کتاب های مدیریت استرس؛ ۸ عنوان از بهترین‌ها

0

در دنیای امروز، مدیریت استرس یکی از مهارت‌های مهم فردی به حساب می‌آید. مطالعه کتاب های مدیریت استرس یکی از بهترین روش‌های یادگیری این مهارت است. در معرفی کتاب امروز، کتاب‌هایی با موضوع مدیریت استرس معرفی می‌کنیم. اگر دنبال راهی برای مدیریت استرس و بهبود عملکردتان هنگام اضطراب هستید، پیشنهاد می‌کنیم معرفی کتاب امروز را از دست ندهید.

۱. با اقتدار بلندشو

با اقتدار بلند شو

نویسنده: برنه براون
مترجم (پیشنهاد کاربران):
مریم حیدری
انتشارات (پیشنهاد کاربران):
مرو
تعداد صفحه:
۲۴۸

یکی از دلایل اصلی استرس این است که از شکست‌خوردن می‌ترسیم. وقتی مشغول کار جدید یا یادگیری مهارتی جدید می‌شویم نیز دچار استرس پنهان می‌شویم. خانم برنه براون در این کتاب به ما می‌گوید چگونه در این مواقع افکار و احساساتمان را مدیریت کنیم. آنچه او در این کتاب بیشتر بر آن تأکید می‌کند تغییر نوع نگاه ما به شکست‌ها و لحظات ناامیدکننده زندگی‌مان است. اگر از این ترس‌ها و استرس‌های پنهانی رنج می‌برید، این کتاب به شما کمک می‌کند به‌سلامت از آنها عبور کنید.

اگر می‌خواهیم چیزهایی جدید و نوآورانه را امتحان کنیم، باید شکست بخوریم. اگر می‌خواهیم دیده شویم و جلب‌توجه کنیم، باید ناامیدی و یأس را تجربه کنیم. مهم نیست چه شکست‌ها و دردهایی را تجربه کرده‌ایم؛ اگر یاد بگیریم که چطور می‌توانیم پایان‌بندی شجاعانه خودمان را بنویسیم.

۲. ذهن‌آگاهی مدرن در جهت کاهش استرس

ذهن آگاهی مدرن در جهت کاهش استرس

نویسنده: بت آن مولیگان
مترجم (پیشنهاد کاربران):
آرزو خوشابی
انتشارات (پیشنهاد کاربران):
نیکو نشر
تعداد صفحه:
۲۰۰

MBSR برنامه‌ای ۸هفته‌ای برای درمان استرس، اضطراب، افسردگی و حتی بیماری‌های سختی مانند سرطان است. بت مولیگان یکی از مربیان مجموعه‌ای است که این تمرین‌ها در آن انجام می‌شوند. کتاب درباره روش‌ها و تمریناتی است که در دوره‌های برگزارشده در این مجموعه استفاده می‌شوند. اگر از ذهن‌آگاهی، یوگا و مراقبه برای تسکین درد‌ها و کاهش استرس‌هایتان استفاده می‌کنید، این کتاب به شما کمک می‌کند رابطه‌ آسیب‌های جسمی، روحی و احساسی‌تان را پیدا کنید و در مسیر درست آگاهی به دردهایتان قرار بگیرید.

واژه «دوکخا» که کلمه‌ای باستانی است به رنج ترجمه شده است یا احساس عدم رضایت. هنگامی که آن را به‌عنوان یک حقیقت بزرگ می‌نامیم، به‌نوعی حتی پیش از آنکه فراتر برویم، احساس رهایی می‌کنیم، هم در ظاهر و هم در باطنش احساس مهربانی می‌کنیم.

