دریافت ویزای سنگاپور و نکاتی برای سفر به این کشور

راهنمای جامع دریافت ویزای یک‌ماههٔ سنگاپور در سال ۹۸

2

ویزای سنگاپور به‌صورت عادی و فوری صادر می‌شود؛ با توجه به اینکه این کشور در ایران سفارت‌خانه‌ای ندارد، لذا می‌توان به‌صورت اینترنتی، از طریق آژانس‌های توریستی یا در کشور مالزی، نسبت به دریافت روادید آن اقدام کرد. ویزای گردشگری سنگاپور به‌صورت ۶۰ روزه صادر می‌شود و شما می‌توانید ۳۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید. با ویزای توریستی، حق کار یا تحصیل ندارید و برای کار باید ویزای مربوط به آن را در کشور مبدا (ایران) درخواست کنید. در ادامه بیشتر با ویزای سنگاپور و نحوه دریافت آن آشنا می‌شوید.

با ویزای گردشگری سنگاپور، اجازهٔ تحصیل و اشتغال به کار را ندارید و باید پیش از سفر به سنگاپور، ویزای مربوطه را اخذ کنید. سنگاپور، دارای ۳ دانشگاه ملی است که در فهرست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند، این کشور یکی از غول‌ های اقتصاد دانش‌ بنیان آسیا در هزارهٔ سوم میلادی است. اگر قصد دارید با دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا تحصیل کنید، مقصدی بهتر از سنگاپور در آسیا پیدا نخواهید کرد؛ جایی که مقصد لوکس‌گردی و گردشگری ماجراجویانه است.

در مقالهٔ امروز چطور سعی داریم تا شما را با نکته‌ های جالبی درمورد سفر به سنگاپور و روش‌های دریافت ویزای گردشگری و تجاری آن آشنا کنیم؛ پس با ما همراه باشید و دیدگاه‌ های خود را از طریق بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا راهنمای خوبی برای علاقه‌مندان به این کشور باشد.

چرا سفر به سنگاپور؟

درمورد اینکه چرا سنگاپور مقصد گردشگری، تحصیلی، شغلی و کارآموزی و تحقیقاتی بسیار خوبی برای هموطنان است، سؤالات زیادی پرسیده می‌شود. سنگاپور کشوری کوچک و چندمیلیونی در جنوب شرقی آسیا و همسایهٔ مالزی است که ۳ دانشگاه از فهرست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان را در خود جای داده است.

ایندکس سایت وزارت امور خارجهٔ سنگاپور - ویزای سنگاپور
ایندکس سایت وزارت امور خارجهٔ سنگاپور که همهٔ اطلاعات لازم را دربارهٔ دریافت انواع ویزای گردشگری، تحصیلی، تجاری و همچنین فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تحقیقاتی این کشور در اختیار هموطنان قرار می‌دهد.

بسیاری از نخبگان جهان در حوزه‌های نانوفناوری، هوش مصنوعی، پزشکی، مهندسی و امثال آن، آرزوی تحصیل، تدریس و تحقیق در این دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان سنگاپوری را دارند و به همین خاطر، سنگاپور، مظهر اقتصاد شکوفای دانش‌بنیان در هزارهٔ سوم میلادی است و احتمال می‌رود که در سومین دههٔ قرن بیست‌ویکم، بسیار از آن بشنویم.

سایت رسمی SINGA - ویزای سنگاپور
سایت رسمی SINGA که درگاه ارائهٔ فرصت‌های بورسیهٔ تحصیلی به دانشجویان مقطع دکتراست. سالانه چند ایرانی موفق به دریافت بورس سینگا می‌شوند.

اگر به‌دنبال تحصیل در کشوری با عالی‌ترین ظرفیت‌های تحقیقاتی و علمی و همچنین جشنواره‌ای از غول‌های علم و فناوری و اقتصاد جهان در فضایی خلاقانه هستید، جایی بهتر از سنگاپور که عزیمت به آن نیز آسان است، در آسیا پیدا نخواهید کرد.

سنگاپور به روایت اینستاگردها - ویزای سنگاپور
سنگاپور به روایت گردشگران اینستاگرامی

جزیرهٔ سنگاپور که در گذشته با نام پولو چانگ شناخته می‌شد، تاریخ جدید خود را از ۱۸۱۹ میلادی آغاز کرد. با اینکه سنگاپور کوچک‌‌ترین کشور مستقل قارهٔ کهن است و از شصت جزیرهٔ کوچک تشکیل شده است، اما دومین بندر بزرگ آسیا و چهارمین بندر بزرگ جهان را در خود جای داده است.

