تمرینات سیکس پک برای نتیجه گیری سریع

1

شکمی تخت با شش عضله کوچک و برجسته؛ آیا این تصویر برای شما آشنا نیست؟ سیکس پک یا شکم شش تکه، آرزو یا بهتر بگوییم هدف همه بدنسازان از انجام تمرینات سخت و طاقت‌فرسا در خانه یا باشگاه است. رسیدن به این هدف علاوه‌بر انجام تمرینات سیکس پک، نیاز به اراده قوی، داشتن تغذیه مناسب و مصرف مکمل‌های ورزشی است. در ادامه این مطلب شما را با بهترین تمرینات برای ساختن سیکس پک آشنا می‌کنیم تا خیلی سریع به هدف خود از بدنسازی برسید. بلافاصله بعد از خواندن این مطلب دست‌به‌کار شوید و از داشتن عضلات شش تکه روی شکم لذت ببرید!

سیکس پک چیست؟ عضلات راست شکمی دوتایی

سیکس پک به فارسی همان شکم شش تکه ترجمه می‌شود. هدف بسیاری از افراد از تناسب اندام، دست یافتن به شکمی تخت و شش تکه است. در واقع در قسمت شکم، گروهی از عضلات دوتایی به نام عضلات راست شکمی وجود دارند که به‌صورت عمودی در دو طرف دیواره جلویی شکم قرار گرفته‌اند. این عضلات در بدن همه انسان‌ها وجود دارند، ولی برای رشد کردن و حجیم شدن، باید با حرکات ورزشی تحریک شوند. انجام تمرینات سیکس پک و رشد کافی این عضلات، باعث نمایان شدن شکمی شش تکه خواهد شد.

هر چقدر میزان چربی‌های زیر پوست در ناحیه شکم کمتر و عضلات سیکس پک ورزیده‌تر باشند، این عضلات به‌صورت برجسته‌تر نمود پیدا می‌کنند؛ به همین دلیل بسیاری از ورزشکاران با خرید مکمل بدنسازی به افزایش چربی سوزی و رشد عضلات راست شکمی (سیکس پک) کمک می‌کنند.

چگونه سیکس پک داشته باشیم؟ تمرینات پیوسته با تغذیه مناسب

داشتن سیکس پک یک رویای محال نیست، ولی به تلاش و صبر پیوسته نیاز دارد. به‌طورکلی، اگر شما قصد پرورش هر کدام از عضلات در هر قسمت از بدن را داشته باشید، باید آن را به‌صورت مستمر با حرکات ورزشی مختلف تحریک کنید. ساخت سیکس پک نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر آرزوی داشتن سیکس پک را در سر می‌پرورانید، باید به شما بگوییم که نگران نباشید و همین حالا شروع کنید. با انجام تمرینات ورزشی مخصوص و داشتن رژیم غذایی مناسب در مدت زمانی کوتاه می‌توانید از داشتن سیکس پک لذت ببرید. تمرکز تمرینات را باید روی عضلات شکم در قسمت‌های مختلف راست شکمی، مورب شکمی و زیر شکمی قرار دهید.

در کنار تمرینات اصولی از تغذیه مناسب صحبت کردیم. تغذیه مناسب شامل مواد غذایی بدون چربی (یا با چربی محدود) و پروتئین می‌شود؛ زیرا برای داشتن سیکس پک باید با مصرف پروتئین به رشد عضلات بدن کمک کنید. علاوه‌بر مصرف منابع حاوی پروتئین مانند: گوشت، تخم مرغ و لبنیات، اهمیت مصرف مکمل‌هایی مانند پروتئین وی را دست‌کم نگیرید! مکمل پروتئین وی سرعت رشد عضلات و میزان حجم آن‌ها را به طرز معجزه‌آوری افزایش می‌دهد.

