بهترین کتاب های صوتی موفقیت به زبان فارسی؛ معرفی ۱۰ کتاب برتر

0

امروزه که کتاب‌های صوتی به‌راحتی در دسترس ما قرار گرفته‌‌اند می‌توان گفت کتاب به هم‌نشینی نزدیک‌تر و قابل‌لمس‌تر تبدیل شده است. از طرفی، در دنیایی که کتاب‌های صوتی خود را به اثبات رسانده‌اند، بهانه‌هایی مانند کمبود وقت و مشغله زیاد نمی‌توانند چون گذشته ما را از کتاب دور نگه دارند. در ماشین، داخل مترو، هنگام پیاده‌روی و… به‌راحتی می‌توانیم به‌لطف گوشی‌های هوشمند، کتاب‌های موردعلاقه‌مان را بشنویم. برای همین است که معرفی کتاب‌های صوتی یکی از انتخاب‌های سایت چطور بوده است تا بتواند در این حوزه نیز مخاطبان را همراهی کند. در مطلب امروز، شما را با ۱۰ عنوان از بهترین کتاب های صوتی موفقیت آشنا می‌کنیم.

کتاب‌هایی که در ادامه می‌خوانید همه برای موفق‌ترشدن نوشته شده‌اند و ناشرهای صوتی معتبر آنها را منتشر کرده‌اند. برای روایت کتاب و تبدیلش به کتاب صوتی مسلما مانند هر فرایند دیگری به پرداخت حق نشر نیاز است. ازاین‌رو، ما در اینجا شما را با کتاب‌هایی آشنا می‌کنیم که به‌صورت کاملا قانونی بازخوانی شده‌اند. در ادامه، این ۱۰ کتاب را که بر اساس شباهت موضوعیت چیده شده‌اند به شما معرفی خواهیم کرد.

۱. کتاب صوتی کِی

کتاب صوتی کی، یکی از بهترین کتاب های صوتی موفقیت به زبان فارسی

نویسنده: دنیل اچ. پینک
مترجم: تیم ترجمه نشر نوین
گوینده: حسین غلامی
مدت‌زمان: ۷ ساعت و ۵۹ دقیقه
تعداد فصل‌ها: ۹ فصل
ناشر صوتی: نشر نوین

کتاب کِی یکی از بهترین کتاب‌های حوزه موفقیت است. همان طور که از عنوان این کتاب پیداست، کِی درباره زمان با ما صحبت می‌کند. درباره اینکه چه کاری را بهتر است چه وقت انجام دهیم. دنیل، نویسنده این کتاب معروف، معتقد است موفقیت وابسته به نوع استفاده ما از زمان است.

هرچه بهینه‌تر و هرچه با تفکر بیشتر بتوانیم زمان را تنظیم کنیم، آرامش در زندگی و در پی آن، موفقیت بیشتر حاصل خواهد شد. کتاب کِی با تکیه بر نتایج معتبر پژوهشی و با استدلال‌های عمیق به نگارش درآمده است و مخاطبش را قانع می‌کند که برنامه روزانه و زمان انجام کارهایش را بازبینی کند.

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که در زمان‌بندی امور دچار چالش شده‌اید، حتما به این کتاب جذاب و گیرا گوش دهید. آنگاه متوجه خواهید شد که تا چه حد توجه به زمان، سازنده و مؤثر بر موفقیت شماست.

۲. کتاب صوتی دره موفقیت (شیب!)

دره موفقیت، یکی از بهترین کتاب های صوتی موفقیت به زبان فارسی

نویسنده: ست گودین
مترجم: علیرضا پیر، لیلا کشاورز افشار
گوینده: میلاد فتوحی
مدت‌زمان: ۲ ساعت و ۱۰ دقیقه
تعداد فصل‌ها: ۴ فصل
ناشر صوتی: نوین کتاب گویا

دره موفقیت، نوشته ست گاردین، کتابی است درباره موفقیت، با توجه ویژه به زمان و زمان‌بندی درست. در نگاه اول، شاید این کتاب مشابه کتاب کِی باشد، که پیش‌تر معرفی شد؛ اما تفاوت عمده این دو کتاب در شیوه بیان است. از طرفی، در کتاب دره موفقیت، توجه ویژه‌ای به انجام‌ندادن هم شده است، که خود نگرشی جالب و تأثیرگذار است.

