مرجع فیلم آموزشی و مقالات آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

چگونه خوش‌ عکس باشیم؟

12

خیلی از ما عاشق عکس گرفتن با فامیل و دوستان‌مان هستیم، ولی تنها موضوعی که احتمالا آن را دوست نداریم اینست که بین هزاران عکس حتی در یکی‌شان هم خوب نیفتیم. همین موضوع کافی است تا شما کنجکاو شوید که بدانید مدل‌ها چطور اینقدر خوش‌ عکس هستند. حتی اگر خودتان عاشق ظاهرتان باشید باز هم برای خوب افتادن در عکس‌ها لازم است تمرین کنید. خبر خوب این است که خوش‌ عکس بودن مهارتی است که می‌توانید در آن استاد شوید. در این مقاله تعدادی از نکات مورد علاقه‌ی حرفه‌ای‌های عکاسی را می‌خوانید، که به شما یاد می‌دهند چطور همیشه در برابر دوربین خوش‌ عکس باشید. پس بیایید ببنیم که چگونه خوش‌ عکس باشیم.

۱. نه گفتن به چشم‌های بسته در عکس

با چشم بسته عکس نگیرید-چگونه خوش‌ عکس باشیم

برای اینکه ببنیم چگونه خوش‌ عکس باشیم، بهتر است اول چشمانتان را کاملا باز کنید. برای غلبه بر این حالت لازم است از عکاس بخواهید تا سه بشمارد. شما چشم‌های خود را می‌بندید و بلافاصله قبل از گفتن آخرین عدد آنها را باز می‌کنید. دیگر اثری از چشم‌های نیمه‌باز یا بسته نخواهد بود!

۲. دلیل بدعکس بودن‌تان را پیدا کنید

چرا در عکس ها بد می‌افتید-چگونه خوش‌ عکس باشیم

تبلیغات

واضح است که هر وقت سر و کله‌ی دوربین‌ها پیدا می‌شود، همه‌ی ما مضطرب و بی‌قرار می‌شویم پس چرا از قبل در این‌باره کاری انجام ندهیم؟ به عکس‌های قبلی خود نگاه کنید و ببینید کدام را دوست دارید و از کدام‌ خوش‌تان نمی‌آید. الگوی عکس‌های خوب‌تان را پیدا و آن را تکرار کنید.

۳. موهای درخشان

اگر دل‌تان می‌خواهد موهای براقی داشته باشید اسپری‌های براق‌کننده‌ی مو می‌توانند در لحظه‌ی آخر به کمک شما بیایند تا در عکس‌ها بدرخشید.


حتما بخوانید: جلوگیری از ریزش مو به شیوه‌ خانگی

۴. گردن‌‌تان را بکشید و سر‌تان را بالا نگه دارید

با گردن کشیده و سر بالا عکس بگیرید-چگونه خوش‌ عکس باشیم

می‌خواهید بدانید که چگونه خوش‌ عکس باشیم ؟ اول اینکه تا جایی که ممکن است سرتان را بالا نگه دارید. برای اینکه در عکس غبغب نداشته باشید کمی گردن‌تان را بکشید و صورت‌تان را جلو بیاورید. زاویه‌های عجیب و غریب به صورت‌تان ندهید بلکه سر‌تان را کمی بالا بگیرید. به جای خیره شدن به دوربین به نقطه‌ای در بالای آن نگاه کنید، این نکته به شما یادآوری خواهد کرد که چانه‌‌تان را نیز بالا بگیرید.

۵. آرایش متناسب

دقت کنید اگر کرم‌پودری که استفاده می‌کنید برای پوست شما زیادی روشن باشد در مقابل نورِ فلاش خیلی مشخص خواهد شد. رنگ پوست صورت‌‌تان را با گردن‌تان یکی کنید و اگر رنگ متفاوتی دارد لایه‌ی نازکی از کرم پودر را روی گردن‌تان بزنید.