مدت زمان لازم برای ساختن سیکس پک چقدر است؟

همین ابتدا بهتر است با حقیقت روبه‌رو شوید: هیچ زمان مشخصی برای ساختن سیکس پک نمی‌توان در نظر گرفت. بدن افراد مختلف، سبک زندگی و تمریناتی که انجام می‌دهند با یکدیگر بسیار متفاوت است؛ بنابراین نمی‌توان زمان مشخصی را برای همه افراد در نظر گرفت. با این حال به‌طورکلی، اگر درصد چربی بدن شما زیر ۲۰ درصد باشد، ممکن است حتی در یک ماه شاهد نشانه‌هایی از رشد عضلات سیکس پک باشید.

برای رسیدن به این منظور علاوه‌بر داشتن یک رژیم غذایی مناسب و مصرف مکمل‌های بدنسازی، باید تمرینات سیکس پک را نیز جدی بگیرید. در ادامه چند مورد از بهترین تمرینات سیکس پک سریع را بررسی می‌کنیم تا در مدت زمانی کوتاه به هدف خود برسید.

بهترین تمرینات سیکس پک در خانه یا باشگاه برای نتیجه‌گیری سریع

به‌طورکلی، برای داشتن سیکس پک باید تمریناتی را انجام دهید که تمرکز اصلی آن‌ها بر قسمت‌های مختلف شکم است. با انجام این تمرینات عضلات شکمی با فشارهای گوناگون تحریک می‌شوند و در نتیجه مقابله با این فشارها، رشد کرده و تقویت می‌شوند. از جمله بهترین تمرینات سیکس پک سریع در خانه یا باشگاه موارد زیر را برای شما توضیح می‌دهیم.

سیکس پک با دمبل؛ تنوع بالای حرکات برای گرفتن نتیجه دلخواه

تمرین کردن با دمبل، به جز تمرینات ساختن سیکس پک در بسیاری از تمرینات دیگر نیز وجود دارد. برای ساختن سیکس پک با دمبل حرکات مختلفی را می‌توان انجام داد. از جمله این تمرینات می‌توان به حرکت کرانچ، چرخش روسی، کرانچ پا عمود، کرانچ پا ۹۰ جابه‌جایی و پهلو دمبل طرفین اشاره کرد. در همه این تمرینات فشار اصلی وزن دمبل و حرکت عضلات در نواحی مختلف شکم است. همین موضوع باعث می‌شود سیکس پک با دمبل به کمک حرکات ورزشی گوناگون بسیار سریع نمایان شود.

البته وزن دمبل‌ها و شدت تمرینات را باید به‌مرور زمان تغییر دهید تا بدن با تحریک‌های جدید روبه‌رو شود. برای آشکار شدن سیکس پک با دمبل، می‌توانید حرکات مختلف را در سه ست ۱۰تایی انجام دهید؛ البته کمتر یا بیشتر کردن تعداد حرکات در هر ست را زیر نظر مربی انجام دهید.

سیکس پک با بارفیکس؛ درگیر کردن هم‌زمان عضلات پا، باسن و شکم

یکی از رایج‌ترین تمرینات سیکس پک، تمرین کردن با بارفیکس است. برای این هدف باید از بارفیکس آویزان شوید و پاها را به سمت بالاتنه بالا بیاورید. اگر بدن انعطاف‌پذیری دارید، پاها را به‌صورت کاملا صاف بالا بیاورید. اگر انعطاف پایین بدن مانع از بالا آوردن پاها به‌صورت مستقیم می‌شود، زانوها را خم کنید و تا نزدیک قفسه سینه بالا بیاورید. این حرکت با درگیر کردن بخش بزرگی از عضلات بدن از جمله پاها، باسن و شکم، میزان چربی سوزی را به شدت بالا برده و باعث آشکار شدن هر چه سریع‌تر سیکس پک می‌شود.

