تزیین سقف اتاق کودک با ۲۲ ایده خلاقانه

0

یکی از دغدغه‌های بزرگ والدین مخصوصا در سا‌ل‌های اول زندگی کودک این است که محیطی شاد و الهام بخش برای زندگی کودک‌شان فراهم کنند. مدل‌های بسیار زیبایی برای طراحی اتاق خواب پسرانه و دکوراسیون اتاق خواب دخترانه وجود دارد که حتی برنامه ریزی برای اجرای آن هم کار بسیار سختی است. پیشنهاد ما به شما این است که تزیین اتاق کودک را از سقف شروع کنید. به طرح‌های جذابی که می‌توانید برای تزیین سقف اتاق کودک به کار ببرید فکر کنید و کم‌کم شروع به خلق آنها کنید. این مقاله می‌تواند ایده‌های خوبی در اختیار شما قرار دهد؛ مطالعهٔ آن را از دست ندهید.

در ادامه ۲۱ ایده خلاقانه تصویری را خواهید دید که به شما در تزیین سقف اتاق کودک کمک می‌کنند.

۱. فانتزی و الهام‌بخش

می‌توانید طرحی فانتزی و الهام‌بخش را به کار ببرید و از رنگ‌هایی مانند بنفش، قرمز و صورتی برای برجسته‌سازی ابرها استفاده کنید. همچنین اگر یک‌سری چراغ به صورت نقاط روشن در سقف به کار ببرید، منظره‌ای شبیه به درخشیدن خورشید در آسمان خواهید داشت. این کار می‌تواند به سقف‌های کاذب زیرشیروانی جلوهٔ زیبایی بدهد.

تزیین سقف اتاق کودک - فانتزی و الهام‌بخش

۲. استفاده از پارچه‌های شاد

تزیین سقف اتاق کودک _ استفاده از پارچه‌های شاد

با استفاده از طراحی پارچه روی سقف می‌توانید منظره‌ای ساده و دل‌پذیر به اتاق بدهید. برای این کار از پارچه‌ای شاد با طرح‌های زیبا مثل طرح ستاره یا دایره‌های رنگی استفاده کنید. با توجه به نوع نورپردازی که در اتاق به کار می‌برید، این ایده می‌تواند بسیار زیبا و جذاب باشد.

۳. استفاده از شابلون

تزیین سقف اتاق کودک ـ استفاده از شابلون

اگر در نقاشی مهارت ندارید، از شابلون استفاده کنید. این‌کار روشی ساده برای جلوه دادن به سقف است. الگوهایی ظریف را به اتاق اضافه کنید و بافت‌ها و طرح‌های هنری در آن ایجاد کنید.

۴. استفاده از یک تم خاص

تزئین سقف اتاق کودک - استفاده از یک تم خاص

تم یا طرح خاصی را برای اتاق انتخاب کنید. به‌عنوان مثال در این تصویر یک دکوراسیون الهام‌گرفته از منظومه شمسی را می‌بینید. بعضی از سیاره‌ها و نقاشی‌ها روی سقف و دیوار کشیده شده است و بعضی از سیارات به صورت بخشی از دکوراسیون از سقف آویزان هستند.

۵. سقف سیاه با ماه و ستاره

تزیین سقف اتاق کودک ـ سقف سیاه با ماه و ستاره

سقف را با رنگ مشکی رنگ‌آمیزی کنید. این کار کمک می‌کند تا اتاق حالت ساده و راحت‌تری داشته باشد. سپس می‌توانید ستاره‌ها یا عکس‌های کوچکی را روی سقف بچسبانید. درهرصورت این روشی مناسب برای شخصی‌سازی دکوراسیون است که حتی می‌توانید برای اتاق خواب اصلی خودتان از آن استفاده کنید.

