افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید با ۸ ترفند ساده اما موثر

15

احتمالا آن زمان که گوشی فعلی‌تان را خریده بودید، سرعتش خیلی بیشتر از الان بود و با گذشت زمان، به‌خصوص اگر سیستم‌عامل خود را به‌روزرسانی کرده‌اید یا برنامه‌های زیادی نصب کرده باشید، گوشی شما کُندتر شده است. متأسفانه، گوشی‌ها همیشه با حداکثر کارایی کار نمی‌کنند، گاهی‌‌اوقات مجبورید برخی تنظیمات را بررسی کنید یا برنامه‌هایی برای افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید نصب کنید. همراه ما باشید، در این مقاله به شما راه‌های افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید را آموزش می‌دهیم.

۱. نسخه‌های سبک‌ترِ برنامه‌های موردنیاز خود را دانلود کنید

یکی از راه‌های افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید این است که از نسخه‌های سبک‌تر برنامه‌ها استفاده کنید. بسیاری از توسعه‌دهندگان، نسخه‌های سبک‌تری از برنامه‌های خود طراحی می‌کنند که سریع‌ترند و اینترنت کمتری مصرف می‌کنند. از آنجایی‌که این برنامه‌ها از اینترنت کمتری استفاده می‌کنند، شما می‌توانید ضمن صرفه‌جویی در مصرف حجم اینترنت گوشی، از نسخه‌ی سبک‌تر و سریع‌تر برنامه‌ی موردنیازتان استفاده کنید. البته از آنجایی‌که بازار این برنامه‌ها هنوز یک بازار نوظهور محسوب می‌شود، برنامه‌های زیادی برای دسترسی وجود ندارند، اما برخی توسعه‌دهندگانِ به‌نام، نسخه‌های سبک‌تری از برنامه‌های خود طراحی کرده‌اند که می‌توانید از آنها استفاده کنید، برنامه‌هایی مانند؛ Facebook Lite، Facebook Messenger Lite و Google Maps Go.

۲. حالت Data Saver مرورگر کروم را فعال کنید

حالت Data Saver مرورگر کروم را فعال کنید - افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید

برای افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید و کاهش استفاده از حجم اینترنت در مرورگر کروم (مرورگر پیش‌فرض اندروید)، حالت ذخیره‌ی اطلاعات یا Saver Data را فعال کنید. برای این منظور روی آیکون منو (سه نقطه‌ی عمودی در سمت راست مرورگر) کلیک کنید، بعد از آن وارد گزینه‌ی Settings شوید و در منوی بعدی گزینه‌ی Data Saver را با سوئیچ فعال کنید. حالت Data Saver از سرورهای گوگل برای فشرده‌سازی صفحات وب استفاده می‌کند و از این جهت، صفحات اینترنت با سرعت بیشتری بارگذاری می‌شوند و اینترنت کمتری هم مصرف می‌شود.

۳. از یک مرورگر مسدودکننده‌ی تبلیغات استفاده کنید

از یک مرورگر مسدود کننده تبلیغات استفاده کنید - افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید

استفاده از مسدودکننده‌ی تبلیغات (Adblocking)، یک راهکار دیگر برای افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید است. تبلیغات حدود نیمی از حجم صفحات وب را تشکیل می‌دهند، بنابراین اگر با بازکردن یک صفحه‌ی وب، تبلیغات را دانلود نکنید، صفحه‌ی وب موردنظر شما، می‌تواند دوبرابر سریع‌تر از قبل بارگذاری شود. برای این منظور در اندروید، باید سراغ مرورگرهای شخص ثالث (برنامه‌هایی که توسط شرکت‌هایی به‌جز تولیدکننده‌ی سیستم‌عامل توسعه داده شده‌اند) بروید. در این مورد، بهترین توصیه، برنامه Opera است که به‌خوبی تمام تبلیغات مزاحم را مسدود می‌کند. مرورگر Opera همچنین، عکس‌ها را فشرده می‌کند و درنتیجه مرور صفحات وب را به تجربه‌ی بهتر و سریع‌تری تبدیل می‌کند.