دراز نشست برای سیکس پک؛ بهترین تمرین برای ساختن سیکس پک

به احتمال بسیار قوی همه شما با دراز نشست آشنایی دارید. دراز نشست برای سیکس پک حرکت ورزشی جدیدی نیست؛ بسیاری از ورزشکاران و بدنسازان برای ساختن سیکس پک به‌صورت منظم تمرینات مختلف با حرکت دراز نشست را انجام می‌دهند. دراز نشست نیمه، دراز نشست با توپ، دراز نشست با هالتر و دراز نشست با وزنه فقط چند مورد از تمرینات گوناگون دراز نشست برای سیکس پک هستند. روزانه بین ۱۰ تا ۳۰ دراز نشست برای داشتن شکمی عضله‌ای جوابگو خواهد بود. کمتر یا بیشتر کردن این تعداد به توانایی شما و توصیه مربی‌تان بستگی دارد.

تمرینات بسیاری برای داشتن سیکس پک سریع در خانه یا باشگاه وجود دارد. در باشگاه‌های ورزشی با استفاده از نوار کششی یا دستگاه‌های ورزشی مختلف، می‌توان به رشد عضلات در ناحیه شکم کمک کرد. مهم‌ترین نکته در انجام تمرینات سیکس پک، افزایش تدریجی شدت تمرینات و ترکیب کردن تمرینات مختلف با یکدیگر است.

چگونه در یک ماه سیکس پک داشته باشیم؟ مصرف مکمل‌ها در کنار تمرینات ورزشی

پیش‌تر در مقاله اشاره کردیم که برای ساختن سیکس پک نمی‌توان زمان مشخصی را تعیین کرد. با این حال، اگر قصد دارید در زمانی کوتاه عضلات سیکس پک خود را نمایان کنید، باید درصد چربی موجود در بدن شما کمتر از ۲۰ درصد باشد. این میزان چربی برای ساختن سیکس پک یک ماهه دخترانه شاید جوابگو باشد. چربی بدن آقایان برای داشتن سیکس پک پسرانه، باید کمتر از ۱۴ درصد باشد.

البته باز هم تاکید می‌کنیم که شرایط بدنی افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است. تنها نکته‌ای که برای همه مشترک است، داشتن یک رژیم غذایی سالم و مصرف مکمل‌های ورزشی در کنار انجام تمرینات سیکس پک است. برای سرعت بخشیدن به تاثیر تمرینات سیکس پک، باید در کنار رژیم غذایی مناسب حتما از انواع مکمل‌های ورزشی اصل و استاندارد نیز استفاده کنید.

ساخت سریع سیکس پک با خرید مکمل‌های ورزشی از فروشگاه مکمل شاپ

در این مقاله توضیح دادیم که سیکس پک چیست و درباره تعدادی از تاثیرگذارترین تمرینات سیکس پک صحبت کردیم. نمایان شدن عضلات شش تکه روی شکم برای هر ورزشکار لذت‌بخش است؛ ولی داشتن سیکس پک به صبر و تلاش پیوسته نیاز دارد.

اگر به دنبال نتیجه گرفتن سریع از تمرینات ورزشی برای سیکس پک هستید، به‌هیچ‌عنوان از اهمیت تغذیه غافل نشوید. در کنار رژیم غذایی سالم و تازه، توصیه می‌کنیم از انواع مکمل‌های ورزشی نیز استفاده کنید. با کمک مکمل‌های ورزشی به‌صورت اصولی، چربی سوزی و رشد عضلات در ناحیه شکم افزایش می‌یابند و خیلی سریع با صحنه جذاب شش عضله کوچک و محکم روی شکم خود مواجه خواهید شد.

داروخانه آنلاین مکمل شاپ انواع مکمل‌های ورزشی و بدنسازی را با تاییدیه سازمان غذا و دارو در اختیار ورزشکاران عزیز قرار می‌دهد. برای خرید مکمل موردنظر خود به سایت این مجموعه به نشانی mokamelshop.com سر بزنید. همه محصولات خریداری شده از مکمل شاپ تا ۷ روز ضمانت بازگشت کالا دارند.

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با کسب‌وکار مهمان منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱ دیدگاه
  1. فرهاد قاسمی می‌گوید

    حداقل چند حرکت مربوط به عضلات شکم را هم می‌گذاشتند تا بیننده بیشتر ترغیب شود ، خودتان چه فکر میکنید؟