تاثیرگذارترین جملات انگیزشی برای کنکوری ها

11

کنکور. بالاخره زمانی وجود دارد که این واژه در شما موجی از استرس و نگرانی برمی‌انگیزد و زندگی‌تان را تغییر می‌دهد. درس خواندن به خودی خود برای بسیاری از دانش‌آموزان کار سختی است و وقتی با امتحانی مثل کنکور رو‌به‌رو هستیم، یعنی حجم زیادی از درس و استرس به خاطر تأثیری که این امتحان در مسیر زندگی و آینده دارد، خوب طبیعی است که گاهی درس خواندن کار بسیار مشکلی می‌شود. به‌عنوان یک دانش‌آموز، داشتن جزوه و کتاب همیشه برای شما کافی نیست، مهم‌تر از آن انگیزه است که شما را تحریک کند، سراغ آنها بروید. در این نوشته به جملات انگیزشی برای کنکوری ها می‌پردازیم. از جملاتی درباره‌ی درس خواندن گرفته تا جملاتی در مورد موفقیت در مدرسه و دانشگاه. آنچه می‌خوانید معجونی است از انگیزه و الهام برای دانش‌آموزان. امیدواریم این جملات به شما کمک کند وقتی خسته می‌شوید و دیگر حوصله‌ی جزوه‌های گیج‌کننده و کتاب تست‌های قطور را ندارید برگردید و با امید و هدف برای فتح قله‌ی کنکور تلاش کنید.


حتما بخوانید: این جملات تاثیرگذار زندگی شما را از این رو به آن رو می‌کند

۱. تا وقتی خودتان به خودتان کمک نکنید، هیچ چیز و هیچ‌کس در این دنیا به شما کمک نخواهد کرد.
۲. شاید الآن برای مسئله‌تان راه‌حلی پیدا نکنید، اما یادتان باشد که هر راه‌حلی زمانی یک مسئله بوده است.
۳. درست است که تجربه بهترین معلم‌ انسان در زندگی است، اما اگر چیزی یاد نگیرید، احتمالا نمی‌توانید تجربه‌ای هم به دست آورید.
۴. در زندگی واقعی «دوم شدن» وجود ندارد، یا برنده می‌شوید یا نمی‌شوید.
۵. نمره‌‌های خوب راه شما را به سمت یک دانشگاه خوب و سپس یک شغل خوب و در نهایت زندگی بهتر می‌سازند. پس به ۱۸ و ۱۹ راضی نشوید و هر روز برای ۲۰ گرفتن تلاش کنید.
۶. وقتی معلم‌هایتان به شما می‌گویند چه کارهایی را باید بکنید به حرفشان توجه کنید، اما مهم‌تر این است که بعدا خودتان بنشینید و فکر کنید چرا از شما می‌خواهند آن کار را بکنید.

جملات انگیزشی برای کنکوری ها

۷. شاید موفقیت نسبی باشد، ولی بیشتر چیزها در زندگی مطلق‌اند. مدرک، مدرک است، شغل، شغل است و سخت‌کوشی، سخت‌کوشی؛ کاملا ساده و مستقیم.
۸. زندگی شما بر اساس شانس‌ها و فرصت‌هایتان ساخته می‌شود. هرگز چیزی را به شانس واگذار نکنید و هیچ وقت اجازه ندهید فرصت‌ها از دست‌تان برود.
۹. طوری درس بخوانید که انگار فردایی وجود ندارد. اگر همه‌ی درس‌هایتان را برای «فردا» بگذارید خیلی دیر می‌شود.
۱۰. برنده‌ها هر کدام در زمینه‌ی تخصصی خودشان استراتژی و برنامه‌ریزی خاص خود را دارند، اما یک چیز در همه‌ی آنها مشترک است: تلاش. دست از تلاش کردن بر ندارید.
۱۱. خستگی را کنار بگذارید، اما هرگز امید را رها نکنید. از فکر کردن به شکست‌هایتان دست بکشید، اما هرگز از اهداف‌تان دست نکشید. فکر کردن به گذشته را رها کنید، اما هرگز آینده را به حال خود رها نکنید.
۱۲. هر کسی استعدادی دارد. بگذارید استعدادتان بدرخشد و راه شما را روشن کند.


