بهترین انیمه های درام سال ۲۰۲۰؛ ۱۰ انیمه جذاب برای عاشقان دنیای انیمه‌ها

19

انیمه‌ های درام طرف‌داران خاص خود را دارند. از بهترین انیمه های درام دنیا می‌توان به حمله به تایتان، کیمیاگر تمام‌فلزی، برادرانگی و شروع دوباره از صفر در دنیایی دیگر ۲ اشاره کرد. در مقاله پیش رو درباره انیمه‌هایی خواهید خواند که در بهار سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه شده‌اند. انیمه‌ های قبل و بعد از این زمان در فهرست نیامده‌اند. اگر از عاشقان دنیای انیمه ‌ها باشید و شخصیت‌های جنگجوی آنها با چشمان درشت و نافذشان را دوست داشته باشید، این مقاله برایتان مفید و جذاب خواهد بود. در این فهرست، مواردی را خواهید یافت که دست‌کم ارزش یک‌ بار دیدن را دارند.

۱۰. ماجور ۲ (وی‌. آر. وی. / کرانچی‌رول) (Major 2nd: 2nd Season)

معرفی بهترین انیمه های درام را با مجموعه ورزشی ماجور ۲ شروع می‌کنیم؛ مجموعه‌ای معروف درباره بیسبال که حالا در قالب یک سری جدید دوباره به روی صحنه آمده است. ماجرای ماجور ۲ از پسری به نام دایگو (Daigo) می‌گوید که پدرش گورو شیگینو (Gorou Shigeno) بیسبالیستی معروف بوده است. داشتن چنین پدری دایگو را تحت فشار شدیدی می‌گذارد.

رونیکس

ماجور ۲ از بهترین انیمه های درام ۲۰۲۰

دایگو هم می‌خواهد مانند پدرش حرفه‌ای بازی کند و جا پای او بگذارد، اما به‌اندازه پدرش ماهر و چیره‌دست نیست؛ به همیل دلیل، مسیر رسیدن به موفقیت برایش به‌مراتب سخت‌تر از پدر است. انیمه ماجور ۲ کاری است از استودیوی اُ. ال. ام. (OLM).

۹. وایولت اورگاردن (Violet Evergarden)

وایولت اورگاردن از بهترین انیمه های درام ۲۰۲۰

وایولت اورگاردن بی‌شک یکی از بهترین شخصیت‌های زن در دنیای انیمه ‌های ژاپنی است. او که در قسمت‌های قبلی و در بحبوحه جنگ، نقش سربازی از مجموعه‌ای نظامی را بازی می‌کرد، با پایان‌یافتن جنگ در شرکتی پستی مشغول به کار می‌شود. در آنجا، در نقشی تازه برای افراد مختلف از جانب دیگران نامه می‌نویسد.

در قسمت جدید این مجموعه، وایولت به‌دنبال کشف مفهوم عشق می‌گردد. او که دختری خالی از احساس است و در خدمت جنگ بزرگ شده است، با کارکردن در شرکت پست تلاش می‌کند تا احساسات انسانی را به واژه‌ها تبدیل کند.

در قسمت‌های قبلی انیمه، وایولت در گیرودار کشف احساسات انسانی بود و در سریِ تازه این اثر، با شخصیت او بیشتر آشنا خواهید شد. وایولت اورگاردن در نت‌فلیکس هم نمایش داده خواهد شد. وایولت یکی از بهترین انیمه های درام ۲۰۲۰ و سازنده آن استودیوی انیمیشن کیوتو (Kyoto) است.

۸. آرته (Arte)

آرته از بهترین انیمه های درام ۲۰۲۰

انیمه آرته هم روایتگر زندگی دختری به همین نام است که در سال‌های رنسانس قرن ۱۶ میلادی در فلورانس زندگی می‌کند. آرته که در خانواده‌ای اشرافی بزرگ شده است، علی‌رغم میل و شوقی که به نقاشی دارد، در این عرصه موفق نیست. دلیل این ناکامی ریشه در همین بستر اشرافی دارد که او در آن بزرگ شده است. پس آرته خانواده‌اش را ترک می‌کند و سفری به‌سوی دنیای احساسات و شور هنرمندانه را آغاز می‌کند.

او در مسیر خود با لئو (Leo) آشنا می‌شود: نقاشی که از کودکی با فقر زندگی خود را گذرانده است. اکنون لئو می‌خواهد در نقش مربی الهام‌بخشی برای آرته ظاهر شود که تجربیات خودش را در زمینه هنر به او منتقل می‌کند. این انیمه محصولی از استودیوی سون آرک (Seven Arcs) است.

۷. زندگی بدون اسلحه‌ها ۲ (No Guns Life 2)

زندگی بدون اسلحه‌ها ۲ از بهترین انیمه های درام ۲۰۲۰

زندگی بدون اسلحه‌ها ۲ هم یکی از بهترین انیمه های درام ۲۰۲۰ است. این مجموعه اولین‌ بار در پاییز ۲۰۱۹ عرضه شد. زندگی بدون اسلحه‌ها در قسمت دوم خود، از ماجراهای جوزو اینویی (Juuzou Inui) می‌گوید. جوزو یک سایبورگ است، یعنی تلفیقی از انسان و ربات.