۱۰ نکته برای سفر به سنگاپور

با افزایش قیمت ارز، سنگاپورگردی گران‌تر از پیش شده است. به‌‌خصوص که خبری از ارز مسافرتی ۴۲۰۰ تومانی هم نیست. نکات زیر برای مسافران سنگاپور، فوق‌العاده مهم هستند و باعث می‌شوند که در هزینه و زمان سفر شما صرفه‌جویی شود.

غذاهای محلی سنگاپور - ویزای سنگاپور

خوشبختانه، سنگاپور یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است و رابطهٔ خوبی با دولت ایران و مسافران ایرانی دارد. اما چون سفارت‌خانه‌ای در ایران ندارد، دسترسی به اطلاعات این کشور کمی سخت است که با وجود گردشگری مجازی و سیاست‌گذاری خارجی اینترنتی، این مشکل نیز برطرف شده است.

اگر در روزها یا ماه‌های آینده، مسافر سنگاپور هستید، نکات یازده‌گانه‌ای را که در ادامه ارائه می‌کنیم، در نظر داشته باشید:

 • اگر می‌خواهید به‌ تنهایی سنگاپورگردی کنید، پیش از سفر، مقصدهای اقامتی ارزان را از طریق، BOOKING.COM و هتلز دات کام، بررسی و با کارت اعتباری ارزی بین‌‌المللی، رزرو کنید. این سایت‌ها گاها تخفیف‌های خوبی (به‌خصوص در فصل‌های OFF SEASON) را برای اقامت بیش از ۴ شب در هتل‌های ۴ و ۵ ستاره ارائه می‌دهند. اگر کارت اعتباری ندارید، از شرکت‌های پرداخت مجازی داخلی که از وزارت صمت گواهی اعتماد الکترونیک دریافت کرده‌اند، کمک بگیرید.
 • شما می‌توانید در سایت تریپ ادوایزر (بزرگ‌ترین شبکهٔ اجتماعی گردشگران)، صدها مقصد گردشگری فوق‌العاده و هیجان‌انگیز و ده‌ها مقصد شکم‌‌گردی و نگارخانه‌‌گردی سنگاپوری را پیدا کنید و در جریان اولویت‌های گردشگری این کشور سرسبز و زیبا قرار بگیرید.
۱.۲ میلیون نظر از طرف کاربران سنگاپورگرد TRIPADVISOR دربارهٔ مقصدهای توریستی این کشور به اشتراک گذاشته شده است. - ویزای سنگاپور
 • اگر می‌خواهید سنگاپورگردی خود را به‌همراه هموطنان ایرانی یا گردشگران سایر کشورهای جهان انجام دهید، به‌دنبال همسفر باشید و از سایت تخصصی لونلی پلنت استفاده کنید. همسفرگردی، یکی از ظرفیت‌های جدید صنعت گردشگری جهان است که دنیای دیجیتال توریسم، برای ما به ارمغان آورده است و بستری فرصت‌آفرین محسوب می‌شود که رونق زیادی در سنگاپور دارد. سنگاپور، یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در رشته‌های مدیریت گردشگری (TOURISM MANAGEMENT)، مدیریت ایونت (EVENT MANAGEMENT) و زیرمجموعه‌های MBA مثل EXECUTIVE MBA است.

سنگاپورگردی با ۵۶‌هزار میزبان مهمان‌نواز و رایگان - ویزای سنگاپور
سنگاپورگردی با ۵۶‌هزار میزبان مهمان‌نواز و رایگان

 • اگر می‌خواهید در سنگاپور با گردشگران تخصصی در گرایش‌های علمی، هنری، فرهنگی، قومی و زبانی ارتباط برقرار کنید و در ایونت‌های روزانهٔ رایگان شرکت کنید، از سایت اینترنیشن (Internations.org) استفاده کنید و پس از عضویت رایگان، در ایونت‌های آن شرکت کنید. این فرصت‌ها در حدود ۴۰۰ شهر دنیا ازجمله تهران، در اختیار گردشگران قرار می‌گیرند.

