۱۵ فیلم الهام‌بخش که تمام اعضای خانواده از آن لذت می‌برند

26

خانواده مهم‌ترین دارایی زندگی هر کسی است. وقت گذراندن با نزدیک‌ترین و عزیز‌ترین کسان دو برابر لذت‌بخش‌تر از کار‌های دیگر است؛ می‌توانید بازی‌های رومیزی انجام دهید، به تعطیلات بروید یا فیلم‌های جذاب تماشا کنید. اگر نمی‌دانید کدام فیلم‌ها برای شب فیلم خانواده مناسب‌اند، در این مقاله ۱۵ فیلم الهام‌بخشی را معرفی خواهیم کرد که تمام اعضای خانواده از آنها لذت می‌برند.

۱. سرنوشت شگفت‌انگیز آمِلی پولن (Amélie)

سرنوشت شگفت‌انگیز آمِلی پولن

سال ساخت: ۲۰۰۱
کشور سازنده: فرانسه، آلمان
ژانر: کمدی، عاشقانه
مدت‌زمان فیلم: ۱۲۲ دقیقه
دوبله فارسی: دارد
کارگردان: ژان پیر ژونه
بازیگران اصلی: اودره توتو، متیو کاسوویتس
امتیاز (IMDb): ۸٫۳

آملی معتقد است دنیایی که در آن زندگی می‌کند جای خوب و زیبایی است و هر عمل معنایی دارد. روزی جعبه‌ای را پیدا می‌کند و به دنبال صاحب جعبه می‌گردد و اینگونه ماجراجویی‌های او آغاز می‌شوند. این فیلم درباره‌ی جادو است و اینکه چگونه با شراکت در سرنوشت دیگران، نه تنها زندگی آنها را روشن‌تر می‌کنیم بلکه زندگی خود را نیز به رنگی تازه درمی‌آوریم.

رونیکس

۲. در جست‌وجوی خوشبختی (The Pursuit of Happyness)

در جستجوی خوشبختی

سال ساخت: ۲۰۰۶
کشور سازنده: آمریکا
ژانر: زندگی‌نامه، درام
مدت‌زمان فیلم: ۱۱۷ دقیقه
دوبله فارسی: دارد
کارگردان: گابریل موچینو
بازیگران اصلی: ویل اسمیت، تندی نیوتون
امتیاز (IMDb): ۸

کریس گاردنر یک پدر مجرد است و تمام تلاش خود را برای شادی پسرش می‌کند. بدبختانه، زندگی او را بیشتر و بیشتر به چالش می‌کشد. حقوق کم یک فروشنده برای پرداخت تمام قبض‌ها کافی نیست و به همین خاطر کریس و پسرش را از خانه بیرون می‌کنند و هر دو سرگردان خیابان‌ها می‌شوند. کریس یک شغل تازه پیدا می‌کند، اما موفقیت مالی باز هم از او فرار می‌کند. با این حال، حتی این شرایط هم نمی‌توانند او را شکست دهند، چون باید به‌ خاطر پسرش قوی بماند.

۳. محفظه‌ی غواصی و پروانه (The Diving Bell and the Butterfly)

محفظه‌ی غواصی و پروانه

سال ساخت: ۲۰۰۷
کشور سازنده: آمریکا، فرانسه
ژانر: زندگی‌نامه، درام
مدت‌زمان فیلم: ۱۱۲ دقیقه
دوبله فارسی: دارد
کارگردان: جولیان اشنابل
بازیگران اصلی: متیو آمالریک، امانوئل سنیه، ماری ژوزه کروز
امتیاز (IMDb): ۸

ژان دومینیک بوبی، سردبیر ارشد مجله‌ی Elle در 43 سالگی دچار سکته‌ی مغزی ویرانگری می‌شود. در نتیجه‌ی سکته، تمام بدن او به غیر از یک چشمش فلج می‌شود. اما او قادر است با کمک چشم سالم خود با دیگران ارتباط برقرار کند. وقتی کسی حروف درست را بیان می‌کند او پلک می‌زند. با این شیوه او نه تنها موفق به برقراری ارتباط و بیان احساسات روحی خود می‌شود، بلکه حتی کتاب زندگی خود را هم می‌نویسد!