حتما بخوانید: چگونه درس بخوانیم؟

جملات انگیزشی برای کنکوری ها

۱۳. به خاطر متفاوت بودن‌تان ناراحت نباشید. همین تفاوت‌ها می‌توانند شما را به یک ستاره تبدیل کنند. شخصیت خودتان را بپذیرید و نیروی درونی‌تان را رها کنید. فراموش نکنید ویژگی مشترک همه‌ی افراد موفق این است که با افراد دیگر اطراف‌شان متفاوت بوده‌اند.
۱۴. اگر انتظار دارید بدون درس خواندن شغل خوبی به دست بیاورید، مثل این است که انتظار داشته باشید بدون دویدن در مسابقه‌ی ماراتن برنده شوید.
۱۵. موفقیت در زندگی به آسانیِ یک دانش‌آموز خوب بودن است. تمام کاری که باید بکنید این است که حواس‌تان را جمع کنید، سخت‌کوش باشید و همه‌ی تلاش‌تان را به کار ببندید.
۱۶. تحصیلات گیره‌ای است که زندگی شما را هنگام سختی‌ها یکپارچه نگه می‌دارد و جلوی از هم پاشیدن آن را می‌گیرد.
۱۷. شکست گذراست. تنها چیزی که باید ثابت باشد اراده‌ی شما برای موفقیت است.
۱۸. یک دانش‌آموز خوب بودن بیشتر از آنکه به انجام کارهای تکراری از روی عادت بستگی داشته باشد، به علاقه و اشتیاق شما به یادگیری وابسته است.
۱۹.اگر هنوز راهِ زندگی‌تان را پیدا نکرده‌اید و نمی‌دانید که قرار است چه کار کنید، نگران نباشید؛ تا وقتی که کارِ اشتباهی نکنید این موضوع هیچ اشکالی ندارد. ادامه‌ی یک مسیرِ درست بهتر از انحراف و افتادن در یک مسیر اشتباه است.
۲۰. در مسیر زندگی‌تان به خیلی‌ها برمی‌خورید که شما را نصیحت می‌کنند و به شما می‌گویند چه چیزی برای شما بهتر است. حرف آنها را بشنوید، ولی در نهایت کاری را انجام دهید که ته قلب‌تان احساس می‌کنید درست است.
۲۱. وقتی می‌خواهید در کاری موفق شوید تمام سعی‌تان را بکنید که این کار را بهتر از بقیه انجام بدهید.
۲۲. هر مسئله‌ای مهارتی است در لباس مبدل که منتظر است شما آن را یاد بگیرید.
۲۳. دیگر به این فکر نکنید که چه اتفاقی قرار است بیفتد، به این فکر کنید که شما چه کار می‌توانید بکنید.
۲۴. موفقیت در مدرسه و دانشگاه مثل آماده شدن برای یک ماراتن است که بعد از فارغ‌التحصیل شدن شروع می‌شود. روی اهداف‌تان تمرکز و سخت کار کنید، اما یادتان باشد بدترین چیز برای شما این است که قبل از اینکه به پایان کار برسید خودتان را خسته کنید.
۲۵. عظمت را می‌توان در توانایی شما در باور داشتن خودتان و نادیده گرفتن هر کسی خلاصه کرد که می‌گوید شما نمی‌توانید موفق شوید.
۲۶. درس نخوانید تا پول در بیاورید، درس بخوانید تا یاد بگیرید، چون چیزی که شما امروز یاد می‌گیرید، فردا شما را تبدیل به آدمی می‌کند که قرار است باشید.