ایونت های رایگان برای سنگاپور گردی - ویزای سنگاپور
سنگاپورگردی با ایونت‌‌های رایگان، فرصتی عالی برای آشنایی بهتر با گردشگران متخصص و تبادل اطلاعات دربارهٔ فرصت‌های سرمایه‌گذاری، تحصیلی، پزشکی و آموزشی در این کشور است.

 • اگر قصد جزیره‌ گردی یا جنگل‌ گردی در این کشور زیبا و دیدنی را دارید و فرصت و پول زیادی برای این کار ندارید، از خدمات کوچ سرفینگ استفاده کنید. هزاران میزبان مهمان‌نواز سنگاپوری، آمادهٔ ارائهٔ خدمات رایگان به گردشگران سنگاپوری هستند. عضویت در سایت رایگان است، اما توصیه می‌کنیم که حتما پیش از ارائهٔ درخواست و بررسی پیشنهادهای کاربران، هویت آنها را براساس review (توصیه‌های سایر کاربران)، راستی‌آزمایی کنید.
 • اگر قصد کوله‌گردی در این کشور را دارید، از پرتال کوله‌گردها استفاده کنید. برای کسب اطلاعات تکمیلی به سایت thebrokebackpacker مراجعه کنید.

ویزای سنگاپور - سایت رسمی گردشگری سنگاپور
سایت رسمی گردشگری سنگاپور دقیق‌ترین اطلاعات را دربارهٔ نحوهٔ دریافت انواع ویزا، شرایط سرمایه‌گذاری و مقصدهای گردشگری این کشور، در اختیار ایرانیان قرار می‌دهد.

 • اگر قصد اقامت در هتل‌های ۵ ستارهٔ لوکس با اسپاهای آن‌چنانی، دوش‌های آبشاری و رستوران ۲۴ ساعته را ندارید، می‌توانید از فرصت اقامت در خانه‌های معمولی تا لوکس شهروندان سنگاپوری استفاده کنید و با سبک زندگی مردمان این دیار، بهتر و بیشتر آشنا شوید. برای این کار، از خدمات ایر بی ان بی (AIRBNB)، بزرگ‌ترین سایت معرفی خانه‌های اجاره‌ای استفاده کنید.
 • سایت رسمی گردشگری سنگاپور در نشانی visitsingapore قرار دارد که شما را با تمام اطلاعات موردنیاز برای سفر ارزان به این کشور، آشنا می‌کند.

دیدنی های سنگاپور در هشتگ های داغ سنگاپور - ویزای سنگاپور
از طریق هشتگ‌های اینستاگرام، دیدنی‌های سنگاپور را دنبال کنید تا به اطلاعات فوق‌العاده‌ای که در کتاب‌ها هم به آن اشاره نشده است، دست پیدا کنید.

 • اگر می‌ خواهید پیش از سفر، با جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی سنگاپور آشنا شوید، هشتگ‌ گردی سنگاپور در اینستاگرام را فراموش نکنید. حتما از هشتگ‌هایی مثل: SINGAPOREFOODL ،#SINGAPOREVISIT ،#SINGAPORE# استفاده کنید. هر ساعت، ده‌ها عکس و ویدئو از گردشگران بین‌المللی این کشور به اشتراک گذاشته می‌شود که این هشتگ‌ها را به منبع اطلاعاتی فوق‌العاده مستندی تبدیل می‌کند.

عکس های سنگاپور - ویزای سنگاپور
بیش از ۳۰‌میلیون عکس از سنگاپورگردها در هشتگ SINGAPORE به اشتراک گذاشته شده است که فرصت خوبی برای آشنایی با مقصدهای توریستی و طبیعت‌گردی و همچنین کنفرانس‌ها و برندهای این کشور به شمار می‌رود.

غذاهای سنگاپور - ویزای سنگاپور
برای آشنایی با هیجا‌ن‌انگیزترین غذاهای سنگاپوری‌، حتما سری به سنگاپور فود بزنید. دنیای رنگارنگ و جذاب خوشمزه‌های سنگاپوری را در این هشتگ تماشا کنید که ساعت‌ها شما را به خود مشغول خواهد کرد.

 • اگر قصد سفر به سنگاپور را دارید، در فصل‌های مهم که جشنواره‌های رنگارنگ و تخفیف‌های خوبی برای گردشگران دارد به این کشور سفر کنید و تعطیلات نوروزی خود را در کشورهای ارزان‌تر و خلوت‌تر، سپری کنید.

