آیا طرف مقابل شما واقعا قصد ازدواج دارد؟

3

اگر مدت زیادی از شکل‌گیری رابطه عاطفی شما می‌گذرد، ممکن است به این فکر کرده باشید که آینده در کنار شریک عاطفی‌تان به چه شکل خواهد بود و آیا او قصد ازدواج با شما را دارد یا نه. در این مقاله، نتیجه تحقیقاتی را با شما در میان می‌گذاریم که در این باره انجام شده‌اند تا بهتر بتوانید از تمایل فرد موردعلاقه‌تان به ازدواج، باخبر شوید.

چقدر طول می‌کشد تا فرد تصمیم بگیرد قصد ازدواج دارد؟

بر اساس یکی از تحقیقاتی که به‌تازگی انجام شده است، افرادی که تاکنون ازدواج نکرده‌اند، اعلام کرده‌اند که فکر می‌کنند حدود ۷ ماه طول می‌کشد تا متوجه شوند که برای ازدواج با شخصی آماده هستند یا نه. درحالی‌که افرادی که قبلا ازدواج کرده بودند، گفته‌اند که حدود ۱۷۳ روز یا نزدیک به ۶ ماه طول کشید تا متوجه شوند که می‌خواهند با فرد موردعلاقه‌شان ازدواج کنند.

ممکن است شما شرایط متفاوتی داشته باشید، اما به نظر نمی‌رسد که سال‌ها طول بکشد تا فرد تصمیم بگیرد با شریک زندگی خود ازدواج کند. این بدان معنا نیست که اگر رابطه‌تان در آستانه ۶ماهگی است، شریک عاطفی‌تان به‌زودی پیشنهاد ازدواج می‌دهد، اما نشان‌دهنده این است که در این مدت فرد به این نتیجه می‌رسد که آیا می‌خواهد با شریک عاطفی‌اش ازدواج کند یا نه.

اگر بیش از ۶ ماه است که با هم قرار می‌گذارید و هنوز حرفی از خواستگاری و ازدواج به میان نیامده است، وحشت نکنید! اما اگر سال‌ها بدون ردوبدل‌کردن حلقه یا بدون صحبت ازدواج گذشته باشد، ممکن است از خود بپرسید: «آیا او هرگز با من ازدواج خواهد کرد؟»

۳ نشانه روشن که او قصد ازدواج با شما را ندارد

۱. به شما گفته است که قصد ازدواج ندارد

اگر شریک عاطفی‌تان به شما بگوید که قصد ازدواج ندارد، احتمالا حقیقت را گفته است. بعضی افراد ممکن است به دلایل مختلف تمایلی به ازدواج نداشته باشند. شاید ازدواج پدر و مادر خود را تیره‌‌وتار می‌دیدند یا تمایل دارند به آزادی زندگی مجردی خود ادامه دهند. به هر حال اگر این‌طور باشد، بهتر است باور کنید که او نمی‌خواهد ازدواج کند.

۲. شما را به خانواده‌اش معرفی نکرده است

ما معمولا شخصی را به خانه می‌آوریم که ۱۰۰درصد از او مطمئن هستیم و می‌خواهیم تأیید خانواده خود را برای رابطه با او بگیریم. به‌ندرت پیش می‌آید که فردی بدون معرفی همسر احتمالی خود به خانواده‌اش، ازدواج کند. بنابراین اگر مدتی است که با هم بوده‌اید و هنوز خانواده او را ملاقات نکرده‌اید، احتمالا گزینه ازدواج روی میز نیست.

۳. به نظر می‌رسد نگران آینده نیست

شاید وقتی درباره برنامه‌های آینده‌تان مثل قصدتان برای ادامه تحصیل یا نقل‌مکان به‌خاطر شغلتان صحبت می‌کنید، او کاملا بی‌علاقه به نظر می‌رسد یا وقتی درباره آینده خودش صحبت می‌کند، فقط به کار یا برنامه‌های شخصی‌اش اشاره می‌کند و در برنامه‌هایش اثری از شما نیست. این نشانه‌ای جدی است که او به آینده‌اش در کنار شما فکر نمی‌کند.

نشانه‌های‌ مردی که قصد ازدواج با شما را ندارد

۱. رابطه با شما را کم‌اهمیت جلوه می‌دهد

اگر ماه‌هاست که با هم هستید، اما او به مردم می‌گوید که رابطه‌تان جدی نیست یا قبول نمی‌کند با هم در جمع‌ها حاضر شوید، نشانه واضحی است که او نمی‌خواهد با شما ازدواج کند. این رفتار نشان می‌دهد که او به این رابطه افتخار نمی‌کند و اگر چنین احساسی داشته باشد، قرار نیست با ازدواج با شما عشق خود را علنی ​​ابراز کند.