۶. سقفی با هارمونی وسایل اتاق

تزیین سقف اتاق کودک ـ سقفی با هارمونی وسایل اتاق

در بعضی‌مواقع لازم است تا بخش بزرگی از اتاق را به یک رنگ اختصاص دهید تا احساس کنید یک طراحی بی‌نقص دارید. می‌توان برای ایجاد هارمونی و هماهنگی در اتاق، برای ترکیب و هماهنگی بین سایر رنگ‌هایی که در اتاق به کار رفته است یا برای خلق ساده‌ٔ یک نقطه کانونی در اتاق، سقف را رنگ کرد.

۷. استفاده از ریسمان نوری

تزیین سقف اتاق کودک- استفاده از ریسمان نوری

اگر ترجیح می‌دهید همه‌چیز ساده باشد و در یک روز اتاق آماده شود، می‌توانید از ریسمان‌های نوری برای تزیین سقف اتاق کودک استفاده کنید. شما می‌توانید هر میزان ریسمانی که می‌خواهید براساس طرح و سلیقه‌ٔ خودتان در اتاق به کار ببرید.

۸. سقف و دیوارهای بدون مرز

تزیین سقف اتاق کودک ـ سقف و دیوارهای بدون مرز

یکی از جذابیت‌هایی که در نقاشی‌های دیواری وجود دارد این است که می‌توانید بین دیوار و سقف ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب مرز بین سقف و دیوار ناپدید می‌شود و فضایی گرم و دلنشین به اتاق می‌دهد. همچنین با این کار سقف بلندتر به نظر می‌رسد.

۹. طرح‌های نواری و راه‌راه

تزیین سقف اتاق کودک ـ طرح‌های نواری و راه‌راه

طرح‌های نواری و راه‌راه هیچ‌وقت از مد نمی‌افتند. می‌توانید با استفاده از طرح‌های راه‌راه کمی پویایی به اتاق اضافه کنید. برای این‌که اتاق حالت متوازن‌تری داشته باشد، از این طرح‌ها در طول سقف (نه عرض آن) استفاده کنید. در این حالت دیوارها باید ساده و تک‌رنگ باشند تا با سقف یکی نشوند.

۱۰. استفاده از طرح‌های هندسی

تزیین سقف اتاق کودک ـ استفاده از طرح‌های هندسی

استفاده از طرح‌های هندسی می‌تواند سقف را برجسته نشان دهد. از دو یا چند رنگ برای رنگ‌‌آمیزی این طرح‌‌ها استفاده کنید تا طراوت و جنب‌وجوش بیشتری به اتاق داده شود و توجه کنید که سایر بخش‌های اتاق هم بر طبق آن تزیین شود. همچنین می‌توانید از رنگ‌های متضاد یا ترکیب دو یا چند رنگ خیره‌کننده برای رنگ‌آمیزی سقف استفاده کنید.

۱۱. ست کردن سقف با بالش‌ها

تزییین سقف اتاق کودک - ست کردن سقف با بالش‌ها

نیازی نیست رنگی که برای سقف استفاده می‌کنید با رنگ دیوارها هماهنگ باشد. این کار می‌تواند یک سایه‌ یا تضاد پررنگ ایجاد کند و با سایر چیزهای موجود در اتاق مثل تخت‌خواب یا بالش هماهنگی داشته باشد.

۱۲. ایجاد ترکیب رنگی مناسب با دیوارها و پرده‌ها

تزیین سقف اتاق کودک ـ ایجاد ترکیب رنگی مناسب با دیوارها و پرده‌ها

در این تصویر سقفی با طرح راه‌راه با زرد پررنگ شاد را می‌بینید. پرده‌ها هم رنگی مشابه با سقف دارند و رنگ زرد تیره در اتاق هم به کار رفته است. ترکیب این رنگ با خاکستری بسیار زیبا و منحصربه‌فرد است.

