دکتر ساینا

افزایش درآمد با ۸ راهکاری که جیب‌تان را پر پول می‌کند

63

زیگ زیگلار (Zig Ziglar)، نویسنده‌ و فروشنده‌ی حرفه‌ای آمریکایی معتقد است: «همه‌ی زندگی پول نیست، اما اهمیت پول چیزی شبیه اکسیژن است.» وقتی بحث پول و افزایش درآمد می‌شود، بیشتر افراد شروع به شعار دادن می‌کنند و پای معنویت را به میان می‌کشند، البته معنویت جای خود را دارد ولی نباید موضوعات را در هم آمیخت. پس این نوشته را بخوانید تا ببینید که چگونه می‌توانید به راحتی افزایش درآمد داشته باشید.


حتما بخوانید: چگونه پولدار شویم؛ ۱۶ راه پولدار شدن که باید بدانید

پول خوشبختی نمی‌آورد ولی بی‌پولی هزار و یک مشکل ایجاد می‌کند. وقتی پول کافی برای گذران زندگی نداریم، قبض آب و برق و… از یک سو، اجاره خانه از سوی دیگر و هزار و یک خرج دیگر کمرمان را خم می‌کند… بله پول و درآمد بخش مهمی از زندگی است. باید شعار دادن را کنار بگذاریم. خیلی‌ها معتقدند پول ریشه‌ی فساد است، ثروتمندان حریص هستند، پول خوشبختی نمی‌آورد و…. همه‌ی اینها جملاتی کلیشه‌ای و تکراری هستند که با مثال‌های متعددی نقض می‌شوند. در دنیا ثروتمندان زیادی وجود دارند که با توانایی مالی خود منجر به شکوفایی استعدادها، درمان بیماری‌ها و ایجاد امکانات برای هم‌نوعان خود شده‌اند. پس پول فی‌نفسه چیز بدی نیست، بلکه رویکرد و شیوه‌ی به کار‌گیری آن، این حواشی و چهره‌ی منفی را برایش ایجاد کرده است. افزایش درآمد و ثروتمند شدن نیازمند زحمت، تلاش و فکر است. فرایند ارزشمندی که به رشد و شکوفایی استعدادهای شما در زندگی کمک می‌کند. همه‌ی ما در هر شبانه‌روز، ۲۴ ساعت در اختیار داریم پس چگونه بعضی از افراد ثروتمند می‌شوند و روز به روز افزایش درآمد چشم‌گیرتری پیدا می‌کنند؟ تفاوت‌ها در رویکرد و نوع نگاه افراد است. در ادامه روش‌هایی برای افزایش درآمد مطرح شده است.


حتما بخوانید: ترموستات مالی چیست و چگونه سرنوشت مالی شما را تعیین می‌کند؟

۱. کارهایی را که دوست ندارید، ترک کنید

ترک کارهایی که دوست نداریم ، راهی برای افزایش درآمد

دکتر ساینا

اگر شغل و کار شما درآمد چندانی ندارد و متناسب با آرزوها و سبک زندگی دلخواه شما نیست، آن را ترک کنید. چه چیزی شما را مجبور می‌کند کاری را انجام بدهید که برای‌تان عذاب‌آور است؟ درست است که وضعیتِ بازارِ کار چنگی به دل نمی‌زند، اما قبول کنید تلاش و آرمان در کنار هم نتیجه‌ای شگفت‌انگیز دارند. اگر به کاری که دوست دارید مشغول شوید، درآمد و موفقیت بیشتری پیدا خواهید کرد.


حتما بخوانید: چرا دنبال کار و شغلی که دوست داریم، نمی‌رویم؟

۲. ارزش شما به پول‌تان نیست

مسائل مالی ربطی به ارزش‌های شما ندارد. هرگز نگذارید تعداد صفرهای موجودیِ حساب بانکی‌تان دلیل شخصیت و احترام شما باشد. افزایش درآمد و ثروت، معرف و نشانه‌ی ارزش‌های شخصیتی و روحی شما نیست. در زندگی خود را به ارزش‌های محکم و مهم گره بزنید. اگر جیب‌تان خالی است، می‌تواند به دلیل شرایط یا کم‌کاری خودتان باشد، اما با کمی تلاش و پشتکار می‌توانید شرایط را بهتر کنید. در هر وضعیت اقتصادی که باشید، تنها سبک زندگی شماست که به زندگی‌تان شکل می‌دهد و این مسئله به هیچ عنوان ربطی به جیب شما ندارد.

