خاص ترین سواحل دنیا که زیبایی آن‌ها شما را خیره می‌کند

0

برای عاشقان گردشگری سفر کردن به مناطق شگفت‌انگیز بسیار لذت‌بخش است. در این بین، گشت‌وگذار در زیباترین سواحل دنیا و لذت‌بردن از تفریحات آبی همیشه طرفداران خود را دارد. اغلب مسافران به‌دنبال سواحل بکر، دریای آبی‌تر و ماسه‌های روشن‌تر هستند، اما کسانی که هیجان بیشتری می‌خواهند، به‌دنبال سواحل خاص، بی‌مانند و حتی کمی عجیب‌وغریب می‌گردند. اگر به‌دنبال هیجان هستید یا می‌خواهید تجربه‌ای نو و شگفت‌آور از گشت‌وگذار در ساحل دریا داشته باشید، در این مقاله همراه ما باشید تا ۱۵ ساحل را که خاص ترین سواحل دنیا به‌شمار می‌آیند، به شما معرفی کنیم.

۱. تلألویی در تاریکی، ساحل وادو، مالدیو

بی‌شک ساحل وادو در مالدیو، ماورایی است. گویی ستاره‌های درخشنده‌ی آسمان در ساحل دریا پخش شده‌اند! این منظره حاصل فعالیت فیتوپلانکتون‌های زیست‌تاب است.

ساحل وادو یکی از سواحل زیبای دنیا

این موجودات به‌تنهایی قابل‌رؤیت نیستند، اما وقتی در کنار هم جمع می‌شوند درخشش شگفت‌انگیزی خلق می‌کنند.

۲. ساحل شیشه‌ای کالیفرنیا؛ یکی از خاص ترین سواحل دنیا

ساحل شیشه ای یکی از سواحل زیبای دنیا

منظره‌ی خیره‌کننده‌ی ساحل شیشه‌ای که یکی از خاص ترین سواحل دنیا است، ریشه در گذشته‌ای نه‌چندان درخشان دارد. سال‌ها پیش ساکنان محلی زباله‌هایشان را در دریا می‌ریختند. شیشه‌هایی که امروز سراسر ساحل را پوشانده‌اند، بقایای همان زباله‌ها هستند که توسط امواج دریا تغییر شکل یافته‌اند و به ساحل برگشته‌اند.

۳. ساحل سبز، کورو، گویان فرانسه

ساحل سبز یکی از سواحل زیبای دنیا

ساحل کورو در گویان فرانسه، هیچ شباهتی به سواحل معمولی که با ماسه‌های سفید یا زرد پوشیده شده‌اند ندارد، شگفتی این ساحل به‌خاطر سنگ‌های سبزی است که در سراسر ساحل گسترده‌ شده‌اند.

۴. ساحل مخفی، ماریتا، مکزیک

ساحل مخفی یکی از سواحل زیبای دنیا

یکی از شگفتی‌های مکزیک در جزایر ماریتا قرار دارد، ساحل مخفی! ساحل مخفی که در زبان اسپانیایی به‌ آن «ساحل عشق» گفته می‌شود، در غاری پنهان شده است که بخشی از آن سقف ندارد و درنتیجه، آفتاب دست‌ودلبازانه‌تر به آن می‌تابد.

۵. ساحل صورتی، باهاما

ساحل صورتی یکی از سواحل زیبای دنیا

انتخاب این ساحل برای ماه‌عسل امر عجیبی نیست! چه چیزی رمانتیک‌تر از جزیره‌ای بهشتی با سواحل صورتی بی‌پایان!

۶. گذرگاه ساحلی جاینت، ایرلند

گذرگاه ساحلی جاینت یکی از سواحل زیبای دنیا

این گذرگاه جذاب بیش از ۵۰ میلیون سال پیش، براثر سرد شدن و ترک خوردن گدازه‌هایی که به سطح زمین راه یافته بودند، به وجود آمد. این موضوع نه‌تنها جلوه‌ی بی‌نظیری به ساحل بخشیده، بلکه آن را تبدیل به اثری باستانی و یکی از خاص ترین سواحل دنیا کرده است.

