دکتر ساینا

جملات تاکیدی مثبت قبل از خواب که آرامش را به شما هدیه می‌دهد

17

تصور کنید پلک‌هایتان را بر روزی که گذرانده‌اید می‌بندید، خواب شبانه‌ی خوبی را تجربه می‌کنید و صبحگاه با ذهن، بدن و روانی سرحال بیدار می‌شوید. جملات تاکیدی مثبت قبل از خواب دقیقا به همین منظور استفاده می‌شوند، تصویرسازی و فراخواندنِ انرژی‌های آرامش‌بخشی که شما را به پیشگاه آسودگی هدایت می‌کند. برای داشتن خواب شبانه‌ی خوب با جملات این نوشته همراه شوید.


حتما بخوانید: ۱۲ خوراکی که خواب شما را مختل می‌کنند

اگر این موضوع را بپذیریم که ذهنِ ناخودآگاه انسان حرف‌ها و افکار او را به عنوان واقعیت می‌پذیرد، پس تغییر فکرهای منفی به فکرهایی مثبت می‌تواند در همه‌ی جنبه‌های زندگی به سود فرد باشد. تکرار جملات تاکیدی مثبت قبل از خواب، این افکار مثبت را در ضمیر ناخودآگاه شما ته‌نشین می‌کند و افکار منفی را از بین می‌برد. باورهای نادرستی که مسبب احساساتی مانند جداافتادگی، شرم و استرس هستند در پرتوی حقیقت رنگ می‌بازند: همه چیز سامان خواهد گرفت، عشق تمام آن‌چیزی است که اهمیت دارد، تمام آنچه حقیقت دارد، و زندگی یک معجزه‌ است.

شما می‌توانید از جملات تاکیدی مثبت قبل از خواب برای شکل دادن به مسیر تازه‌ای در مغزتان استفاده کنید، راه افکار و الگوهای قدیمی ذهن را سد کنید و مغزتان را با فکرهای تازه‌ای برنامه‌ریزی کنید که در خدمت بهروزی شما و البته خواب خوب شبانه‌تان باشند.

هدف زندگی این است که نبض‌تان را با ضرب‌آهنگ کائنات هماهنگ کنید تا طبیعت‌ وجودی‌تان با طبیعت جهان هستی تطبیق بیابد.

دکتر ساینا

جمله‌ی تأکیدی‌ای را انتخاب کنید که بیشتر از همه شما را جذب می‌کند و درست قبل از اینکه به خواب بروید، ۱۰ بار تکرارش کنید. می‌توانید فقط به تکرار جمله‌ی برجسته شده در تیتر بسنده کنید یا خودتان جمله‌/کلمه‌ای را که بیشتر با آن ارتباط برقرار می‌کنید از متن توضیحات انتخاب کنید. جملات تاکیدی کوتاه مناسب‌ترند. می‌توانید از جملات تأکیدی ما استفاده کنید یا اینکه جمله‌ی خودتان را بسازید، جملات این نوشته قرار است برای‌تان الهام‌بخش باشند، آنها را دستورالعملی برای اجرا در نظر نگیرید. جمله‌ی تاکیدی را با طمأنینه تکرار کنید.

ممکن است فشردن آرام و تک‌به‌تک انگشتان دست‌ها به شما کمک کند تا تکرار ۱۰تایی را راحت‌تر دنبال کنید. معنای عبارت تاکیدی را در ذهن‌تان مجسم کنید، بگذارید آن احساس در درون شما متجلی شود، تصور کنید بدن و ضمیر ناخودآگاه‌تان این عبارت را به خود جذب می‌کند. حتما عبارت تاکیدی انتخابی‌تان را بیشتر از یک شب تکرار کنید، جملات تاکیدی مثبت (مانند عادات خوب دیگر) برای اینکه نتیجه‌بخش باشند نیاز به تکرار و استمرار دارند.

با جذب هر فکرِ مثبتِ تازه از یک فکر منفی رها خواهید شد. با هر تکرار آرامش‌بخش، عشق و لذت را تشویق می‌کنید و ترس و تردید را بیرون می‌فرستید.