۱۳. تابش خورشید در سقف

تزیین سقف اتاق کودک ـ تابش خورشید در سقف

می‌توانید سقف اتاق را به گونه‌ای تزیین کنید که لامپ در مرکز اتاق قرار داشته باشد و در اطراف آن الگویی شبیه به تابش نور خورشید رسم کنید. البته در نظر داشته باشید که الگوی نوارها باید یک اندازه و دقیق رسم و رنگ‌آمیزی شود.

۱۴. گرمای زرد و نارنجی

تزیین سقف اتاق کودک ـ گرمای زرد و نارنجی

زمانی‌که سقف را با رنگ زرد رنگ‌آمیزی می‌کنید، می‌توانید به اتاق‌خواب، ظاهری گرم و پرجنب‌و‌جوش بدهید. برای ایجاد منظره‌ای متنوع و البته دلچسب می‌توانید از رنگ نارنجی پررنگ در اتاق استفاده کنید.

۱۵. طرح‌های متقارن

تزیین سقف اتاق کودک ـ  طرح‌های متقارن

طرحی متقارن برای اتاق انتخاب کنید. به‌عنوان مثال اگر برای سقف از آبی استفاده کردید، برای کف زمین یا فرش هم از همین رنگ استفاده کنید. یا اگر از طرح و الگوی خاصی در سقف استفاده کردید، سعی کنید که برای کف زمین هم از طرح و نقش استفاده کنید. نیازی نیست که این طرح‌ها حتما به هم شبیه باشند.

۱۶. طراحی ظریف و دخترانه

تزیین سقف اتاق کودک ـ طراحی ظریف و دخترانه

این تصویر نمونه‌ای از یک مدل سقف خاص و مناسب اتاق کودک است. در این مدل از طرح گل استفاده شده که در هر گلبرگ آن چراغ‌های نوری به کار رفته است و مرکز گل هم با نور مناسب به‌خوبی روشن شده است. در‌واقع در این تصویر طراحی ظریف و البته چشمگیری می‌بینید.

۱۷. سقف چند رنگ

تزیین سقف اتاق کودک ـ سقف چند رنگ

برای مشخص و محدود کردن مناطق خاصی از اتاق، از رنگ برای سقف استفاده کنید. همچنین می‌توانید با طرح‌ها بازی کنید و طراحی‌های منحصربه‌فرد خودتان را برای سقف به کار ببرید.

۱۸. سقفی با طرح زمین فوتبال

تزیین سقف اتاق کودک ـ سقفی با طرح زمین فوتبال

می‌توانید برای ایجاد خلاقیت در تزیین سقف اتاق کودک از جلوه‌های بصری استفاده کنید. به‌عنوان مثال برای سقف از طرحی شبیه به زمین فوتبال استفاده کنید و از آینه دیواری برای افزایش دید بهره بگیرید.

۲۰. ایده گرفتن از دیوارها

تزیین سقف اتاق کودک ـ ایده گرفتن از دیوارها

جزئیاتی اتاق را بیابید و اگر دوست داشتید در طراحی سقف از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال از نقاط رنگی که شبیه به ساعت دیواری است، برای سقف استفاده کنید.

۲۱. سقفی همرنگ با دیوار

تزیین اتاف کودک - سقفی همرنگ با دیوار

می‌توانید از همان رنگی که در دیوار به کار رفته، برای سقف نیز استفاده کنید و با استفاده از الگوهای خاصی آن را نسبت به دیوار متمایز کنید.

۲۲. سقف پارچه‌ای

تزیین اتاق کودک - سقف پارچه‌ای

با استفاده از پارچه‌ای سبک، سایبان زیبایی در سقف درست کنید. این کار می‌تواند تمام فضای اتاق را به مکانی دنج و رویایی تبدیل کند که کودک شما عاشق آن می‌شود.


در ادامه بخوانید: ایده‌‌هایی نو برای طراحی دکوراسیون اتاق نوجوانان
چطور در فضای آنلاین جذاب و حرفه‌ای بنویسیم؟
راهکارهایی برای اینکه جذاب، حرفه‌ای و تاثیرگذار بنویسیم.

منبع homedit
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.