رزرو هتل در سنگاپور - ویزای سنگاپور
۶۴ هاستل در سنگاپور وجود دارد که قیمت‌های مناسبی را برای اقامت انفرادی و گروهی به هموطنان ارائه می‌دهند.

 • اگر قصد اقامت در هاستل را دارید، توصیه می‌کنیم که به سایت هاستل ورلد مراجعه کنید و در جریان فعالیت صد ها هاستلی که در شهرهای این کشور فعال هستند قرار بگیرید. اقامت در هاستل این فرصت را به شما می‌ دهد که دوستان زیادی پیدا کنید و سنگاپورگردی هیجان‌ انگیزی داشته باشید؛ به‌خصوص که امکان پخت‌وپز آسان را نیز در اختیار خواهید داشت.

دریافت ویزای سنگاپور

توجه داشته باشید، از آنجا که سنگاپور در ایران سفارت‌خانه‌ ای ندارد، لذا متقاضیان سفر به این کشور، باید از طریق سفارت‌خانه‌ های دیگر کشورها یا از طریق مؤسسات گردشگری مجاز، نسبت به دریافت ویزا اقدام کنند. ویزای عادی، پس از صدور، در ایران تحویل داده خواهد شد و امکان تحویل آن در سنگاپور نیز وجود دارد. امکان دریافت فوری ویزا در سنگاپور وجود ندارد و باید در مالزی یا تایلند، تحویل مسافر شود. شما می‌ توانید مدارک مورد نیاز زیر را به ادارهٔ مهاجرت سنگاپور ارسال کنید تا برچسب ویزای عادی به‌صورت دی اچ ال برای شما پست شود.

سایت ادارهٔ مهاجرت سنگاپور - درخواست ویزای سنگاپور
سایت ادارهٔ مهاجرت سنگاپور

ویزای سنگاپور از زمان صدور (DATE OF ISSUE) شصت روز اعتبار دارد که شما می‌توانید به‌ محض ورود، ۳۰ روز در این کشور اقامت کنید. برخلاف ویزای گردشگری تایلند که ۹۰ روزه است، ویزای گردشگری این سنگاپور، ۳۰ روزه می‌ باشد. ویزای عادی، معمولا ظرف ۲ هفته صادر خواهد شد.

ویزای سنگاپور را نیز می‌ توان همچون ویزای سوئد و ترکیه، به‌صورت اینترنتی درخواست داد. برای کسب اطلاعات تکمیلی به بخش E-SERVICES بروید.

درخواست اینترنتی ویزای سنگاپور
(تصویر بخش خدمات الکترونیکی صدور ویزای ادارهٔ مهاجرت سنگاپور)

مدارک لازم برای دریافت ویزای گردشگری سنگاپور

مدارک زیر هر ساله دستخوش تغییر می‌شوند. لذا اطلاعات تکمیلی و به‌روز را در بخش ویزای سایت رسمی وزارت خارجهٔ سنگاپور به دست آورید.

 • گذرنامهٔ معتبر که حداقل ۶ ماه اعتبار و ۲ صفحهٔ خالی داشته باشد.
 • تکمیل فرم V۳۹A و ۱۴A
 • داشتن ووچر هتل و محل اقامت در سنگاپور الزامی است.
 • ترجمهٔ رسمی شناسنامه و کارت ملی در برگهٔ A۴
 • فرم تکمیل‌شدهٔ درخواست ویزای سنگاپور به زبان انگلیسی به‌صورت تایپ‌ شده.
 • یک قطعه عکس ۳ در ۴ که مربوط به شش ماه اخیر باشد.
 • رونوشت بلیط هواپیما که تاریخ رفت و برگشت آن دقیقا منطبق با فرم درخواست ویزای سنگاپور باشد.
 • امضا و اثر انگشت متقاضی
 • گذرنامه باید سالم باشد و هیچ صفحهٔ مخدوش یا پاره‌ای نداشته باشد.
 • اگر تاریخ بیست‌ و نهم فوریه در گذرنامهٔ شما قید شده است، باید اعلام کنید که سال کبیسه است یا خیر. این موضوع در بخش تاریخ صدور (DATE OF ISSUE) یا تاریخ تولد (DATE OF BIRTH) یا تاریخ انقضا (EXPIRY DATE) درج شده است.
 • اگر مهر یا علامت مشکوکی در گذرنامهٔ شما قید شده است، به کنسول اطلاع دهید.
 • امضای گذرنامه‌ای شما باید با امضای فرم درخواست ویزای گردشگری سنگاپور یکی باشد.
 • هزینهٔ روادید سنگاپور به قیمت سال ۲۰۱۹ پرداخت خواهد شد
 • گواهی تمکن مالی (BANK STATEMENT) که نشان می‌دهد شما پول کافی برای سفر در اختیار دارید.
 • در سال ۲۰۱۹، هزینهٔ دریافت ویزای گردشگری سنگاپور برای یک بار ورود، ۳۰ دلار و دو بار ورود، ۶۰ دلار است.

