معرفی ۳۴ مدل موی تابستانه و راحت؛ در خانه یا مهمانی، خنک و زیبا بمانید

0

تابستان که می رسد شوق‌وذوق خاصی در وجودمان پا می‌گیرد. انگار همان شور رسیدن به تعطیلات تابستانه کودکی‌مان دوباره پررنگ می‌شود و حتی اگر سر کار می‌رویم و هزارویک مشغله داریم، باز هم سرخوش روزهای بلند این فصل پرهیجان می‌شویم. دقت کرده‌اید که پای این هیجان به ظاهرمان هم باز می‌شود؟ دقت کرده‌اید که شوق انتخاب لباس‌ها و مدل موهای جدید و متناسب با فصل هم در تابستان بیشتر می‌شود؟ در این مقاله می‌خواهیم از مدل موی تابستانه برایتان بگوییم؛ مدل‌هایی که هم زیبا و شیک هستند و هم خیلی ساده و آسان درست می‌شوند.

راهنمای مطالعه نمایش

۱. موهای تاب‌دار ساحلی

مدل موی تابستانه ـ‌ موی تاب‌دار ساحلی

موهایی با پیچ‌وتاب‌های نامنظم از مدل‌های تابستانه جذابی هستند که زیبایی خاصی به چهره می‌دهند. برای داشتن چنین موهایی کافی است که اجازه بدهید، موهای خیس‌تان خودبه‌خود خشک شوند. از سشوار استفاده نکنید و اگر می‌توانید، کمی نمک دریایی را با آب مخلوط و به موها اسپری کنید. اتوی مو را هم بردارید و چند تاب نامنظم و محدود به بخش‌هایی از مو بدهید. در نهایت، تیپ و استایلی برای موهایتان تدارک خواهید دید که تابستانی و جذاب است.

۲. بافت آفریقاییِ جمع‌

مدل موی تابستانه ـ بافت آفریقایی

انتخاب این مدل موی تابستانه کمی جسارت می‌خواهد. چه مدلی؟ بافت آفریقایی. بافت‌های ریزی که موهای سر را دسته‌به‌دسته در گروه‌های کوچک باهم هم‌تیمی می‌کند و باعث می‌شود که پوست سر تاحدی مشخص شود هم انتخاب پرطرفداری در دنیاست. شما از این مدل خوشتان می‌آید؟

برای اینکه تابستانی خنک را تجربه کنید، انتخاب این مدل هم یکی از گزینه‌هایتان است. کسانی که موهای فر و وِز دارند، به‌احتمال زیاد بیشتر از این مدل لذت می‌برند. اگر چنین بافتی به مدل صورت و سرتان بیاید، استایل خاص و خیره‌کننده‌ای پیدا خواهید کرد که بسیار متفاوت است.

۳. دم‌اسبی بادکنکی

مدل موی تابستانه _ دم اسبی بادکنکی

اگر به‌دنبال مدل موی تابستانه ساده و متنوع هستید، پیشنهادمان دم اسبی بادکنکی است. برای درست‌کردن آن باید موها را به‌شکل دم اسبی معمولی ببندید و بعد با فواصلی اندک و با کِش، موها را در بخش‌های مختلف دم اسبی اصلی از بالا به پایین ببندید. موها در هر بخش را در فاصله بین دو کِش کمی بکشید و به آن حجم بدهید. برای درست‌کردن بخش جلوی موها دستتان باز است؛ طرفدار چتری هستید؟ دوست دارید که دو شاخه تاب‌دار از بخش فرق سر به طرفین صورت درست کنید؟ دیگر انتخاب با خودتان است.

