۱۴ کار ساده‌ای که بسیاری از مردم دنیا برای بهتر شدن حالشان انجام می‌دهند

8

چند ماهی از شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان می‌گذرد. در این شرایط جدید و دشوار، داشتن حس خوب یا انجام دادن برخی کارها مثل قبل، کمی دشوار به‌ نظر می‌رسد. فرقی نمی‌کند که مشغول رسیدگی به تکالیف مدرسه بچه‌ها باشید، به‌دلیل حفظ فاصله اجتماعی از عزیزانتان دور شده‌ باشید، از یک فرد مبتلا به ویروس کرونا مراقبت کنید، خودتان در حال بهبود یافتن از بیماری باشید یا به فکر حرفۀ جدیدی باشید؛ این موضوع مدام به ما یادآوری می‌شود که دیگر هیچ‌چیز مثل گذشته نیست. در این مقاله، کارهایی را به شما معرفی می‌کنیم که افراد با انجام دادن آنها حس نزدیکی بیشتری نسبت به خودشان پیدا کرده‌اند. برخی از این کارها الهام‌بخش هستند و برخی به‌سادگی به ما یادآوری می‌کنند که چیزهای بسیار ساده‌ای برای لذت بردن روزانه در اطراف ما وجود دارد.

با وجود تمام تغییرات اخیر، زمان‌هایی هم در زندگی وجود دارد که نسبت به گذشته تفاوتی پیدا نکرده‌اند. شاید زمانی که از پشت پنجره متوجه برگ‌های تازهٔ درخت موردعلاقه‌تان می‌شوید یا زمانی که بچه‌ها را می‌بینید که مثل قبل با هم دعوا می‌کنند، یکی از آن زمان‌ها باشد؛ شاید هم زمانی باشد که لباس راحتی موردعلاقه‌تان را پوشیده‌اید یا با دوست‌ صمیمی‌تان درباره جدیدترین قسمت سریال طنزی که دیده‌اید، به‌صورت پیامکی حرف می‌زنید و می‌خندید. معمولی بودن و داشتن حس سرخوشی (حتی برای لحظاتی کوتاه) بسیار ضروری است. شاید برای بعضی‌ها داشتن حال خوب مثل قبل کار ساده‌ای نباشد و آنها به انگیزه و اشتیاق بیشتری نیاز داشته باشند؛ به همین دلیل، قصد داریم ۱۴ کار ساده را پیشنهاد دهیم که حالتان را بهتر می‌کند.

رونیکس

۱. نوشیدن قهوه

نوشیدن قهوه یک کار ساده برای داشتن حس بهتر

نوشیدن یک فنجان قهوه محبوب و موردعلاقه‌تان به بالا رفتن روحیه‌تان کمک می‌کند. برخی افراد در مواجهه با شرایط سخت و پیچیده، به لیوان قهوه‌شان پناه می‌برند و آرامش می‌گیرند. البته اگر نوشیدن قهوه برای شما لذت‌بخش نیست، خودتان را مجبور به این کار نکنید. نوشیدنی محبوب شما می‌تواند یک لیوان چای، دمنوش یا یک شربت گوارا باشد.

نکات خرید قهوه فوری که دوست‌داران قهوه باید بدانند


حتما بخوانید: بهترین زمان مصرف قهوه چه زمانی است؟

۲. برنامه‌ریزی کردن

منظور از این کار، برنامه ریزی برای کارهای بلندپروازانه در آینده نیست. این برنامه‌‌ریزی می‌تواند به سادگی لباس‌شستن یا تماشای تلویزیون در یک ساعت خاص باشد. برخی افراد با ایجاد عادت جدید برای پیاده‌روی‌ در طبیعت به‌صورت روزانه، امیدوارتر می‌شوند و درک این شرایط برایشان راحت‌تر است. تداوم این کار آرامش‌بخش است و به ایجاد احساس ثبات در چنین شرایطی کمک می‌کند.


حتما بخوانید: مراحل برنامه ریزی موفق؛ چطور به همه کارهایمان برسیم؟

۳. بی‌هدف به جاده زدن

برخی افراد با رانندگی‌های بی‌مقصد، حس بهتری درباره خودشان پیدا می‌کنند. بی‌هدف به جاده زدن می‌تواند یادآور روزهای خوب پیش از کرونا باشد.

۴. میزبانی به سبک آنلاین

میزبانی آنلاین یک کار ساده برای داشتن حس بهتر

بی‌شک میزبانی یک دورهمی به سبک آنلاین تفاوت‌های زیادی با مهمانی‌هایی دارد که در زندگی واقعی می‌شناسیم؛ اما این کار یک روش مناسب برای حفظ ارتباط با دوستان و اعضای خانواده است. میزبانی آنلاین برای کسانی که عاشق مهمانی دادن هستند، یادآور روزهای خوش گذشته است.

