نکاتی درباره عفونت گوش میانی و روش‌های درمان آن

0

یکی از شایع ترین عفونت ها، عفونت در گوش است که بسیاری از افراد به خصوص کودکان زیر سه سال به دلیل اینکه سیستم ایمنی بدنی آنها ضعیف تر از بزرگسالان است، آن را تجربه می کنند. عفونت گوش معمولا با درد، خارش و ترشحات بسیار آزاردهنده ای همراه است که خیلی سریع باید درمان شود. عفونت گوش به سه دسته عفونت گوش میانی، خارجی و داخلی تقسیم می شود که ما در این مقاله از سمعک قلهک به طور اختصاصی به عفونت گوش میانی و هر چه نیاز است در رابطه با آن بدانید می پردازیم.

عفونت گوش میانی

همان طور که در بالا اشاره کردیم عفونت گوش میانی در میان کودکان بسیار بیشتر از بزرگسالان اتفاق می افتد. به عفونت گوش میانی otitis mediaهم گفته می شود. عفونت گوش به دلیل عفونت ویروسی یا باکتریایی در گوش میانی رخ می دهد و می توان گفت در بیشتر مواقع همراه با سرماخوردگی و یا آنفولانزا عفونت گوش میانی همراه خواهد بود. حال سوال اینجاست که دلیل اصلی بروز آن چیست؟ دلیل اصلی اختلال ومشکلی است که در شیپور استاش به وجود می آید و عفونت های باکتریایی دستگاه تنفسی از طریق شیپور استاش وارد گوش میانی وموجب التهاب می شود.

نشانه های عفونت گوش در کودکان

علائم عفونت گوش در کودکان شامل موارد زیر می باشد:

  • تب کردن
  • داشتن سردرد
  • بی اشتهایی
  • بی خوابی
  • دست زدن مداوم به گوش
  • گریه های شدید و بی دلیل
  • مشاهده ترشحات از گوش

علائم عفونت گوش در بزرگسالان

در بزرگسالان هم این عفونت با درد همراه خواهد بود. همچنین وجود ترشحات ومایعاتی از گوش و ایجاد کم شنوایی در یک ویا هر دو گوش می تواند از علائم عفونت گوش در بزرگسالان باشد.

عوامل تاثیرگذار در بیماری عفونت گوش

1.سن: کودکان زیر سه سال بیشتر در معرض عفونت گوش میانی قرار می گیرند.

2.مراکزی مانند مهدکودک ها: کودکان معمولا در مهد کودک بیشتر در معرض سرماخوردگی و مریضی هستند و خیلی سریع بهم انتقال می دهند.

3.تغذیه: کودکانی که از شیر مادر تغذیه نمی کنند و با شیشه شیر و به حالت خوابیده شیر می خورند بیشتر در معرض عفونت گوش میانی قرار می گیرند.

4.آلرژی: حساسیت های فصلی در فصل بهار وهمچنین در پاییز و زمستان که امکان بیماری هایی مانند آنفولانزا بیشتر است.

راه های پیشگیری از عفونت گوش میانی

در کودکان بهتر است که با مشورت و صلاح دید پزشک واکسن هایی مانند آنفولانزا تزریق شود و نکته دیگر اینکه به کودکان آموزش دهید که دائم دست های خود را بشویند و نکات بهداشتی را رعایت کنند. همچنین کودکان را از محیط های آلوده و از مکان هایی که در آن سیگار می کشند دور نگه دارید.

راه های درمان

بهترین درمان باید با توجه به نظر پزشک و زیر نظر آنها صورت بگیرد که ممکن است برای شما انواع آنتی بیوتیک ها و غیره تجویز شود. ممکن است برخی از افراد دچار سرگیجه شده باشند که با انجام آزمایش vng برای سرگیجه کاملا مشخص می شود که آیا این سرگیجه مربوط به عفونت گوش میانی می شود یا خیر!

بهترین مرکز شنوایی سنجی

شما برای تشخیص انواع بیماری ها و مشکلات گوش می توانید به ما در کلینیک شنوایی سمعک قلهک مراجعه کنید تا بهترین درمان ها برای شما درنظر گرفته شود همچنین برای کسانی که نیاز به سمعک دارند و سمعک برای آنها تجویز شده است مشاوره رایگان سمعک در این مرکز انجام می شود وشما میتوانید بهترین سمعک را با بهترین قیمت تهیه کنید.

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با کسب‌وکار مهمان منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.