۴. دم‌اسبی شُل

مدل موی تابستانه ـ دم اسبی شل

دم‌اسبی شل یکی از زیباترین و ساده‌ترین مدل‌های موی تابستانه است. با این مدل خیلی زود و سریع زیبا و شیک می‌شوید. موهایتان را جمع کنید و پشت گردن با کش ببندید. موها باید شُل بسته شوند. اگر دوست داشته باشید، می‌توانید بخش جلوی موها را چتری بزنید و دسته‌ای از موهای دو طرف سر را هم در کناره‌های صورت بریزید. برای طرفداران مد و زیبایی استایل جذابی از کار درمی‌آید. نظرتان چیست؟

۵. مدل موی تابستانه خیس برای موهای کوتاه

مدل موی تابستانه ـ‌ مدل خیس

موهایتان را کوتاه کنید اما نه خیلی زیاد. موها را تا نزدیکی شانه‌ها کوتاه و فرقتان را به‌شکل کج باز کنید. حالا از مواد مخصوصی مانند موس یا کرم مو کمک بگیرید و به موها حالتی خیس و مرطوب بدهید. شانه‌کردن منظم موها در حالی‌که جلوه‌ای تَر دارند، استایل مرتب و تابستانی جذابی برایتان می‌سازد.

خوب است نحوه استفاده درست از موس مو را بدانید.

۶. فرق کج

مدل موی تابستانه ـ‌ فرق کج

فرق کج هم مدل موی تابستانه جذابی است که در نهایت سادگی به صورتتان زیبایی می‌دهد و بدون اینکه به دردسر بیفتید به شما کمک می‌کند که ظاهری آراسته و جذاب داشته باشید. ببینید که بازکردن فرق کج از کدام سمت سر به صورتتان بیشتر می‌آید. فرق مرتبی باز کنید و با همین حرکت ساده به استایل‌تان تنوع و جانی تازه بدهید.

۷. جمع‌کردن موهای فر بالای سر

مدل موی تابستانه ـ جمع کردن موی فر بالای سر

موهای فر جان می‌دهند برای جمع‌کردن بالای سر. چنین طرح و مدلی به شما حالت جذابی می‌دهد که حتما خوشتان خواهد آمد. اگر هم موهایتان فر نیست، با روش‌های مختلف آن را فر کنید و بالای سر ببندید. با این روش، حجم موهایتان زیادتر به‌ نظر می‌رسد و باز هم خیلی ساده و بی‌دردسر شیک می‌شوید.

استفاده از روسری یا دستمال سر در این مدل جلوه خاصی دارد. روش‌های مختلف بستن سربند را با این مدل امتحان کنید.

۸. بافت تَک در میان موها

مدل موی تابستانه ـ‌ بافت در میان موهای باز

این مدل مخصوص کسانی است که در محیط‌های شرجی و مرطوب زندگی می‌کنند. دقت کرده‌اید که بعضی از روزها در چنین جغرافیایی، موها وز می‌کند و به حالت عجیبی درمی‌آید؟ در چنین مواقعی، کافی است که یک رشته کوچک از موها را بگیرید و ببافید. بعد هم یک کلاه زیبای لبه‌دار یا شاپو روی سر بگذارید و از تیپ منحصربه‌فردی که ایجاد شده، لذت ببرید.

۹. دم‌اسبی پیچیده با چند کِش

مدل موی تابستانه ـ‌دم اسبی پیچ‌دار

اگر می‌خواهید که مدل موی تابستانه ساده و بی‌دردسری داشته باشید، این روش را یاد بگیرید. کافی است که چند عدد کش بیاورید و موها را در طول دلخواه خود با یکی از آنها ببندید. بعد کش دیگر را بیاورید و به‌دنبال همان کش اول و در ادامه آن به موها ببندید. این کار را برای چند کش تکرار کنید. اگر کش‌های موهایتان رنگی‌ و براق باشد که جلوه بیشتری هم پیدا خواهند کرد.

