چگونه به موفقیت برسیم؟

0

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که “چطور میشه به موفقیت رسید؟” در سراسر دنیا اساتید زیادی هستند که راه های رسیدن به موفقیت را آموزش می دهند و کتاب های زیادی هستند که در رابطه با موفقیت به چاپ رسیده اند. شاید شما از دسته افرادی هستید که تمام منابع موفقیت را مطالعه کرده اید و تکنیک های آن را آموزش دیده اید؛ اما باز هم به موفقیتی که انتظار آن را دارید نرسیده اید. علت این موضوع می تواند چه چیزی باشد؟ چرا ما به موفقیت نمی رسیم؟ چرا مانند بیل گیتس به موفقیت نمی رسیم؟

ما در این مقاله می خواهیم به این موضوع بپردازیم و بگوییم که چگونه باید به چنین موفقیت هایی دست یافت. همه ما می دانیم که این انتخاب ها، باور ها، اهداف و تصمیم گیری های خود ماست که زندگی مان را می سازد. پس باید دقت و تمرکز کافی در انتخاب هر کدام داشته باشیم. موفقیت را تنها افرادی به دست می آورند که به آن ایمان و باور قلبی داشته و در کنار آن زندگی هدفمند دارند. شاید این سوال در ذهن شما شکل گیرد که هدف چیست و چه کمکی به موفقیت می کند؟

 

هدف، خواسته ای است که برای رسیدن به آن از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم. این خواسته ها و نیاز های ماست که به زندگی مان معنا می بخشد.

روش های رسیدن به موفقیت

اینکه بدانیم چگونه باید به موفقیت برسیم ما را چندین مرحله به جلو می اندازد. برخی از افراد هستند که در زندگی بلاتکلیف مانده اند و نمی دانند که از زندگی چه می خواهند. برخی دیگر نیز کلی زحمت می کشند و تلاش می کنند؛ اما به موفقیت نمی رسند. هر کدام از این دو دسته در مسیری که طی می کنند برخی ویژگی ها را ندارند و همین علت باعث شده است به آنچه که می خواهند نرسند. شما باید برای رسیدن به موفقیت، روش های زیر را رعایت نمایید، این روش ها عبارت اند از:

 • در زندگی خود هدف داشته باشید. افرادی که به موفقیت های بزرگی دست یافته اند، در زندگی شان اهداف بزرگی داشتند. هدف به زندگی معنا می بخشد و ما را به جایگاهی هدایت می کند که دوست داریم به آن برسیم.
 • به دیگران بدون هیچ چشم داشتی کمک کنید. کمک کردن باعث می شود شما انسان بهتری باشید و نه تنها باعث رشد دیگران می شوید بلکه خودتان نیز رشد می کنید.
 • ذهن و روحتان را با راز و نیاز با خدا، تمرینات یوگا، مدیتیشن و… جوان و شاداب نگه دارید و اجازه ندهید که دیگران به شما بگویند که چه کاری را انجام دهید.
 • مثبت اندیش باشید و اطرافتان را با افراد مثبت پر کنید. موفقیت های کوچک خود را تحسین کنید و در نا امیدی ها این موفقیت ها را برای خود یادآوری نمایید.
 • باور تان را تغییر دهید. مطمئن باشید که موفقیت را به دست می آورید و به آن باور داشته باشید. شاید این سوال در ذهنتان به وجود بیاید که باور چیست؟ باور همان افکار و احساساتی است که شما نسبت به خود تان دارید. همیشه به فکر موفقیت باشید و آن را احساس کنید. هرچه ایمان تان نسبت به هدفتان بیشتر باشد، قطعا یقین بیشتری پیدا خواهید کرد که به آن می رسید.

 

 • هدف های بلند مدت و کوتاه مدت داشته باشید و در جهت رسیدن به آنها گام بردارید. هدف های خود را به اهداف کوچک تقسیم کنید و برنامه ریزی نمایید که روزانه به چند تا از آنها برسید.
 • ذهنتان را از افکار منفی پاک کنید. افکار منفی ریشه در عصبانیت، تردید، تنفر، ترس و… دارد. سعی کنید افکار منفی را با افکار مثبت جایگزین کنید. حس رضایت را در خودتان ایجاد نمایید و به چیز های خوب فکر کنید.
 • در مسیر موفقیت به خودتان انگیزه بدهید. انگیزه می تواند بیرونی و درونی باشد. داشتن انگیزه برای رسیدن به موفقیت می تواند شما را چندین مرحله جلو تر از دیگران بی اندازد.
 • انعطاف پذیر باشید. تغییرات را به چشم یک اتفاق مثبت ببینید. گاهی اوقات خود را به چالش بکشید و تجربه تان را بالا ببرید.
 • واقع بین باشید. اهدافی را برای خود تعیین کنید که با توجه به استعداد و توانایی هایتان باشد. همچنین هدفی را برگزینید که عقلانی است.
 • به خودتان ارزش دهید و خود را دوست داشته باشید. در طی روز مدت زمانی را به خود اختصاص دهید.
 • تنبلی نکنید و کار هایتان را در همان روز انجام دهید. حتی اگر خسته اید.
 • برنامه ریزی داشته باشید و به آن عمل کنید. برنامه ریزی به شما کمک می کند که بهتر به کار هایتان برسید.
 • مسئولیت پذیر باشید. اگر اشتباهی می کنید مسئولیت آن را بپذیرید و مسئول رفتار های خود باشید.
 • با خود صادق باشید. اگر با خودتان صداقت نداشته باشید، استرس پنهانی در شما به وجود می آید که همه شادی و انرژی تان را خواهد گرفت. سعی کنید با دیگران نیز صادق باشید. صادق بودن با دیگران حس اعتماد را بین دو نفر ایجاد می کند و باعث می شود افرادی که دیدگاه های شما را نمی پذیرند از شما دور شوند.

 

 • اعتماد به نفس داشته باشید. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که برای رسیدن به موفقیت باید همراه شما باشد، باور و اعتماد به استعداد ها و مهارت هایتان است.
 • از باور های موفقیت آمیز استفاده کنید. به عنوان مثال، من فرد موفقی هستم، دنیا بسیار دوست داشتنی است، من شاد هستم، من همه را دوست دارم، من افرادی که را به من بدی کرده اند را بخشیده ام و… .
 • پشتکار داشته باشید و از شکست خوردن نترسید. شکست پلی برای رسیدن به موفقیت است.

تجسم موفقیت

یکی از تکنیک های رسیدن به موفقیت، استفاده از قوه تخیل و تجسم ذهن است. شما باید یک ربع تا 20 دقیقه از زمان تان را صرف تصویر سازی ذهنی کنید. تصور کنید که تا چند سال دیگه در چه جایگاهی هستید و به چه موفقیتی دست پیدا کرده اید. قدرت کائنات و قدرت ذهن را دسته کم نگیرید. شما باید افراد موفق را الگو خود قرار دهید و راز موفقیت را در آنها جستجو کنید.

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با کسب‌وکار مهمان منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.