معرفی طولانی ترین خیابان جهان و ۹ خیابان بعد از آن

9

تابه‌حال فکر کرده‌اید طولانی ترین خیابان جهان در کدام کشور قرار دارد؟ خیلی از ما خیابان ولیعصر را طولانی ترین خیابان جهان می‌دانیم، اما خیابان‌هایی طولانی‌تر هم وجود دارند. کدام خیابان‌ها؟ با ما همراه باشید تا طولانی ترین خیابان جهان و ۹ خیابان طولانی بعد از آن را به شما معرفی کنیم. به‌نظرتان خیابان ولیعصر هم یکی از این خیابان‌هاست؟

۱. خیابان یانگ؛ طولانی ترین خیابان جهان در تورنتو

خیابان یانگ؛ طولانی ترین خیابان جهان

این خیابان ۵۲کیلومتری در کانادا، طولانی ترین خیابان جهان است که نامش در کتاب رکوردهای گینس هم ثبت شده، کتابی که فقط نام ترین های جهان را در خود جای داده است، از نام طولانی ترین رود جهان گرفته تا نام صاحب بلندترین ناخن‌های جهان!

البته اهمیت خیابان یانگ فقط به این خاطر نیست که طولانی ترین خیابان جهان است؛ فرصت‌هایی که برای سفر و گردشگری در اختیار افراد قرار می‌دهد هم جذابش می‌کنند. دریاچه اونتاریو و منطقه مرزی ایالت مینه‌سوتای آمریکا ۲ نمونه از این جاذبه‌های گردشگری هستند.

۲. خیابان غربی در شیکاگو

خیابان غربی در نیویورک

۳۷ کیلومتر طول آن‌قدر زیاد هست که خیابان غربی دست‌کمی از طولانی ترین خیابان جهان نداشته باشد. این شاه‌راه از سال‌ ۱۸۵۱ تا ۱۸۶۹ غربی‌ترین بخش شیکاگو محسوب می‌شد و از همان زمان تاکنون محل برگزاری رژه معروف روز سِنت پاتریک و رویدادهای مشابه بوده است.

شیکاگو از این چیزهای خاص زیاد دارد، مثلا یکی از عجیب ترین رستوران های دنیا و بعضی از آثار معماران معروف جهان مانند جین گنگ هم در آن به چشم می‌خورند.

۳. خیابان ریوادیا در بوئنوس‌آیرس

خیابان ریوادیا

وقتی می‌پرسیم طولانی ترین خیابان جهان در کدام کشور قرار دارد، کانادا جواب ماست. اما اگر دنبال پهن‌ترین خیابان جهان باشیم، پاسخ خیابان «۹ جولای» آرژانتین است. البته سومین خیابان طولانی جهان هم در این کشور قرار دارد که به‌افتخار برناردینو ریوادیا، نخستین رئیس‌جمهور آرژانتین، نام‌گذاری شده است.

این خیابان از میدان بزرگ پلازا د مایو در بوئنوس‌آیرس شروع می‌شود و ۳۵ کیلومتر تا شهر مورنو ادامه می‌یابد.

۴. بلوار سان‌سِت در لس‌آنجلس

بلوار سان‌ست

این شاه‌راه ۳۵کیلومتری مهم‌ترین خیابان لس‌آنجلس محسوب می‌شود، زیرا مناطق مهم و مشهوری را به هم وصل می‌کند، مانند سان‌ست استریپ، بورلی هیلز و هالیوود که خاستگاه صنعت فیلم و سریال آمریکاست. امروزه بهترین رستوران‌ها، کافه‌های استندآپ‌کمدی و مجلل‌ترین مغازه‌ها برای خرید لباس در این خیابان قرار گرفته‌اند.

۵. خیابان بِرادوِی در نیویورک

خیابان برادوی؛ پنجمین خیابان در فهرست طولانی ترین خیابان جهان

پنجمین خیابان بلند جهان به‌طول ۳۳ کیلومتر در نیویورک قرار دارد، شهری که تعدادی از زیباترین برج‌های جهان را در خود جای داده است. این خیابان که از جزیره منهتن آغاز می‌شود و به‌سمت شمال ادامه می‌یابد، پایتخت تئاتر جهان لقب گرفته است، چراکه تعدادی از معروف‌ترین سالن‌های تئاتر جهان در آن قرار دارند.

۶. خیابان راسکیلدیوج در کپنهاگ

خیابان راسکیلدیوج

این خیابان در پایتخت دانمارک قرار دارد، یعنی یکی از بهترین شهرهای اروپا برای قدم زدن. خیابان راسکیلدیوج طولانی ترین خیابان جهان نیست، اما لقب طولانی‌ترین خیابان اروپا را از آن خود کرده است. این خیابان از ساختمان شهرداری شروع می‌شود و ۳۱ کیلومتر پیش می‌رود تا به شهر راسکیله می‌رسد.

ساخت این خیابان در قرن هجدهم آغاز شد تا جایگزین شاه‌راه سلطنتی شود، جاده‌ای که جزو بافت تاریخی کپنهاگ محسوب می‌شد. کاخ دیدنی فردریکسبر هم در امتداد این خیابان باشکوه قرار دارد. اگر در حال برنامه‌ریزی برای سفر به اروپا هستید، حتما به تورهای پیاده‌گردی کپنهاگ هم نگاهی بیندازید.