حتما بخوانید: روش صحیح مطالعه برای کنکور؛ ۵ راهکار برای بدست آوردن رتبه دلخواه

جملات انگیزشی برای کنکوری ها

۲۷. در زندگی سعی نکنید میان‌بر بزنید، همین میان‌برها در بلندمدت مسیر زندگی شما را به بیراهه می‌کشند.
۲۸. به تک‌تک قلدرهایی که به شما خندیده‌اند و شما را جلوی دوستان‌تان مسخره کرده‌اند، فکر کنید. با مجسم کردن آنها خودتان را تحریک کنید تا سخت‌تر تلاش کنید و بیشتر درس بخوانید. تصور کنید چقدر خوب می‌شود مثلا بیست سال بعد سوار بر یک فِراری از کنار پراید یکی از آنها عبور کنید و برایش دست تکان بدهید‌.
۲۹. شما می‌توانید دنبال جملات انگیزه‌بخش بگردید، ولی تا وقتی یاد نگیرید خودتان الهام‌بخش خودتان باشید، این جملات کمکی به شما نخواهند کرد.
۳۰. ستاره‌ها را هدف گرفته‌اید؟ خوب است، ولی اول باید همین پایین سفینه‌تان را بسازید.
۳۱. زمان بسته به اینکه چطور از آن استفاده می‌کنید، می‌تواند بهترین دوست شما یا بدترین دشمن‌تان باشد.
۳۲. شغل‌ها و رئیس‌ها عوض می‌شوند. چیزی که برای شما باقی می‌ماند و به رشد و موفقیت‌تان کمک می‌کند تحصیلات‌تان است.
۳۳. زندگی مسیر شماست، اهداف‌تان مقصد و کار و تلاش وسیله‌ی شما برای رسیدن به مقصد است.
۳۴. بزرگ‌ترین عددها هم با یک شروع می‌شوند، پس یک قدم اول را بردارید و به تلاش‌تان ادامه دهید تا به جایی که می‌خواهید برسید‌.
۳۵. مهم‌ترین چیزی که به‌عنوان یک دانش‌آموز باید بدانید این است که تنبلی بزرگ‌ترین دشمن شما و سخت‌کوشی بهترین دوست شماست.
۳۶. زندگی آن‌قدر هم پیچیده نیست، عادت‌های خوب و سخت‌کوشی تمام چیزی است که برای موفقیت و برنده شدن احتیاج دارید.


حتما بخوانید: چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم

جملات انگیزشی برای کنکوری ها

۳۷. شاید هزاران لایک در فیسبوک داشته باشید، ولی با این لایک‌ها که نمی‌توانید قبض‌هایتان را بپردازید. حتی اگر یک میلیون فالوور داشته باشید آنها اجاره‌ی خانه‌تان را نمی‌دهند. پیام‌های واتساپ برای شما ماشین نمی‌خرند و با توییت نمی‌توانید خرج زندگی‌تان را در بیاورید. برای خودتان یک زندگی واقعی بسازید، تلاش کردن را از همین امروز شروع کنید.
۳۸. با بهانه آوردن می‌توانید دیگران را راضی کنید، خودتان را چطور راضی می‌کنید؟
۳۹. همه اشتباه می‌کنند، ولی در آخر فقط آنهایی موفق می‌شوند که زل می‌زنند در چشم‌های اشتباه‌شان و می‌گویند «درستت می‌کنم.»
۴۰. تحصیل شما را ضد ضربه نمی‌کند. تحصیل موشکی است که شما سوار بر آن به سمت هدف‌تان حرکت می‌کنید. تمام کاری که باید بکنید این است که یک هدف مشخص انتخاب کنید و برای هر چیزی که به پروازتان کمک می‌کند وقت بگذارید.

برگرفته از: wishesmessages

اصول و روش‌هایی کاملا عملی برای یادگیری سریع و ماندگار زبان جدید.

26،000 تومان 20،000 تومان

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 دیدگاه
 1. سبا می‌گوید

  این مطالب خیلی عالی بودن ب خصوص برای مایی که هیچی چیزی معلوم نیست ولی کنکور جز استرس چیزی نداره ب نظرم بخونیم ک یاد بگیریم خیلی بهتر از این هست ک صرفا برای کنکور بخونیم

 2. محمد می‌گوید

  مطلب جالبیه ولی الان همه می دونن که کنکور فقط و فقط یه سد بی خود هست
  منم مثل این دوستمون به رشته ای غیر از اینی که هستم علاقه داشتم ولی اونو انتخاب نکردم به خاطر حرف های خانواده و دوستان ولی وقتی دیدم که دیگه گذشته گذشته و تموم شده تصمیم گرفتم تو این رشته جدید بهترین بشم و الان هم موفق شدم ولی تا اخر عمر علاقم به رشته اون رشته رو فراموش نمی کنم
  درکل مرسی از مطلبتون

