دکوراسیون دفتر کار خانگی؛ ۵۰ ایده برای داشتن یک دفتر کار الهام‌بخش و پر از آرامش

0

همه‌ی افراد شاغل برخی‌اوقات کار خود را به خانه‌ می‌آورند؛ گاهی با حجم زیادی از پرونده‌های کاغذی و گاهی به‌صورت پوشه‌های ذخیره‌شده در لپ‌تاپ. حتی اگر در یک اداره یا سازمان خاصی کار نمی‌کنید و در خانه مشغول‌به‌کار هستید، بهتر است که محل مشخصی برای انجام کارهای خود درنظر بگیرید. به هر حال شما به یک محل کار در خانه نیاز دارید. این محل کار می‌تواند به انتخاب و سلیقه‌ی شما، یک اتاق مستقل، یک میز کار در گوشه‌ای از خانه باشد. در این مقاله شما را با ۵۰ ایده برای داشتن دکوراسیون دفتر کار خانگی الهام‌بخش و پر از آرامش آشنا خواهیم کرد.

۱. این میز کار بزرگ در داخل اتاق کار می‌تواند دو کاربرد داشته باشد. همچنین اگر بخواهید از فضای اتاق کار به‌عنوان اتاق غذاخوری استفاده کنید، کافی است تعداد صندلی‌های اطراف این میز را افزایش بدهید تا به یک میز غذاخوری ایده‌آل تبدیل شود. بهتر است فضای اطراف میز به‌اندازه‌ی کافی زیاد باشد تا قبل از صرف غذا، تمام ابزار و اشیای مربوط به کار را از روی میز به آن فضا انتقال بدهید.

میز کار بزرگ- دکوراسیون اتاق کار

۲. تعداد زیاد کابینت‌ها و قفسه‌های موجود در تصویر زیر، گزینه‌ای خوب و مناسب برای کسانی است که به فضای زیادی برای سازماندهی و نگهداری پوشه‌ها، پرونده‌ها و کتاب‌های خود نیاز دارند.

ققسه بندی- دکوراسیون اتاق کار

۳. می‌توانید میز کارتان را در هر مکانی قرار بدهید؛ به‌عنوان مثال پشت یک کاناپه‌ی راحتی که طول یکسانی با طول میز کارتان داشته باشد. قفسه نصب‌شده در پشت میز کار هم می‌تواند برای قرار دادن وسایل تزیینی، کتاب‌ها و لوازم کارتان استفاده شود.

کاناپه- دکوراسیون اتاق کار

۴. سه صندلی با سه رنگ و شکل متفاوت و گلدان‌های زیبای دیواری با گل‌های طبیعی، نکته‌ی اصلی و جذاب این دکوراسیون دفتر کار خانگی به‌حساب می‌آیند.

صندلی های رنگی- دکوراسیون اتاق کار

۵. یک پارتیشن با ارتفاع کم این فضا را به‌طور کامل از اتاق نشیمن جدا و یک فضای کار اختصاصی ایجاد کرده است.

۶. در این دکوراسیون صندلی‌ها به‌صورت پشت به‌ هم، و میزِ کار متصل به دیوار است. استفاده از چوب در دیوارها و قفسه‌ها فضا را گرم‌تر کرده است.

قفسه چوبی - دکوراسیون اتاق کار

۷. دیوار بلند موجود در این تصویر مانع دید به اتاق کناری است، اما به‌دلیل باز بودن دو طرف دیوار، امکان تردد به اتاق کناری وجود دارد. استفاده از صندلی‌های چرخ‌دار دسترسی به قفسه‌های پشت میز کار را سریع‌تر می‌کند.

دیوار بلند- دکوراسیون اتاق کار

۸. درصورتی‌که بودجه‌ی کافی دارید، می‌توانید مبلمان اتاق‌تان را به‌صورت سفارشی بسازید. در تصویر زیر، میز کار و قفسه‌ها هم‌رنگ و یک‌پارچه هستند. از تابلوهایی با تصاویر جالب روی دیوارها استفاده شده و سطل زباله‌ی متفاوت و چراغ مطالعه‌ای که روی میز قرار دارد، دکوراسیون دفتر کار خانگی را زیباتر جلوه می‌دهد.