نحوهٔ تکمیل فرم V۳۹A

فرم V۳۹A برای دریافت ویزای سنگاپور
فرم دعوتنامهٔ حقیقی برای درخواست ویزای گردشگری سنگاپور

تکمیل این فرم تک برگی برای درخواست و دریافت ویزای سنگاپور الزامی است. این فرم مشخصات دعوت‌کننده و دعوت‌شونده را بیان می‌کند.

شما باید مشخصات هویتی خود را براساس آنچه در گذرنامه ذکر شده است،‌ در این فرم وارد کنید و شمارهٔ گذرنامه، تاریخ عزیمت و دلیل سفر (purpose of visit) را نیز درج کنید. اگر قصد شما، دیدار دوستان یا اقوام است (VISITING FRIENDS/RELATIVES) باید آن را در فرم ذکر کنید و مشخصات دعوت‌کننده را نیز قید نمایید. افرادی که دعوت‌کنندهٔ آنها، شخصیتی حقیقی در سنگاپور است، باید این فرم را تکمیل کنند.

این شخصیت حقیقی سنگاپوری، باید شهروند سنگاپور یا دارای اجازهٔ اقامت دائم سنگاپور باشد و حتما بیش از ۲۰ سال سن داشته باشد. اگر قصد دریافت ویزای تجاری سنگاپور را دارید، باید یک شرکت ثبت‌شده در سنگاپور برای شما دعوت‌ نامهٔ سفر صادر کند. بنابراین باید فرم (LOI (LETTER OF INTRODUCTION ضمیمهٔ مدارک‌تان شود.

نحوهٔ تکمیل فرم ۱۴A

بخش اول فرم 14A - ویزای سنگاپور
تصویر صفحهٔ اول فرم ۱۴A مربوط به درخواست ویزای گردشگری سنگاپور که باید اطلاعات هویتی خود را در آن وارد کنید.

فرم اصلی برای درخواست روادید سفر به سنگاپور، فرمی است که ۱۴A نام دارد. توضیحات زیر را در تکمیل این فرم ۳ برگی در نظر داشته باشید:

 • در بخش NAME نام و نام‌‌خانوادگی خود را مطابق با اطلاعات گذرنامه‌ای خود وارد کنید.
 • در بخش DATE OF BIRTH تاریخ تولد را به میلادی وارد کنید.
 • در بخش SEX جنسیت را وارد کنید.
 • در بخش MARITAL STATUS اطلاعات ازدواج را وارد کنید. اگر مجرد هستید در کنار SINGLE‌ تیک بزنید. اگر جدا شده‌اید SEPARATED و اگر طلاق گرفته‌اید DIVORCED‌ را تیک بزنید.
 • در بخش COUNTRY OF BIRTH اطلاعات کشوری که در آن متولد شده‌ اید را وارد کنید.
 • در بخش STATE/PROVINCE OF BIRTH اطلاعات شهر محل تولد وارد شود.
 • در بخش NATIONALITY‌ اطلاعات ملیت وارد شود.
 • در بخش TYPE OF TRAVEL DOCUMENT HELD اطلاعات مدرک مسافرتی را وارد کنید. بنویسید گذرنامه.
 • در بخش TRAVEL DOCUMENT NO شمارهٔ گذرنامه را وارد کنید.
 • در بخش TRAVEL DOCUMENT DATE اطلاعات تاریخ صدور گذرنامه وارد شود.
 • در بخش EXPIRY DATE اطلاعات تاریخ انقضای گذرنامه وارد شود.
 • در بخش COUNTRY OF ISSUE اطلاعات کشور صادرکنندهٔ گذرنامه وارد شود.
 • در بخش PLACE OF ISSUE اطلاعات شهر محل صدور گذرنامه (TEHRAN) وارد شود.
 • در بخش COUNTRY OF ORIGIN اگر ملیت ایرانی دارید و در ایران متولد شده‌ اید، IRAN‌‌ درج شود.