شاید همه ما به شنیدن چنین کتابی نیاز داریم. اینکه بدانیم همان‌قدر که مهم است در چه زمانی چه کاری را انجام دهیم، همان‌قدر هم مهم است که بدانیم چه زمانی باید دیگر کار نکنیم و بدون عذاب وجدان و نگرانی به خودمان فرصت بدهیم.

خواندن این کتاب را به کسانی که نمی‌توانند به خودشان فرصت استراحت بدهند توصیه می‌کنیم.

۳. کتاب صوتی تخت‌خوابت را مرتب کن

تختخوابت را مرتب کن، یکی از بهترین کتاب های صوتی موفقیت به زبان فارسی

نویسنده: ویلیام اچ مک ریون
مترجم: شهریار کلاته
گوینده: میلاد فتوحی
مدت‌زمان: ۲ ساعت و ۳۵ دقیقه
تعداد فصل‌ها: ۱۱ فصل
ناشر صوتی: آوانامه

کمتر پیش می‌آيد کتابی را بخوانیم که افسر نیروی دریایی آن را نوشته باشد، آن هم کتابی درباره موفقیت! به‌نظر شما چه اتفاقی باعث شده است که یک افسر نیروی دریایی بازنشسته کتابی با این موضوع منتشر کند؟ بدون شک، معمول‌ترین پاسخ این خواهد بود که حتما این افسر دریایی تجربه شخصی ارزشمندی داشته که او را به نوشتن وا داشته است. بله، همین‌طور است.

ویلیام، در تمام دوران زندگی پرتلاطمی که داشت، تلاش کرد با ساده‌ترین شیوه و در کمترین امکانات رفاهیِ زندگی بتواند آرامش را در زندگی خودش فراهم کند. در نهایت، برآیند تجربه‌ها و تفکراتش رسید به همان عادت و باور قدیمی: کارهای کوچک و پیوسته! بله، ما در این کتاب صوتی زیبا با این مفهوم بیشتر مواجه می‌شویم که روزی خوب را با گام‌هایی کوچک باید بسازیم و شاید هیچ شروعی نتواند به‌اندازه مرتب‌کردن تخت‌خواب، در ابتدای صبح مؤثر باشد!

اگر شما هم مایلید دنیای متفاوت موفقیت را از نگاه یک افسر نیروی دریایی بشنوید، کتاب تخت‌خوابت را مرتب کن یکی از بهترین کتاب های صوتی موفقیت برای شما خواهد بود.

۴. کتاب صوتی فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت

کتاب صوتی فرمول، یکی از بهترین کتاب های صوتی موفقیت به زبان فارسی

نویسنده: آلبرت لزلو بارابسی
مترجم: حامد رحمانیان
گوینده: حسین غلامی
مدت‌زمان: ۹ ساعت و ۵۲ دقیقه
تعداد فصل‌ها: ۱۲ فصل
ناشر صوتی: نشر نوین

کتاب بعدی بسیار فضای متفاوتی دارد. «فرمول؛ قوانین جهانی موفقیت» کتابی است که مخاطب را با بعد علمی موفقیت بیشتر آشنا می‌کند. در این کتاب، با آمار و ارقام و اعداد مواجهیم. چطور موفقیت شکل می‌گیرد؟ چطور تداوم پیدا خواهد کرد؟ موفقیت از نگاه علم وابسته به چه مشخصه‌هایی است؟ یا اینکه ما چطور می‌توانیم با راهبردی تمام علمی، موفقیت خودمان را تا حدی تضمین کنیم؟

اگر یافتن پاسخ چنین پرسش‌هایی برای شما هم جذاب است و اگر شما هم تمایل دارید شکل جدیدی از موفقیت را تجربه کنید، گوش‌کردن به این کتاب صوتی ارزشمند را از دست ندهید.