۳. فعالیت‌های درآمدزا را در اولویت قرار بدهید

وقتی که برنامه هفتگی‌تان را می‌چینید، فعالیت‌های درآمدزا و سودمند را در اولویت قرار بدهید. طبق قانون پاره‌تو، ۸۰ درصد رخدادها از ۲۰ درصد اتفاقات به وجود می‌آیند. به زبان ساده‌تر ۸۰ درصد درآمد شما از ۲۰ درصد فعالیت‌هایتان به دست می‌آید. به این ۲۰ درصد فکر کنید. کدام فعالیت‌های اقتصادی برای شما بیشترین درآمد را تولید می‌کند؟ اگر در مسیر کاری خوبی قرار گرفته‌اید، نگذارید چیزی در افزایش درآمدتان اختلال ایجاد کند.


حتما بخوانید: چگونه میلیاردر شویم؛ ۷ راهکاری که با آن می‌توانید پول پارو کنید

۴. ارزش وقت را بدانید

وقت طلاست و ارزشش خیلی بیشتر از پول است. شاید بشود پولِ ازدست‌رفته را دوباره به گاوصندوق بازگرداند، اما زمان از دست رفته هیچ‌گاه باز نمی‌گردد. ارزش وقت را دست‌کم نگیرید. صبح‌ها زودتر از خواب برخیزید، زمان‌بندی دقیقی برای کارهایتان داشته باشید. وقتی برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید چند گام از سایرین جلوتر هستید و کارهای بیشتری در طول شبانه‌روز انجام خواهید داد. کارها را از امروز به فردا نیندازید، نگویید فردا شروع می‌کنم، هنوز وقت هست و… . به خصوص در بازار رقابتی امروز فقط اگر زود بجنبید برنده خواهید بود.


حتما بخوانید: چطور ارزش وقت خود را در پانزده دقیقه حساب کنیم

۵. نه گفتن را تمرین کنید

نه گفتن راهی برای افزایش درآمد

استیو جابز می‌گوید: «رمز موفقیت شرکت اپل در توانایی نه گفتن ما به موارد غیرضروری بوده است.» هنر نه گفتن را تمرین کنید. اگر می‌بینید زیاد کردن مسئولیت‌هایتان نقشی در افزایش درآمد شما ندارد، آنها را نپذیرید. روی کاری که برای‌تان افزایش درآمد به همراه دارد، سرمایه‌گذاری کنید. به موقع نه بگویید و وقت خود را تلف نکنید.

۶. با ثروتمندان معاشرت کنید

رفتار ما شبیه افرادی می‌شود که با آنها معاشرت می‌کنیم. اگر با ثروتمندان بگردید، نظام فکری آنها را بهتر درک خواهید کرد. نوع نگرش آنها را یاد می‌گیرید و فرصت‌های بهتر و بیشتری برای افزایش درآمد و کار پیدا خواهید کرد. با ثروتمندان رفت و آمد کنید، نشست و برخاست داشته باشید و سعی کنید قلق‌های آنها را برای افزایش درآمد و تولید پول و ثروت یاد بگیرید.


حتما بخوانید: راز ثروتمند شدن میلیاردرهای معروف چیست؟

۷. بهانه‌گیری و دلیل‌تراشی را کنار بگذارید

به جای بهانه آوردن برای درآمد اندک‌تان و دلیل تراشی‌هایی که زمین و زمان را برای بی‌پولی شما مقصر نشان می‌دهند، فقط عمل کنید. انرژی شما با منفی‌بافی و بهانه آوردن تحلیل می‌رود. تمرکز و نیروی خود را برای رسیدن به اهداف‌تان بگذارید، عزم‌تان را جزم کنید و با تلاش پیش بروید.

برای تهیه کتاب «ده ستون ثروت» کلیک کنید

۸. نگاه‌تان را عوض کنید

قبول است که وضعیت اقتصادی خراب است و هزار و یک مشکل دیگر وجود دارد. اما سعی کنید نگاه‌تان را تغییر بدهید. فکر نکنید قربانی هستید. اگر بخواهید می‌توانید رهبری وضع و حال خود را به دست بگیرید. به گذشته‌ و اشتباهات قبلی‌تان فکر نکنید. آن‌قدر نوک پیکان تقصیرها را به سمت رئیس و این و آن نگیرید. کمی مهربان‌تر به دنیا نگاه کنید. لحظه‌ای که مسئولیت‌های زندگی‌تان را تمام و کمال به دست خود می‌گیرید، همان لحظه‌ای است که موفقیت را آغاز می‌کنید.