او در نقش کارآگاهی مشغول به فعالیت است که در قسمت سر خود اسلحه دارد. در خلال فیلم، او با پسری به‌ نام تتسورو آراهاباکی ( Tetsurou Arahabaki) ملاقات می‌کند. این پسر توانایی ورود و کندوکاو در بدن سایبورگ‌ها را دارد.

در این قسمت از زندگی بدون اسلحه‌ها، با قدرت‌های مختلف تتسورو آشنا می‌شوید. برای کسانی که به فضاهای علمی ـ تخیلی و از آن مهم‌تر انیمه‌ های ژاپنی علاقه دارند، این فیلم گزینه‌ای محبوب و مطلوب خواهد بود.

۶. زندگی بعدی من در نقش منفی: تمام مسیرها به نگون‌بختی می‌رسند (My Life As A Villainess: All Routes Lead To Destruction)

زندگی بعدی من در نقش منفی: تمام مسیرها به نگون‌بختی می‌رسند از بهترین انیمه های درام ۲۰۲۰

زندگی بعدی من در نقش منفی هم یکی از بهترین انیمه های درام سال ۲۰۲۰ است. این انیمه درباره زندگی دختری هشت‌ساله به نام کاتارینا کلاوس (Katarina Claes) است. او وارد بازی‌هایی ویدئویی می‌شود که امکان تناسخ را برایش فراهم می‌کنند. درواقع، شخصیت اصلی این انیمه وارد دنیاهای متنوعی می‌شود که در آن تجربه زیستن به‌جای شخصیت‌های مختلف را پیدا می‌کند.

حالا در این قسمت جدید، باید در نقش دختری ۱۷ساله بازی کند. او در تلاش برای زنده‌ماندن و تبعیدنشدن در داستان بازی تازه‌ای است که به آن وارد شده است. این انیمه پیچیده یکی از نشانه‌های فرهنگ پیچیده و گاهی عجیب ژاپنی است. استودیوی سیلور لینک (Silver Link) این انیمه را عرضه می‌کند.

۵. گلِیپنیر (Gleipnir)

گلِیپنیر از بهترین انیمه های درام ۲۰۲۰

اگر خواهان تماشای یکی از بهترین انیمه های درام هستید، تماشای گلیپنیر هم برایتان خالی از لطف نخواهد بود. این انیمه درباره پسری به نام شوییچی کاگایا (Shuichi Kagaya) است که در سال سوم دبیرستان تحصیل می‌کند و توانایی بدل‌شدن به هیولا را دارد.

شوییچی که دوست دارد زندگی معمولی و طبیعی داشته باشد، از این قدرت خود به‌ندرت و فقط در مواقع لزوم بهره می‌برد. زمانی که این پسر به قامت هیولا درمی‌‌آید، توانایی‌هایی مانند قدرت بدنی بسیار زیاد، قوه بویایی قوی و امکان کنترل بدنش از درون را پیدا می‌کند.

بعد از اینکه شوییچی دختری به نام سادودره کلیر آئوکی (sadodere Claire Aoki) را از یک حادثه آتش‌سوزی نجات می‌دهد، رازش پیش دختر برملا و برای پنهان‌ماندن این راز مجبور به پرداخت باج به سادودره می‌شود. ضمن اینکه در پی وقوع اتفاقاتی عجیب، شوییچی و سادودره با هم شروع به همکاری می‌کنند. گلیپنیر هم از بهترین انیمه های درام ۲۰۲۰ است.

۴. دیروز را برایم بخوان (Sing Yesterday For Me)

دیروز را برایم بخوان از بهترین انیمه های درام ۲۰۲۰

دیروز را برایم بخوان انیمه‌ای است که ماجرای مثلثی عشقی را روایت می‌کند. ریکو اُزومی (Rikuo Uozumi) فارغ‌التحصیل کالج است. او در یک خواروبارفروشی کار می‌کند. ریکو انگیزه و شوق خاصی برای زندگی ندارد و روزها را یکی پس از دیگری می‌گذارند، تا اینکه با هارو نوناکا (Haru Nonaka) مواجه می‌شود. هارو کلاغی دست‌آموز دارد و به ریکو علاقه‌مند شده است.

ریکو سعی دارد تا رابطه عاطفی قبلی خود با دختری به‌ نام شیناکو مورینومه (Shinako Morinome) را دوباره پیوند بدهد، اما وجود هارو در زندگی‌اش این تلاش را به مخاطره می‌اندازد. شیناکو در دوره‌ای کوتاه معلم هارو بوده است و از این طریق یکدیگر را می‌شناسند. این انیمه از محصولات استودیوی دُگا کوبو (Doga Kobo) است.

