ویزای سرمایه گذاری در کانادا: شرایط، مدارک و هزینه‌های آن

0

شما می‌توانید به عنوان یک کارآفرین یا سرمایه‌گذار خارجی بوسیله گزینه‌های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری مانند برنامه‌ ویزای سرمایه گذاری در کانادا، از مزایای این نوع ویزا بهره‌مند شوید. دولت کانادا جهت اخذ اقامت دائم این کشور، برنامه‌های مختلفی به سرمایه‌گذاران مهاجر ارائه می‌دهد. در این مقاله، اطلاعات لازم در مورد مهاجرت به کانادا، برنامه‌های مهاجرتی تجاری و نحوه سرمایه‌گذاری در کانادا شرح داده می‌شوند.

مزایای اخذ شهروندی کانادا

کانادا کشور بسیار مناسبی برای زندگی به شمار می‌رود. مواردی مانند اقتصاد و دموکراسی توسعه‌ یافته، سیستم آموزشی پیشرفته و خدمات مراقبت‌های بهداشتی کانادا را به مقصد مناسبی برای مهاجرت تبدیل کرده است. یک پنجم ساکنین کانادا را مهاجران از نقاط مختلف جهان تشکیل داده‌اند.

اخذ شهروندی کانادا دارای مزایای زیر می‌باشد:

 • سفر به 180 کشور بدون نیاز به ویزا: شامل آمریکا، ژاپن، چین، هنگ کنگ، استرالیا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • کانادا تابعیت دوگانه اشخاص را به رسمیت می‌شناسد.
 • بیمه خدمات درمانی رایگان در یک سیستم خدمات مراقبت‌های بهداشتی پیشرفته
 • عدم وضع مالیات بر ارث یا درآمد کسب شده در خارج از کشور
 • امکان اداره کسب و کار متمرکز بر بازار آمریکای شمالی
 • نرخ پایین مالیات
 • استانداردهای بالای زندگی: کانادا در رتبه‌بندی مربوط به بهترین کشورها برای زندگی، رتبه بالایی را به خود اختصاص داده است.
 • بهره‌مندی از حقوق بازنشستگی و دیگر مزایای قابل توجه.

نحوه اخذ شهروندی کانادا توسط سرمایه‌گذاری در این کشور

برنامه‌های مهاجرتی مختلفی در کانادا وجود دارند که به افراد خارجی در جهت اخذ شهروندی این کشور کمک می‌کند. بیشتر این برنامه‌ها معیارهای دشواری در ارتباط با تحصیلات، سن و حرفه مورد نظر متقاضیان تعیین می‌کنند. متقاضیان در صورتی که در زمینه اقتصادی سرمایه‌گذاری کرده و یا کسب و کاری را در این کشور راه‌اندازی کنند، سریع‌تر می‌توانند شهروندی کانادا را اخذ کنند.

همه اعضای خانواده از جمله همسران و کودکان زیر 18 سال می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری در کانادا، شهروندی این کشور را اخذ کنند. کودکان بزرگسال بایستی به طور جداگانه درخواست داده و سرمایه‌گذاری کنند. البته والدین زن و شوهر نمی‌توانند مشمول درخواست اصلی شوند: آن‌ها می‌توانند تنها پس از سفر خانواده سرمایه‌گذار، به کانادا مهاجرت کنند.

برنامه سرمایه‌گذاری دولت فدرال کانادا

در این قسمت برنامه‌های مهاجرتی تجاری مرتبط با دولت فدرال کانادا شرح داده می‌شوند.

برنامه انتقال درون شرکتی کانادا (ICT)

در صورتی که دارای کسب و کار واجد شرایط در کشور زادگاه خود هستید، می‌توانید با استفاده از برنامه ICT، کسب و کار مورد نظر را به کانادا انتقال داده و گسترش دهید. به طور کلی پس از 1 سال کسب و کار در کانادا شما واجد شرایط اخذ اقامت دائم می‌باشید.

برنامه ویزای استارت آپ کانادا

 

در ارتباط با ویزای استارت‌آپ کانادا بایستی توجه شود که صاحبان مشاغل می‌توانند از برنامه ویزای استارت آپ کانادا بهره‌مند شوند. در این برنامه حداکثر 5 نفر می‌توانند که به عنوان شریک و همچنین صاحب استارت آپ جهت اخذ اقامت دائم در کانادا اقدام کنند. بایستی توجه شود که استارت آپ‌های شناخته شده که بر نوآوری تاکید دارند، در این برنامه در اولویت قرار دارند. این برنامه به سرمایه‌گذاران خارجی مانند صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر یا ونچر کاپیتال (venture capital) نیاز دارد. به این طریق، امکان دارد اخذ اقامت دائم به 2 سال زمان نیاز داشته باشد.