۳. مدیریت استرس به‌زبان آدمیزاد

مدیریت استرس

نویسنده: آلن الکین
مترجم (پیشنهاد کاربران):
اکرم قیطاسی
انتشارات (پیشنهاد کاربران): آ
وند دانش
تعداد صفحه:
۲۷۷

آلن الکین روان‌شناس بالینی، درمانگر و مدیر مرکز مدیریت و مشاوره استرس نیویورک است. او در این کتاب ابتدا سراغ عوامل استرس می‌رود و کمک می‌کند که عامل اضطراب خود را پیدا کنید. در مرحله بعد، تمریناتی برای آرام‌کردن جسم و ذهنتان ارائه می‌دهد. با استفاده از این تمرینات می‌توانید طوفان استرس را از خود دور کنید و به شرایط عادی برگردید. او در فصل‌های بعدی درباره مسائل استرس‌زا و نحوه مهارشان توضیح می‌دهد. اگر دنبال کتاب مناسبی درباره استرس و راه‌های مقابله با آن می‌گردید، این کتاب برای شماست.

شاید توقع داشته باشید که با شروع این هزاره استرس کمتری در زندگی داشته باشید. به هر حال با این همه تکنولوژی جدید که در وقت و انرژی شما صرفه‌جویی می‌کند بایستی زندگی‌تان تاکنون مثل آب خوردن شده باشد، اما این اتفاق برای هیچ‌کس نیفتاده است.

۴. آرامش خود را دریابید

آرامش خود را دریابید

نویسنده: آمیت سود
مترجم (پیشنهاد کاربران):
علی علی‌پناهی
انتشارات (پیشنهاد کاربران):
بهار سبز
تعداد صفحه:
۲۵۶

یکی از بهترین کتاب های مدیریت استرس، «آرامش خود را بیابید» است. دکتر آمیت سود بر این باور است که ریشه استرس، دردها و افسردگی‌ها بیشتر از هر چیزی به درون ما برمی‌گردد، بنابراین می‌کوشد به مخاطب بیاموزد از دریچه تازه‌ای به مسائل مختلف زندگی نگاه کند. ایده‌ها و آموزش‌های این کتاب در کلینیک‌ها و مراکز درمان و مدیریت استرس زیادی توسط دکتر آمیت سود آزمایش و آموزش داده شده‌اند. اگر دائم به گذشته یا آینده فکر می‌کنید، این کتاب کمک می‌کند به جهان‌بینی درستی برسید و زمان حال را بهتر و با آرامش بیشتری تجربه کنید.

همه ما افکار متفرقه زیادی داریم که بسیاری از آنها مربوط به مسائل حل‌نشده گذشته یا مربوط به آینده‌ای نامشخص هستند. نگاه به گذشته با عینک زمان حال غیرمنطقی به‌ نظر می‌رسد. به آینده نیز به‌هیچ‌وجه نمی‌توان مطمئن بود. در نتیجه وقتی به‌امید آینده می‌نشینیم که کارهایی را به اتمام برسانیم تا شاید کم‌کم از زندگی لذت ببریم، این امر باعث می‌شود شادی و نشاط را به تعویق بیندازیم. همین امر می‌تواند انسان را دچار اضطراب، افسردگی، اختلال در خواب و عوارض دیگر نماید.

۵. روی خوش استرس

روی خوش استرس

نویسنده: کلی مک گنیگال
مترجم (پیشنهاد کاربران):
مریم آقایی
انتشارات (پیشنهاد کاربران):
ترانه پدرام
تعداد صفحه:
۳۶۷

همه ما تا حدی از مضرات و آثار مخرب استرس بر جسم و روحمان اطلاع داریم، اما آیا تاکنون فکر کرده‌اید که استرس می‌تواند روی خوش هم داشته باشد؟ خب اگر روی خوب هم دارد، چطور می‌توان از آن بهره گرفت؟ این کتاب با نگاه تازه‌ای به استرس و اضطراب به ما می‌آموزد چگونه بیشترین استفاده را از استرس‌هایمان ببریم بدون آنکه اجازه دهیم به ما آسیب برسانند. کلی مک گنیگال با استفاده از پژوهش‌های تجربی تعریف تازه‌ای از استرس ارائه می‌کند و بر این باور است که نوع نگاه ما به موقعیت‌های استرس‌زا تعیین‌کننده تأثیر مثبت استرس یا اثر منفی آن است.

استرس می‌تواند شما را شجاع‌تر، باهوش‌تر و قوی‌تر کند و باعث رشد و یادگیری است.