میز کار سفارشی- دکوراسیون اتاق کار

۹. دیوار و درهای کشویی این امکان را فراهم می‌کنند تا هر زمان که به تمرکز نیاز داشتید، آنها را در حالت بسته نگه دارید یا در زمان‌هایی که از اتاق کارتان استفاده نمی‌کنید، برای افزایش فضا آنها را باز کنید.

دیوار کشویی- دکوراسیون اتاق کار

۱۰. در تصویر زیر، میز کار روی سکویی مشرف به پنجره سرتاسری قرار گرفته است و برای ایجاد تقارن در دکوراسیون مدرن این اتاق کار، دو آباژور هم‌شکل در دو طرف میز کار قرار گرفته‌اند.

پنجره سرتاسری- دکوراسیون اتاق کار

۱۱. در دکوراسیون متفاوت این اتاق، دو فضای مجزا ایجاد شده است. یک میز کار با شکل نامتقارن در قسمت میان اتاق قرار دارد که با پنجره‌ی میانی اتاق در قسمت سقف، هم‌شکل است. شکل پنجره و امتداد آن در سقف، اتاق را به دو قسمت تقسیم می‌کند. کیبورد بی‌سیم روی میز مدرن به‌نظر می‌رسد.

میزکار نامتقارن- دکوراسیون اتاق کار

۱۲. لزومی ندارد که رنگ‌ دیوارهای اتاق کار همواره خنثی باشد، بلکه رنگ‌های خاص و شاد، انرژی را به فضا تزریق می‌کنند و به کاربران اتاق انگیزه می‌دهند و الهام‌بخش هستند.

دیوارهای رنگی - کوراسیون اتاق کار

۱۳. در این دکوراسیون از یک میزکار فیروزه‌ای و یک کاناپه‌ی رنگارنگ زیبا استفاده شده که در مقابل زمینه‌ی سیاه و سفید اتاق، تضاد جالبی ایجاد کرده است.

میز فیروزه ای - دکوراسیون اتاق کار

۱۴. پنجره‌ی بین اتاق کار و اتاق نشیمن مجاور می‌تواند گاهی باز و در مواقعی که نیاز به سکوت و تمرکز دارید، بسته باشد.

پنجره - دکوراسیون اتاق کار

۱۵. یک نیم‌طبقه فضای بسیار مناسبی برای ایجاد اتاق کاری به‌سبک مدرن است؛ به‌ویژه اگر پنجره‌های این نیم‌طبقه رو به حیاط و درختان باز شود، تداعی‌گر یک خانه‌ی درختی خواهد بود.

نیم طبقه- دکوراسیون اتاق کار

۱۶. حال که صحبت از خانه‌ی درختی شد، توجه شما را به تصویر زیر جلب می‌کنیم. یک نهال واقعی در کف اتاق کار کاشته شده و سرزندگی خاصی را به اتاق کار هدیه کرده است.

نهال- دکوراسیون اتاق کار

۱۷. شاید فضای کوچک خانه، امکان ایجاد یک اتاق کار مستقل را به ما ندهد، اما همواره فضاهای پِرتی مثل زیرپله وجود دارند که بتوانیم از آنها به‌عنوان اتاق کار استفاده کنیم. شاید مجبور باشید وسایل کهنه و به‌دردنخور زیادی را دور بریزید، اما داشتن چنین دکوراسیون دفتر کار خانگی دنجی، ارزش کمی تمیزکاری را دارد.

زیرپله- دکوراسیون اتاق کار

۱۸. در این دکوراسیون دفتر کار خانگی، میز کار متصل به دیوارها و قفسه‌های توکار، ظاهر شسته‌رفته و خلوتی را در اتاق ایجاد کرده است.

میزکار متصل- دکوراسیون اتاق کار

۱۹. میز کاری با پایه‌ی استیل، قفسه‌ی فلزی بدون پوشش، دیوار بتنی و آویزهای روشنایی سیمی، فضایی صنعتی در این اتاق ایجاد کرده‌اند.

دکوراسیون صنعتی- دکوراسیون اتاق کار

۲۰. این اتاق، دیواری با طرح آجر دارد. ققسه‌های چوبی با ارتفاع مختلف روی دیوار قرار دارند و میزهای کار، چوبی و چرخ‌دار هستند.