۶. ریمل و فرمژه

با ریمل و فرمژه خوش عکس شوید-چگونه خوش‌ عکس باشیم

راه دیگری که به ما می‌گوید چگونه خوش‌ عکس باشیم، اینست که به چشمان‌مان رسیدگی بیشتری کنیم. استفاده از ریمل و فرمژه چشمان شما را که مرکز توجه یک عکس هستند بازتر نشان می‌دهد. برای جلب نظر دیگران به عکس‌تان، لازم است اثرگذاری چشمان‌تان را به حداکثر برسانید. چشمان بازتر نور بیشتری را جلب می‌کند و چشم شما برق خواهد زد.

۷. ژست‌های بازیگران روی فرش قرمز را بگیرید

مثل بازیگرها عکس بگیرید-چگونه خوش‌ عکس باشیم

شاید دیده باشید که یک بازیگر ژست به‌خصوصی را در عکس‌هایش تکرار می‌کند. می‌توانید بالا تنه را اندکی کج کنید تا بین بالا و پایین بدن‌تان زاویه‌ای ایجاد شود. می‌توانید دست راست خود را روی پهلو قرار دهید تا حالتی جذاب پیدا کنید. همچنین می‌توانید صورت خود را به سمت دوربین ببرید.


حتما بخوانید: چگونه اندامی زیبا داشته باشیم

۸. الگوبرداری کنید

الگوبرداری از عکس های محبوب-چگونه خوش‌ عکس باشیم

عکس‌های محبوب‌تان را جدا و با دقت به آنها نگاه کنید. الگوی خاصی در آنها می‌بینید؟ آیا وقتی از زاویه‌ی خاصی به دوربین نگاه می‌کنید خوش‌عکس‌تر می‌شوید؟ یا وقتی با حالت خاصی لبخند می‌زنید؟ سعی کنید دفعه‌ی بعدی که عکس می‌گیرید بهترین حالت خود را تکرار کنید.

۹. زبان پشت دندان

از این ترفند قدیمی استفاده کنید و زبان‌تان را پشت دندان‌های‌تان فشار دهید تا خنده‌‌تان زیادی کشیده نشود و مصنوعی به نظر نیاید.

۱۰. وسیله‌ای به دست بگیرید

وسیله‌ای در دست داشته باشید-چگونه خوش‌ عکس باشیم

بسیار خب لازم نیست همیشه سبیل و پاپیون مقوایی در دسترس شما باشد. می‌توانید ایده‌ی در دست داشتن وسایل اطراف (لیوان، گل) یا حتی موهای‌تان را به یاد داشته باشید تا دست خالی بودن‌تان به شما ظاهری ناآرام و مصنوعی ندهد.

۱۱. از زاویه بالا عکس بگیرید

دوربین را حتی اگر شده اندکی زاویه‌دار بگیرید، با این ترفند عکس بهتری خواهید داشت. اگرچه الزاما توصیه نمی‌کنیم که بی‌وقفه سلفی بگیرید، اما می‌توانید با دوربین گوشی‌تان بهترین زاویه را برای عکسی که قرار است بگیرید پیدا کنید.

۱۲. به بدن‌تان پیچ‌وتاب بدهید تا لاغرتر به نظر برسید

در عکس ها لاغرتر به نظر برسید-چگونه خوش‌ عکس باشیم

اگر به بالا تنه یا شانه‌ها اندکی زاویه در جهت دلخواه بدهید، بلافاصله لاغرتر به نظر خواهید آمد.

۱۳. برق زدن را به حداقل برسانید

از پودر‌های آرایشی مات برای صورت‌تان استفاده کنید تا در عکس‌ها برق نزنید. از مواد درخشان که ظاهر یک‌دست پوست شما را در عکس خراب می‌کنند استفاده نکنید. از ورق‌های جاذب چربی و عرق در صورت نیاز در لحظه‌ی آخر استفاده کنید.


حتما بخوانید: خواص زنجبیل ؛ ۱۷ خاصیت این ماده برای سلامت و زیبایی را از دست ندهید

۱۴. ژست بگیرید

برای عکس گرفتن ژست بگیرید-چگونه خوش‌ عکس باشیم

شاید این روز‌ها ژست نشسته روی صندلی نامرئی مد باشد اما این ژست الزاما بهترین حالت عکس گرفتن نیست. وقتی نمی‌دانید چه ژستی بگیرید، دست‌های‌تان را بالا بگیرید، دور صورت‌‌تان کادر ببندید یا مانند عکس بالا با انگشتانتان کمی خلاقیت به خرج بدهید.

