معرفی کتاب بازاریابی گوریلی به ترجمه میثم شکری ساز

0

یکی از بزرگ ترین مشکلات بحث مدیریت در کشور، به دلیل سنگین بودن گفتار می باشد. زیرا تعداد بی شماری از مترجمان و صاحب نظران به منظور جمع بندی و نگارش یک کتاب در قالبی، سخت ترین و دشوار ترین جملات و عبارات را به کار می برند. به گفته مترجم این کتاب، دکتر میثم شکری ساز، بهتر است به منظور فهم بهتر و ساده تر، مثال های عینی، جملات کاربردی و فهیم تر و عبارت های مناسب با کارایی بهتر ارائه داده شود. کتاب بازار یابی گوریلی نوشته آقای تونی رابینسون می باشد و دکتر میثم شکری ساز این کتاب را به بهترین و اثر بخش ترین شیوه، ترجمه کرده است.

درباره مترجم، دکتر میثم شکری ساز

دکتر میثم شکری ساز ملقب به کار آفرین نمونه کشور، با تحصیلات دکتری کارآفرینی از دانشگاه آزاد اسلامی، کارشناسی ارشد MBA از دانشگاه اشتنبایس برلین آلمان و امیر کبیر تهران و کارشناسی مهندسی صنایع فارغ التحصیل شده است. وی از برجسته ترین مشاوران کشور در حوزه ی مدیریتی، ارتباطات، بازاریابی و منابع انسانی شناخته می شود. مرکز توسعه مجازی پارس www.elp.ir یکی از گسترده ترین مجموعه های است که تحت مدیریت و کنترل وی می باشد. لازم به ذکر است که او تا کنون توانسته ده ها کتاب در زمینه های متنوع را ترجمه کند و به جامعه علمی و آموزشی کشور ارائه دهد. دکتر میثم شکری ساز دارای لوح سپاس از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه اصفهان، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و اتحادیه های مختلف می باشد. وی مجری طرح آموزشی ده هزار دفتر ICT روستایی می باشد که معاونت محترم رئیس جمهور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و شرکت ملی، همکاری لازم را به عمل می آورد. دکتر میثم شکری ساز یکی از برجسته ترین سخنران انگیزشی است که توانسته آثار هنری بسیاری را خلق کند. همچنین موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان تحت نظارت و کنترل وی مدیریت می شود. این مجموعه مدارک ارزشمندی نظیر مجوزهاي مورد نياز از سوي وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مرکز بين المللي ارزيابي مدارک تحصيلي همان WES کانادا را در اختیار دانش پذیران خود قرار می دهد.

 

سر فصل های کتاب بازار یابی گوریلی

کتاب بازار یابی گوریلی بر گرفته از فصل هایی است که شامل، تناسب اندام، راه اندازی، میمون در حال تبلیغ، ساختار شکنی، فن آوری، روحیه تیمی، من را پیش رهبر ببر، کتک زدن گوریل، گوریل مقابله به مثل می کند، بین المللی شدن و در آینه نگاه کردن می شود. در این مقاله قصد داریم خلاصه کوتاهی از این اثر ارزشمند را ارائه دهیم.

نگاهی اجمالی به اثر بازاریابی گوریلی

ماجرا از این قرار است که کتاب بازاریابی گوریلی داستان یک شـرکـت هـواپیـمـایـی پیشرو و نـارنجـی رنـگ می باشد کـه تـوسـط مـالـکـش اسـتلیـو هـاجــی ایـنـائــو در مــیـان شـرکت هـای غول هـواپیمایی اروپـا سر بر آورده است و در نبردی فـرسـایـشـی بـر سـر بـازار و بـازاریــابــی پیــروزی هـای بـی نـظـیـری بـه وجود آمده است. به گونه ای که پـس از چـند سـال خــودش تـبـدیـل بـه یـکــی از غـول هـای صـنعت هوانوردی شـــد. ایـن کـتاب بـه قـلــم تونـی اندرسـون، ســومــیـن کــارمـند ایـزی جـت و اولین مـدیر بازاریابی شرکت نگارش یافته شده است. این کـتاب سرشار از داستان های خنده دار و لـذت بخـشی است که از تلاش هـای شـرکت برای جلــب افـکـار عـمـومـی به سـمت خــود در نظر گرفته شده است. این کتاب قدرت و توان مندی بازار یابان بزرگ را به تصویر می کشد و درک مسیر موفقیت این افراد را با مثال و نمونه های عینی راحت تر می کند.

 

جالب است بدانید که اولین و مهمترین قانونی که در هنگام راه اندازی سازمان و یا هر کسب و کار دیگری باید رعایت شود، داشتن برنامه و هدف مندی در پیاده سازی استراتژی می باشد. اهمیت این قانون آنقدر زیاد است که ارزش تکرار و چند بار خواندن آن را دارد. هر کدام از بازار یابان قادر هستند تا برای بهبود و ارتقاء روند کاری خود، برنامه خود را به بهترین نحو تغییر دهند و در صورت شکست با نا امیدی از کنار آن نگذرند. در نتیجه داشتن برنامه در مسیر استراتژیکی فرآیند بسیار سودمند خواهد بود، البته زمانی که برنامه به خوبی مورد سازمان دهی واقع شده باشد. یکی از اقداماتی که حایز اهمیت می باشد، دقت به جزییاتی است که باید در راستای بهبود بازاریابی مورد استفاده قرار گیرد.

کتاب قدرت مند و بی نظیر بازاریابی گوریلی مناسب تمام کسانی است که قصد دارند در جامعه از اطرافیان و رقبای خود پیشی بگیرند و در مسیری جلو تر از همه حرکت کنند. آن ها به مراتب قادر خواهند بود تا از این طریق به زندگی کسب و کار خود رونق بخشند. همان طور که می دانید همه افراد در زندگی خود با کسب و کار، بازار کار، استخدام در شرکت ها و سازمان های معتبر در ارتباط هستند و این موضوع نشان می دهد که کتاب بازار یابی گوریلی مناسب همه افراد جامعه بوده و بدین منظور نگارش شده است. اما در حالت کلی برای اشخاصی در نظر گرفته شده که در نقش بازاریابان و فروشندگان، در حیطه کسب و کار فعالیت می کنند.

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با نویسنده مهمان یا کسب‌وکار او منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.