تخصصی ترین مرکز چشم پزشکی خصوصی ایران

0

در سال ۱۳۷۲ اولین مرکز چشم‌پزشکی خصوصی ارائه‌دهندهٔ خدمات تشخیصی-درمانی کشور، با نام «بصیر» در تهران شروع به کار کرد. زمانی که هنوز اختلالات بصری ناشی از استفاده فزاینده از فناوری‌های متنوع و جدید دور از ذهن بود، مرکز بصیر آرمان خود را ارائهٔ آخرین دستاوردهای علمی و فناوری روز در عرصه چشم‌پزشکی به هم‌وطنان قرار داده بود. چنانچه در همان سال ۱۳۷۲، اولین دستگاه اصلاح عیوب انکساری چشم (Laser Excimer) در مرکز چشم پزشکی بصیر راه‌اندازی شد و رشد و تحول شگرفی را در چشم‌پزشکی ایران‌زمین ایجاد کرد.

برای مشاهده خدمات و انواع درمان های ارائه شده توسط مرکز چشم پزشکی بصیر به صفحه مخصوص درمان های مرکز بصیر مراجعه کنید.

چرا مرکز چشم پزشکی بصیر؟

امروزه مراکز پزشکی و درمانی خصوصی و دولتی بسیاری تحت عناوین مختلف در کشور ایجاد شده است. از طرف دیگر اشتباهات پزشکی یا نامعتبر بودن برخی مراکز موجب نگرانی بسیاری از بیماران می‌شود و دردی به درد بیماری آن‌ها اضافه می‌کند. در این شرایط اولین سؤالی که به ذهن هر بیماری متبادر می‌شود این است که چه مرکزی را به چه دلیلی انتخاب کند؟ مرکز فوق تخصصی چشم‌پزشکی بصیر بنا به دلایل زیر می‌تواند برای افرادی که به سلامتی‌شان اهمیت می‌دهند، بهترین و مطمئن‌ترین انتخاب باشد.

۱. مدیریت زمان

مرکز بصیر برای کاهش اتلاف وقت و رسیدگی سریع به بیماران خود، امکاناتی از قبیل سامانهٔ نوبت‌دهی و مشاوره آنلاین فراهم کرده است. سامانهٔ نوبت‌دهی آنلاین این امکان را برای بیماران فراهم می‌کند تا در هر ساعت از شبانه‌روز بتوانند برنامهٔ حضور پزشکان را مشاهده کنند و متناسب با آن نوبت بگیرند. همچنین بعضی افراد ممکن است سؤالات پزشکی و تخصصی داشته باشند و به‌دنبال مرجع مطمئنی برای یافتن پاسخ‌های خود باشند. بخش مشاورهٔ آنلاین برای رفع این نیاز ایجاد شده است.

۲. خدمات باکیفیت

مرکز بصیر بنا به تعهد کاری و اصول فعالیت خود، از به‌روزترین تجهیزات پزشکی و بهترین و باکیفیت‌ترین مواد مصرفی استفاده می‌کند.

۳. کارکنان زبده و کارآمد

مرکز بصیر با آگاهی از نقش نیروی انسانی زبده در کیفیت خدمات و موفقیت مجموعه، تمامی کارکنان از پزشکان تا نیروهای خدماتی را از بین افراد کارآمدی انتخاب می‌کند که تحت به‌روزترین آموزش‌ها قرار گرفته‌اند.

۴. دستیار متخصص درمان

در مرکز بصیر در طول درمان دستیاری متخصص، بیمار را همراهی می‌کند.

۵. خدمات ترجمه

در مرکز بصیر امکان ترجمه پرونده درمانی بیماران به زبان‌های بین‌المللی جهت طی مراحل درمان در کشورهای خارجی فراهم شده است.

۶. فالوآپ

پس از پایان عمل جراحی و اتمام مراحل درمان، مرکز بصیر همچنان همراه شماست و پزشک جهت کنترل وضعیت، با بیمار در ارتباط خواهد بود.

معرفی بخش‌های مرکز چشم پزشکی بصیر

مرکز چشم‌پزشکی بصیر متناسب با سطح درخواست بیمار و براساس نوع بیماری، خدمات درمانی خود را در کنار خدمات رفاهی متنوع تقدیم می‌کند. این مرکز متشکل از بخش‌های زیر است:

۱. اپتومتری یا بینایی‌سنجی

در این بخش ابتدا معاینه مقدماتی چشم با استفاده از دستگاه اتورفراکتومتر انجام می‌شود. سپس معاینه توسط یک متخصص چشم پیگیری می‌شود. نهایتا در صورت نیاز، تمامی آزمون‌های بینایی‌سنجی با کمک لنز طبی و تست‌های ایشی‌هارا و… انجام می‌شود.

۲. اتاق معاینه

در صورت نیاز به ادامه روند درمان، بیمار وارد اتاق معاینه می‌شود. این اتاق‌ها مجهز به به‌روزترین دستگاه‌های تشخیص عیوب انکساری چشم هستند. مراحل تخصصی درمان متناسب با علم روز برای بیماری‌های پیچیده در این بخش پیگیری می‌شود.

