چطور یک مبل مناسب خریداری کنیم؟ | چطور

چطور یک مبل مناسب خریداری کنیم؟

0

نیازهای سبک زندگی و سلایق شخصی و میزان بودجه‌ی شما تعیین کننده‌ی انتخاب هایتان برای خرید مبل خواهد بود.

اولین قدم برای تهیه‌ی یک مبل دانستن کاربری آن است. آیا این مبل را برای منزل خریداری می‌کنیم یا برای یک شرکت؟! مبل کلاسیک مد نظر است یا مبل راحتی؟! مبل را برای اتاق پذیرایی و مهمان تهیه می‌کنیم یا برای تماشای تلویزیون؟!

دومین قدم تعیین بودجه است. شما باید بدانید که چه مقدار بودجه ای را تصمیم دارید برای تهیه‌ی مبل صرف کنید. شما می‌توانید با خرید مبل شرکتی در هزینه ها صرفه جویی کنید. شما با این کار علاوه بر دریافت کیفیت خوب می‌توانید خرید مبل ارزان را هم تجربه کنید.

جنس و نوع پارچه با توجه به نوع مبل، طراحی داخلی منزل یا شرکت و سلیقه‌ی افراد تعیین می‌شود. که البته جنس مبل باید طوری انتخاب شود که از مقاومت خوبی برخوردار باشد تا بتواند سالها برایمان کار کند.

مبل ها را می‌توان به سه دسته ی کلی تقسیم کرد:

1- مبل استیل( که به نام مبل سلطنتی هم می‌شناسیم)

2- مبل کلاسیک

3- مبل راحتی

ما در این مقاله به شما نکاتی را یاداوری می‌کنیم که برای خرید مبل نیاز خواهید داشت:

مبل استیل

مبل های استیل اغلب 9 نفره هستند که از یک کاناپه و چهار مبل یک نفره و دو صندلی میزبان تشکیل می‌شود که معمولا از صندلی هایی استفاده می‌شود که با صندلی های میز ناهارخوری یک شکل باشد. مبل های استیل از تلفیق پارچه و چوب هستند و جنس چوبشان از چوب های با کیفیت راش و گردو انتخاب می‌شود.

اینستاگرام
صفحه جدید ما را دنبال کنید

مبل های استیل معمولا قیمت های بالاتری نسبت به مبل های راحتی و کلاسیک دارند. این نوع مبل ها دوام و مقاومت بیشتری دارند .

مبل کلاسیک

مبل کلاسیک و مبل استیل شباهت های زیادی به هم دارند. اما تفاوت های بسیاری هم دارند. اولین تفاوتشان تعداد نفرات مبل‌ها هستند. مبل های کلاسیک معمولا به صورت هفت نفره طراحی می‌شوند که شامل یک کاناپه‌ی دو یا سه نفره همراه با دو مبل تک نفره فروخته می‌شود. از دیگر تفاوتشان میتوان به چوب به کار رفته در مبلمان کلاسیک و مبلمان استیل اشاره کرد که چوب به کار رفته در مبل کلاسیک نسبت به مبل‌های استیل کمتر است و به همین دلیل وزن مبل کلاسیک نسبت به مبل استیل کمتر بوده و به همین دلیل قیمت آن هم نسبت به مبلمان استیل کمتر است. اگر به دنبال خرید یک مبل برای پذیرایی کردن هستید و نمی‌خواهید زیاد هزینه کنید به شما خرید مبل کلاسیک را پیشنهاد می‌کنم.

مبل راحتی

مبل راحتی را می‌توان به تعداد نفرات دلخواه تهیه کرد. در مبل راحتی بیشتر از پارچه استفاده شده است به همین دلیل به این نام خوانده می‌شود. از این نوع مبلمان بیشتر در فضاهای نشیمن یا فضاهایی که مختص استراحت است استفاده می‌شود. در طراحی این نوع مبلمان از دسته های پهن و پشتی های نسبتا کوتاه استفاده می‌شود

قبل از خواندن قسمت های بعدی تصمیم بگیرید چه نوع مبلی مد نظرتان است. چون تا تصمیم نگیرید چه نوع مبلی می‌خواهید نمی‌توانید مراحل دیگر را سپری کنید.

اندازه های خود را یادداشت کنید

قبل از اینکه از خانه خارج شوید، حتما طول و عرض مکانی را که برای گذاشتن مبلمان در نظر گرفته‌اید را اندازه گیری کنید تا در زمان خرید مطمئن باشید که مبلی که انتخاب کردید مشکلی با فضایتان ندارد. در فضای مورد نظر به جای پنجره ها و جاهایی که ممکن است موانعی باشد مثل وجود رادیاتور و ستون و … توجه کنید.

اولین اشتباهی که اکثر مردم مرتکب می‌شوند این است که آنها وسایلی را که خریداری می‌کنند اندازشان را ندارند که این امر باعث میشود که مبلمان یا در اتاقشان جای نمی‌شود یا از راهروی منزلشان عبور نمی‌کند.

دوام و مقاومت مبلمان

این‌که ظاهر و زیبایی مبل تاثیر بسیار زیادی در زیباتر شدن دکوراسیون منزل دارد، حقیقتی غیر قابل انکار است. اما شما باید دوام مبلمان مورد نظر خود را مد نظر داشته باشید چون اگر از مبلمان با کیفیت پایین استفاده کنید مجبور می‌شوید سال دیگر به فکر تعویض مبلمان باشید و هزینه ای دوباره متحمل شوید.

برای تشخیص دوام مبلمانتان اول باید اسکلت و چهار چوب مبل را بررسی کنید. نوع چوب و کیفیت آن می‌تواند تضمین کننده‌ی دوام مبل شما باشد. از دیگر اقدامات تشخیصی کیفیت اسکلت مبل اتصال پایه های مبل به اسکلت با استفاده از چسب چوب و میخ فلزی یا میخ چوبی است.

برای امتحان کردن استحکام مبلتان باید یکی از قسمت های جلویی یا یکی از پایه های جلویی را به اندازه تقریبا 15سانتی‌متر از زمین بلند کنید. اگر پایه ی مقابل هم خود‌به‌خود از جایش بلند شد که مبلی خوبی انتخاب کرده اید. اما اگر این اتفاق نیفتاد باید دنبال مبل دیگری باشید.

به نوع اسفنج مبلتان دقت کنید

از انواع رایج اسفنج که در مبلمان استفاده می‌شود میتوان اسفنج پلی اورتان را نام برد. اسفنج پلی اورتان ارزان‌ترین نوع اسفنج است که علاوه بر راحتی در مراقبت دارای نرمی بسیار است. اسفنج اگر پرتراکم باشد، دوام بیشتری دارد اما تراکم زیاد باعث سفتی بیش از حد و آزار شما خواهد شد. و البته اگر از نوع کم‌تراکم و نرم استفاده کنید هم ممکن است بعد از مدتی کارایی اولیه‌ی خود را از دست بدهد.

ترکیبی از اسفنج های HR یا فنری و اسفنج های معمولی میتواند گزینه‌ی راحت و با دوامی باشد.

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با کسب‌وکار مهمان منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.