۱۰. تاب‌دارکردن پایین موها

مدل موی تابستانه ـ تاب پایین موها

تا اینجا مدل موی تابستانه دلخواهتان را پیدا نکرده‌اید؟ عیبی ندارد، هنوز مدل‌های زیادی هست که برایتان نگفته‌ایم. برای نمونه، شما می‌توانید به‌کمک اتوی مو، موها را صاف کنید و زمانی که به بخش انتهایی ساقه و رشته موها می‌رسید، تابی اندک به آن بخش‌ها بدهید. این روش هم در عین سادگی زیبایی و نظم خوبی به استایل‌تان می‌دهد.

۱۱. بافت از کنار

مدل موی تابستانه ـ بافت از کنار

بافتن موها در سال‌های اخیر همیشه از مدل‌های محبوب بوده است. بافت از کنار هم یکی از مدل‌های تابستانه شیک و ساده است. بخشی از موها را در یک سمت صورت بگیرید و ببافید. حواستان باشد که با گیر سرهای کوچک، بافت را در یک سمت سر به موهای دیگر ملحق و آن را سفت کنید تا شُل نشود و حالتش را از دست ندهد.

۱۲. مدل گوجه‌ای خرگوشی

مدل موی تابستانه ـ‌ گوجه ای خرگوشی

دو عدد گوجه بامزه را در دو طرف سرتان سبز کنید و از این مدل جذاب و بامزه لذت ببرید. می‌توانید بخشی از موها را هم بدون بستن به‌شکل گوجه‌ای در پشت سر رها کنید؛ انتخاب با خودتان است. این مدل برای موقعیت‌های غیررسمی مناسب است و تنوع زیادی به استایل‌تان می‌دهد.

۱۳. استفاده از اکسسوری‌ در یک سمت موها

مدل موی تابستانه ـ استفاده از کلیپس در یک سمت سر

اگر به‌دنبال مدل موی تابستانه شیک و جذابی هستید که کمی حالت رسمی هم دارد، بهتر است که موها را با اکسسوری مناسب در یک سمت جمع کنید. کلیپس یا همان گیر سر مطابق سلیقه‌تان را انتخاب و موها را در یک طرف سر با آن جمع کنید. با این کار، خیلی بی‌دردسر تیپی رسمی و معقول و البته مرتب پیدا خواهید کرد.

۱۴. دم اسبی تاب‌دار

مدل موی تابستانه ـ‌ دم اسبی تاب دار

پایین موهایتان را تاب‌دار کنید و بعد آن را به‌شکل دم‌اسبی ساده ببندید یا می‌توانید موهایتان را دم‌اسبی ببندید و بعد دم اسب شکل‌گرفته را با اتوی مو تاب‌دار کنید. دم‌اسبی تاب‌دار هم برای مهمانی‌های رسمی‌تر و شبانه مناسب است و هم در طول روز می‌توانید از آن استفاده کنید. درست‌کردن این مدل اصلا کاری ندارد و خیلی ساده، شما را مرتب و شیک می‌کند.

۱۵. دم‌اسبی بافته

مدل موی تابستانه ـ دم اسبی بافته

دم اسبی‌تان را بالای سر ببندید و بعد دم اسب شکل‌گرفته را ببافید. جذاب می‌شود، نه؟ برای اینکه حالت موها تثبیت شود از اسپری مو استفاده کنید. این مدل می‌تواند به‌سادگی، شما را برای رفتن به یک مهمانی رسمی یا غیررسمی آماده و حاضر کند.

۱۶. جمع‌کردن شاخه‌ای از موهای تاب‌دار

مدل موی تابستانه ـ‌ جمع کردن تکه‌ای مو

اگر به‌دنبال سادگی در مدل موی تابستانه خود هستید، راه دیگری هم وجود دارد. کافی است که موها را تاب‌دار کنید و بعد بخشی از آن را در قسمت جلوی سر جمع کنید. زیبا می‌شود. قبول دارید؟

۱۷. گوجه کوچک در پشت سر

مدل موی تابستانه ـ گوجه پشت سر

برای داشتن مدل موی تابستانه جذاب می‌توانید بار دیگر به سراغ گوجه‌ها بروید. ابتدا موهایتان را در بخش بالای سر حالت پوش بدهید و اسپری بزنید و بعد آنها را به عقب شانه کنید و گوجه‌ای کوچک در پشت سر یعنی پشت گردن به‌وجود بیاورید. این مدل رسمی و شیک است. دوست دارید آن را امتحان کنید؟ راستی بهتر است که چند شاخه از موها را هم در دو طرف صورت بریزید. این‌طوری مدل موهایتان شیک‌تر هم می‌شود.