۳. سبد میوه ۲ (Fruits Basket 2nd Season)

سبد میوه ۲ از بهترین انیمه های درام 2020

سبد میوه ۲ ادامه‌ای است بر مجموعه‌ای که سال ۲۰۰۱ به نمایش درآمد. تارو هوندا (Toru Honda)، در سبد میوه ۲، تلاش می‌کند که رابطه‌اش با خانواده سوما (Souma) را بیشتر کند. خانواده سوما خانواده هم‌کلاسی او به نام یوکی هستند که رازهای زیادی برای پنهان‌کردن از دیگران دارند. سوما این رازها را می‌داند و در سبد میوه ۲، با چالش‌های بیشتری درباره این رازها مواجه می‌شود. این انیمه محصول استودیوی تی. اس. ام. اینترتینمنت (TSM Entertainment) است.

۲. کمدی رمانتیک نوجوانانه من ۳ (My Teen Romantic Comedy 3)

کمدی رمانتیک نوجوانانه من ۳ از بهترین انیمه های درام ۲۰۲۰

فصل سوم کمدی رمانتیک نوجوانانه من هم یکی از بهترین انیمه های درام ۲۰۲۰ است. در این قسمت، گروه داوطلبان خدمت دبیرستان یعنی هاچیمان هیکاگایا (Hachiman Hikigaya)، یویی یویگاهاما (Yui Yuigahama) و یوکینو یوکینوشیتا (Yukino Yukinoshita) برای کمک به دانش‌آموزان دیگر مدرسه، به‌سراغ راه‌حل‌های نوین و غیرمعمول می‌روند.

البته گاهی، کارکنان مدرسه روش‌های این گروه را نمی‌پسندند؛ ولی درنهایت، شخصیت‌های رنگارنگ موجود در انیمه دست به دست هم می‌دهند و ماجراها را حل‌وفصل می‌کنند. به ‌نظر می‌رسد که ماجراهای دیوانه‌وار و چالش‌ها در این قسمت، بیشتر از قسمت‌های قبل کمدی رمانتیک نوجوانانه من است.

۱. برج خدا (Tower Of God)

برج خدا از بهترین انیمه های درام ۲۰۲۰

برج خدا هم جایگاه اول در فهرست بهترین انیمه های درام ۲۰۲۰ را از آن خود می‌کند. ماجرای این انیمه درباره دختری به نام ریچل (Rachel) است که می‌خواهد ستاره‌ها را ببیند؛ به همین دلیل، باید به نوک برجی بلند برود.

در این مسیر، شخصیت دیگری به نام بَم (Bam) هم وجود دارد که دوست دارد ریچل را در مسیر ماجراجویی‌هایش همراهی کند؛ اما در هر مرحله از طی‌کردن برج بلند، بم باید چالش‌های مختلفی را از سر بگذراند. او با کشف قدرت درونی خود و عبور از سختی‌ها، امکان رسیدن به نوک برج را مهیا کند.

بهترین سایت‌های تماشای آنلاین فیلم و سریال؛ سینما در دستان شما

کدام‌یک از این انیمه‌ ها را دیده‌اید؟ اصلا طرف‌دار دنیای انیمه‌ ها هستید؟‌ به‌نظرتان، چه‌چیزی باعث محبوبیت گسترده آنها در سراسر دنیا می‌شود؟ آیا بهترین انیمه های جهان را دنبال می‌کنید؟ نظرات خود را از بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.


در ادامه بخوانید: بهترین فیلم های ۲۰۱۹؛ ۵۳ فیلم تماشایی که نباید از دست بدهید
هشدار! محتوای این صفحه در چهارچوب قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران نوشته شده ‌است. سپاسگزار خواهیم بود اگر مغایرت احتمالی محتوا با قوانین و یا مشکلات دیگر در صحت و دقت محتوا را به ما گزارش کنید تا فورا اصلاح شود. اطلاعات بیشتر
اصول و روش‌هایی کاملا عملی برای یادگیری سریع و ماندگار هر زبان جدیدمنبع cbr
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها (از 19 دیدگاه)
 1. Fatii می‌گوید

  این انیمه ها رو بهتون پیشنهاد میکنم انیمه مبصر کلاس ما پیشخدمته انیمه دختر گرگی و شاهزاده سیاه انیمه این صدا رو متوقف کن در کل هم مطلبتون خیلی مفید بود مرسی

  1. نیلوفر شهدوست می‌گوید

   سپاس دوست خوب

 2. ارمین می‌گوید

  انیمه هایی که معرفی کردید نمیشه گفت بهترین هستن ولی ارزش دیدن رو دارن و زیبا هستن . (البته برای 2020 اگز فقط حساب کنی میشه گفت بهترینل بودن تقریبا)

 3. BGOTAKU می‌گوید

  میشه یک بخشی هم برای انیمه های عاشقانه کمتر شناخته شده بذارید
  کمتر شناخته شده