرمانی در این مسابقات شد و بلیط طلایی اعزام به مسابقات آنتالیا برای شرکت در مسابقات بین قاره‌ای را دریافت کرد.

مسابقات بین‌المللی زولا در شهر آنتالیا ترکیه از تاریخ ۴ مهرماه ۱۳۹۷ تا تاریخ ۸ مهرماه برگزار شد و تیم‌هایی از ترکیه، لهستان و ایران در آن به رقابت پرداختند.

این مسابقات پس از قرعه‌کشی رسماً آغاز گردید و تیم زولای ایران با تیم‌های فنر باغچه و گالاتاسرای ترکیه در مرحله مقدماتی رقابت کردند. پس از بازی‌های مقدماتی، طبق برنامه زمانی مشخص، بازیکنان هر تیم برای آمادگی بیشتر به انجام بازی‌های دوستانه و تمرینی پرداختند.

نهایتا در تاریخ ۴ مهر بازی‌های رسمی زیر نظر مسئولان بازی زولا برگزار شد که در نتیجه آن، هر دو نماینده ترکیه، یعنی تیم‌های فنر باغچه و گالاتاسرای به مرحله نهایی راه یافتند و متأسفانه تیم ایران از صعود به مرحله بالاتر بازماند.

قهرمانی در زولا

هرچند که در این مسابقات، بازیکنان ایرانی در کسب جایزه نیم‌میلیون‌دلاری مسابقات جهانی زولا ناکام ماندند، اما این تجربه بسیاری خوبی برای کابران ایرانی شد که برای اولین بار در مسابقات بین‌المللی ورزش‌های الکترونیکی شرکت کردند و این تازه آغاز راه علاقه‌مندان به بازی زولا و البته کسب جوایز ارزشمند این مسابقات است.

طی مراحل مختلف این مسابقات، تیم زولای ایران توانست با نحوه بازی و تکنیک‌های تیم‌های قدرتمند خارجی که در دوره‌های آتی نیز جزو رقبای ایران خواهند بود، بیشتر آشنا شوند تا در تورنومنت‌های بعدی با قدرت بیشتری در مسابقات جهانی حاضر شوند.

نکته اینجاست که به‌کمک مسئولان بازی زولا در ایران، بازیکنان یک تیم ایرانی توانستند برای اولین بار در این مسابقات جهانی به‌صورت رسمی شرکت کند.

شرکت در زولا

تلاش تیم زولا در ایران برای ایجاد فضایی تازه در کشور برای رشد ورزش‌های الکترونیکی و فراهم کردن امکان حضور تیم‌های ایرانی در عرصه‌های جهانی برای علاقه‌مندان و گیمرهای ایرانی قابل‌توجه و شایان تقدیر است.

در پایان، از علاقه‌مندان به بازی‌های اول‌شخص شوتر و جنگی که تا کنون به بازی زولا نپرداخته‌اند و با آن آشنایی‌ای ندارند، دعوت می‌کنیم تا ضمن ثبت نام در وب سایت بازی زولا این فرصت را غنیمت بدانند و البته از تجربه این فرصت هیجان‌انگیز نیز لذت ببرند.

نمایی از بازی زولا

همچنین آرزومندیم تا گیمرهای زولا که به‌صورت حرفه‌ای، به این رشته توجه دارند، با حضور درخشان خود در مسابقات جهانی بتوانند علاوه‌بر به‌دست‌آوردن جوایز ارزشمند زولا، برای کشورمان افتخاری جدید کسب کنند.

لازم به ذکر است که بازی زولا در ایران به‌صورت مستقیم و بدون واسطه از طریق تولیدکننده این بازی توزیع می‌گردد و تنها از طریق وب‌سایت www.zula.ir ارائه می‌شود؛ بنابراین هیچ نمایندگی و یا ناشر دیگری مجوز پخش این بازی را ندارد.

منبع : ویرلن

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با نویسنده مهمان یا کسب‌وکار او منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.