طراحی دکوراسیون با ایده‌های شگفت انگیز و خاص

3

طراحی دکوراسیون هر فضایی ویژگی های خاص خودش را دارد اما بعضی از ترفد های جدید در دکوراسیون قابل اجرا در هر فضایی میباشد . شرکت های طراحی دکوراسیون زیادی مثل هیرادانا ، مدرن دکو ، اتاق و … در ایران هستند که هر کدام طی سال ها تجربه ، پروژه های متفاوت و خاصی دارند . برخی از ترفند های این شرکت های دکوراسیون را با هم بررسی میکنیم .

 • استفاده از رنگ های پاستلی در فضای اصلی خانه

بر خلاف گذشته که طراحان و کارفرمایان علاقه داشتند در طراحی دکوراسیون داخلی منزل از دو یا سه رنگ که دارای تناژ شبیه به هم و یا کاملا هماهنگ بودند استفاده نمایند امروزه علاقه به استفاده از رنگ های متنوع در کنار هم را دارند . نکته ای که در میان بسیار مهم است این است که این رنگ ها باید با هم هماهنگ بوده و طوری نباشند که فضا را شلوغ و زننده جلوه دهند . به همین دلیل می توان گفت رنگ های پاستلی در کنار رنگ سفید و کرم می توانند فضایی آرامش بخش ، زیبا و شاعرانه و ظریف را خلق نمایند و گزینه ی مناسبی هستند .

 • استفاده از فرم های متفاوت در مبلمان

بر هم زدن قانون ها و تعاریف گذشته از علاقه مندی های طراحان امروزی برای دکوراسیون داخلی منزل می باشد و یکی از همین قانون ها استفاده از مبلمانی یک شکل و ست می باشد . امروزه می توان برای جذاب تر کردن دکوراسیون نشیمن خود از کاناپه از کرمی در کنار صندلی هایی با فرم و رنگ متفاوت استفاده نمود و زیبایی را به فضا آورد . تنها باید به این نکته دقت نمود که رنگ و فرم کاناپه و صندلی ها باید با دیگر عناصر این فضا همخوانی داشته باشند تا فضا به صورت کلی زیبا بنظر برسد .

 • استفاده از لوسترهای مدرن به جای لوسترهای قدیمی

لوسترهای قدیمی که اصولا شیشه ای و بزرگ می بودند بیشتر برای خانه هایی که دارای دکوراسیون داخلی کلاسیک بوده و سقف بلندی را دارا می باشند مناسب می باشد . امروزه لوسترها و چراغ های زیادی به سبک مدرن و مینیمال طراحی شده اند که به راحتی با انواع سبک های دکوراسیون داخلی می توانند هماهنگ شده و در فضاهای مختلف مانند نشیمن ، هال ، آشپزخانه و حتی راهروها مورد استفاده قرار بگیرند . درواقع این لوسترها علاوه بر اینکه باعث روشن شدن محیط می شوند تاثیر زیادی روی زیبایی محیط نیز می گذارند .

 • استفاده از عناصر طبیعی

در هر سبک طراحی دکوراسیون داخلی می توان متریال ها و عناصر طبیعی را به خوبی جای داد . درواقع از آنجایی که این عناصر بنیه و ریشه ی طبیعی دارند علاوه بر کاربرد خود می توانند باعث زیبایی محیط و همچنین بخشیدن حسی خوب به فضا نیز بشوند . از جمله عناصر طبیعی می توان به میزهای چوبی ، گلدان های گل ، فرش ها و پارچه های الیافی و … اشاره نمود . در میان تمامی این موارد می توان گفت چوب از پر کاربردترین متریال های طبیعی بوده که می تواند برای طراحی انواع عناصر با فرم های مختلف استفاده شده و بسیار کاربردی می باشد .

 • توجه به اهمیت فلز و شیشه

در سبک هایی مانند سبک مدرن ، مینیمال ، نئوکلاسیک ، فرانسوی ، ساحلی و … شیشه و فلز می توانند بسیار پر کاربرد باشند . این دو متریال در کنار هم می توانند فضایی معمولی را به فضایی ظریف و زیبا تبدیل کنند و نکته ای که در استفاده از آن ها بسیار اهمیت دارد این است که چگونه طراحی شده و در کجا مورد استفاده قرار بگیرند . برای مثال می توان از پایه های فلزی برای مبلمان و میزها و از شیشه برای روی میز ، عناصر تزیینی و … استفاده نمود . این دو متریال با پارچه های الیافی و عناصر چوبی نیز به خوبی هماهنگ می شوند .

 • استفاده از کوسن های طرحدار

کوسن های طرحدار و یا رنگی رنگی امروزه از ترندهای طراحی دکوراسیون داخلی منزل می باشند . درواقع شما می توانید همواره با تغییر طرح کوسن های مبلتان یا فرم آن ها باعث ایجاد تغییر در فضای داخلی نشیمن خود شده و به همین دلیل کوسن ها به عنوان عنصری کوچک ، کم هزینه و تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی شناخته می شوند . تنها باید توجه کنید که طرح و رنگ کوسن ها باید متناسب با دکوراسیون کلی فضا باشد . به طور کلی می توان گفت طرح های مینیمال ، طرح های طبیعی مانند برگ و … و کوسن های رنگی رنگی امروزه از پر طرفدارترین نوع کوسن ها می باشند .