۵. عادت‌های اتمی، از بهترین کتاب های صوتی موفقیت

کتاب صوتی عادت‌های اتمی، یکی از بهترین کتاب های صوتی موفقیت به زبان فارسی

نویسنده: جیمز کلیر
مترجم: هادی بهمنی
گوینده: مینا موسوی
مدت‌زمان: ۱۰ ساعت
تعداد فصل‌ها: ۲۰ فصل
ناشر صوتی: نشر نوین

در این عنوان از بهترین کتاب های صوتی موفقیت یاد می‌گیریم که موفقیت همیشه به‌معنای پیشرفت در کارها نیست. موفقیت گاهی به‌معنای کنارگذاشتن عادتی بد، گاهی به‌معنای اضافه‌کردن عادتی خوب و در معنای واقعی‌تر، به‌معنای جایگزین‌کردن عادتی بد با عادتی خوب است. جیمز کلیر نویسنده موفق و نامداری است که با کتاب عادت‌های اتمی در زمینه مدیریت عادت‌ها یک انقلاب به وجود آورد.

طرفداران این کتاب در سراسر دنیا پرشمارند و افراد بسیاری اشاره کرده‌اند که عادت‌های اتمی بسیار بر روال موفقیت آنها تأثیرگذار بوده است.

اگر شما هم مایلید زندگی‌تان را بهبود ببخشید، شنیدن این کتاب صوتی را در برنامه‌تان قرار دهید.

۶. کتاب صوتی اثر مرکب

کتاب صوتی اثر مرکب، یکی از بهترین کتاب های صوتی موفقیت به زبان فارسی

نویسنده: دارن هاردی
مترجم: شادن پژواک
گوینده: محمد یزدانی
مدت‌زمان: ۵ ساعت و ۲۲ دقیقه
تعداد فصل‌ها: ۹ فصل
ناشر صوتی: شادن پژواک

موفقیت شانسی نیست و نیازمند پروسه‌ای مداوم و پیوسته است. موفقیت اتفاق نیست که در لحظه رخ بدهد، بلکه دستاوردی است که در انتهای مسیری پرتلاطم حاصل می‌شود. این مفهوم را دارن هاردی، کارآفرین موفق آمریکایی، در کتاب اثر مرکب به‌تفصیل شرح می‌دهد. برای تمام کسانی که حس می‌کنند موفقیت یک‌شبه اتفاق می‌افتد یا کسانی که موفقیت را به شانس نسبت می‌دهند این کتاب حرف‌های شنیدنی بسیاری دارد.

اگر دوست دارید شکل متفاوتی از موفقیت را از نگاه کارآفرینی برجسته ببینید، فرصت شنیدن این کتاب صوتی خوب را از دست ندهید.

۷. کتاب صوتی قدرت عادت

کتاب صوتی قدرت عادت، یکی از بهترین کتاب های صوتی موفقیت به زبان فارسی

نویسنده: چارلز داهیگ
مترجم: الهام شریف
گوینده: حامد حشمتی
مدت‌زمان: ۱۳ ساعت و ۳۰ دقیقه
تعداد فصل‌ها: ۹ فصل
ناشر صوتی: آوانامه

قدرت عادت کتابی است که بازهم روی ارزش عادت‌ها صحبت می‌کند، با این تفاوت که به لایه عمیق‌تری نفوذ کرده است. درست است عادت خوب باید ایجاد شود و درست است که عادت بد باید اصلاح شود (ما حتی می‌دانیم که عادت بد را سخت می‌توان تغییر داد)، منتها اینکه چرا عادت بد را سخت می‌توان جایگزین کرد بحث دیگری است.

چالز در کتاب قدرت عادت درباره این چرایی با ما حرف می‌زند. شاید دانستن بیشتر و آگاهی نسبت به علت پیشامد یک احساس، باعث شود راحت‌تر و بهتر با آن مواجه شویم و وضعیت را بهبود ببخشیم. برای همین این کتاب در لایه‌های عمیق‌تری بر روح و تفکر مخاطب اثر می‌گذارد و واقعا باعث می‌شود یک پله به موفقیت نزدیک‌تر شویم.

اگر شما هم احساس می‌کنید به چنین هم‌صحبتی نیاز دارید، شنیدن این کتاب را به شما توصیه می‌کنیم.

۸. کتاب صوتی راز موفقیت

کتاب صوتی راز موفقیت، یکی از بهترین کتاب های صوتی موفقیت به زبان فارسی

نویسنده: آنتونی رابینز
مترجم: مسعود شیرازیان
گوینده: نازنین آذرسا
مدت‌زمان: ۵ ساعت و ۳ دقیقه
تعداد فصل‌ها: ۴ فصل
ناشر صوتی: آذرسا

بخشی از موفقیت به‌دست‌آوردن است؛ اما بخش دیگر و مهمی هم وجود دارد: ازدست‌ندادن! آنتونی رابینز، در کتاب راز موفقیت، به ما نشان می‌دهد چطور تلاش کنیم داشته‌هایمان را نگه داریم. بحثی که به‌عنوان مفهومی مهم در زندگی افراد موفق دیده شده و دانش در این زمینه باعث می‌شود توانایی هر فردی برای رسیدن به موفقیت در سطح بالاتری بهبود یابد.