جملات تاکیدی مثبت قبل از خواب

جملات تاکیدی مثبت قبل از خواب

۱. من امروز رها هستم

من از ترس، نگرانی، خشم و ملامت آزادم. نگرانی‌ها و استرس‌ها را رها کرده‌ام. بار سنگین امروز و سنگینیِ روی شانه‌هایم را بر زمین می‌گذارم. آنچه منفی است فرومی‌گذارم و آنچه را که مثبت است نگه می‌دارم. وقتی به خواب بروم دوباره آزاد خواهم بود تا لذت و آرامش را ببینم.

۲. من به تمامی می‌بخشم

آنچه باید رخ می‌داد رخ داده است و من برای تغییر آن الزام یا توانی ندارم. پس اتفاقات گذشته را رها می‌کنم و اجازه می‌دهم زندگی آن‌گونه باشد که رخ داده است. من آدم‌ها را می‌بخشم، من موقعیت مربوط به این پیشامد ناخوشایند را می‌بخشم، و خودم را می‌بخشم. من به زندگی اطمینان دارم و در امان هستم.

۳. من اجازه دارم به خواب بروم

امشب به خودم اجازه می‌دهم که چشمانم را ببندم و فردا سرحال بیدار بشوم. من آزادم که به آغوش خوابِ شبانه‌ای خوب فرو بروم. بدن، ذهن و روان من سزاوار این استراحت‌اند.

۴. من هم اکنون قدم به خوابی عمیق و آرام می‌گذارم

اتاق خواب من مکان آرامش و آرمیدگی است. وقتی به اتاق خواب پا می‌گذارم و شب‌هنگام که به سوی بالینم روانه می‌شوم، درگیری‌های فکریِ روزی که گذرانده‌ام کمتر و کمتر می‌شوند. بار مسئولیت بر دوشم سبک می‌شود و خواب از راه می‌رسد.

۵. من سپاسگزارم

من سپاسگزار این زندگی هستم. من بابت آدم‌هایی که معلم من بوده‌اند سپاسگزارم. من بابت درس‌هایی که زندگی به من ارزانی داشته سپاسگزارم. من برای عشقی که می‌گیرم، می‌بخشم و می‌پراکنم سپاسگزارم. من برای روشنایی روز سپاسگزارم. من برای تاریکی شب که در آرامش آن می‌آسایم سپاسگزارم.

۶. من رؤیاهایم را با آغوش باز می‌پذیرم

همچنان که شب رو به تاریکی می‌خرامد، نگرانی‌های من رنگ می‌بازد. من با علم بر اینکه هر چه در توان داشته‌ام را برای امروز انجام داده‌ام با آرامش به خواب می‌روم. من رؤیاهای خویش را با کمال میل می‌پذیرم، چرا که فردا با روشنایی و قدرتی نو آغاز خواهد شد.

۷. باشد که خوابی آرام داشته باشم

به این امید/ باشد که/ انشالله خوابی آرام داشته باشم. باشد که رؤیاهایم سرشار از عشق باشند. باشد که روح من بر فرصت‌های نامحدود شادمانی در زندگی‌ام، چشم بگشاید.

۸. من با آغوش باز پذیرای یک خواب با کیفیت هستم

من در‍ِ خانه‌ام را با خوشامدگویی بر آرامش می‌گشایم. من نور را به قلبم دعوت می‌کنم. عشق، شادمانی و آسایش در روح من منزل کرده‌اند. روح من خشنود و ذهن من در سکون است. من به سکون و آرمیدگی وارد می‌شوم. غوطه‌ور در سپاسگزاری، به خواب خوب شبانه‌ام خوشامد می‌گویم.

۹. من آرامش را انتخاب می‌کنم

در عوض، من آرامش را انتخاب می‌کنم. من چشمانم را می‌بندم و انتخاب می‌کنم ورای آنچه چشمان فیزیکی من قادر به دیدن آن است، با چشمانی نو ببینم. اولویت من آرامش است. آرامش با من آغاز می‌شود، و در روح من برقرار است.

۱۰. من در هماهنگی با جهان هستم

من تپش قلبم را با ضرب‌آهنگ طبیعت هماهنگ می‌کنم. من با شب و خوابی که با آن همراهی می‌کند هماهنگ هستم. فارغ از هر جداافتادگی، حالا تنها ضربانی واحد است که به آرامی‌ می‌تپد، در کمال آرامش.