۲. برای ازدواج‌نکردن مدام بهانه می‌آورد

طبیعی است که بخواهید قبل از ازدواج ثبات مالی داشته باشید، اما اگر او ترفیعی مهم گرفته است و شرایط خوبی دارد و حالا بهانه دیگری برای ازدواج‌نکردن می‌آورد، احتمالا ازدواج در برنامه‌های او نیست.

شاید اولین بهانه‌اش این باشد که باید پول بیشتری به دست آورد و به‌محض افزایش حقوق، بهانه بعدی او این باشد که می‌خواهد خانه‌ بخرد. پس از آن هم شاید بگوید که باید صبر کنید تا بتواند هزینه عروسی را جور کند و بعد هم سراغ بهانه‌های دیگری برود. وقتی بهانه‌ها یکی پس از دیگری می‌آیند، واضح است که او نمی‌خواهد ازدواج کند.

۳. مدتی طولانی با هم بوده‌اید و هیچ نشانه‌ای از خواستگاری وجود ندارد

شاید سال‌هاست که با هم هستید و حتی بخشی از این زمان را با هم زندگی کرده باشید و شاهد ازدواج چندین دوست مشترک بوده باشید، اما او همچنان حرفی از ازدواج نمی‌زند.

اگر از خود می‌پرسید که «آیا او هرگز خواستگاری خواهد کرد؟» و به نظر نمی‌رسد که او به هیچ یک از اشاره‌های شما مبنی بر اینکه دوست دارید ازدواج کنید پاسخ دهد، نشانه روشنی است که او علاقه‌ای به ازدواج ندارد.

۴. از نظر عاطفی خودش را از شما جدا می‌کند

وقتی مردی واقعا بخواهد با زنی در ارتباط باشد و آن زن بخشی دائمی از زندگی او شود، به آن زن اجازه می‌دهد که به او نزدیک شود. مردی که حاضر است در کنار شما آسیب‌پذیر باشد، آینده‌اش را با شما می‌بیند. بنابراین اگر از نظر عاطفی بین خودش و شما دیوار می‌کشد و از شما فاصله می‌گیرد، شما را به چشم همسرش نمی‌بیند.

۵. مانند مردی مجرد زندگی می‌کند

برخی از مردها از آزادی زندگی مجردی خود لذت می‌برند، به همین دلیل نمی‌خواهند ازدواج کنند. اگر مرد موردعلاقه شما همچنان مانند دوران دانشجویی‌اش زندگی می‌کند، در کافه‌ها می‌چرخد و به زنان دیگر توجه می‌کند و با آنها صمیمی می‌شود یا معاشقه می‌کند، نشانه واضحی است که نمی‌خواهد با شما ازدواج کند. شاید تمام وقت خود را صرف معاشرت با پسرها کند یا ترجیح دهد بیشتر وقت خود را با افراد مجردی بگذراند که روابطی متعهدانه ندارند. قضیه ساده است؛ او آمادگی شروع‌کردن زندگی مشترک آرام را ندارد.

۶. خواستگاری می‌کند اما هیچ برنامه دیگری نمی‌ریزد

او از شما خواستگاری کرده است، اما بعد از آن از صحبت‌های مربوط به عروسی اجتناب می‌کند یا از تعیین تاریخ، رزرو تالار یا برنامه‌ریزی برای اینکه چه کسانی را به عروسی دعوت کنید، خودداری می‌کند. این مسئله نشان می‌دهد که او به این دلیل پیشنهاد ازدواج داده که فکر می‌کرده این کاری است که باید انجام دهد یا فقط می‌خواسته رابطه‌اش را با شما حفظ کند، اما واقعا قصد ازدواج با شما را ندارد.

۷. ادعا می‌کند که نمی‌داند آماده است یا نه

دوباره به نتیجه تحقیقاتی نگاه کنید که درباره مدت زمانی انجام شدند که افراد متوجه می‌شوند که می‌خواهند با شریک زندگی خود ازدواج کنند یا نه. اگر سال‌هاست با هم هستید و او ادعا می‌کند که نمی‌داند می‌خواهد با شما ازدواج کند یا نه، به‌احتمال زیاد نمی‌خواهد با شما ازدواج کند.

اکثر مردم در اوایل رابطه، حدود ۶ ماه، می‌دانند که آیا شریک عاطفی‌شان برای آنها مناسب است یا نه. بنابراین اگر او بعد از سال‌ها هنوز مطمئن نیست، به این معنی است که شما را همسر آینده خود نمی‌بیند.

نشانه‌های‌ زنی که قصد ازدواج با شما را ندارد

زنی ناراحت و شاید عصبانی

۱. نشانه‌ها و اشاره‌های شما را نادیده می‌گیرد

زنان ملکه اشارات پنهان هستند. شاید با او درباره آینده صحبت کرده باشید و اشاراتی کرده باشید که می‌خواهید به او پیشنهاد ازدواج بدهید. اگر او متفاوت عمل نمی‌کند یا واکنش خاصی نشان نمی‌دهد، احتمالا نمی‌خواهد با شما ازدواج کند.

