فیدیبو

تجربه سفر

0

سفر فرصت مناسبی برای کسب تجربه‌هایی ارزشمند است که می‌توان سالیان سال از آن‌ها استفاده کرد. فرقی نمی کند این تجربه‌ها در چه زمینه‌ای باشد اما قطعا برای انجام سفرهای بعدی بسیار کارآمد خواهد بود. آشنایی با زمان مناسب برای سفر، شناخت لوازم ضروری، داشتن بیمه مسافرتی، مراقبت از لوازم شخصی، رزرو به‌ موقع اقامتگاه و انتخاب وسیله نقلیه از بهترین تجربه‌های است که بعد از انجام سفرهای متعدد به‌دست می‌آید. تجربه‌ای که از هر سفر به‌دست می‌آید بستگی به این دارد که سفر برای چه هدفی و به‌صورتی انجام می‌گیرد. سفرهای تنهایی، خانوادگی و کاری هر کدام مزایا و معایب خاص خودشان را دارند و بعد از هر کدام از این سفرها تجربه‌های شیرین و ارزشمندی را برای سفرهای بعدی به‌دست خواهیم آورد.

سبک سفر کنید

شاید قصد داشته باشید یک چمدان بزرگ پر از وسایل را در طول سفر همراه خود داشته باشید اما اگر می‌خواهید یک سفر راحت را تجربه کنید و بیشتر وقت خود را به بازدید مکان‌های گردشگری مقصد اختصاص دهید پیشنهاد می‌شود یک کوله پشتی مناسب برای سفر تهیه کنید و مهم‌ترین وسایل شخصی را همراه خود بردارید. چه بسا مقصد شهری باشد که بازارهای خرید مناسبی دارد و می‌توانید خیلی از مایحتاج خود را حتی به قیمتی ارزان‌تر از شهر خود تهیه کنید. به‌عنوان مثال شما با اجاره ویلا در یکی از شهرهای منطقه آزاد علاوه‌بر گشت‌و‌گذار در جاذبه‌های طبیعی و دیدنی آنمی‌توانید با مراجعه به بازارهای شناخته شده آن‌جا وسایل مورد نیاز خود را تهیه کنید.

سفری خوش طعم با غذاهای محلی

ایران سرزمینی پهناور است که از شمال تا جنوب آن هر شهر غذای محلی مخصوص به خود را دارد که می‌توانید با خوردن غذاهای شهر مقصدتان با ذائقه مردم آن‌ منطقه آشنا شوید. حتما تا به حال نام بریانی، خورشت ماست و قیمه ریزه نخودچی را خیلی شنیده‌اید و یا حتی تصویر آن ها را در مجلات و سایت‌های آشپزی بارها و بارها دیده‌اید اما اکنون وقت آن رسیده است که بعد از اقامت در هتل سنتی در اصفهان علاوه‌بر گردشگری به رستوران‌های معروف آن بروید و از غذاهای خوشمزه این شهر تماشایی نوش جان کنید.

به شهرهای بروید که تا به حال ندیده‌اید

اگرهدف از سفرتان دیدار اقوام نیست و بر سر دوراهی مانده‌اید که به کدام شهر بروید که خاطرات و تجربیات خوبی از سفر داشته باشید به ما اعتماد کنید و به پیشنهادمان عمل کنید. پیشنهاد ما به شما انتخاب شهری است که تا به حال نرفته‌اید و هیچگونه شناختی از آن‌جا ندارید. سفر به شهرهایی که نمی‌شناسید تجربیات زیادی مانند آشنایی با لهجه و زبان، لباس محلی، آداب و رسوم در مناسبت‌های گوناگون، شناخت تاریخ و تمدن و جاذبه‌های گردشگری آن شهر را در پی خواهد داشت. مثلا اگر تا به حال به غرب کشور سفر نکرده اید می‌توان با اقامت در سوئيت اجاره ای در سنندج با دنیایی از جاذبه‌های دیدنی و فرهنگی این شهر آشنا شد و تجربیات بی‌نظیری را به‌دست آورد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.