۵. رسیدگی به ناخن‌ها در خانه

برخی خانم‌ها در طول سال به‌صورت منظم برای رسیدگی به ناخن‌هایشان به آرایشگاه می‌روند. شاید این کار برای کسانی که رسیدگی به ناخن‌ها در خانه را کار دشواری قلمداد می‌کنند، پیشنهاد مناسبی نباشد. اما نگران نباشید! با کمی تلاش برای یک بار هم که شده می‌توانید این کار را در خانه انجام دهید. ویدئوها و مطالب زیادی در اینترنت وجود دارد که به بهتر شدن این تجربه کمک می‌کند. یک لاک ناخن خوش‌رنگ، حسابی حال‌وهوای‌تان را عوض خواهد کرد.

نکات مهم برای خرید لاک ناخن


حتما بخوانید: مانیکور ناخن؛ همه چیز درمورد مانیکور و انجام آن در خانه

۶. ادامه‌دادن برنامه‌های روزمره صبحگاهی

اگر پیش از دوران قرنطینه، صبح‌ خود را با تماشای برنامه‌های صبحگاهی حین میل کردن صبحانه شروع می‌کردید، لباس می‌پوشیدید و برای بیرون رفتن از خانه آماده می‌شدید، حالا هم می‌توانید همان کارها را انجام دهید. دنبال کردن برنامه صبحگاهی روزمره‌ای که پیش از این داشته‌اید، از حس بلاتکلیفی زمان حال کم خواهد کرد و حس بهتری به شما خواهد داد. اتفاقات بیرون را نمی‌توان کنترل کرد، اما کنترل واکنش‌مان تا حد زیادی در دست خودمان است.


حتما بخوانید: ۲۵ کار مفید و سرگرم کننده‌ای که می‌توانید در دوران قرنطینه انجام دهید

۷. نقاشی و رنگ‌آمیزی به‌همراه کودکان

نقاشی با کودکان یک کار ساده برای داشتن حس بهتر

یکی از راه‌های مرسوم برای کاهش استرس، نقاشی کردن و رنگ‌آمیزی است. این راهکار برای خیلی‌ها شناخته‌شده است. انجام این کار به‌همراه بچه‌ها می‌تواند تجربهٔ متفاوتی باشد. نقاشی کردن کنار بچه‌ها با تخیلات خاص‌شان باعث می‌شود از تنش‌های زمان حال‌ ما کاسته شود.

۸. فعال بودن و فعال ماندن

ورزش کردن به‌صورت حرفه‌ای یا طبق برنامه‌ای مشخص، یکی از کارهایی بود که بسیاری از افراد پیش از شیوع ویروس کرونا و قرنطینه خانگی به آن متعهد بودند. حالا با شرایط جدید، خیلی‌ها در خانه ورزش می‌کنند. انجام حرکات ورزشی به حفظ روحیه و بهتر شدن حالمان کمک زیادی می‌کند.

کسانی که قبل از این دوران به‌سختی زمانی را به ورزش کردن اختصاص می‌دادند، فرصت مناسبی پیدا کرده‌اند تا کمی تحرک داشته باشند. بهتر است ببینید چه فعالیتی برای شما مناسب است. پیاده روی، شرکت در کلاس‌های ورزشی آنلاین یا همراه شدن با برنامه‌های تلویزیونی ازجمله گزینه‌های پیش رو هستند.


حتما بخوانید: انگیزه ورزش کردن؛ ۷ راهکار مؤثر که انگیزه‌تان را چندبرابر می‌کند

۹. درست کردن مدل موهای زیبا

احتمالا شما هم در ویدئوهای زیادی دیده‌اید که کوتاه کردن موها و درآوردن مدل چتری برای خیلی‌ها به یک فاجعه تبدیل شده است؛ اما بعضی‌ها با این کار آرامش می‌گیرند. نیازی نیست یک آرایشگر حرفه‌ای باشید؛ یاد گرفتن چند مدل گیس، درست کردن مدل موی گوجه‌ای یا حالت‌ دادن به موها به بهتر شدن حالتان کمک خواهد کرد.

۱۰. رؤیاپردازی درباره آینده

تمرکز داشتن در برخی روزها کار بسیار دشواری به‌ نظر می‌رسد؛ اما چند دقیقه‌ فکر کردن درباره مسائلی فراتر از کارهای روزمره، یادآور روزهای معمولی گذشته خواهد بود. عده‌ای با رؤیاپردازی درباره اتفاقات آینده، در روزهایی که خیلی چیزها و کارها از حرکت ایستاده‌ است، برای حرکت به‌سمت اهداف‌شان انگیزه می‌گیرند.