بخش دوم از فرم 14A - ویزای سنگاپور
صفحهٔ مربوطه به تکمیل پرسش‌نامهٔ درخواست ویزای گردشگری سنگاپور

 • در بخش OCCUPATION اطلاعات شغلی خود را وارد کنید. مثلا در چه شرکت یا موسسه یا سازمانی مشغول به کار هستید و مسئولیت شما چیست.
 • در بخش HIGHEST ACADEMIC /PROFESSION QUALIFICATION ATTAINED اطلاعات بالاترین سطح تحصیلات آکادمیک خود را وارد کنید. مثلا اگر کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک هستید بنویسید: MASTER OF MECHANICAL ENGINEERING.
 • در بخش RELIGION مذهب خود را وارد کنید.
 • در بخش PURPOSE OF VISIT هدف سفر به سنگاپور را وارد کنید. مثلا توریستی هست یا دیداری یا تجاری یا پزشکی.
 • در بخش INTENDED DATE OF ARRIVAL تاریخ عزیمت به سنگاپور را وارد کنید. حتما مطابق با بلیط پرواز و رزرو هتل باشد.
 • در بخش INTENDED DATE OF DEPARTURE اطلاعات تاریخ ترک سنگاپور را وارد کنید. حتما مطابق با بلیط پرواز و رزرو هتل باشد.
 • HOW LONG DO YOU INTEND TO STAY IN SINGAPORE یعنی چه مدت قصد اقامت در سنگاپور را دارید. بیش از ۳۰ روز (MORE THAN ۳۰ DAYS) یا کمتر از ۳۰ روز (UP TO ۳۰ DAYS). اگر قصد دارید بیش از ۳۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید، باید در ۲ خط، دلیل اقامت خود را ذکر کنید و برای اثبات دلایل خود مدارک مستدلی را ضمیمهٔ پرونده کنید تا شانس دریافت ویزا افزایش یابد.
 • در بخش NATIONALITY OF SPOUSE اطلاعات ملیت همسر خود را وارد کنید. شهروند سنگاپور (CITIZEN OF SINGAPORE)، دارندهٔ اقامت دائم (SINGAPORE PERMANENT RESIDENT) یا OTHER (سایر گزینه‌ها) را انتخاب کنید.
 • WHERE WILL YOU BE STAYING IN SINGAPORE
 • در این بخش محل اقامت خود در سنگاپور را مشخص می‌کنید که شامل گزینه‌ هایی ازقبیل: نزدیک کاخ پادشاهی سنگاپور (NEXT OF KIN’S PLACE)، خانهٔ خویشاوندان (RELATIVE’S PLACE)، خانهٔ دوستان (FRIEND’S PLACE و هتل یا جاهای دیگر است.

DID YOU RESIDE IN OTHER COUNTRIES OTHER THAN YOUR COUNTRY OF ORIGIN FOR ONE YEAR OR MORE DURING THE LAST 5 YEARS?

 • اگر ظرف ۵ سال اخیر در کشوری به جز کشور خود، اقامت بیش از ۱ سال داشته‌ اید، بله یا خیر را علامت بزنید. اگر پاسخ شما مثبت است، نام کشور و تاریخ اقامت را مشخص کنید. باید مدارک مربوط به اثبات این ادعا را هم ضمیمهٔ مدارک کنید.

به ۴ سؤال زیر هم به‌صورت بله یا خیر پاسخ دهید.

HAVE YOU EVER BEEN REFUSED ENTRY INTO OR DEPORTED FROM ANY COUNTRY INCLUDING SINGAPORE?

آیا تاکنون با درخواست ویزای سنگاپور شما مخالفت شده است یا از کشور اخراج شده‌اید؟

HAVE YOU EVER BEEN CONVICTED IN A COURT OF LAW IN ANY COUNTRY INCLUDING SINGAPORE?

آیا تاکنون در دادگاهی در کشورهای دیگر ازجمله سنگاپور، محکوم شده‌اید؟

HAVE YOU EVER BEEN PROHIBITED FROM ENTERING SINGAPORE?

آیا تاکنون از ورود شما به کشوری ازجمله سنگاپور، ممانعت شده است؟

HAVE YOU EVER ENTERED SINGAPORE USING A DIFFERENT PASSPORT OR NAME?