دیوار آجری-دکوراسیون اتاق کار

۲۱. در این تصویر، اتاق کاری در کلبه‌ای روستایی با صندلی‌های چرمی راحت می‌بینیم.

اتاق کار روستایی-دکوراسیون اتاق کار

۲۲. کوچک‌ترین بخش خانه‌ نیز با کمک قفسه‌‌ها و یک میز کار مناسب می‌تواند به یک محل کار ایده‌آل تبدیل شود. کافی است به این دکور، یک صندلی مناسب و یک چراغ مطالعه اضافه کنید.

فضای کم-دکوراسیون اتاق کار

۲۳. خطوط صاف در دکوراسیون بسیار زیبا به‌نظر می‌رسند. میز کار چوبی موجود در تصویر زیر نمونه خوبی از کاربرد خطوط صاف در دکوراسیون است. گیاهان آپارتمانی رنگ و هوای اتاق را سرزنده می‌کنند و پایه آویز دکوری و آدمک‌های چوبی روی میز کار، دکوراسیون دفتر کار خانگی را جذاب جلوه می‌کنند.

خطوط صاف-دکوراسیون اتاق کار

۲۴. می‌توانید از طرح چوب برای دیوار پشت میز کارتان استفاده کنید. دیوارکوب‌های قرمز رنگ نیز در این دکوراسیون جذاب به‌نظر می‌رسند.

طرح چوب - دکوراسیون اتاق کار

۲۵. در این اتاق کار، تعداد زیادی قفسه و کمد وجود دارد. از قفسه‌ی نزدیک به سقف به‌عنوان کتابخانه و از فضای بزرگ قفسه‌ی پایین به‌عنوان میز کار و کامپیوتر استفاده شده است.

قفسه بندی- دکوراسیون اتاق کار

۲۶. قفسه‌هایی با پایه‌های زرد ترکیب جالبی را در این اتاق کار ایجاد کرده‌اند. همچنین سفید بودن سقف و دیوارها و آویز روشنایی متفاوت و زرد، نشان‌دهنده استعداد صاحب اتاق در طراحی دکوراسیون است.

رنگ زرد- دکوراسیون اتاق کار

۲۷. یک میز متصل به دیوار و حذف پایه‌ها، ظاهری مرتب و فضای بیشتری را در اتاق کار ایجاد می‌کند. از قفسه و دراور مستقلی که در طرفین میز هستند، برای قرار دادن کیس رایانه و چاپگر استفاده شده است.

میز متصل- دکوراسیون اتاق کار

۲۸. در این دکوراسیون از یک کمد قدی و و دردار برای قراردادن پرونده‌ها استفاده شده و قسمت کناری کمد به‌عنوان قفسه مورد استفاده قرار گرفته که دسترسی آسانی را برای میز کار ایجاد کرده است. دراور چرخ‌داری که در زیر میز کار قرار دارد در مواقع لازم بیرون کشیده می‌شود و قسمت زیر آن به‌عنوان فضای کار کمکی استفاده می‌شود.

کمد دردار- دکوراسیون اتاق کار

۲۹. در تصویر زیر دکوراسیون اتاق خواب به‌سبک اسکاندیناویایی دکور شده و در چیدمان آن لوازم مستقلی به‌کار رفته‌اند که درصورت نیاز می‌توان محل آنها را بدون نگرانی از بهم ریختن دکوراسیون دفتر کار تغییر داد. قسمت مطالعه‌ی اتاق خواب با کارهای هنری تک‌رنگ و گیاهان آپارتمانی تزیین شده است.

سبک اسکاندیناویایی- دکوراسیون اتاق کار

۳۰. لازم نیست یک اتاق کامل را به اتاق کارتان اختصاص بدهید. یک گوشه از خانه اگر به‌صورت درست پارتیشن‌بندی و دکور شود نیز می‌تواند به‌عنوان یک اتاق کار مستقل استفاده شود. به‌عنوان مثال در تصویر زیر، دیوار و کمدهای محل کار طوسی هستند و این تضاد با رنگ سفید دیوارها، محل کار را از سایر قسمت‌های اتاق جدا کرده است؛ حتی بخشی از کف و دیوارهای این قسمت طوسی رنگ شده‌اند تا تمایزِ کاربریِ این قسمت از اتاق را نشان بدهند.