ویزای کارآفرینی کانادا

برنامه کارآفرینی C11 برای افرادی که تمایل به سرمایه‌گذاری در کسب و کار فعلی موجود در کانادا و یا آغاز یک کسب و کار جدید دارند، بسیار مناسب می‌باشد. پس از یک سال فعالیت تجاری در کانادا، شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم را کسب خواهید کرد.

کسب اجازه کار از طریق مجوز LMIA

کارآفرینان و سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق برنامه ارزیابی تاثیر بازار کار کانادا (LMIA) و در نهایت مهاجرت به کانادا، اجازه کار کسب کنند. این برنامه بیشتر برای استخدام نیروی کار خارجی تدوین و طراحی شده است. معمولا دیگر برنامه‌های ذکر شده در قسمت‌های فوق، بر این برنامه ترجیح داده می‌شوند.

برنامه مهاجرتی سرمایه‌گذاری استانی

 

استان‌های کانادا برنامه‌های مهاجرتی متعددی را به منظور سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت دائم در قسمت‌های مختلف کانادا ارائه می‌دهند. این برنامه‌های استانی در قسمت زیر شرح داده می‌شوند.

آلبرتا

برنامه مهاجرتی آلبرتا (AAIP) با توجه به اقتصاد رو به رشد در این ناحیه، یکی از مشهورترین برنامه‌های مهاجرتی در کانادا محسوب می‌شود.

بریتیش کلمبیا

در این استان، شما می‌توانید برای برنامه مهاجرتی استانی بریتیش کلمبیا شرایط لازم را کسب کنید. این برنامه به همراه برنامه مهاجرتی انتاریو یکی از مشهورترین برنامه‌های مهاجرتی در کانادا به شمار می‌روند. این دو استان دارای بزرگترین قدرت اقتصاد استانی در کانادا هستند.

مانیتوبا

در مانیتوبا گزینه‌های مختلف برنامه مهاجرت استانی، برنامه سرمایه‌گذاری در زمینه کشاورزی و همچنین برنامه ویژه کارآفرینی ارائه می‌شوند. در این استان شما می‌توانید برای برنامه مهاجرتی استانی بریتیش کلمبیا شرایط لازم را کسب کنید.

نیوبرانزویک

در این استان برنامه توسعه‌ یافته مهاجرت استانی نیوبرانزویک (NBPNP) ارائه می‌شود.

نوا اسکوشیا

در استان نوا اسکوشیا، کارآفرینان مهاجر می‌توانند از برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا (NSNP) بهره‌مند شوند.

انتاریو

این استان به علت اقتصاد رو به رشد، دارای یکی از مشهورترین برنامه‌های مهاجرت استانی می‌باشد. برنامه مهاجرت استانی انتاریو در میان سرمایه‌گذاران خارجی از محبوبیت زیادی برخوردار است.

جزیره پرنس ادوارد

در این استان کانادا برنامه مهاجرتی استانی پرینس ادوارد برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان خارجی و شرکت‌های مربوطه ارائه می‌شود.

ساسکاچوان

این استان برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان را ارائه می‌دهد که معمولا برای کارآفرینان و صاحبان یا اداره‌کنندگان مزارع مناسب می‌باشد.

کبک

استان کبک دارای برنامه مهاجرت استانی نمی‌باشد ولی برنامه سرمایه‌گذاری مشابه در این استان ارائه می‌شود. به عنوان یک سرمایه‌گذار مهاجر در کبک، شما می‌توانید یک کسب و کار جدید را راه‌اندازی کرده و یا در کسب و کار موجود سرمایه‌گذاری کرده و در کبک زندگی کنید.

دلایل درخواست برای ویزای سرمایه‌گذاری در کانادا

هر یک از برنامه‌های مهاجرتی که در بالا به آن اشاره شد، به شرایط و روند درخواست ویژه خود نیاز دارد، ولی به طور کلی شرایط مشترک همه این برنامه‌ها شامل موارد زیر می‌باشد:

 • اداره یک کسب و کار موفق یا برخورداری از منابع مالی کافی برای خرید یا راه‌اندازی این کسب و کار در کانادا
 • مبلغ حداقل 250000 دلار برای سرمایه‌گذاری در کسب و کار در کانادا
 • برخورداری از مهارت‌های لازم برای توسعه و مدیریت کسب و کار
 • توانایی استفاده از تجربه کاری جهت راه‌اندازی کسب و کار در کانادا

در ارتباط با موارد زیر، می‌توانید با استفاده از برنامه‌های سرمایه‌گذاری اقامت کانادا را اخذ کنید:

 • سرمایه‌گذار
 • کارآفرین
 • اشتغال به صورت مستقل
 • مدیر اجرایی یا ارشد
 • نیروی کار ماهر و حرفه‌ای

در صورتی که در مورد نوع کسب و کار یا سرمایه‌گذاری در کانادا تردید دارید، بایستی در ارتباط با ایده‌های مختلف مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری تحقیق کنید تا بتوانید از فرصت‌های مناسب در این مورد کسب اطلاع کنید.

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با کسب‌وکار مهمان منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.