دکتر ساینا

آیا ذائقه ایرانی‌ها به فست‌فود تغییر کرده است؟

0

طی سال های اخیر و با گسترش فست فودها از جمله مرغ سوخاری، برگر و پیتزا، ذائقه غذایی ایرانی ها تغییر کرده، به گونه ای که نسل های جدید تمایل کمتری به خوردن غذاهای سنتی مانند آبگوشت و دیزی نشان می دهند. به هر حال، تغییرات در تمام ابعاد زندگی ما اتفاق افتاده است و صنایع غذایی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

فست فودها، غذاهایی هستند که به سرعت آماده می شوند. مثلا طرز تهیه مرغ سوخاری با وجود مواد اولیه نسبتا زیاد، ولی سریع آماده می شود. امروزه با توجه به مشغله های زندگی، بسیاری از افراد به این قبیل غذاها روی آورده اند. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی ذائقه ایرانیان به فست فودها بپردازیم. اما شاید بهتر باشد ببینیم فست فود از چه زمانی وارد ایران شد و جایگزین غذاهای محلی شد؟

تاریخچه ورود فست فود به ایران

فست فود با سوسیس و کالباس، به زندگی ایرانی ها راه پیدا کرد. بعد از انقلاب کمونیستی در شوروی و مهاجرت روس ها و ارمنی ها به ایران، این ماده غذایی وارد بازار ایران شد. این غذا به مرور زمان محبوبیت خود را در میان ایرانی ها پیدا کرد، به گونه ای که اروپایی های مقیم ایران که مواد غذایی گوشتی را به صورت کنسرو از اروپا تهیه می کردند، به سوسیس و کالباس توجه و تمایل بیشتری نشان دادند.

دکتر ساینا

رفته رفته ساندویچ ها به ایران وارد شدند. نخستین بار، ساندویچ در خیابان استانبول تهران سرو شد، ساندویچ هایی که از نان و خیارشور و گوجه فرنگی تشکیل می شدند.

سال 1347، اولین پیتزا فروشی یا نام پنتری در تهران تاسیس شد.

همبرگرها نیز اوایل دهه 40 وارد بازار غذایی ایران شدند.

در این زمان بود که فست فودها بخشی از بازار غذایی ایرانی ها شدند و همان طور که می بینید، روز به روز به تعداد فست فودها اضافه شدن و ذائقه افراد را تغییر داد.

تغییر ذائقه ایرانی ها به فست فود

امروزه دیگر نمی توان فست فودها را از زندگی ما ایرانی ها جدا کرد. حتی آن دسته از مردمانی که ذائقه غذایی خاصی دارند، مانند جنوبی ها که غذاهای دریایی مصرف می کنند، این روزها به غذاهای فست فودی تمایل نشان می دهند و حتی این تغییرات غذایی به شهرهای کوچک نیز رسیده است.

شما به هر شهر کوچک و بزرگی که سفر می کنید، با رستوران هایی روبرو می شوید که بهترین غذاهای فست فودی را سرو می کنند. یکی از دلایل توجه افراد به این گونه غذاها این است که در کمترین زمان ممکن آماده می شوند. به هر حال، زمانی که فرهنگ غذایی تغییر می کند و به سمتی می رود که زندگی را برای ما راحت تر می کند، قطعا با استقبال روبرو می شود.

در واقع، دنیای مدرن و مکانیزه امروز، افراد را وادار می کند به سمت غذاهای حاضری و فست فودها کشیده شوند. فست فودها در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد و این را باید بپذیریم که تقاضا برای آن ها بیشتر از غذاهای محلی و سنتی است. ایرانی ها نیر مردمان خوش ذائقه ای هستند و تنوع غذایی را دوست دارند.

پرطرفدارترین فست فودها با توجه به ذائقه ایرانی ها

همبرگر

همبرگر، یکی از پرطرفدارترین غذاهای فست فودی در ایران است که حتی به راحتی و با استفاده از گوشت مناسب در منزل نیز تهیه می شود. برای تهیه یک همبرگر خوشمزه، نسبت چربی گوشت نباید خیلی زیاد باشد.

پیتزا

پیتزا در اصل یک غذای ایتالیایی است، اما در هر کشوری خاص همان کشور تهیه می شود. در تهیه این غذای خوشمزه از موادی مانند سوسیس، کالباس، گوشت، مرغ، فلفل دلمه ای، قارچ، زیتون و انواع پنیرها استفاده می شود.

این غذای فست فودی در بسیاری از مغازه ها و فروشگاه ها به صورت منجمد و یخ زده به فروش می رسد و می توانید به راحتی آن را داخل ماکروفر و یا فر گرم کرده و میل کنید.

مرغ سوخاری

مرغ سوخاری برای آن دسته از افرادی که علاقه زیادی به خوردن مرغ دارند، غذای لذیذی به حساب می آید. این غذای خوشمزه با غلتاندن ران، بال یا سینه مرغ در پودر سوخاری تهیه می شود و تهیه آن چندان زمانی نمی برد.

هات داگ

هات داگ، نوعی سوسیس سرخ شده است که داخل نان و به همراه گوجه، خیارشور و انواع سس ها سرو می شود. بسیاری از ایرانی ها این غذای خوشمزه را دوست دارند، چرا که به سرعت آماده می شود و دستور پخت های متنوعی برای آن وجود دارد که می توانید بر اساس ذاتقه خودتان، انتخاب کنید.

ناگت و فیله مرغ

ناگت و فیله مرغ، از جمله غذاهای فست فودی هستند که خیلی سریع آماده می شوند. برای تهیه این غذا می توانید مرغ را چرخ کرده، به صورت گلوله ای درآورده و داخل آرد سوخاری بغلتانید و سرخ کنید. اما این غذای حاضری، به صورت منجمد در فروشگاه ها فروخته می شود و تنها کافی است داخل روغن سرخ کنید.

اما چرا نمی توانیم از غذاهای فست فودی بگذریم؟

همه ما تمایل بیشتری به خوردن غذاهای پرکالری و چرب و خوشمزه داریم. همین منوی غذایی که در بالا به آن اشاره کردیم، مدام در حال تغییر است و ایرانی ها به دنبال مزه ها و غذاهای جدید هستند، پس در نتیجه، گذشتن از این قبیل غذاها می تواند کار سختی باشد.

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که میزان مواد مغذی فست فودها به مراتب کمتر از غذاهای سنتی و محلی است و این تغییر ذائقه به سمت غذاهای حاضری می تواند اثرات و عوارضی را در دراز مدت به همراه داشته باشد.

در پایان

تغییر سنت های گذشته و مدرن شدن سبک زندگی باعث شده تا تغییراتی در الگوهای خوردن و ذائقه غذایی ایرانی ها به وجود بیاید. از جمله این تغییرات می توان به تمایل افراد به سمت غذاهای فست فودی اشاره کرد. زمانی که ابزارهای صنعتی به زندگی راه پیدا می کنند، همه ابعاد را در بر می گیرند و صنعت غذایی نیز از این قاعده مستثنی نیست و در نهایت، ذائقه افراد نیز دستخوش تغییراتی خواهد شد.

از آن جایی که به دلیل مشغله های کاری و تهیه سریع غذاهای حاضری، ذائقه ایرانی ها به غذاهای فست فودی عادت کرده و تمایل بیشتری به خوردن این قبیل غذاها وجود دارد، به نظر می رسد تنها راه موثر برای اصلاح عادات غذایی، آگاهی دادن به افراد در خصوص مضرات مصرف بیش از حد این غذاها می باشد.

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با کسب‌وکار مهمان منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.