۲. در جمع‌ رفتار متفاوتی با شما دارد

اگر رفتار این زن با شما بسیار متفاوت با زمانی است که با هم در جمع هستید، باید این نشانه را جدی بگیرید. اگر او در جمع طوری رفتار می‌کند که انگار نمی‌خواهد با شما دیده شود، احتمالا می‌خواهد همچنان مجرد به نظر برسد و قصد ازدواج با شما را ندارد.

۳. در جمع، رابطه‌تان مخاطره‌آمیز به نظر می‌رسد

از دیگر نشانه‌های اینکه او قصد ازدواج با شما را ندارد این است که ممکن است تلاش کند با شما با عصبانیت رفتار کند تا باعث شرمندگی شما شود و به این شکل به شما و باقی افراد بفهماند که از بودن کنار شما شرمنده است. هنگامی که او بابت اینکه در کنارش هستید به شما احساس گناه می‌دهد، وقت آن است که درباره ادامه رابطه با او تجدیدنظر کنید.

۴. از درگیری متنفر است و هر کاری برای پایان آن می‌کند

درگیری، کمی فریادزدن و سکوت بخش‌های طبیعی رابطه هستند. بسیاری از مردم معتقدند که این درگیری‌ها و اختلافات رابطه را قوی‌تر می‌کنند و اگر بتوانید از آنها عبور کنید، حتی می‌توانید همدیگر را بیشتر از قبل دوست داشته باشید. اما دختری که ازدواج با شما را نمی‌خواهد، سعی می‌کند از درگیری جلوگیری کند. او به شما دروغ می‌گوید تا احساس بهتری داشته باشید یا تهدید می‌کند که از شما جدا می‌شود یا حتی بلافاصله شما را ترک می‌کند. او برای جلوگیری از درگیری دست به هر کاری می‌زند و این نشانه آن است که حاضر نیست در سخت‌ترین شرایط شما را دوست داشته باشد.

دیگر نشانه‌های زنی که نمی‌خواهد با شما ازدواج کند عبارت‌اند از:

 • دوستان و خانواده‌اش خیلی کم شما را می‌شناسند.
 • عمدا پیام یا تماس‌های شما را به مدت طولانی جواب نمی‌دهد.
 • اگر دوستان یا خانواده‌اش شما را دوست نداشته باشند، از شما دفاع نمی‌کند.
 • اغلب با افراد دیگر معاشقه می‌کند.
 • خیلی سریع از دست شما عصبانی می‌شود.
 • به شما به‌خاطر علاقه به تشکیل خانواده احساس گناه می‌دهد.

اگر او نخواهد با من ازدواج کند، چه‌کار کنم؟

قبل از هر چیز به خاطر داشته باشید اینکه شریک عاطفی‌تان نمی‌خواهد با شما ازدواج کند، ممکن است دلایل متعددی داشته باشد و به این معنا نیست که شما لایق عشق و ازدواج نیستید. اگر شما هم تصمیم به ازدواج ندارید، شاید اینکه شریک عاطفی‌تان قصد ازدواج ندارد برایتان خوشحال‌کننده باشد. اما اگر به ازدواج و تشکیل خانواده علاقه‌مندید، باید تصمیمی جدی بگیرید. بهتر است با شریک عاطفی‌تان صریح صحبت کنید و از او بپرسید دلیلش برای ازدواج‌نکردن با شما چیست. پیشنهاد می‌کنیم برای حل این مسئله و عبور از بحران از مشاور کمک بگیرید.


در ادامه بخوانید: ۲۲ نشانه اینکه در رابطه‌ای ناسالم هستید
اگر می‌خواهید دلیل بسیاری از رفتارهای شریک عاطفی، یا حتی خودتان را در رابطه متوجه شوید، حتما این کتاب را بخوانید.
منبع lovedevani marriage verywellmind
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها (از 3 دیدگاه)
 1. یک آدم می‌گوید

  سلام
  این دختر که من واقعا عاشقشم باهمم هیچ اختلافی در ظاهر نداریم میگه عین برادرم میمونی برام بعد میگه من اخلاقتو خیلی دوس دارم اگه اون حساسیت‌های که من تو رابطه دارم رعایت کنی مثل تا الآن ، میتونه دوستیمون ادامه دار حتی قویترم بشه!!!
  این یعنی چی بلاخره نفهمیدم من بعنوان داداششم یا ادامه این دوستی میتونه به ازدواج ختم بشه ؟!

  1. آنا جمشیدی می‌گوید

   دوست عزیز این مطلب برای آگاهی بیشتر شما عزیزان نوشته شده. برای بررسی کامل‌تر و پاسخ دقیق، یک مشاور و متخصص می‌تونه به شما کمک کنه.

   1. یک آدم می‌گوید

    ممنون از شما 🙏