حتما بخوانید: چه چیزی مانع رسیدن ما به اهداف‌مان می‌شود و چطور بر آنها غلبه کنیم؟

۱۱. آرایش کردن

آرایش کردن برای خیلی از خانم‌ها یک موضوع همیشگی و معمول بوده است. اما با کمتر شدن رفت‌وآمدها، خیلی‌ها دیگر مثل گذشته آرایش نمی‌کنند. بااین‌حال، آرایش کردن به خیلی‌ها حس خوبی می‌دهد. اگر هنوز در کشیدن یک خط چشم بی‌نقص مشکل دارید، الان بهترین فرصت برای تمرین کردن است. از طرفی، اگر پیش از این، عادت به آرایش‌های غلیظ داشتید، در موقعیت پیش‌آمده متوجه خواهید شد که بدون آرایش هم زیبا هستید.

بهترین سایت‌های خرید لوازم آرایشی؛ لوازم اصل و مطابق مد روز بخرید

۱۲. دنبال کردن برنامه‌های منظم مراقبت از پوست

مراقبت از پوست یک کار ساده برای داشتن حس بهتر

دنبال کردن یک برنامه مراقبت از پوست می‌تواند حس بهتری به شما بدهد. مراقبت‌های پوستی نه‌تنها آرامش‌بخش هستند، بلکه می‌توانند به یک عادت مهم تبدیل شوند. درست کردن ماسک های صورت خانگی، پاک سازی پوست و بخور صورت شیوه‌هایی عالی برای داشتن پوستی بهتر و حسی خوب خواهند بود.

قبل از خرید کرم مرطوب‌کننده این نکات را حتما بدانید


حتما بخوانید: ۲۱ اسکراب خانگی برای پوست های چرب که جوانی را به پوستتان باز می‌گردانند

۱۳. بغل کردن عزیزان (ساکن در یک خانه)

بغل کردن یک کار ساده برای داشتن حس بهتر

این روزها خیلی‌ها دلتنگ تماس‌های فیزیکی با دیگران هستند. کسانی که این فرصت را داشته‌اند که در خانه تنها نباشند، می‌توانند با بغل کردن اعضای خانه، کمی از حس دلتنگی‌شان کم کنند. تکنیک «بغل کردن خود» ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما این کار می‌تواند حال کسانی را که تنها زندگی می‌کنند، کمی بهتر کند.

۱۴. لذت بردن از این سبک زندگی جدید

هرچند خیلی چیزها عوض شده و دیگر مثل سابق نیست، سبک زندگی تازه‌ای در حال شکل‌گرفتن است. این سبک زندگی جدید در حال عادی‌شدن است. کسانی که پیش از این دوران، زندگی شلوغ و سرعت بالایی داشتند، حالا به اندازه کافی زمان دارند تا از وعدهٔ غذایی‌شان لذت ببرند. اکنون که خیلی چیزها دچار تغییرات اساسی شده، لذت بردن از روزمرگی‌های عادی و کارهای کوچک مثل خوردن غذا با آرامش، به موضوعی جدید و خاص تبدیل شده است که می‌توان از آن لذت برد.

شما در این دوران با انجام چه کارهایی به آرامش می‌رسید؟ آیا دل‌تنگ سبک زندگی قبلی‌تان هستید یا از تغییرات جدید استقبال کرده‌اید؟ راهکارهای خودتان را برای بهتر شدن حالتان در این روزها با ما و خوانندگان چطور به اشتراک بگذارید.


در ادامه بخوانید: چگونه از زندگی لذت ببریم و در هر لحظه خوشحال باشیم؟

راهکارهای مقابله با اضطراب اجتماعی و کمرویی را در این مجموعه صوتی یاد بگیرید؛
تا بتوانید شبکه ارتباطات اجتماعی خود را تقویت کنید.

۸،۰۰۰ تومان

منبع self
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها (از 8 دیدگاه)
 1. sportwoman می‌گوید

  بعضی نکاتش خوب بعضی ها رو من دوست نداشتم اما به هر حال ممنون😍🙏🏻🙇🏻‍♀️

 2. نیمچه می‌گوید

  بله و خسته نباشید😕 پوزش بابت تند بودن من ولی بچه خر می کنید مگه

  1. عرفان برقبانی می‌گوید

   چرا؟!

 3. Z می‌گوید

  خیلی هم خوب