اگر شما هم موافقید که ازدست‌ندادن همانند به‌دست‌آوردن مهم است، حتما شنیدن این کتاب صوتی خوب را در برنامه خود قرار دهید.

۹. تمرکز، از بهترین کتاب های صوتی موفقیت

کتاب صوتی تمرکز، یکی از بهترین کتاب های صوتی موفقیت به زبان فارسی

نویسنده: دانیل گلمن
مترجم: حمیدرضا بلوچ
گوینده: هوتن شاطری‌پور
مدت‌زمان: ۱۱ ساعت و ۵ دقیقه
تعداد فصل‌ها: ۷ فصل
ناشر صوتی: انتشارات جیحون

دنیای امروز دنیای تغییرات است. دنیایی که به‌واسطه انقلاب جدیدی که در فناوری و دسترسی به اطلاعات رخ داده، بیشتر دست‌خوش نوسان است. دنیایی که ما همان‌قدر که شانس دستیابی به اطلاعات ارزشمند را داریم، همان‌قدر هم در معرض خطر مزاحمت‌های فکری بیشتر هستیم. دنیایی که آرزوها می‌توانند خیلی متنوع باشند. دنیایی که هر روز اخبار جدید به ما فرصت ساختن رؤیاهای جدید را می‌دهند.

اما در چنین شرایطی نیاز بشر چیست؟ بله، تمرکز. دانیل هم به همین نکته اشاره می‌کند. اینکه ما به حفظ تمرکز نیازمندیم؛ وگرنه موفق‌شدن در این حجم از اطلاعات و اتفاقات، آرزویی دست‌نیافتنی خواهد شد.

اگر شما هم موافق هستید که تمرکز عامل اساسی است برای موفقیت و دستیابی به آرزوها، شنیدن این کتاب را در اولویت قرار دهید.

۱۰. کتاب صوتی پیغامی سری برای موفق‌شدن

کتاب صوتی پیغامی سری برای موفقیت، یکی از بهترین کتاب های صوتی موفقیت به زبان فارسی

نویسنده: دارن هاردی
مترجم: شادن پژواک
گوینده: وحید مرتضوی
مدت‌زمان: ۱ ساعت و ۲۷ دقیقه
تعداد فصل‌ها: ۷ فصل
ناشر صوتی: شادن پژواک

سرعت عمل و استعداد تا چه اندازه بر موفقیت موثرند؟ آیا موفقیت وابسته به هوش افراد است؟ دارن هاردی طور دیگری از این ماجرا صحبت می‌کند. او معتقد است افراد با پشتکار موفق می‌شوند. با خواندن این کتاب، همه ما به این باور می‌رسیم که پشتکار از ویژگی‌های ثابت‌شده برای رسیدن به موفقیت است و بدون آن موفقیتی در کار نیست و زمانی که این احساس در ما قوی شود، با اعتمادبه‌نفس بیشتری برای موفق‌شدن در مسیر خواسته‌هایمان قدم بر خواهیم داشت.

این کتاب از بهترین کتاب های صوتی موفقیت برای همه کسانی که نگران‌اند نکند به خواسته‌هایشان نرسند پیشنهاد می‌کنیم.

سخن آخر

نظرتان درباره کتاب‌های صوتی که در این فهرست قرار گرفته‌اند چیست؟ آیا تاکنون هیچ‌یک از این کتاب‌ها را گوش داده‌اید؟ شاید هم کتاب دیگری در همین حوزه بشناسید و جایش را در فهرست ما خالی بدانید. لطفا نظرات و پیشنهاد‌های خود را از طریق قسمت «ارسال دیدگاه» با ما و مخاطبان «چطور» در میان بگذارید.


در ادامه بخوانید: بهترین کتاب های توسعه فردی؛ کتاب‌هایی که می‌توانند زندگی‌تان را متحول کنند
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.