۷. خیابان اینسورخِنِتس در مکزیکوسیتی

خیابان اینسورخِنِتس

این خیابان که ۲۸٫۸ کیلومتر طول دارد، از دو پل بسیار زیبای گوآدالوپه (Guadalupe) و تلالپان (Tlalpan) می‌گذرد که از جاهای دیدنی مکزیک به شمار می‌روند. نام این خیابان از زمان ساخته‌شدنش در سال ۱۹۵۳ تاکنون بارها تغییر کرده است و به نوعی روایتگر تاریخ این شهر است.

۸. خیابان ولیعصر در تهران

خیابان ولیعصر

بالاخره نوبت رسید به خیابان ولیعصر ایران عزیزمان که با ۱۸ کیلومتر طولانی‌ترین خیابان خاورمیانه است. کسانی که اهل تهران گردی هستند خوب می‌دانند بسیاری از جاهای دیدنی تهران در طول این خیابان چنارپوش زیبا قرار گرفته‌اند. همچنین برای رفتن به بسیاری از فروشگاه‌ها و رستوران‌های معروف تهران باید به این خیابان سر بزنیم.

۹. خیابان اوللویی در بوداپست

خیابان اوللویی

این خیابان شاه‌راه اصلی پایتخت مجارستان است که ۱۵٫۶ کیلومتر طول دارد و در امتدادش باغ‌های دلربا و دیدنی‌هایی مثل موزه هنرهای کاربردی قرار گرفته‌اند که می‌توان برای دیدن هنر و صنایع دستی این کشور به آن سر زد.

۱۰. خیابان پنجم در نیویورک

خیابان پنجم در نیویورک

این خیابان معروف و ۱۴کیلومتری که در منهتن قرار دارد صحنه فیلم‌برداری بسیاری از فیلم‌ها بوده است و تعداد زیادی از فروشگاه‌ها و ساختمان‌های مشهور جهان در آن قرار دارند. از جمله ساختمان امپایر استیت و موزه هنر متروپولیتن که یکی از موزه‌های معروف دنیا است.

شما بگویید

حالا می‌دانید که طولانی ترین خیابان جهان در کدام کشور قرار دارد اما به‌نظرتان زیباترین خیابان جهان هم هست؟ شاید هم خیابان ولیعصر زیبا و سرسبز خودمان را ترجیح می‌دهید. می‌توانید در قسمت دیدگاه‌ها برایمان بنویسید که به‌نظرتان کدام یکی از این خیابان‌ها جذاب‌ترند و دوست دارید در آنها قدم بزنید. منتظر نظرهای ارزشمند شما خواهیم بود.


در ادامه بخوانید: قدیمی ترین کشور جهان کجاست؟ از ایران زیبا تا چین و ارمنستان
اصول و روش‌هایی کاملا عملی برای یادگیری سریع و ماندگار هر زبان جدیدمنبع civitatis portugal
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها (از 9 دیدگاه)
 1. محمدکمال ناصری می‌گوید

  جهان امروز وازجمله تمدن های شهری ومظاهر آن که خیابان ها یکی از این مظاهر می باشندمحصول تلاش های همه انسان هاست . همه دنیا زیباست وهمه خیابان های دنیا به عنوان نمادهایی از تلاش جامعه بشری وشهرنشینان رابایدقدم زد .خیابانهای بزرگ وکوچک اوراق تاریخ جوامع گوناگون هستند که درآنها غم ها وشادی های زیادی متولد شده و ناپدید شده اند .
  ازتلاش وحسن سلیقه سرکار خانم مدیریت این سایت صمیمانه تشکر و به ایشان تبریک می گویم.
  به عنوان مدرس ودست اندکار پرسابقه رسانه و علوم ارتباطات زحمات ایشان را می ستایم وبازهم تشکر/محمد کمال ناصری

 2. پرستو می‌گوید

  15 سال بود که دوست داشتم خیابان ولیعصر رو از بالا به پایین پیاده برم و پنجشنبه 1401/10/15 بالاخره انجامش دادم تو بارون و برف کمی که میومد و مهی که سرتاسر راه همراهمون بود با پایه ترین رفیق دنیا بالاخره آرزوم رو محقق کردم تو 40 سالگی. ساعت 1 ظهر بازارچه قائم رو کمی گشتیم و مسیرمون رو شروع کردیم و تا میدان راه آهن رفتیم. حدود 9 و نیم کیلومتر که رفته بودیم سر عباس آباد ناهار خوردیم و نیم ساعت استراحت کردیم و بعد ادامه دادیم.یکی از بهترین روزهای زندگیم بود و با اینکه دو تا تاول و کمی پا درد دارم پر از شادی و ذوقم.

  1. محسن محمدبیگی می‌گوید

   چه تجربه بی‌نظیری پرستوی عزیز!😊👌
   خیلی ممنون که با ما به اشتراک گذاشتی‌اش.🌹🙏

   1. پرستو می‌گوید

    ممنون از شما و سایت قشنگتون 🙂

    1. محسن محمدبیگی می‌گوید

     😊🌹🙏

 3. رضا می‌گوید

  سلام
  داشتم مسابقه برد برد شبکه آی فیلم و نگاه میکردم که سوال طولانی ترین خیابان و داشت و شرکت کننده اشتباه جواب داد برام جالب بود جستجو کردم اسم کلی خیابان بزرگ و دیدم و همین لحظه دلم خواست یک روز توی تک تک این خیابان ها قدم بزنم و یک رکورد به یاد ماندنی ثبت کنم
  شاید یک روز محقق بشه😉

  1. محسن محمدبیگی می‌گوید

   سلام رضا جان
   من هم امیدوارم خیلی زود محقق بشه آرزوت.😉🌹