۱۸. بافت شاخه‌های نامنظم مو

مدل موی تابستانه ـ بافت های نامنظم

پس از شستن موها، از حمام که بیرون می‌آیید، بگذارید که کمی نم موها گرفته شود و بعد شاخه‌هایی نامنظم از موها را ببافید. این مدل به‌شدت جذاب و تابستانی است و تقریبا به همه افراد هم می‌آید و زیباترشان می‌کند. شما طرفدار چنین مدلی هستید؟

۱۹. بالا جمع‌کردن موها

مدل موی تابستانه ـ بالا جمع کردن موها

تابستان است و هوا گرم. اگر شما هم از آن دسته آدم‌هایی هستید که تاب‌وتحمل موهای باز را ندارید و خوشتان نمی‌آید که موها روی گردنتان بریزد، بالا جمع‌کردن را به‌ خاطر بسپارید. موهایتان را بالا ببرید و گوجه‌ای جمع کنید. هم شیک و زیبا می‌شوید و هم نیازی به آرایشگر و اصول پرپیچ‌وخم درست‌کردن مو نخواهید داشت.

۲۰. گوجه‌ای هیپستری

مدل موی تابستانه ـ‌ گوجه ای هیپستری

قبل از اینکه مدل گوجه‌ای هیپستری را شرح بدهیم، باید کمی از هیپستربودن برایتان بگوییم. منظور از هیپستر چیست؟ هیپستربودن نوعی سبک زندگی و استایل است که طرفدارانش به خلاقیت در امور مختلف زندگی اهمیت زیادی می‌دهند. آنها دنباله‌روی دیگران نیستند و دوست دارند که سبک‌های مختلف را با هم تلفیق کنند و آزادانه به استایلی منحصربه‌فرد برای خودشان برسند.

درباره مدل موی تابستانه هم همین روند برای هیپسترها وجود دارد. برای نمونه در مدل گوجه‌ای هیپستری شاهد گوجه‌ای هستیم که به شکلی نامرتب بالای سر جمع می‌شود و استایلی امروزی و خاص به شما می‌دهد.

۲۱. تاب‌دارکردن جلوی موها

مدل موی تابستانه ـ شاخه‌های تابدار جلوی سر

موهایتان را شُل ببندید؛‌ هر مدلی که دوست دارید. برای نمونه گوجه‌ای، دم‌اسبی یا … . بعد دو شاخه از جلوی سر جدا کنید و آنها را به دلخواهتان تاب‌دار کنید. میزان پیچ‌وتاب موهای دو شاخه جلویی سر به سلیقه خودتان است. با این روش هم می‌توانید یک مدل موی تابستانه زیبا برای خود داشته باشید.

۲۲. دم‌اسبی حجم‌دار

مدل موی تابستانه ـ دم اسبی حجم دار

دقت کرده‌اید که بعضی‌ها چه دم‌اسبی‌های حجیم و پُری دارند؟ دلتان می‌خواهد رازشان را بدانید؟ آنها در واقع، دو دم‌اسبی را با هم تلفیق می‌کنند؛ یعنی دو دسته از موهایشان را جداگانه دم‌اسبی می‌کنند. دم‌اسبی زیرین باعث حجم‌دادن به مورد رویی می‌شود. بعد از اینکه دم‌اسبی دوم را بستید، آن را روی مورد نخست پهن کنید تا زیرین مشخص نشود. یاد گرفتید؟

