اصول بک لینک؛ تاثیر بک لینک بر سئو سایت

1

بک لینک (backlink behtarinseo ir) نوعی لینک است که زمانی ایجاد می شود که یک وب سایت به وب سایت دیگری لینک می دهد. این لینک‌ها به‌عنوان «لینک‌های ورودی» یا بک لینک شناخته می‌شوند و نقش مهمی در سئو و رتبه صفحات سایت در گوگل دارند.بک لینک ها مهم هستند زیرا مانند رای برای یک وب سایت محسوب می شوند.بر همین اساس هرچه یک سایت آرای بیشتری داشته باشد، از نظر گوگل محبوبیت بیشتری پیدا می کند و در نتایج موتورهای جستجو رتبه بالاتری دارد.

طبق قوانینی که برای رتبه بندی در موتورهای جستجو حاکم است، یک صفحه وب با بک لینک های باکیفیت بیشتر نسبت به رقیبی با بک لینک های کمتر در رتبه بالاتری در گوگل قرار می گیرد. می توان گفت که بک لینک ها یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی در سئو هستند.

هر چه یک وبسایت بک لینک های با کیفیت بیشتری داشته باشد ، در گوگل رتبه بالاتری خواهد داشت زیرا از نظر گوگل چنین وبسایتی ، یک وبسایت قابل اعتماد و با کیفیت و مرتبط به جست و جوی کاربران تلقی می شود.

بک لینک ها سطوح کیفیت بسیار متفاوتی دارند. بنابراین، هنگامی که ما بر روی ساخت بک لینک تمرکز می کنیم، باید بدانیم که کدام نوع بک لینک توسط موتورهای جستجو به عنوان بک لینک قوی تری شناخته می شود تا وقت و هزینه خود را برای ساخت بک لینک هایی با کیفیتی که تقریبا هیچ تاثیری بر موقعیت و اعتبار سایت ندارند هدر ندهیم.

بک لینک ها برای سئو مفید هستند زیرا به موتورهای جستجو کمک می کنند تا ارتباط وب سایت شما را با یک موضوع خاص درک کنند. علاوه بر این، بک لینک ها اعتبار وب سایت شما را افزایش داده و به موتورهای جستجو نشان می دهند که وب سایت های دیگر به کاربران خود توصیه می کنند که از وبسایت شما بازدید کنند.

اصول بک لینک گذاری

هنگام ساخت بک لینک، رعایت بهترین روش ها (اصول بک لینک) برای اطمینان از قوی بودن لینک ها برای وب سایت اهیمت زیادی دارد.برای مثال هنگام بک لینک سازی باید اطمینان حاصل کنید که بک لینک های سایت شما از وب سایت های با کیفیت بالا و معتبر مرتبط با موضوع سایت شما می آیند.

همچنین باید از ایجاد بک لینک های زیاد در مدت زمان کوتاه خودداری کنید، زیرا ممکن است موتورهای جستجو این نوع لینک ها را به عنوان لینک غیرطبیعی بشناسند که در این صورت نه تنها لینک سازی به افزایش رتبه سایت شما کمکی نمی کند بلکه ممکن است سایت شما با جریمه گوگل روبرو شود.

برای کسب نتیجه خوب از لینک سازی به موارد زیر توجه کنید :

1.سعی کنید بک لینک هایی که میسازید از نوع مرتبط باشد.به این معنی که محتوایی که بک لینک سایت شما در آن قرار میگیرد با موضوع کلی سایت شما ارتباط نسبی یا کامل داشته باشد.

2.اطمینان حاصل کنید که لینک هایی که میسازید از نوع فالو باشد ، زیرا لینک های نوفالو کمکی به افزایش قدرت سایت نمی کنند.

3.همانطور که در بالا اشاره کردیم ، سعی کنید سرعت لینک سازی خود را در حد طبیعی نگه دارید و با افزایش تدریجی رتبه سایت خود ، سرعت لینک سازی را نیز به مرور افزایش دهید.

4.از ایجاد لینک در سایت های جدید و وبسایت های بی کیفیت خودداری کنید.

5.در ساخت بک لینک به تنوع لینک ها توجه داشته باشید و سعی کنید نمایه بک لینک خود را متنوع سازید. به این منظور که از انواع بک لینک مانند بک لینک پروفایلی ، بک لینک تک صفحه ای رياللینک وبلاگی ، لینک سایدبار و غیره باری افزایش قدرت دامنه خود استفاده کنید.

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با کسب‌وکار مهمان منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱ دیدگاه
  1. محمد می‌گوید

    سلام مطلب مفیدی بود
    این آدرس رو نیز پیشنهاد می دهم بخوانید:
    https://rizlink.com/JrDeSav (از ssl رایگان تا خرید بک لینک و سئو سایت)