آیا تاکنون با گذرنامه و نام دیگری به سنگاپور سفر کرده‌اید؟

اگر پاسخ شما به سؤالات بالا مثبت است (YES) حتما در برگه‌ای جداگانه، جزئیات تکمیلی را ضمیمه کنید تا مورد بررسی مسئولان ادارهٔ مهاجرت سنگاپور قرار گیرد.

موافقت‌نامه

موافقت نامه فرم درخواست ویزای گردشگری - ویزای سنگاپور
تصویر آخرین صفحهٔ فرم درخواست ویزای گردشگری سنگاپور که باید به‌دقت مطالعه و امضا شود.

همان‌طور که در عکس بالا مشاهده می‌ کنید، باید متن بالا را که در آخرین صفحهٔ فرم درخواست ویزای سنگاپور درج شده است، به‌دقت بخوانید و امضا کنید. بدینوسیله گواهی می‌ شود که کلیهٔ اطلاعات ارائه‌شده در فرم ۱۴A صحیح است و صحت اطلاعات ورودی، تأیید می‌ شود. شما تأیید می‌ کنید که در مدت اقامت خود در سنگاپور، از داروهایی که طبق قانون، مصرف آنها با محدودیت‌ هایی همراه است، سو‌ءاستفاده نخواهید کرد و در فعالیت‌ های سیاسی نیز شرکت نمی‌ کنید.

در غیر این‌ صورت، با شما طبق قانون مهاجرت (IMMIGRATION ACT) برخورد خواهد شد. شما متعهد خواهید شد که در فعالیت‌ های مجرمانه، مشارکت نکنید. شما متعهد خواهید شد که در فعالیت‌ هایی که ارتباطی با ویزای درخواستی شما ندارد، مشارکت نکنید. اگر برای ویزای گردشگری سنگاپور درخواست داده‌اید، متعهد خواهید شد که در فعالیت‌ های استخدامی یا مشارکت در کسب‌ و کار، فعالیت نکنید و بدون اجازهٔ کار فعالیتی صورت ندهید. هر گونه اشتغال شما باید براساس قانون استخدام نیروی خارجی (EMPLOYMENT OF FOREIGN MANPOWER) در قانون CAP۹۱A سنگاپور باشد.

ویزا سنگاپور
یکی از قدرتمندترین پول‌های جنوب شرق آسیا، متعلق به سنگاپور است.

شما متعهد می‌ شوید که پس از اتمام دورهٔ ویزا، سنگاپور را ترک کنید. در غیر این صورت، طبق قانون سنگاپور با شما برخورد خواهد شد. هرگاه شما یا یکی از اعضای خانوادهٔ شما،‌ از قوانین ادارهٔ مهاجرت سنگاپور تخطی کند، مسئولان ادارهٔ مهاجرت می‌ توانند خواستار خروج شما از کشور شوند و شما باید ظرف بیست و چهار ساعت خاک سنگاپور را ترک کنید. شما تصدیق می‌ کنید که دریافت ویزای سنگاپور، تضمینی برای ورود شما یا اعضای خانوادهٔ شما به این کشور نیست و اجازهٔ قطعی ورود شما به این کشور، در مرز صورت می‌ گیرد.

شما این حق را به ادارهٔ مهاجرت سنگاپور می‌دهید که نسبت به‌ راستی‌ آزمایی (VERIFY) اطلاعات و بررسی مدارک شما (که ضمیمهٔ درخواست شده‌اند)، اقدامات قانونی لازم را انجام دهد.

چگونه به سفارت سنگاپور در تهران برویم؟

سفارت ایران در سنگاپور - ویزای سنگاپور
تصویر ایندکس سایت سفارت جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور

همان‌ طور که درابتدا عنوان شد، سنگاپور سفارت‌ خانه‌ ای در تهران ندارد و سفیر غیرمقیم دارد. لذا درخواست‌ ویزا باید از طریق سایر کشورهای جهان انجام شود. سفارت ایران در سنگاپور در این نشانی در دسترس است. اگر دانش‌ آموختهٔ یکی از دانشگاه‌ های این کشور هستید، باید مدارک‌تان را به‌منظور دریافت تأیید تحصیلی، از طریق سامانهٔ کنسولی وزارت خارجه ارسال کنید.

تورهای سفر به سنگاپور در سال ۹۸

ویزای سنگاپور - سفر به مالزی و سفر به سنگاپور

سفر به مالزی و سنگاپور برای ایرانیان، آسان اما کمی پرهزینه است. تور های ترکیبی مالزی و سنگاپور، انتخاب خوبی هستند. این تورها معمولا هفت روزه هستند که ۴ روز آن در مالزی و ۳ روز دیگر در سنگاپور سپری خواهد شد. تورهای مخصوص سنگاپور هم معمولا از مقصد ایران در دسترس نیستند.