۳. اتاق لیزیک

در این بخش فناوری و علم روز در کنار هم قرار گرفته‌اند و با استفاده از آخرین روش‌های درمانی و جدیدترین دستگاه‌های عمل لیزیک چون شوئیند و تکنولاس درمان صورت می‌پذیرد. همچنین این بخش مجهز به دستگاه فمتو است که به کمک آن می‌توان عمل‌های فمتولیزیک، کارگزاری رینگ با فمتو، ‌پیوند قرنیه با فمتو و… را انجام داد. این واحد عمل جراحی UVX را هم به‌منظور جلوگیری از پیشرفت قوز قرنیه برعهده دارد.

۴. آزمایشگاه خون

این بخش اخیرا در مرکز بصیر تأسیس شده است و جدیدترین فناوری دنیا برای بررسی خون‌های نمونه‌گیری‌شده از بیماران، با دقت بسیار بالا به خدمت گرفته شده است. دقت بالای این تجهیزات، بسیاری از مراکز درمانی دیگر را به مراجعه‌کنندگان دائمی آزمایشگاه خون بدل کرده است.

۵. آزمایشگاه قلب

متخصصین قلب و عروق به‌صورت تمام‌وقت و همه‌روزه در این بخش فعالیت می‌کنند. درصورتی‌که احتمال ارتباط اختلالات بصری با قلب و عروق داده شود، با ارجاع بیمار به این بخش، اوضاع قلبی بیمار به‌صورت جزئی بررسی می‌شود. این بخش مجهز به دستگاه اکوقلب است که تست‌های موردنیاز بیماران را انجام می‌دهد.

۶. پاراکلینیک‌ها

این بخش تمامی تست‌های تخصصی و تکمیلی تشخیصی از قرنیه و شبکیه را با جدیدترین دستگاه‌های حال حاضر دنیا مانند Orbscan ،GDX و OCT انجام می‌دهد؛ ضمن اینکه تست‌هایی ازجمله آنژیوگرافی، توپوگرافی و … تست‌های نوار عصب ازجمله EOR ،ERG و VEP در این بخش صورت می‌پذیرد.

۷. اتاق عمل

مرکز جراحی محدود بصیر متشکل از ۵ اتاق عمل مجهز، به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز جراحی در سطح تهران مطرح است. عمل‌های تخصصی قرنیه (پیوند قرنیه، فیکو و…)، شبکیه (ویترکتومی، اسکرابال و …) و پلک و مجاری اشکی (بلفاروپلاستی، DCR و…) روزانه در این مرکز توسط پزشکان مجرب انجام می‌گیرد.

۸. بخش ترخیص

این بخش که فعالیت خود را پیش از اتاق عمل شروع می‌کند، به‌عنوان محل استراحت بیماران پس از عمل انتخاب شده است. بیماران با استراحت در این بخش، آماده ترخیص می‌شوند. این واحد اتاق‌هایی مختص درمان ویژه یا VIP و نیز اتاق بستری کودکان را داراست.

۹. مرکز تحقیقات

مرکز تحقیقات، قلب حیات‌بخش پیشرفت و رشد مجموعه چشم‌پزشکی بصیر محسوب می‌شود. حرکت رو به رشد و کم‌افت‌وخیز در طولانی‌مدت و توأم با فعالیت پرنشاط نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و حرکت سنجیده داشت. ازاین‌رو مرکز تحقیقات ضمن انجام پژوهش‌های مرسوم و موردنیاز مرکز بصیر، اهدافی را برای ایجاد تکانه در مرزهای دانش و فناوری پزشکی تعیین کرده است.

۱۰. صدای شما

چندین کارشناس در بخش صدای شما، متصدی پاسخ به سؤالات پزشکی و درمانی هم‌وطنان و بیماران محترم هستند و مشاوره پزشکی ارائه می‌دهند. همچنین با استفاده از این بخش قادرید انتقادات و پیشنهاد‌های خود را درباره تمامی بخش‌ها و اعضای مرکز بصیر، به گوش مدیران و مسئولان مرکز برسانید و در بهبود خدمات بصیر، سهیم شوید.

۱۱. کافی‌شاپ

این بخش با انواع نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های مختلف برای پذیرایی از تمامی بیماران و همراهان آن‌ها راه‌اندازی شده است. همراهان بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند با دریافت کارت ویژه، می‌توانند در طول مدت عمل از خدمات کافی‌شاپ استفاده کنند و لحظات آرامی را سپری نمایند.

۱۲. عینک‌فروشی

حساسیت و دقت نظر مدیران مرکز تخصصی بصیر آن‌ها را بر آن داشت تا برای ادامه روند درمان به بهترین شکل ممکن این بخش را تأسیس نمایند. چراکه تکمیل و نتیجه‌بخشی درمان در گرو استفاده از محصولات باکیفیت و اجرای دقیق نسخه پزشکان است؛ بنابراین برای تحقق اهداف مرکز، با همکاری بهترین تولیدکنندگان فریم، شیشه و عدسی تحت استانداردهای روز اروپا، محصولات موردنیاز بیماران ارائه می‌شود.

توجه

برای دریافت مشاوره رایگان چشم پزشکی می‌توانید به صفحه مشاوره چشم پزشکی در سایت چشم پزشکی بصیر مراجعه کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.