بلیط چارتر مشهد چیست؟

0

مشهد یکی از پر متقاضی‌ترین مسیرهای پروازی است که در تمامی ایام سال ترافیک مسافران آن بسیار است. از این روست که بلیط چارتر مشهد به سرعت فروخته می‌شود و مسافران خواهان خرید آن هستند؛ اما بلیط چارتری مشهد چیست؟

اکثر مسافران پروازی با بلیط‌های سیستمی و چارتری آشنا هستند؛ اما شاید تفاوت‌های بارز هر یک از این دو را به خوبی نشناسند. مخصوصاً در مسیر پروازی مانند مشهد که بیشتر پیشنهادات به مسافران، خرید بلیط چارتر مشهد است.

در ابتدا با تفاوت بین بلیط سیستمی و چارتری آشنا می‌شویم و سپس به چندوچون بلیط چارتر مشهد می‌پردازیم.

انواع بلیط هواپیما

بلیط هواپیما مشهد را می‌توانید در سه نوع زیر خریداری کنید:

بلیط سیستمی مشهد

بلیط سیستمی مشهد توسط شرکت‌های هواپیمایی برنامه‌ریزی شده و به طور مستقیم بر روی آن قیمت‌گذاری می‌کنند. اما مسئولیت فروش آن علاوه بر ایرلاین‌ها، توسط آژانس‌های هواپیمایی نیز است.

چون برنامه پروازی بلیط‌های سیستمی از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی شده است، در نتیجه کمتر شاهد نوسان قیمت در این نوع از بلیط­ها خواهید بود؛ اما هرچه به زمان پرواز نزدیک می­شود، قیمت پرواز سیستمی افزایش می‌یابد. پس برای خرید بلیط سیستمی مشهد، بهتر است از چند روز قبل از پرواز اقدام به خرید کنید تا مشمول افزایش قیمت نشوید.

بلیط چارتر مشهد

در مسیر پر ترافیکی همچون مشهد چارترکنندگان بسیاری فعالیت می‌کنند. از این رو در لیست بلیط‌های فروخته شده این مسیر، بلیط چارتری طرفداران پرشماری دارد.

بلیط چارتری مشهد زمانی ایجاد می‌شود که یک آژانس مسافرتی اقدام به اجاره تمام بلیط‌های یک مسیر می‌کند که بلیط‌های چارتری به وجود می‌آید و قیمت‌گذاری آن دست آژانس چارترکننده است.

بلیط‌های چارتری دارای نوسان قیمتی است. بدین صورت که در زمان اوج مسافر قیمت آن بالا رفته و در زمان کاهش مسافر، قیمت آن نزولی می‌شود. برای اطلاع از قیمت بلیط چارتر مشهد، به سایت ره بال آسمان مراجعه نمایید.

بلیط لحظه آخری مشهد

بلیط لحظه آخری مشهد نوعی از بلیط سیستمی و چارتری است که در همان روز پرواز به فروش می‌رسد. چارترکننده و ایرلاین‌ها برای آنکه جلوی ضرر را بگیرند و تمام صندلی‌های هواپیما را پر نمایند؛ بلیط‌های به فروش نرفته را به صورت لحظه آخری در می‌آورند و به فروش می‌رسانند.

قیمت بلیط‌های لحظه آخری را تعداد مسافران آن مسیر پروازی مشخص می‌کنند. زمانی که تعداد مسافران مسیر مشهد کم باشد، شاهد فروش ارزن بلیط لحظه آخری هستیم؛ اما با افزایش مسافر امکان بالا رفتن قیمت وجود دارد.

انواع کلاس پروازی در بلیط چارتر مشهد

در ابتدا باید گفت، کلاس‌های پروازی در تمامی بلیط‌ها ثابت است. شما با خرید هر یک از انواع بلیط مثل سیستمی و بلیط چارتری مشهد می‌توانید نوع کلاس پروازی خود را مشخص نمایید.

کلاس پروازی اکونومی

اکثر صندلی‌های یک هواپیما مربوط به کلاس پرواز اکونومی است. هر ایرلاین با توجه به سیاست‌های خود، خدمات متفاوتی را در قسمت اکونومی ارائه می‌دهد. اما در کل باید گفت خدمات این قسمت کمتر از کلاس‌های پروازی دیگر است.

اگر قصد خرید بلیط چارتر مشهد را به صورت ارزان دارید، انتخابتان همیشه بر روی کلاس پروازی اکونومی باشد.