حتما بخوانید: مثبت اندیشی و موفقیت؛ چگونه نگرش خود را تغییر دهیم

اختلاف میان درآمد اندک و افزایش درآمد، در عمل کردن است. مرد عمل باشید. به ثروتمند شدن فکر کنید، به افزایش درآمد بیندیشید و تلاش کنید. انرژی‌های منفی را از خود دور کنید. قطعا راهی برای پیشرفت وجود دارد. فقط باید آن را پیدا کنید. تصمیم بگیرید. برای افزایش درآمد کمی پشتکار و سختی بیشتر نیاز است. اما نتیجه‌ی آن قطعا شیرین و خواستنی خواهد بود. در هر سطح سواد و مهارتی که باشید، راهی پیش روی شما هست. به مهارت‌ها و توانایی‌هایتان فکر کنید و اگر لازم است آنها را تقویت کنید. با تلاش و در محیط فعالیت و کار قرار گرفتن، فرصت‌های بیشتری برای شما به‌وجود خواهد آمد. تنبلی و ترس را کنار بگذارید. در بیشتر موارد ترس از شروع کار مانع اصلی موفقیت است.

برای‌تان افزایش درآمد و سفره‌های پربرکت آرزومندیم.

برگرفته از: entrepreneur

اصول کسب ثروت را بیاموزید و عادت‌های افراد ثروتمند را در خود ایجاد کنید.ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

63 دیدگاه
 1. میترا می‌گوید

  خیلی از موارد در اقتصاد بیمار ما واقعا تحت کنترل نیست. اقتصاد انقدر حالش خوب نیست که همه مدام به سمت فقیرتر شدن پیش میرن. بازم امیدوارم پول پر برکت وارد جیب همه بشه

  1. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   در هر شرایط اقتصادی شما ملزم به مدیریت رفتارهای شخصی خودتون هستید. این مقاله با دیدگاه خرد و فردی تهیه شده و ربطی به مشکلات و نارسایی های اقتصادی نداره.

   1. رضل می‌گوید

    افرین

   2. دکتر امیر می‌گوید

    کاملا با حرف شما موافقم

 2. ایکس می‌گوید

  به گزارش موسسه یونیسف روزانه 22 هزار کودک دارن در جهان در اثر گرسنگی جان میدن،در حالی که غذایی که در فست فود های پنج ایالت در امریکا به مدت یک سال تولید میسه برابری میکنه با پنج سال تغذیه مردم کل دنیا
  بعد شما داری دم از میلیاردر شدن میزنی؟ همین میلیارد ها باعث این کثافت انسانی هستن!!!

  1. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   دوست عزیز چرا خلط مبحث میفرمایید؟ کسب درآمد بیشتر هیچ ارتباط معقولی با کثافت انسانی که ذکر کردید نداره. این مطلب راهکارهایی برای مدیریت شخصی جیب شماست.

   1. داریوش می‌گوید

    :)))

  2. باقر می‌گوید

   دوست عزیز چرا هر موضوعی رو با دیگر موضوعات قاطی میکنی اینکه من توی زندگی شخصی خودم روش های کسب درآمد رو یاد بگیرم ضرر داره
   بعدشم شما خودت گفتی توی دنیا الان شما توی محله خودتون شکم گرسنه ها رو سیر کن دنیا پیشکش
   آدم باید اول از خودش شروع کنه

  3. AA می‌گوید

   چه ربطی داره تو اصلا پول دار شدی ررو به همون بچه ها غذا بده این مطلب درباره چگونه پولدار شدنه اونم از راه حلالش نه از طریق کثافت بازی انسانی خود درگیری داری؟

  4. هادی می‌گوید

   خب هر که زورش بیش پولش بیش تر.به نظرم عادلانه است .نمیشه که همه مردم جهان در رفاه باشند.باید یکی فقیر باشه که دیگری بتونه ثروتمند بشه

  5. رضا می‌گوید

   خیر دیدگاهتان رو عوض کن اگر فقیرها بخواهند حذف بشوند نسلشان باید منقرض شود
   که این دو راه بیشتر ندارد
   یا بمیرند
   یا بهتر است جزوه فقرا نباشند و ثروتمند بشوند
   نکته:
   آدمی با دیدگاه فقر خودش پدره یک بچه ی فقیر خواهد بود و یک نسل فقر را می‌سازد که آن نسل و اولاد فکر می‌کنند پولدارها مقصرند درصوتیکه پدرش کوته فکر بوده است !!!!

 3. پیمان می‌گوید

  من موافقم ومیخواهم انجام دهم، چون بسیار نیروی مثبت دروجودم به منفی تبدیل گردیده است،براثر رکود اقتصادی.