۴. زندگی پای (Life of Pi)

زندگی پای

سال ساخت: ۲۰۱۲
کشور سازنده: آمریکا، انگلیس، تایوان، هند
ژانر: ماجراجویی، درام، فانتزی
مدت‌زمان فیلم: ۱۲۷ دقیقه
دوبله فارسی: دارد
کارگردان: انگ لی
بازیگران اصلی: سورج شارما
امتیاز (IMDb): ۷٫۹

فیلم داستان شگفت‌انگیز پسر یک صاحب باغ وحش به نام پای است. پسر به همراه خانواده‌ تصمیم می‌گیرند به کانادا مهاجرت کنند، اما در میان راهِ سفر به خانه‌ی جدید، کشتی غرق می‌شود. پای نجات پیدا می‌کند، اما فقط چند حیوان، از جمله یک ببر بنگال، در قایق همراه او هستند. این فیلم بسیار زیبا، به ما می‌آموزد چگونه با چالش‌های زندگی‌مان روبه‌رو شویم.

۵. میس سان‌شاین کوچولو (Little Miss Sunshine)

میس سانشاین کوچولو-2006

سال ساخت: ۲۰۰۶
کشور سازنده: آمریکا
ژانر: کمدی، درام
مدت‌زمان فیلم: ۱۰۱ دقیقه
دوبله فارسی: دارد
کارگردان: جاناتان دیتون و ولری فاریس
بازیگران اصلی: گرگ کینر، استیو کارل، تونی کولت، ابیگیل برسلین
امتیاز (IMDb): ۷٫۸

فیلم میس سان‌شاین کوچولو به زندگی آلیو (Olive) می‌پردازد. این دختر کوچولو رویای شرکت در مسابقه‌ی میس سان‌شاین کوچولو را دارد. اگرچه خانواده‌ از او حمایت می‌کنند، اما سرشان گرم مشکلات خودشان است. وقتی آنها می‌فهمند آلیو به مسابقه دعوت شده است، همه‌ی اعضای خانواده جمع می‌شوند و به سفر می‌روند تا به دختر کوچک‌شان کمک کنند برنده شود. این فیلم، شگفت‌انگیز و زیباست و با فضای سرشار از طنز و خوش‌بینی‌اش شما را تکان می‌دهد.

۶. داستان ران کلارک (The Ron Clark Story)

داستان ران کلارک-2006

سال ساخت: ۲۰۰۶
کشور سازنده: آمریکا، کانادا
ژانر: زندگی‌نامه، درام
مدت‌زمان فیلم: ۹۰ دقیقه
دوبله فارسی: ندارد
کارگردان: راندا هینس
بازیگران اصلی: متیو پری، جودیت بوچان
امتیاز (IMDb): ۷٫۵

داستانی خوب و آموزنده بر اساس رویدادهای واقعی که هیچکس را بی‌تفاوت رها نخواهد کرد. معلمی جوان و فعال به نام ران کلارک به نیویورک نقل مکان می‌کند و در مدرسه‌ای مشغول به کار می‌شود که به کودکان مناطق محروم آموزش می‌دهند. معلمان، والدین و حتی شاگردان، به غیر از ران، فکر می‌کنند تفاله‌های جامعه هستند. اما او همه‌ی شور و عشق خود را برای تدریس جدید‌ترین روش‌ها صرف می‌کند تا به دانش‌آموزان الهام ببخشد و آتشی در قلب کودکان روشن کند.