کلاس پروازی بیزینس کلاس

کلاس پروازی بیزینس کلاس به علت دارا بودن خدمات و امکانات بیشتر و متنوع، قیمت بیشتری نسبت به کلاس پروازی اکونومی دارد. صندلی‌های قسمت بیزینس کلاس جادارتر بوده و مسافران در آن راحت هستند.

خدمات این قسمت نیز متفاوت است. پذیرایی مفصل و ارائه خدمات بیشتر ازجمله مزیت‌های کلاس پروازی بیزینس کلاس است.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت بلیط چارتر مشهد

عوامل گوناگونی بر قیمت بلیط چارتر مشهد تأثیر می‌گذارند. ازجمله عوامل مؤثر بر قیمت بلیط چارتر مشهد:

 • آب‌وهوا

آب‌وهوا تأثیر زیادی بر قیمت بلیط چارتر مشهد می‌گذارد. به طور مثال در ماه‌های دی تا بهمن به علت سرمای مشهد، مسافران کمتری مایل به سفر به این شهر هستند. همین عامل به­همراه کم شدن حجم مسافران، سبب ارزان شدن بلیط چارتری این مسیر می‌شود.

 • مسافت

از کدام شهر قصد سفر به مشهد را دارید؟ هر چقدر فاصله مبدأ تا مقصد بیشتر باشد، احتمالا قیمت بلیط چارتر مشهد نیز افزایش می‌یابد.

 • ایام ویژه

به علت وجود بارگاه مقدس امام رضا(ع)، ایام مذهبی، حجم قابل توجه‌ای از زائران را به سمت مشهد سوق می‌دهد. اعیاد مذهبی، شهادت ائمه، ماه رمضان، عید نوروز، سخنرانی افراد مذهبی شامخ و غیره ازجمله عواملی است که بلیط چارتری مشهد را گران می‌کند.

 • کلاس پروازی

مسلم است زمانی که مسافری کلاس پروازی بیزینس کلاس را برای سفر به مشهد انتخاب کند، باید پول بیشتری را بابت خدمات دریافتی پرداخت نماید.

مسافران مقصد پروازی مشهد می‌توانند با مراجعه به سایت ره بال آسمان، بهترین گزینه را برای خرید بلیط چارتر مشهد انتخاب نمایند.

مدت‌زمان پرواز از چند شهر ایران تا مشهد

 • تهران تا مشهد: یک ساعت و 25 دقیقه
 • شیراز تا مشهد: یک ساعت و 30 دقیقه
 • کیش تا مشهد: یک ساعت
 • اصفهان تا مشهد: یک ساعت و 32 دقیقه
 • تبریز تا مشهد: یک ساعت و 40 دقیقه
 • رشت تا مشهد: 50 دقیقه

چند ترفند برای خرید ارزان بلیط چارتر مشهد

برای خرید ارزان بلیط چارتر مشهد، به ترفندهای زیر توجه نمایید:

 • چارتر کننده‌ به دنبال آن است که تمام صندلی‌های خریداری کرده را به فروش برساند و زمانی که تمام آن‌ها به فروش نرسد، قیمت بلیط‌ها را به حد زیادی کاهش می‌دهد. پس اگر می‌خواهید با هزینه پایین سفر کنید، در فصول کم سفر سال اقدام به سفر کنید، تا بلیط چارتری ارزانی خریداری نمایید.
 • کلاس پروازی خود را فقط اکونومی انتخاب کنید تا بلیط چارتر مشهد را ارزان خریداری نمایید.
 • آنلاین بلیط بخرید. با خرید آنلاین شما انتخاب‌های بسیاری برای خرید بلیط چارتر مشهد دارید و هم آنکه می‌توانید با استفاده از کدهای تخفیف در سایت ره بال آسمان تا چندین برابر، بلیط خود را ارزان­تر بخرید.

خرید آنلاین بلیط چارتر مشهد از سایت ره بال آسمان

خرید شما در سایت ره بال آسمان در بستری ایمن و مطمئن صورت می‌گیرید. مسافران می‌توانند با قابلیت پشتیبانی 24 ساعته این سایت در هر زمان از شبانه‌روز که تمایل داشتند، بلیط چارتر مشهد خود را بدون هیچ نگرانی خریداری نمایند.

در لیست خرید بلیط، مسافران قادر هستند لیست کاملی از ایرلاین‌های موجود، ساعت پروازی، کلاس پروازی و قیمت را مشاهده کنند. با این قابلیت، امکان خرید بلیط ارزان ایجاد می‌شود؛ زیرا مسافران می‌توانند بعد از بررسی گزینه‌های پیشنهادی، مقرون‌به‌صرفه‌ترین بلیط را خریداری نمایند.

منبع: ره بال آسمان

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با کسب‌وکار مهمان منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.