در سال نود و هشت ، هیچ پرواز مستقیم داخلی از ایران به مقصد سنگاپور در دسترس نیست و باید از شرکت‌ های خارجی استفاده کنید. پرواز های غیرمستقیم خارجی تهران سنگاپور، بین چهارصد و پنجاه تا ششصد و پنجاه دلار هزینه دارند و گاهی به هزار دلار هم می‌ رسند. مسیر تهران-کوالالامپور-سنگاپور بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار قیمت دارد و البته توصیه می‌ شود که از مسیر کوالالامپور-سنگاپور که معمولا زیر ۱۰۰ دلار است استفاده کنید.

ویزای سنگاپور - سفر هوایی

اگر می‌ خواهید با قطار به سنگاپور سفر کنید، به KL CENTRAL کوالا بروید و سوار ETS شوید و به GEMAS بروید؛ این سفر ۱۲۰ دقیقه طول می‌کشد و ۵۰ رینگیت مالزی، هزینه دارد. پس از آن باید از گماس به GB CENTRAL بروید که ۲۰ رینگت هزینه دارد. برای خرید بلیط به این سایت بروید. برای سفر زمینی (با اتوبوس) از مالزی به سنگاپور هم از این سایت استفاده کنید.

ویزای سنگاپور - سفر ریلی

معروف‌ترین جاذبه های گردشگری سنگاپور

۱) شهربازی یونیورسال استودیو: ۷۶ دلار سنگاپور

۲) باغ «گاردنز بای د بی»: ۲۸ دلار سنگاپور

۳) باغ‌وحش سنگاپور: ۳۵ دلار سنگاپور

۴) چرخ‌و‌فلک پرندهٔ سنگاپوری: ۳۳ دلار سنگاپور

۵) باغ پرندگان جورونگ: ۳۰ دلار سنگاپور

۶) آکواریوم سی: ۳۹ دلار سنگاپور

۷) باغ‌وحش نایت سافاری سنگاپور: ۴۷ دلار سنگاپور

۸) باغ‌وحش ریور سافاری: ۳۲ دلار سنگاپور

۹) پارک آبی ادونچر کُو: ۳۸ دلار سنگاپور

۱۰) موزهٔ آرت ساینس: ۱۶ دلار سنگاپور

۱۱) باغ گیاه شناسی سنگاپور: ۵ دلار سنگاپور

۱۲) جزیرهٔ دلفین: بین ۵۸ دلار سنگاپور

۱۳) کشتی سواری رویال آلباتروس: بین ۱۶۵ دلار سنگاپور

۱۴) موزهٔ ملی سنگاپور: ۱۵ دلار سنگاپور

۱۵) تور گردش در شهر سنگاپور: از ۳۰ دلار سنگاپور

همراهان گرامی

اگر شما هم قصد سفر به سنگاپور و دریافت ویزای گردشگری، تجاری یا تحصیلی این کشور را دارید یا اگر می‌خواهید با یکی از اتباع این کشور ازدواج کنید، همواره به اطلاعات رسمی منتشرشده در سایت سفارت ایران در سنگاپور، ادارهٔ مهاجرت سنگاپور و همچنین اطلاعات منتشرشده در سایت وزارت خارجهٔ سنگاپور مراجعه کنید و مراقب مجموعه‌ های کلاهبرداری که به‌منظور اخاذی، اطلاعات غلط را در شبکه‌های اجتماعی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهند، باشید.

هر روز دنیای بورسیه تحصیلی، گردشگری و تحصیل در خارج از کشور را با چطور دنبال کنید.


در ادامه بخوانید: زیباترین شهرهای جهان که هر گردشگری را شیفته خود می‌کنند
اصول و روش‌هایی کاملا عملی برای یادگیری سریع و ماندگار هر زبان جدیدارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها (از 2 دیدگاه)
 1. تورنگ می‌گوید

  سلام
  مطلب خیلی جامع و خوبی بود.
  اما فکر می‌کنم عبارت NEXT OF KIN’S PLACE به غلط در متن ترجمه شده. لطفا بررسی کنید.

 2. Niño می‌گوید

  ای خدا !
  پول نداریم بریم?