۷. سوارکار نهنگ (Whale Rider)

سوارکار نهنگ-2002

سال ساخت: ۲۰۰۲
کشور سازنده: آمریکا
ژانر: درام
مدت‌زمان فیلم: ۱۰۱ دقیقه
دوبله فارسی: دارد
کارگردان: نیکی کارو
بازیگران اصلی: کیشا کاستل-هیوز، کلیف کرتیس
امتیاز (IMDb): ۷٫۵

موضوع این فیلم در ارتباط با یک افسانه‌ی مائوری باستان درباره‌ی رئیس یکی از قبایل باستانی است که با کمک یک نهنگ بزرگ از انتقام برادر حسود خود نجات پیدا می‌کند. قرن‌ها بعد، کارو، رئیس قبیله‌ی وانگارا اعتقاد دارد زندگی‌اش به پایان رسیده، چون هیچ وارث مذکری ندارد. اما نوه‌ی دختری‌اش، پای، تصمیم می‌گیرد ثابت کند می‌تواند رئیس باشد و قبیله را هدایت کند. برای انجام این کار، او باید کاری کند که چیزهایی تقریبا غیرممکن اتفاق بیفتند: استاد یک هنر رزمی شود، جادو یاد بگیرد و سوار نهنگ بزرگ شود. این فیلم دیدنی را از دست ندهید.

۸. پولیانا (Pollyanna)

پولیانا-1960

سال ساخت: ۱۹۶۰
کشور سازنده: آمریکا
ژانر: کمدی، درام
مدت‌زمان فیلم: ۱۳۴ دقیقه
دوبله فارسی: دارد
کارگردان: دیوید سوئیفت
بازیگران اصلی: هیلی میل، جین وایمن، کارل مالدن
امتیاز (IMDb): ۷٫۴

پولیانا دختر ۱۱ ساله‌ای است که بعد از مرگ والدینش به خانه عمه سختگیر خود نقل مکان می‌کند. پولیانا از فضایی سرشار از عشق پدر و مادر به دنیای قوانین سرسختانه و ممنوعیت‌ها منتقل می‌شود. اما دخترک تسلیم نمی‌شود؛ پدرش به او درس مهمی داده– که چگونه در هر شرایطی از زندگی لذت ببرد. این فیلم خوبی است و دوست دارید بارها و بارها آن را تماشا کنید

۹. به دیگری نیکی کن (Pay it forward)

بعدا پرداخت کن

سال ساخت: ۲۰۰۰
کشور سازنده: آمریکا
ژانر: درام
مدت‌زمان فیلم: ۱۲۳ دقیقه
دوبله فارسی: دارد
کارگردان: میمی لدر
بازیگران اصلی: کوین اسپیسی، هلن هانت، هالی جوئل آزمنت
امتیاز (IMDb): ۷٫۲

آیا می‌دانید چطور می‌شود دنیا را به جای بهتری تغییر داد؟ ترِوِر (Trever) کوچولو می‌داند. او طرحی ایجاد می‌کند که از طریق آن باید خوبی در سراسر جهان گسترش پیدا کند. مثلا، شما به کسی کمک می‌کنید و بعد از او می‌خواهید از شما تشکر نکند و به جای آن به سه نفر دیگر کمک کند و هر کدام از این سه نفر این لطف را در حق سه نفر دیگر انجام دهند. اما آیا این طرح کار می‌کند؟ ترِوِر تصمیم می‌گیرد که طرح را آزمایش کند و به این ترتیب یک زنجیره از اعمال خوب را شروع می‌کند.

