سفر به رامسر در تابستان؟

0

رامسر یکی از شهر‌های دیدنی و زیبای ایران است که طرف‌داران زیادی به آن سفر می‌کنند. جاذبه‌های دیدنی و طبیعی بسیاری در این‌منطقه هستند که رامسر را منحصر‌به‌فرد کرده‌اند. روستای جواهر‌ده، تله‌کابین رامسر و جنگل دالخانی از جاذبه‌های رامسر هستند که مسافران را به این‌منطقه دعوت می‌‌کنند. بعد از دیدن رامسر حتما جاهای دیدنی تنکابن را هم ببینید و لذت ببرید.

در این‌مقاله می‌خواهیم درباره سفر به رامسر در تابستان و دیدنی‌‌های عروس شهر‌های ایران صحبت کنیم. عروس شهر‌ها لقبی است که برای رامسر در‌نظر گرفته‌اند و این‌شهر با وجود زیبایی‌های بسیار شایسته حقیقی این‌لقب است. قبل از این‌که بخواهیم درباره زیبایی‌ها و جاذبه‌ها رامسر برای سفر در تابستان صحبت کنیم، بهتر است کمی بیشتر درباره رامسر بدانیم.

رامسر و سفر به آن در تابستان

استان مازندران در فصل‌های مختلفی از سال میزبان مسافران داخلی و خارجی است. تابستان‌های رامسر مانند بسیاری از دیگر شهر‌های شمالی هوا گرم و مرطوب است. زمستان‌های نیز باید انتظار هوایی سرد داشته باشید. معمولا اردیبهشت و پاییز از بهترین فصل‌های سفر به رامسر از نظر آب‌وهوا هستند. اما مسافران زیادی تابستان و خلوتی را برای سفر به رامسر ترجیح می‌دهند. برخی ییلاقات منطقه مانند روستای جواهرده، گرسماسر و جنت رودبار در تابستان هم هوایی خنک و دل‌پذیر دارند.

شما هستید که بهترین زمان سفر به رامسر را با بررسی خواسته‌ها و شرایط خود مشخص می‌کنید. با نگاهی به برخی سایت‌های معتبر مانند علی بابا متوجه خواهید شد که در فصل‌های مختلف تور‌ها و بلیط‌های متنوعی به رامسر فروخته می‌شود. تابستان نیز از فصل‌های محبوب سفر به رامسر است. در ادامه تعدادی از جاذبه‌ها و جاهای دیدنی رامسر را برای سفر در تابستان بررسی می‌کنیم.

روستای جواهرده رامسر

از جاذبه‌های و دیدنی‌های معروف رامسر، روستای جواهرده است. نام این‌روستا میان همه ایرانی‌ها و بسیاری از گردشگران خارجی شناخته‌شده است. زیبایی‌های روستا پایانی ندارند و چشمان هر مسافری را مبهوت خود خواهند کرد. اگر تا‌به‌حال به روستای جواهرده نرفته‌اید، تابستان یکی از بهترین فرصت‌ها برای شما است.

کافی است یکی از تور‌های بعدی را خریده و سفر را آغاز کنید. سایت علی بابا به شما کمک می‌کند تا بهترین راه را برای سفر به رامسر و روستای جواهرده در کم‌ترین زمان پیدا کنید. جنگل‌ها، چشمه‌‍های آب‌گرم و آبشار‌های زیبا از جاذبه‌ها و جاهای دیدنی رامسر در روستای جواهرده هستند که اوقات بی‌نظیری را برای شما رقم خواهند زد. بنا‌های تاریخی و مسجد‌ها نیز از دیدنی‌های تاریخی روستا هستند. اگر در تابستان به رامسر سفر می‌کنید، روستای جواهرده بهترین موقعیت آب‌وهوایی را برای شما فراهم می‌کند.

تله‌کابین رامسر


 

مسافران زیادی به رامسر سفر می‌کنند و برای آن‌ها امکانات و تفریحات متنوعی ایجاد شده است. یکی از تفریحات معروف و مجموعه‌های پر‌طرف‌دار رامسر، تله‌کابین آن است. تله‌کابین رامسر و کلوپ ورزش‌های دریایی موقعیت فوق‌العاده‌ای فراهم کرده‌اند تا در سفری به دل طبیعت از تفریحات هیجان‌انگیز نیز استفاده کنید.

اگر در تابستان به رامسر می‌روید استفاده از تفریحات آبی مانند شاتل دریایی، پرواز بالای دریا و قایق‌های تند‌رو بخش زیبایی را به سفر شما اضافه خواهند کرد. اگر دوست داشته باشید جنگل و دریای زیبای شمال را از ارتفاع تماشا کنید، حتما به تله‌کابین رامسر رفته و از آن استفاده کنید.

جنگل دالخانی

اگر بخواهیم درباره زیبایی‌های کشور صحبت کنیم، حتما باید اشاره‌ای به جنگل دالخانی داشته باشیم. یکی از زیبا‌ترین جنگل‌ها که مسافران را به سفری بی‌نظیر دعوت می‌کند در رامسر قرار دارد. شما با قدم‌زدن در این‌جنگل احساس ورود به بهشت را دارید. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد، جنگل دالخانی را با نام دالان بهشت نیز بشناسند.

درختان گوجه جنگلی، زرشک، فندق، شاه‌بلوط و ازگیل از درختان معروف جنگل دالخانی هستند که فضایی بی‌نظیری را از زیبایی‌ها برای مراجعان ساخته‌اند. تابستان یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر به رامسر و تماشای زیبایی‌های جنگل دالخانی است. اگر می‌خواهید در تابستان به شمال کشور و رامسر بروید، حتما در برنامه‌های خود برای بازدید از جاهای دیدنی رامسر، زمانی را به گشت‌وگذار در جنگل دالخانی اختصاص دهید. اقامتگاه‌‌های مناسبی هم در بسیاری از روستا‌های اطراف وجود دارد که برای اقامت می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

بوستان جنگی صفارود

بوستان جنگی صفارود که آن را با نام آب‌معدن نیز می‌شناسند، یکی از دیدنی‌های زیبایی رامسر است. این‌منطقه در دره‌ای سبز قرار گرفته و شما را به یک مهمانی در آب‌وهوایی بی‌نظیر دعوت می‌کند. رودخانه صفارود که از وسط دره عبور می‌کند، جلوه بی‌نظیری را ایجاد کرده و تماشای آن قطعا صفحه زیبایی در دفتر خاطرات شما خواهد بود. بوستان جنگی صفارود در فاصله نه‌کیلومتری جاده جواهرده به رامسر قرار گرفته است. رودخانه آب‌معدنی در این‌پارک وجود دارد که علت شناختن آن با نام آب‌معدن است.

آبشار سیاسرت

یکی از دیدنی‌های جالب رامسر آبشار سیاسرت است که از کوهی پوشیده از خزه به پایین می‌ریزد. اگر دوست داشته باشید، ریزش آب و برخورد آن با سنگ‌ها را تماشا کنید، آبشار سیاسرت یکی از زیبایی‌های بی‌نظیر رامسر و اطراف آن است. برکه کوچکی از ریزش آب در پای کوه تشکیل شده که به شما فرصت خوبی را برای ثبت تصاویری بی‌نظیر می‌دهد.

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با کسب‌وکار مهمان منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.