۷. ساحل صدفی، خلیج بِی، استرالیا

ساحل صدفی یکی از سواحل زیبای دنیا

به‌دلیل شوری بیش‌ازحد آب دریا در این منطقه، شکارچیان طبیعی صدف‌های راه‌راه این مکان را برای زندگی مناسب نمی‌دانند. همین امر باعث رشد جمعیت صدف‌ها و انباشته شدن پوسته‌ی آنها در ساحل شده است.

۸. ساحل بنفش‌ فایفر، کالیفرنیا

ساحل فایفر یکی از سواحل زیبای دنیا

رنگ عجیب شن‌های این ساحل توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. این رگه‌های بنفش از شسته شدن رسوبات منگنز توسط آب دریا به وجود می‌آیند.

۹. غار دریایی بناگیل، پرتغال

غار دریایی بناگیل یکی از سواحل زیبای دنیا

الگاروِه، ساحلی از سنگ‌های آهکی است که در جنوب پرتغال واقع شده است. این سنگ‌ها که به‌سادگی توسط جریان آب ساییده می‌شوند، غارهای شگفت‌انگیزی را ایجاد می‌کنند.

۱۰. ساحل کلیساها، ریبادئو، اسپانیا

ساحل کلیساها یکی از سواحل زیبای دنیا

طاق‌های شگفت‌انگیز این ساحل که یادآور عبادتگاه هستند، طی هزاران سال و از سایش امواج خروشان دریا بر تخته‌سنگ‌های بزرگ به وجود آمده‌اند.

۱۱. ساحل توپ بولینگ، کالیفرنیا

ساحل توپ بولینگ یکی از سواحل زیبای دنیا

گوی‌های سنگی شگفت‌انگیز ساحل مندوسینای کالیفرنیا، منظره‌ی شگرفی را در پیش چشم گردشگران به نمایش می‌گذارد. برای دیدن گوی‌های سنگی بهتر است که درهنگام پایین آمدن آب دریا به تماشای ساحل بروید.

۱۲. ساحل داغ، نیوزیلند

ساحل داغ یکی از سواحل زیبای دنیا

تماشای مردم درحین کندن گودال در ماسه‌ها و دراز کشیدن‌ درون آنها بسیار دیدنی است. آبی که در این گودال‌ها جمع می‌شود گرم و آرامش‌بخش است.

۱۳. ساحل ماسه‌قرمز، رابیدا، گالاپاگوس

ساحل ماسه قرمز یکی از سواحل زیبای دنیا

اکسیداسیون پس‌مانده‌ی گدازه‌های سرشار از آهن، ماسه‌ها‌ی این ساحل را به رنگ قرمز درآورده است. بااین‌حال، آنچه این ساحل را شگفت‌انگیز می‌کند علت سرخی ماسه‌ها نیست! بلکه نمای بی‌نظیری است که چشم هر انسانی را می‌نوازد.

۱۴. ساحل نقره‌ای، سیشل آفریقا

ساحل تقره ای یکی از سواحل زیبای دنیا

اگر وصف ساحلی چشم‌نواز با ماسه‌های سفید که پشت‌به‌پشت تخته‌سنگ‌های گرانیتی تراش‌خورده، امواج زمردین دریا را در آغوش می‌کشد شما را به وجد نیاورد، باید بگوییم که این ساحل یکی از معدود سواحلی است که به‌‌سمت غرب گسترده می‌شود و شما می‌توانید از تماشای غروب باشکوه خورشید در آن لذت ببرید.

۱۵. ساحل ناواجیو، زاکینتوس، یونان

ساحل کشتی شکسته یکی از ساحل های شگفت انگیز دنیا

ساحل ناواجیو که به «ساحل کشتی‌ شکسته» معروف است، یکی از شناخته‌شده‌ترین سواحل یونان است. اسکلت کشتی غرق‌شده‌ی پاناگیوتیس که در روزگاران دور به قاچاق سیگار و برده شهرت داشت، در این ساحل جا خوش کرده است.


در ادامه بخوانید: سواحل تایلند؛ ۲۵ ساحل شگفت‌انگیز در سرزمین هزار معبد
اصول و روش‌هایی کاملا عملی برای یادگیری سریع و ماندگار هر زبان جدیدمنبع brightside
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.