حالا به این سؤالات فکر کنید:

 • قصد دارید کدام یک از این جملات تاکیدی مثبت قبل از خواب را امتحان کنید؟
 • چه چیزی به شما کمک می‌کند حتی بعد از یک روز دراز و پراسترس خوابی آرام داشته باشید؟
 • کدام باورهای منفی را نگه داشته‌اید که مایل‌اید آنها را رها کنید؟
 • می‌خواهید چه باورهای مثبتی را جایگزین آنها کنید؟

لطفا جملات مثبت تأکیدی خودتان، افکار مثبت و روش‌های بهبود خواب‌تان را با ما در کامنت‌ها به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید این جملات را با عزیزانی در میان بگذارید که سزاوار خواب خوب شبانه‌اند. همیشه روزتان را با افکار مثبت به آخر برسانید، زیرا مهم نیست چه روز سختی را پشت سر گذاشته‌ایم، فردا فرصتی تازه است برای ساختن یک روز بهتر.

برگرفته از: aimhappy

فرمول شادی و مثبت‌اندیشی را یاد بگیرید و با افسردگی خداحافظی کنید

۱۰،۰۰۰ تومان


ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 دیدگاه
 1. سید محمد می‌گوید

  باسلام ممنون روش شما خوب بود من از روش یوگا استفاده می نمایم وقتی وارد استراحت می شوم چشمانم را می بندم وبه مغزفرمان آزادمی دهم میگویم ای سربازان محافظ هر کدام به محل خود بازگردید واسراحت نمایید من درپناه خدایم می باشم وشهادت به یکانگی اودارم وشهادت به همه پیام آوران او دارم اگر تاصبح زنده بمانم فرصت می یابم که دلی راشاد کنم 10نفس عمیق می کشم راحت به خواب می روم روح من درمکانهای زیبا گردش می نماید که نمی توان شرح داد وکسی باورنمی کند اگر یک ملیار پول بدهی نمی توانی دربیداری بدست بیاوری یاعلی مدد.

  1. سارا شهیدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   ممنون که روش خودتون رو همراه با جملات تاکیدی‌تون با ما به اشتراک گذاشتین.
   آرامش‌تون مستدام

 2. گلستانی از یونان می‌گوید

  با تقدیر از درج این قطعه، اگر موافق باشید بد نیست که یک مطلب دیگر به جملات مثبته اضافه کنیم. این نکته در بین دیگر نکات از نظر من شاید مهمترین باشد و متأسفانه غالباً فراموش می شود و آن، حالتِ شکر گزاریست، شکر نعمای الهیه، شکرِ داشتن سلامتی ولو نسبی، شکر گذراندن یک روز دیگر بدون حادثه ای جدّی و شکرِ دیگر دست آوردهای روزمان. این شکرگزاری باعث می شود که انرژی مثبته در وجود ما به حرکت آید و ذهن ما را از کشش به سوی افکار مخدوش کننده یا یأس آور باز دارد با این وصف اگر چنانچه باز هم به خاطر وقایع روزانه، گله مندیم و ناراضی و یا احساس کمبودهائی می کنیم که سبب دل آزردگی ما می شود و مانع از آن است که شکرگزار گردیم و هنگام خواب زبان به ثنای خداوند بگشائیم، خوبست نگاهی به دنیای دیگران بیاندازیم و دردها و رنجهای بی حدّ و حصر میلیونها آواره و گرسنه و مصیبت زده را به نظر آوریم آنگاه بدون شکّ تغییر عقیده خواهیم داد و آنجاست که درهای تسکین و آرامش برویمان باز خواهد گشت و حتماً به خواب خوشی خواهیم رفت که صبح بیداری خوشتری در پی آن سر می رسد!

  1. سارا شهیدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   ممنون از به اشتراک گذاشتن نظرتون با ما و دوستان، به واقع شکرگزاری مسئله‌ی بسیار مهمی هست. سعی کردیم تا حدودی در شماره‌ی پنج به اون اشاره کنیم.
   موفق باشید

 3. محمد می‌گوید

  همیشه عالی هست متشکرم.

  1. سارا شهیدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   ممنون از نظر لطف شما نسبت به چطور