 • دیوارهایی با متریال و بافت مشخص

نشان دادن بافت دیوارها و یا استفاده از پوشش هایی برای دیوارها که بافتی متفاوت داشته باشد می تواند باعث منحصر به فردی فضای شما شود . برای مثال امروزه از بتن اکسپوز ، آجرهای سفید و یا معمولی و … برای پوشش دیوارها بسیار استفاده می کنند . دیوارهای آجری بیشتر مناسب دکوراسیون مدرن و مینیمال می باشند اما بتن اکسپوز علاوه بر این دو سبک برای سبک صنعتی نیز می تواند بسیار مناسب و هماهنگ باشد . همچنین می توان از چوب نیز برای پوشش دیوارها استفاده نمود که در سبک روستیک و مدرن این متریال برای دیوارها بسیار طرفدار دارد .

 • استفاده ی حداکثری از ویو

برای زیباتر شدن و تاثیرگذاری بیشتر دکوراسیون یک فضا تنها به فضاهای داخلی نباید اهمیت و توجه نشان داد . با استفاده از ویوی ساختمان می توان باعث ایجاد فضایی دلپذیر در داخل خانه شد . برای مثال ممکن است ویوی منزل شما رو به دریا ، رو به خیابان ، رو به درخت و … باشد و شما می توانید پنجره ها و ویوی اصلی منزل را در دکوراسیون لحاظ کرده و طوری فضای داخلی را طراحی نمایید که این پنجره مورد توجه قرار بگیرد و دیدی زیبا را به افراد داخل به طور مداوم بدهد .

 • طراحی دیوار مرکزی یا شاخص

طراحی دیواری شاخص در منزل یکی از ترندهای طراحی دکوراسیون داخلی منزل در سال های اخیر محسوب می شود . برای طراحی دیوار شاخص تنها کافیست متریال ، بافت و یا المان هایی که روی دیوار قرار دارد از دیگر دیوارها متمایز باشد . برای مثال از جمله دیوارهای شاخص می توان به دیوار شومینه ، تیوی وال ، گرین وال و … اشاره نمود که هر کدام از این ها دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشند . اصولا در خانه های کوچک تر طراحی تیوی وال می تواند گزینه ی مناسبی برای طراحی دیوار شاخص باشد .

 • طراحی دیوارهای نصفه برای جداسازی فضاها

در گذشته برای جداسازی تمامی فضاها از دیوار استفاده می شد و هر فضایی حریم مخصوص به خود را دارا بود . امروزه این نکته در خانه ها از بین رفته و افراد بیشتر علاقه مند به فضاهای باز و دسترسی راحت به تمامی فضاها می باشند . از جمله ترفندهایی که میتوان با استفاده از آن ها هم برای هر فضا حریم ایجاد نمود و هم باعث تنگی و کوچکی فضای داخلی نشد و همچنان باز و منعطف آن را بنظر رساند طراحی دیوارهایی نصفه و طاقچه مانند می باشد . می توان جای یک پنجره را در یک دیوار در فضای میان نشیمن و هال خالی نمود و آن را با گلدان ها یا قفسه های کتاب دکوراسیون نمود . یا به طور کلی می توان از پارتیشن ها و قفسه ها برای جداسازی فضاها استفاده کرد .

 • و …

کلام آخر

برای داشتن یک طراحی شگفت انگیز و مناسب با ترندهای روز دنیا باید از طراحانی کمک گرفت که به دانش روز دنیا در این زمینه آگاهی دارند و در این زمینه متخصص می باشند . شرکت معماری هیرادانا را می توان یکی از جمله شرکت های ایرانی در منطقه دانست که تشکیل شده از مهندسین و همچنین طراحان و کارشناسانی خبره در این زمینه می باشد . این شرکت درواقع دارای رزومه ای معتبر و کارنامه ای پر بار از طراحی دکوراسیون داخلی برای انواع فضاها در انواع اقلیم ها می باشد که همین امر می تواند خیال کارفرما را از نتیجه ی کار راحت نماید .

شما نیز می توانید یکی از افرادی باشید که با مراجعه به دفتر اصلی این شرکت و یا حتی برقراری تماس از راه های مختلف با مهندسین مجموعه توانسته اند از خدمات شرکت معماری هیرادانا برای پروژه های خود استفاده نمایند . از طریق سایت www.hiradana.com از نمونه کارهای طراحی و اجرا بازدید بفرمایید و جهت مشاوره رایگان از طریق شماره 09125754921 با هیرادانا در ارتباط باشید .

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با کسب‌وکار مهمان منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها (از 3 دیدگاه)
 1. آزیتا می‌گوید

  عالیه خیلی

 2. نسترن می‌گوید

  مطلب مفیدی بود

 3. Hadi می‌گوید

  Khiki khub bod

هر سوالی داری از
هوش مصنوعی رایگان
بپرس!

close icon
close icon