۴. فایل‌های اضافی را از حافظه‌ی گوشی خود حذف کنید

فایل‌های اضافی را از حافظه گوشی خود حذف کنید - افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید

اگر حافظه‌ی گوشی سبک‌تر باشد، قطعا گوشی سریع‌تر کار می‌کند. سعی کنید برنامه‌هایی را که دیگر به آنها نیاز ندارید، حذف کنید. برای حذف برنامه‌هایی که دانلود کرده‌اید، به تنظیمات گوشی بروید و دنبال گزینه‌ی App Manager بگردید. روی هر برنامه‌ای که لازم ندارید، کلیک کنید و با دکمه‌ی Uninstall آن را حذف کنید. همچنین، هر برنامه‌ای را که از آن استفاده نمی‌کنید، غیرفعال کنید. در بیشتر موارد باید به گزینه‌ی App Properties مراجعه کنید.

به پوشه‌ی نگهداری عکس و موسیقی گوشی‌تان مراجعه کنید. عکس‌ها و ویدئوهایی را که فکر می‌کنید لازم ندارید، حذف کنید. اگر موسیقی‌هایی دارید که تصور نمی‌کنید دوباره به آنها گوش بدهید، حتما حذف‌شان کنید! همین‌طور، پوشه‌ی دانلودها را بررسی کنید، ممکن است، مملو از فایل‌هایی باشد که دیگر لازم‌شان ندارید. به تنظیمات بروید و صفحه‌ی Storage را باز کنید. به‌دنبال گزینه‌های Misc و Other بگردید. احتمالا متوجه فایل‌های زیادی می‌شوید که برنامه‌ها را روی گوشی شما دانلود و ذخیره کرده‌اند. اگر مطمئن هستید دیگر از این فایل‌ها استفاده نمی‌کنید، می‌توانید آنها را پاک کنید.

۵. ویجت‌ها را غیرفعال کنید

ویجت‌هایی (برنامک‌ها یا برنامه‌های کوچک گرافیکی مانند نمایش ساعت و آب‌وهوا و …) را که دیگر به آنها نیاز ندارید، غیرفعال کنید. ویجت‌ها ممکن است همراه با انیمیشن‌ها و افکت‌های گرافیکی باشند که گوشی را کند می‌کنند.

۶. به جای Wi-Fi از 4G استفاده کنید!

به جای Wi-Fi از4G استفاده کنید! - افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید

اگر در زمان اتصال به Wi-Fi، احساس می‌کنید، سرعت اینترنت کم است، ممکن است مشکل از گوشی نباشد بلکه احتمالا مشکل از شبکه‌ی بی‌سیم شماست. درواقع، به‌نظر می‌رسد که در بسیاری موارد، سرعت اینترنت در اتصال به Wi-Fi نسبت به اینترنت 4G کمتر باشد، اگر با چنین مشکلی مواجه شدید، بهتر است سرویس اینترنت خود را تغییر بدهید یا اینکه به‌طورکل فقط از اینترنت گوشی خود استفاده کنید.

۷. تنظیمات اینترنت را بررسی کنید

تنظیمات اینترنت را بررسی کنید - افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید

اگر مشکل اینترنت شما خیلی جدی است، شاید لازم باشد که تنظیمات گوشی خود را بررسی کنید. این مراحل در هر دستگاه نسبت به دستگاه دیگر تفاوت‌های کمی دارد. با دنبال‌کردن تنظیماتی که در ادامه گفته می‌شود، می‌توانید مطمئن شوید که اینترنت گوشی شما محدود به 3G نیست. بخش Settings گوشی را باز کنید. روی Network & Internet و سپس Mobile network کلیک کنید و در نهایت گزینه‌ی Preferred Network type را انتخاب کنید. در این قسمت مطمئن شوید که از 4G استفاده می‌کنید.

۸. از برنامه‌های افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید استفاده کنید

از برنامه‌های افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید استفاده کنید

برخی برنامه‌های کاربردی هم هستند که می‌توانند باعث افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید تا دو برابر شوند. این برنامه‌ها می‌توانند استفاده از اینترنت را بهینه‌سازی کنند، برنامه‌های درحال اجرا را در پس‌زمینه (که از حجم اینترنت استفاده می‌کنند)، غیرفعال کنند و همچنین با برخی اسکریپت‌های خاص، سیگنال‌های دریافتی را بهبود بخشند.