۱۵. رنگی شوید

عکس‌های رنگی بگیرید-چگونه خوش‌ عکس باشیم

کمی رنگ چه روی گونه‌ها چه روی پلک‌ها باعث می‌شود که مشخصات چهره‌ی شما در عکس‌ها برجسته شود.

۱۶. پس زمینه‌ی سفید

لازم نیست نابغه باشیم تا بفهمیم چرا بسیاری از نمایشگاه‌های مد و وبسایت‌های لباس‌ مدل‌های‌شان را در برابر دیوارهای سفید قرار می‌دهند. رنگ سفیدِ پس‌زمینه‌ رنگ مو و آرایش شما را برجسته می‌کند، به علاوه به دوربین – در صورت داشتن تنظیمات اتوماتیک – کمک خواهد کرد تعادل رنگی مناسب را پیدا کند تا رنگ پوست شما در عکس خیلی زرد یا صورتی نیفتد.

۱۷. لب‌های پررنگ

رژ قرمز بزنید-چگونه خوش‌ عکس باشیم

رنگ‌های طیف قرمز امروزه مورد استقبال هستند و در هر عکسی شما را برجسته خواهند کرد. اما اگر هنوز آمادگی استفاده از این رنگ‌ها را ندارید از طیف‌های خنثی‌تر صورتی‌رنگ برای متمایز کردن لب‌های‌تان استفاده‌کنید. به علاوه اینکه از رژهای رنگ‌ تیره و مات استفاده نکنید زیرا لب‌ها را کوچک‌تر می‌کنند و سن شما را بیشتر نشان می‌دهند.

۱۸. ابروهای پُررنگ

ابروها علاوه بر اینکه شخصیت و احساس شما را نشان می‌دهند، اغلب تفاوت بین حالت کاملا هوشیار با حالت رنگ و رو رفته را در دوربین ایجاد می‌کنند. اگر می‌دانید که قرار است عکس بگیرید بهتر است کمی ابروهای‌تان را از حالت عادی تیره‌تر کنید زیرا ابروها در عکس کمی روشن‌تر خواهند افتاد.

۱۹. موهای وِز کرده

موها در عکس-چگونه خوش‌ عکس باشیم

در قدم اول برای اینکه بدانید چگونه خوش عکس باشیم، بهتر است دستی به سر و ضع موهای خود بکشید. موهای وزکرده و سیخ سیخ در عکس خود را بیشتر نشان می‌دهند، پس مطمئن شوید که موهای‌تان را مرتب کرده باشید. پماد مو یا روغن‌های خشک (dry oil) به شما کمک خواهد کرد. اگر نگرانید که زیاد از حد از این مواد روی موهای‌تان استفاده کنید و ظاهر آنها چرب شود ابتدا کف دست‌تان را به این مواد آغشته کنید و بعد با دست موهای‌ خود را مرتب کنید.

۲۰. چشم قرمز در عکس‌ها

درست قبل از اینکه عکس بگیرید به منبع نور نگاه کنید، این کار باعث بسته شدن مردمک چشم شما می‌شود و دیگر از چشم قرمز در عکس‌ خبری نخواهد بود.

۲۱. عملیات عکس فوری!

این راه ۵ ثانیه‌ای را امتحان کنید. با دستمال کاغذی صورت خودتان را از عرق و چربی پاک کنید آنگاه گونه‌های‌تان را نیشگون بگیرید تا اندکی قرمز رنگ شوند. بله این کار روشی قدیمی است اما هنوز کارساز است.

۲۲. قطره‌ی چشمی

چند قطره اشک مصنوعی کمک می‌کند تا چشم‌های شما درخشان‌تر و بیدارتر به نظر برسد.

۲۳. زاویه دادن به صورت

زاویه‌ی صورت در عکس-چگونه خوش‌ عکس باشیم

مستقیم خیره شدن به دوربین زیاد جذاب نیست، به جای آن صورت خود را در حالت سه‌رخ مقابل دوربین قرار دهید تا به ویژگی‌های آن عمق ببخشید.