 3. Delta 3 می‌گوید

  کاش زمان بر میگشت
  کاش حرف معلم رو در مورد انتخاب رشته گوش میکردم.
  کاش به حرف پدر و مادر گوش نمیکردم
  کاش رشته مورد علاقه ام رو انتخاب میکردم.
  با نمرات بیست کلاسی بخاطر اینکه فقط من میتونستم تمام تمرینات رو حل کنم و زبان خارجه برای همکلاسیهام یک دیو بود و برای من یک دوست
  من رشته ای رو برگزیدم که اصلا دوستش نداشتم. مکانیک خودرو.
  اخه کسی که زبان انگلیسی رو میگیره بیست جغرافی و تاریخ رو هفده و هجده
  ریاضی و فیزیک و عربی رو ده
  چه به مکانیک خودرو.
  من قطعا تو زندگی باید یک مترجم زبان خارجه میشدم.
  بگذریم.بعد دو بار امتحان تو کنکور بزور یک جایی قبول شدیم و بعد پنج ترم اونم فقط کاردانی و افتادن همه درس های سخت که فقط ریاضیاتی هستن اخرش ول کردم و حالا بعد یک دهه هستم هیچی.
  بدشانسی فقط به این بسنده نکرده.
  اگه میذاشتن ورزشکار بشم لطور قطع من الان کشتی گیر تیم ملی در وزن 55 کیلوگرم بودم.
  هر کس جای من بود تا الان خودکشی میکرد.همونطور که قبلا هم گفتم
  من بیستی در لباس صفر هستم.
  بزرگترین درسی که تو زندگی گرفتم اینه که فقط راه خودتون رو برید و حرف های بقیه رو ندیده بگیرید چرا که اگه اشتباه کرده باشید و سرتون به سنگ بخوره حداقل تقصیر خودتونه ولی خونواده من حاضر نیستن بپذیرن که اونا منو بدبخت کردن .حالا میگن باید حرف ما رو گوش نمیکردی!!!! مسخرست نه؟
  منو بزور وادار کردن میگن نباید حرف ما رو گوش میکردی.
  هرگز به حرف بقیه گوش نکنید.
  هر انتخابی که فکر میکنید درسته پس حتما درسته حتی اگه واقعا غلط باشه.
  اینا رو گفتم اونایی که میخوان کنکور بدن بدونن تا بلایی که سر من اومد سر اونا نیاد.
  زمان بر نمیگرده
  بعضی اشتباهات هیچوقت جبران نمیشه
  انتخاب رشته تحصیلی خیلی مهمه.

  1. مینا بردبار می‌گوید

   سلام دوست عزیز.
   ممنونم که نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید. فقط می‌خواستم بگم که هیچ وقت دیر نیست برای ادامه دادن چیزهایی مثل زبان یا رشته های ورزشی… درسته خیلی وقتا حس می‌کنیم دیگه تموم شده و فرصت انجامشو از دست دادیم، ولی برای چیزی که واقعا بهش علاقه داشته باشی همیشه وقت هست.

  2. عباس می‌گوید

   merce

  3. سارا می‌گوید

   دیگران تاثیر به سزایی بر روی یک کنکوری دارن
   من دختر خاله ای دارم که همش به من میگه تو رشته های بالایی رو در دانشگاه قبول نمی شوی و فقط باید به رشته های که مزخرف هستند بسنده کنی همین عقیده مزخرف اون باعث شد که من اصلا برای کنکور نخوانم و الان که دو ماه تا کنکور دارم با کوله باری از پشیمانی بمانم که چرا صحبت هایش را گوش کردم ولی بااین حال شروع کردم برای کنکور
   پدر و مادرهیچ وقت فرزندان خودشان را درک نمیکند منم مثل شما مجبور به انتخاب رشته ای در مدرسه شدم که دوست نداشتم ولی دیگر شده ما مجبور هستیم که در آن رشته زیبایی های که برای ما لذت بخش هستند را پیدا کنیم
   مثلا من به شدت علاقه ی زیادی به رشته تربیت بندی داشتم ولی چون معدلم بیست بود خانواده اجازه ندادن و گفتن تو معدل بیستی هستی تو را چه به تربیت بندی تو باید دکتر بشی

   و اینکه من هم همدرد شما هستم