Faster Internet 2X

Faster Internet 2X - افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید

برنامه Faster Internet 2X، همان‌طور که از اسمش پیداست، می‌تواند سرعت اینترنت شما را تا دو برابر افزایش بدهد. این برنامه از اسکریپت‌های ویژه‌ای برای افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید استفاده می‌کند و همچنین دریافت سیگنال را بهبود می‌دهد.

دانلود از گوگل پلی استور

Internet Booster & Optimizer

Internet Booster & Optimizer - افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید

Internet Booster & Optimizer، تجربه‌ی مرور وب در گوشی را کاملا بهبود می‌دهد. البته واضح است که ارائه‌دهنده‌ی سرویس اینترنت سرعت اینترنت گوشی شما را تعیین می‌کند، اما برنامه‌ی Internet Booster & Optimizer، با استفاده از برخی دستورات و بهینه‌سازی‌ها، اطمینان حاصل می‌کند که با توجه به مشخصات گوشی، شما از بیشترین سرعت اینترنت بهره می‌برید.

دانلود از گوگل پلی استور

Internet Speed Meter Lite

Internet Speed Meter Lite - افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید

Internet Speed Meter Lite، سرعت اینترنت شما را در سربرگی نشان می‌دهد و میزان داده‌های اینترنت را هم به شما اعلام می‌کند. این برنامه، به شما کمک می‌کند که همیشه روی اتصال به اینترنت خود نظارت داشته باشید. همچنین با برنامه‌ی Internet Speed Meter Lite، می‌توانید، نحوه‌ی استفاده برنامه‌های مختلف از اینترنت را مدیریت کنید.

دانلود از گوگل پلی استور

Internet Speed Booster

Internet Speed Booster - افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید

Internet Speed Booster، یک برنامه‌ی عالی برای افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید است. این برنامه در عین سادگی، خیلی مفید است. Internet Speed Booster، تمامی برنامه‌های در حال اجرا در پس‌زمینه را غیرفعال می‌کند و امکان دسترسی به اینترنت سریع‌تر را برای کاربر فراهم می‌کند.

دانلود از گوگل پلی استور

Network Master – Speed Test

Network Master – Speed Test - افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید

Network Master یک ابزار کوچک، اما سریع و رایگان است. این برنامه می‌تواند سرعت اینترنت گوشی اندروید را برای انجام بازی‌ها و تماشای ویدئو افزایش دهد. برنامه‌ی Network Master، اینترنت شما را تجزیه‌و‌تحلیل می‌کند و می‌تواند استفاده‌ی برنامه‌های مختلف را از داده‌های اینترنت گوشی یا Wi-Fi در پس‌زمینه متوقف کند. همچنین اطمینان حاصل کند برنامه‌هایی که انتخاب کرده‌اید، به حداکثر پهنای باند و سرعت اتصال به اینترنت دسترسی دارند.

دانلود از گوگل پلی استور

Speedify – Faster Internet

Speedify – Faster Internet - افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید

برنامه‌ی Speedify، به‌طور چشمگیری باعث افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید شما می‌شود. با این برنامه به‌راحتی می‌توانید از ترکیب اینترنت گوشی و Wi-Fi استفاده کنید. درواقع برنامه‌ی Speedify زمانی که اتصال Wi-Fi ضعیف می‌شود، بی‌درنگ به اینترنت گوشی سوئیچ می‌کند.

دانلود از گوگل پلی استور


در ادامه بخوانید: بهترین روش جلوگیری از هک وای فای
کسب‌وکار خود را با سرمایه کم شروع کنید

به مدت محدود با تخفیف ۵۰٪

منبع alltechinsider whistleout
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها (از 15 دیدگاه)
 1. ملینا 🤟🏻 می‌گوید

  چطور باید دان ش کنم؟

 2. حسین می‌گوید

  Faster ternet 2x رو که نصب کردم و فعال کردم سرعت اینترنتم تو تست یک سوم شد
  واقعا که جای اینکه بیشترش کنه کمترش کرد

  1. عرفان برقبانی می‌گوید

   عجیبه!
   مرسی که تجربه‌ت رو برامون فرستادی حسین جان.

 3. خادم می‌گوید

  سلام ممکنه ضعیف بودن اینترنت بخاطر سیم کارت باشه؟منظورم دائمی و اعتباری بودن؟