۲۴. براق کردن زیر گردن و استخوان ترقوه

برخلاف صورت، کمی درخشان کردن نواحی پایین گردن٬ پوست شما را در عکس زیبا می‌کند. اندکی پودر درخشان‌کننده روی استخوان ترقوه و شانه‌های خود استفاده کنید. با این کار جلوه‌ی بیشتری خواهید داشت.

۲۵. بیشتر عکس بگیرید

بیشتر عکس بگیرید-چگونه خوش‌ عکس باشیم

آدم‌هایی که فکر می‌کنند بدعکس هستند معمولا کمتر برای گرفتن عکس ژست می‌گیرند، در حالی که عکاسی بازی میانگین‌هاست. هر چه بیشتر عکس بگیرید، عکس‌های خوب بیشتری از آن میان نصیب‌تان خواهد شد.

۲۶. مستقیما زیر منبع نور قرار نگیرید

منبع نور در عکاسی-چگونه خوش عکس باشیم

قرار گرفتن دقیقا زیر منبع نور سایه‌های عجیبی روی صورت شما ایجاد می‌کند. به جای این کار، روبروی یک منبع نور طبیعی مانند پنجره یا جایی که نور ملایم از اطراف به صورت شما می‌تابد قرار بگیرید.

۲۷. به منبع نور نگاه کنید

نگاه کردن به یک لامپ یا چراغ‌های تزئینی جشن‌ها، درخشندگی جذابی به چشمان شما می‌بخشد.


حتما بخوانید: چگونه دیگران را جذب کنیم؟

۲۸. دیگر لازم نیست بگویید سیـــــــــب!

در جواب سوال چگونه خوش‌ عکس باشیم، باید بگوییم کمی طبیعی بخندید. دیگر نگویید سیب! به جای آن به چیز خنده‌داری فکر کنید. حتی بهتر از آن، با عکاس شوخی کنید. یک خنده‌ی طبیعی همیشه بر نوع مصنوعی آن برتری دارد.

خوش‌عکس باشید!

 

برگرفته از: stylecaster brit

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 دیدگاه
 1. زهرا می‌گوید

  با سلام و سپاس
  مطالبتون درباره خوش عکس بودن خیلی جالب و سودمند بود به نظر این شیوه عکس گرفتن در خوش عکس بودن تاثیر داره

 2. پویا می‌گوید

  سلام .ممنون از مطالب خوبتون . خسته نباشید…
  میخواستم یه پیشنهاد بدم . که خیلی خوب میشه اگه یه مطلب هم در مورد اینکه .یه مرد (منظورم از مرد. یه مرد به معنی واقعی .. نه ..افرادی که فقط در حدحرف و جنسیت این عنوان رو یدک میکشند و حتی اغلب از نظر ظاهری هم شباهت چندانی به یه مرد ندارن) باید چه ویژگی هایی داشته باشه بنویسید(حالا یا کلی..یا از نظر یه خانوم)…

 3. کاظم می‌گوید

  بسیار سودمند بود

  1. سارا شهیدی می‌گوید

   از همراهی و نظر دلگرم‌کننده‌تون متشکرم

 4. احسان می‌گوید

  عالی

  1. سارا شهیدی می‌گوید

   خوشحالیم که براتون مفید بوده دوست عزیز

 5. سيد مجيد می‌گوید

  اين مقاله فقط براي خانمها مفيد بود…

  1. سارا شهیدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز! برخی از موارد این مقاله همونطور که گفتید مختص خانم هاست. اما نکات بی ارتباط به جنسیت بخش بیشتر این مقاله رو تشکیل میده.
   شاید در آینده مقاله ای کار کنیم که نکته های مختص آقایون هم داشته باشه

 6. احسان می‌گوید

  دستمریزاد خانوم شهیدی

  1. سارا شهیدی می‌گوید

   ممنون از نظر لطف شما دوست عزیز

 7. مهدی فیروزی می‌گوید

  چه مطلب جالبی!
  واقعا یک راهنمای جامع برای آدم‌های بدعکسی مثل من 🙂
  یک «خدا قوت» هم به خانم شهیدی که ترجمه‌ی بسیار روانی ارائه کرده‌اند.

  1. سارا شهیدی می‌گوید

   ممنون از نظر لطف شما دوست عزیز!