رنگ متمایز- دکوراسیون اتاق کار

۳۱. وجود یک پنجره در اتاق کار موجب بهبود عملکرد شما در حین کار و زیبایی اتاق خواهد شد. قرار دادن میز کار درمعرض نور طبیعی موجب افزایش سرزندگی می‌شود، اما باید توجه کنید که انعکاس نور در صفحه‌ی نمایش رایانه چشم را خسته می‌کند.

نور- دکوراسیون اتاق کار

۳۲. اگر یک آهنگساز یا نوازنده هستید و قصد دارید که استودیوی خانگی داشته باشید، بهتر است برای استفاده هرچه بیشتر از فضا، از میز کارهای سرتاسری و کشویی برای قرار دادن ابزار موسیقی و سازهای خود استفاده کنید.

استودیوی خانگی- دکوراسیون اتاق کار

۳۳. اگر حجم پوشه‌ها و لوازم کار شما زیاد است، بهتر است به‌جای توجه به مینیمال بودن، واقع‌بین باشید و در اتاق کارتان فضای کافی برای قرار دادن وسایل خود درنظر بگیرید. برای دسته‌بندی کتاب‌ها و پوشه‌های خود می‌توانید از کازیه‌ و فایل استفاده کنید. برای ساماندهی به لوازم متفرقه از جعبه‌ها و سبدها کمک بگیرید. در صورت لزوم تعداد کشوهای میز کارتان را افزایش بدهید و درعین حال سعی کنید وسایلی که به اتاق کارتان اضافه می‌کنید از لحاظ رنگ و جنس، با سایر اشیای موجود در اتاق هم‌خوانی داشته باشد. رنگ‌های روشن، در بیشتر موارد، آرامش و نور دلچسبی را به اتاق‌کارهای شلوغ هدیه می‌کنند.

قفسه- دکوراسیون اتاق کار

۳۴. استفاده‌ی درست از رنگ چوب و رنگ سفید به‌همراه لوازم تزیینی مناسب، این قدرت را دارد که حتی شلوغ‌ترین اتاق کارها را به فضایی ملایم و آرام تبدیل کند.

رنگ چوب - دکوراسیون اتاق کار

۳۵. رنگ چوب و رنگ سفید به‌همراه رنگ سبز گیاهان، ترکیب فوق‌العاده‌ای برای اتاق کار است. چند گیاه مناسب آپارتمانی را در اطراف میز کارتان قرار بدهید تا علاوه‌بر زیبایی به تصفیه‌ی هوای اتاق نیز کمک کنند.

گیاهان - دکوراسیون اتاق کار

۳۶. اگر دوست ندارید که ابزار و لوازم مربوط به کارتان در زمان استراحت مقابل چشم‌تان باشد، می‌توانید از یک میز کشودار مانند تصویر زیر استفاده کنید. زمانی که کشوی میز در حالت بسته است، علاوه‌بر اینکه اشیای کارتان از دید مخفی می‌شوند، خود میز هم با سایر اشیای موجود در اتاق هماهنگ و یک‌پارچه می‌شود. همچنین می‌توانید برای صندلی پشت میز کار، مدلی انتخاب کنید که به‌تنهایی زینت‌بخش اتاق‌تان باشد.

میز کشویی - دکوراسیون اتاق کار

۳۷. از طرح کاغذ دیواری، گیاهان آپارتمانی، کوسن روی صندلی و تصاویر روی دیوار، چنین به‌نظر می‌رسد که اینجا اتاق کار یک گیاه‌شناس است!

کاغذ دیواری - دکوراسیون اتاق کار

۳۸. گیاهان آپارتمانی روی پایه‌ی بلند فلزی به‌همراه اشیای دکوری مشکی‌رنگ، هارمونی جالبی ایجاد کرده‌اند. از طرف دیگر زیراندازی از جنس خز روی صندلی، فضا را گرم و راحت جلوه می‌دهد.

گیاهان اپارتمانی - دکوراسیون اتاق کار

۳۹. یک کتابخانه‌ی کوچک در نزدیکی میز کارتان به‌همراه یک صندلی راحت، بهترین گزینه برای مواقعی است که قصد مطالعه یا تفکر دارید.