۱۰. مبارز صلح‌جو (Peaceful Warrior)

مبارز صلح جو

سال ساخت: ۲۰۰۶
کشور سازنده: آمریکا، آلمان
ژانر: درام
مدت‌زمان فیلم: ۱۲۰ دقیقه
دوبله فارسی: دارد
کارگردان: ویکتور سالوا
بازیگران اصلی: اسکات مکلوویچ، نیک نولتی،ایمی اسمارت
امتیاز (IMDb): ۷٫۲

دان میلمن ژیمناستیک‌کاری است که همه چیز برای یک زندگی شاد را دارد: جوایز، هم‌تیمی‌ها، دختران و مهمانی‌های دیوانه‌وار. اما یک روز زندگی او کاملا تغییر می‌کند؛ او در یک سانحه‌ی رانندگی دچار جراحت و کبودی‌های متعدد می‌شود. بعد از مرخصی از بیمارستان، با مرد فوق‌العاده‌ای به نام سقراط ملاقات می‌کند که دنیای تازه‌ای از استعداد‌های پنهان انسانی را به روی او باز می‌کند. حال دان باید تغییر کند و زندگی جدیدی را شروع کند.

۱۱. یک سال خوب (A Good Year)

یک سال خوب

سال ساخت: ۲۰۰۶
کشور سازنده: آمریکا، انگلیس
ژانر: کمدی، درام، عاشقانه
مدت‌زمان فیلم: ۱۱۷ دقیقه
دوبله فارسی: دارد
کارگردان: ریدلی اسکات
بازیگران اصلی: راسل کرو، ابی کورنیش
امتیاز (IMDb): ۶٫۹

مکس اسکینر یک مدیر جوان و موفق است که به فرانسه می‌آید تا خانه‌ی عموی فقید خود را بفروشد. او توقع دارد هر چه زودتر از شر خانه خلاص شود، اما معلوم می‌شود او تنها کسی نیست که ادعای مالکیت خانه را دارد. دوستان جدید و رویداد‌های باور‌نکردنی باعث می‌شوند شخصیت اصلی فیلم بفهمد چیزهایی مهم‌تر از پول و قدرت وجود دارند.

۱۲. سیندرلا (Cinderella)

سیندرلا-2015

سال ساخت: ۲۰۱۵
کشور سازنده: آمریکا
ژانر: ماجراجویی، درام
مدت‌زمان فیلم: ۱۰۵ دقیقه
دوبله فارسی: دارد
کارگردان: کنت برانا
بازیگران اصلی: لیلی جیمز، کیت بلانشت، ریچارد مدن
امتیاز (IMDb): ۶٫۹

داستان فیلم به زندگی سیندرلای جوان می‌پردازد که پدرش پس از فوت همسر خود، با یک بانوی موذی و شیطان‌صفت به نام ترمین که دو دختر دارد، ازدواج می‌کند. طولی نمی‌کشد که اقوام جدید به عمارت آنها نقل مکان می‌کنند و سیندرلا تبدیل به یک خدمتکار می‌شود. حتی پس از مرگ پدر، دختر جوان تسلیم نمی‌شود و به اندیشیدن درباره‌ی چیزهای خوب زندگی ادامه می‌دهد. به زودی شانس ملاقات با یک مرد جوان و زیبا زندگی او را تغییر می‌دهد. فیلم یک داستان پریانِ خوب و فوق‌العاده زیبا است که باعث می‌شود به رخ دادن اتفاق‌های خوب ایمان داشته باشیم.

۱۳. پچ آدامز (Patch Adams)

Patch Adams

سال ساخت: ۱۹۹۸
کشور سازنده: آمریکا
ژانر: زندگی‌نامه، درام، کمدی
مدت‌زمان فیلم: ۱۱۵ دقیقه
دوبله فارسی: دارد
کارگردان: تام شادیاک
بازیگران اصلی: رابین ویلیامز
امتیاز (IMDb): ۶٫۸

دکتر آدامز با همکارانش فرق دارد. او فکر می‌کند عشق و خنده بهترین معالجه برای تمام بیماری‌ها است. دکتر آدامز به این شکل زندگی بیمارانش را تغییر می‌دهد. فیلم زنده و تاثیرگذار است و بعد از تماشای آن مهربان‌تر خواهید شد.