۲۳. بافت تیغ‌ماهی

مدل موی تابستانه ـ‌ بافت تیغ ماهی

بافت تیغ‌ماهی هم از آن مدل‌های شیک تابستانی است که استایل‌تان را دگرگون می‌کند. بخش بالای موها را به‌طور شُل جمع کنید و دنباله موها را به‌شکل تیغ‌ماهی ببافید. رشته‌ها و تارهایی از موهای جلوی سر را هم به‌طور آشفته در صورت و حوالی آن بریزید. نظرتان چیست؟

۲۴. گوجه‌ای دولایه

مدل موی تابستانه ـ گوجه‌ای دولایه

گوجه‌ای دولایه هم مدل بامزه‌ای است. برای ایجاد این مدل روی موهایتان، کافی است بخشی از موها را که قرار است به‌ حالت گوجه درآید، در مرحله قبل از پیچاندن و بدل‌کردن آن به گوجه با کش جمع کنید. اگر موضوع برایتان چندان واضح نیست به تصویر بالا دقت کنید.

۲۵. دم‌اسبی بالا و جمع‌شونده با تکه‌ای از موها

مدل موی تابستانه ـ‌ بستن دم اسبی با موها

اگر می‌خواهید که با مدل موی تابستانه دم‌اسبی به سطح تازه‌ای از شیک‌بودن در استایل برسید، حتما این مدل را در نظر بگیرید. دم‌اسبی خودتان را بالای سر جمع کنید و برای بستن آن از تکه‌ای از موهای خودتان کمک بگیرید. اگر موهایتان آن‌قدر حجیم نیست که چنین چیزی امکان‌پذیر شود، از رشته‌ای موی مصنوعی هم‌رنگ موهایتان استفاده کنید. البته بد نیست به‌دنبال راهی برای تقویت موها و حجیم‌کردن آنها هم باشید.

۲۶. گذاشتن گل لابه‌لای موها

مدل موی تابستانه ـ‌ گل در میان موها

این مدل موی تابستانه را دوست دارید؟ گذاشتن گل لابه‌لای موها خیلی رمانتیک به‌نظر می‌رسد. این‌طور نیست؟ وجود گل‌های ریز و زیبا در میان موهایتان در فصل تابستان استایل بسیار جذابی ایجاد می‌کند. اگر به‌دنبال ایجاد تنوع در مدل موهایتان هستید، حتما این مورد را امتحان کنید. گذاشتن گل در میان موها برای شرکت در مهمانی‌های تابستانی بسیار مناسب است.

۲۷. بافت دُم‌موشی

مدل موی تابستانه ـ بافت دم موشی

بافتن دم‌موشی یکی از راحت‌ترین و مناسب‌ترین مدل‌ها برای تابستان است. موهایتان را از فرق باز کنید و مانند کودکی‌ها، آنها را در دو سمت سر به‌شکل دم‌موشی ببندید. حالا دنباله موهای بسته‌شده در هر سمت سر را ببافید. هم گرمتان نمی‌شود و هم زیباتر از قبل می‌شوید. خوشتان می‌آید؟

۲۸. بستن موها با روسری‌های کوچک

مدل موی تابستانه ـ‌ بستن موها با روسری رنگی

بستن موها با روسری‌های کوچک هم در استایل‌های تابستانی جایگاه خوبی دارد. از پارچه‌ها و روسری‌های کوچک برای بستن موهای دم‌اسبی یا بافت‌هایتان استفاده کنید و به تیپ‌تان تنوع بدهید. روسری‌های شاد و رنگی می‌توانند به زیباترشدن صورت دوست‌داشتنی‌تان کمک کنند.