محل استراحت - دکوراسیون اتاق کار

۴‌۰. می‌توانید روی دیوار مقابل میز کارتان یک بولتن نصب کنید تا یادداشت‌ها و حتی لوازم خود را روی آن قرار بدهید.

بولتن - دکوراسیون اتاق کار

۴۱. قفسه‌های دیواری کم‌عرض روی میز کار بسیار کاربردی و درعین حال زیبا هستند. این نوع از قفسه‌ها، مانع شلوغ شدن فضا یا برخورد سر به قفسه می‌شوند.

قفسه های کم عرض- دکوراسیون اتاق کار

۴۲. در اکثر مواقع میز غذاخوری به‌عنوان میزی برای کار با لپ‌تاپ یا انجام تکالیف مدرسه کاربرد دارد، اما جابه‌جایی وسایل هنگام صرف غذا چندان خوشایند نیست. پس بهتر است میز غذا در نزدیکی میز کارتان باشد تا هنگام صرف غذا بلافاصله به جمع خانواده بپیوندید.

میز غذاخوری- دکوراسیون اتاق کار

۴۳. اگر حجم کتاب‌ها و پوشه‌هایتان بسیار زیاد است، از فضای خالی و عمودی روی دیوارها حداکثر استفاده را ببرید. بدون شک در این دکوراسیون به یک نردبان مخصوص کتابخانه برای دسترسی سریع و آسان به طبقات بالایی نیاز خواهید داشت.

کتابخانه- دکوراسیون اتاق کار

۴۴. دراوری که در قسمت میانی این میز کار قرار گرفته، دسترسی آسان برای هر دو طرف را ایجاد و درعین حال میز را به دو قسمت تقسیم کرده است. در واقع به‌جای استفاده از دو پایه‌ی نگهدارنده برای میز، که در اکثر موارد مزاحم نیز هستند، این دراور به استفاده‌ی بهتر از فضا کمک می‌کند.

میز جداکننده- دکوراسیون میز کار

۴۵. اگر از آن دسته افرادی هستید که کارهای اداری خود را در تخت‌خواب انجام می‌دهید، تصویر زیر ایده‌ی خوبی برای شماست. می‌توانید برای دسترسی سریع به هر آنچه در حین کار نیاز دارید، اطراف محل کارتان را قفسه‌بندی کنید.

اتاق خواب- دکوراسیون میز کار

۴۶. از صندلی‌هایی با پشتی راحت و طبی استفاده کنید. قرار دادن عکس‌های خانوادگی و گلدان‌های موردعلاقه‌تان در اتاق کار می‌تواند انرژی‌بخش باشد. در این دکوراسیون نیز از فضای زیر پله، به‌عنوان محل کار استفاده شده است.

صندلی راحت- دکوراسیون میز کار

۴۷. رنگ سبز میز کار که به‌صورت یک نوار پهن روی کمدهای کنار میز امتداد پیدا کرده، موجب یک‌پارچگی بیشتر در دکوراسیون دفتر کار خانگی شده است.

رنگ ها - دکوراسیون میز کار

۴۸. نور ملایم در دکوراسیون دفتر کار خانگی، فضا را راحت و آرامش‌بخش می‌کند.

نور ملایم- دکوراسیون اتاق کار

۴۹. صندلی‌های S شکل با زوایای گرد و برجسته، تقارن جالبی را در دکوراسیون دفتر کار خانگی دونفره ایجاد کرده‌اند.

صندلی خاص- دکوراسیون اتاق کار

۵۰. درصورتی‌که اکثر اوقات سرپا هستید، برای انجام کارهایی مثل برش زدن کاغذ یا فوم، صندلی‌ها چهارپایه‌ی بلند در اطراف یک میزکار با ارتفاع زیاد، گزینه‌ی راحت و مناسبی برای اتاق کارتان به‌حساب می‌آیند.

چهارپایه- دکوراسیون اتاق کار


در ادامه بخوانید: چطور می‌توان آسیب‌‌های ناشی از نشستن‌ مداوم را کاهش داد؟
چطور در فضای آنلاین جذاب و حرفه‌ای بنویسیم؟
راهکارهایی برای اینکه جذاب، حرفه‌ای و تاثیرگذار بنویسیم.

منبع home-designing.com
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.