۱۴. رؤیا‌پرداز (Dreamer)

رویاپرداز

سال ساخت: ۲۰۰۵
کشور سازنده: انگلیس
ژانر: درام
مدت‌زمان فیلم: ۱۰۶ دقیقه
دوبله فارسی: دارد
کارگردان: جان گاتینز
بازیگران اصلی: کرت راسل، داکوتا فانینگ
امتیاز (IMDb): ۶٫۸

دختر کوچکی به نام کِیل (Cale) که پدرش در کار پرورش اسب است، به همراه والدین خود در یک مزرعه زندگی می‌کند و در رویای خود می‌خواهد وقتی بزرگ شد، کار پدرش را ادامه دهد. با وجود محبت عمیق، پدر و دختر درک متقابلی از یکدیگر ندارند. همه چیز هنگامی که کیل از پدرش می‌خواهد اسب محبوبش را درمان کند، تغییر می‌کند. عشق کودک به اسب، پدر را به تکاپوی زیادی می‌اندازد و او می‌فهمد چیزی مهم‌تر از خوشحالی دختر عزیزش وجود ندارد.

۱۵. مدرسه‌ی زندگی (School of Life)

مدرسه زندگی-2005

سال ساخت: ۲۰۰۵
کشور سازنده: آمریکا، کانادا
ژانر: کمدی، درام
مدت‌زمان فیلم: ۱۱۱ دقیقه
دوبله فارسی: ندارد
کارگردان: ویلیام دیر
بازیگران اصلی: دیوید پیمر، رایان رینولدز
امتیاز (IMDb): ۶٫۴

معلم جدیدی به نام آقای دی (Mr. D) به دبیرستان فالبروک می‌آید و همه عاشق او می‌شوند. تمام شاگردها و معلمان، به استثنای آقای وارنر، عاشق او هستند. آقای وارنر در حال رقابت برای کسب عنوان بهترین معلم سال مدرسه است، اما شانس او با ورود معلم جوان به شدت کم شده است. اما آقای وارنر آماده‌ی تسلیم نیست و علیه معلم جدید اعلان جنگ می‌دهد. ولی آقای دی رازی دارد که هیچکس از آن با‌خبر نیست و این راز، حیات مدرسه را تغییر خواهد داد.

رفتار درست با شریک عاطفی چگونه است؟
حق با کدام طرف است؟
جواب چنین سوالاتی را در این مجموعه بیابید.

هشدار! محتوای این صفحه در چهارچوب قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران نوشته شده ‌است. سپاسگزار خواهیم بود اگر مغایرت احتمالی محتوا با قوانین و یا مشکلات دیگر در صحت و دقت محتوا را به ما گزارش کنید تا فورا اصلاح شود. اطلاعات بیشتر
منبع brightside
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها (از 26 دیدگاه)
 1. حمید می‌گوید

  خیلی ممنونم از شما مدت ها پیش فیلم زیبا و انگیزه بخش پولیانا رو از تلویزیون دیدم ولی اسمش یادم نبود و خیلی وقت دنبالش بودم و امروز اینجا دیدمش و دارم دانلودش می کنم مرسی

 2. علی می‌گوید

  سلام وقت بخیر دنبال فیلم انگیزشیی هستم که یک مرد به کمک. خانواده دوستش ک مخترع بوده میاد و به صورت تصادفی با ماشین همسر دوستش تصادف می‌کنه و حوادث دیگری ک پیش میاد به آنها کمک می‌کنه

  1. م می‌گوید

   اسم فیلمی که میگی این است: فیلم راز شهامت رویاپردازی محصول 2020

 3. محسن می‌گوید

  چرا هیچ فیلم ایرانی ای توی لیست نیست؟!

  1. محسن محمدبیگی می‌گوید

   مقالاتی مختص فیلم‌های ایرانی هم داریم محسن عزیز.
   به‌هرحال خوشحال می‌شیم شما فیلم‌های ایرانی پیشنهادی‌تون رو اینجا بنویسین که سایر دوستان هم ازشون بهره ببرن.🌹🙂