۲۹. فِرهای ریز و زیاد

مدل موی تابستانه ـ موهای فر ریز

فرهای ریز و زیاد مو هم از استایل‌های تابستانی است. جلوی موهایتان را کوتاه‌تر کنید و بعد از فرکردن همه بخش‌ها از جمله چتری‌ها و نواحی جلوی مو، شاهد آبشار زیبا و مرتبی از موهای حلقه‌شده باشید که قیافه‌تان را از همیشه زیباتر می‌کند. اهل فرکردن موها هستید؟ از پیچ‌وتاب موهای مجعد و فر خوشتان می‌آید؟

۳۰. بافت دو شاخه جلوی موها

مدل موی تابستانه ـ بافت جلوی سر

موها را از فرق باز کنید و دو شاخه از جلوی موها را ببافید. این مدل هم بسیار زیباست و به چهره‌تان معصومیتی جذاب می‌بخشد. به‌طور کلی، یادتان نرود که بافت از مدل‌های جذابی است که استایل تابستانی‌تان را شیرین و خواستنی می‌کند.

۳۱. تاجی از بافت دور سر

مدل موی تابستانه ـ بافت تاجی دور سر

موهایتان را ببافید و آن را دور سرتان قرار بدهید؛ انگار که تاجی از موهای بافته روی سر می‌گذارید. این مدل از گذشته‌ها تاکنون طرفدار دارد و به زیباترشدن تیپ و استایل‌تان کمک زیادی می‌کند. اگر موهایتان کوتاه است یا آن‌قدر حجم ندارد که بتوانید چنین بافتی را رویش اجرا کنید، هیچ ایرادی ندارد. چه کار می‌توانید انجام بدهید؟‌ بافتی مصنوعی را به شکل تاج به موهایتان اضافه کنید. زیبا می‌شود. نه؟

۳۲. استفاده از باندانا

مدل موی تابستانه ـ استفاده از باندانا

پیش‌تر درباره استفاده از روسری‌های کوچک برای بستن موها گفتیم. در این بخش هم چیزی در همان مایه‌ها معرفی می‌کنیم. باندانا یا همین روسری‌ها و سربندهای خیلی کوچک هم می‌توانند موهایتان را مرتب کنند و زینت بدهند. موها را با سربندها یا همان باندانا ببندید و اگر در طبیعت رفت‌وآمد دارید، هم استایل قشنگی برای خود ترتیب بدهید و هم از موها محافظت کنید.

۳۳. استفاده از تِل‌های مدل‌دار

مدل موی تابستانه ـ تل های مدل دار

تل‌های مدل‌داری که مانند شانه هستند و دندانه‌هایشان در میان موها قرار می‌گیرد هم گزینه دیگری برای ترتیب‌دادن مدل موی تابستانه زیبا هستند. این تل‌ها برای کسانی بهتر خواهند بود که موهای پرپشتی دارند.

۳۴. گوجه‌ای مرتفع

مدل موی تابستانه ـ گوجه ای مرتفع

گوجه‌ای مرتفع هم از مدل‌های تابستانی است که درست‌کردن آن ساده به‌نظر می‌رسد و کاری ندارد. جمع‌کردن موها به‌شکلی مرتفع در بالای سر می‌تواند فکر خوبی برای گذراندن روزهای گرم تابستانی باشد.

در آخر

در این مقاله از مدل‌های مختلف مویی گفتیم که می‌توانید در روزهای تابستانی روی موهایتان پیاده و شیک‌تر، زیباتر و جذاب‌تر از همیشه اوقات را سپری کنید. از میان مدل‌هایی که گفتیم، از کدام‌یک بیشتر خوشتان آمد؟ هوس امتحان‌کردن کدام‌یک به سرتان زده است؟


در ادامه بخوانید: ۱۱ باور اشتباه در مورد موها که مانع داشتن موهای زیبا و بلند می‌شود
اگر می‌خواهید دلیل بسیاری از رفتارهای شریک عاطفی، یا حتی خودتان را در رابطه متوجه شوید، حتما این کتاب را بخوانید.
منبع glamour luxyhair goodhousekeeping
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هر سوالی داری از
هوش مصنوعی رایگان
بپرس!

close icon
close icon