۶. استرس را سرکوب کن

استرس را سرکوب کن

نویسنده: کنفورد ند
مترجم (پیشنهاد کاربران):
هما احمدی
انتشارات (پیشنهاد کاربران):
درسا
تعداد صفحه:
۲۶۹

با توجه به تأثیرات منفی که استرس می‌تواند بر بدن و ذهن ما داشته باشد، اهمیت مهار آن بسیار زیاد است. کنفورد ند در این کتاب ۳۵ روش برای غلبه بر استرس ارائه می‌کند تا در شرایط استرس‌زا بهتر عمل کنیم و در نهایت سالم‌تر بمانیم. این راهکارها همچنین کمک می‌کنند که تصمیم‌های درست‌تری بگیریم و پس از پشت‌سرگذاشتن موقعیتی استرس‌زا، احساس رضایت بیشتری به تصمیم‌ها و عملکرد خود داشته باشیم.

شگرد خوب زیستن پرهیز از عوامل استرس‌زا نیست، بلکه دانستن رویارویی درست با آنهاست. باید فیزیولوژی بدنت را چنان تقویت کنی تا آن داستان‌ها که گاه‌به‌گاه سر می‌رسند، آرامشت را برهم نزنند یا سلامت جسمانی‌ات را تضعیف نکنند.

۷. زمانی که تن نه می‌گوید

زمانیکه تن نه می‌گوید

نویسنده: گابور مته
مترجم (پیشنهاد کاربران):
رویا منجم
انتشارات (پیشنهاد کاربران):
علم
تعداد صفحه:
۴۸۸

استرس‌ها و آنچه در واکنش به رویدادهای روزانه زندگی‌مان در ذهن ما می‌گذرد تا چه اندازه بر جسم ما تأثیر دارند؟ نقش استرس در ایجاد بیماری‌های سخت و مزمن چقدر است؟ پاسخ این پرسش‌ها را می‌توان در این کتاب یافت. گابور مته در این کتاب دنبال نشان‌دادن نقش استرس و افکار ما بر سلامتی جسمی‌مان است و اینکه چگونه و تا چه اندازه جسم ما تحت‌تأثیر تنش‌های ذهنی‌مان قرار می‌گیرد.

زمانی که به ما اجازه داده نشده نه‌گفتن را بیاموزیم، تن ما می‌تواند در آخر این نه را به‌جای ما بگوید.

۸. مدیریت استرس

مدیریت استرس

نویسنده: ادوارد هالوول
مترجم (پیشنهاد کاربران):
فهیمه رحمتی
انتشارات (پیشنهاد کاربران):
عارف کامل
تعداد صفحه:
۱۱۰

ادوارد هالوول در این کتاب سعی دارد با نگاهی مدیریتی از استرس‌ها بهره بگیرد. او به استرس نگاهی صرفا منفی ندارد و می‌خواهد از آنها استفاده مثبت هم بکند. او با سرکوب و حذف کامل استرس‌ها از روزمره مخالف است و اعتقاد دارد می‌شود از آنها مانند محرکی برای دستیابی به اهداف و منافع شخصی استفاده کرد. اگر شما هم دنبال تبدیل استرس‌ها به کارهای مثبت هستید، این کتاب می‌تواند انتخاب مناسبی برای یادگیری این مهارت باشد.

شما نمی‌توانید و نباید استرس را به‌طور کامل از زندگی خود حذف کنید. اما می‌توانید بیاموزید آن را به‌‌گونه‌ای مدیریت کنید که نتیجه آن به نفع شما باشد نه به ضررتان.

شما بگویید

شما برای مدیریت استرس خود چه کاری انجام می‌دهید؟ تا حالا برای مدیریت استرس خود سراغ کتاب‌ها رفته‌اید؟ لطفا در قسمت دیدگاه‌ها، بهترین کتاب مدیریت استرسی را که مطالعه کرده‌اید به ما معرفی کنید.


در ادامه بخوانید: ۱۰ کتاب برای کنار آمدن با شکست عشقی
منبع verywellmind developgoodhabits roliedema
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.