۱۳ کاری که افراد با روحیه بالا انجام نمی‌دهند

17

افراد دارای روحیه بالا، عادت‌های خوبی در زندگی خواهند داشت. آنها احساسات، افکار و رفتارشان را طوری مدیریت می‌کنند که آنها را برای موفقیت در زندگی آماده می‌کند. افرادی که ذهن قدرتمندی دارند رفتارهای اشاره شده در ادامه مقاله را هرگز انجام نمی‌دهند. شما هم سعی کنید با خودداری از آنها به یکی از این افراد تبدیل شوید.

۱. وقت‌شان را با تأسف خوردن به حال خودشان تلف نمی‌کنند

افرادی که روحیه‌ قوی دارند هرگز برای تأسف به خاطر اتفاقاتی که برای‌شان می‌افتد یا رفتاری که دیگران با آنها دارند وقتی صرف نمی‌کنند. در عوض، مسئولیت نقشی که در زندگی دارند را بر عهده می‌گیرند و درک می‌کنند که زندگی همیشه آسان یا عادلانه نیست.

۲. قدرت‌شان را به دیگران واگذار نمی‌کنند

این افراد به دیگران اجازه‌ نمی‌دهند که آنها را تحت کنترل بگیرند و بر آنها اعمال قدرت کنند. هرگز حرفی مثل این که «رئیسم حال من را بد می‌کند.» به زبان نمی‌آورند چون آنها می‌دانند که کنترل احساس‌شان به دست خودشان است و نسبت به واکنش خودشان حق انتخاب دارند.

۳. از تغییر فرار نمی‌کنند

روحیه مواجهه با تغییر - روحیه بالا

افرادی که ذهن قدرتمند دارند از تغییر خودداری نمی‌کنند‌. آنها انعطاف‌پذیرند و از تغییرات مثبت استقبال می‌کنند. آنها می‌دانند که تغییر اجتناب‌ناپذیر است و به توانایی خودشان در انطباق با شرایط، ایمان دارند.

۴. انرژی‌شان را با تلاش برای تغییر چیزهایی که نمی‌توانند کنترل کنند هدر نمی‌دهند

شما هیچ‌وقت نمی‌بینید کسی که روحیه‌ بالایی دارد از ترافیک سنگین یا گم شدن چمدانش شکایت کند. به جای آن بر مواردی که می‌توانند کنترل کنند تمرکز دارند. آنها می‌فهمند که گاهی ممکن است تنها چیزی که توانایی کنترل آن را دارند دیدگاه‌شان باشد. پس به جای تلاش بیهوده برای تغییر چیزی که نمی‌توانند آن را عوض کنند دیدگاه خودشان را نسبت به آن تغییر می‌دهند‌.

۵. به دنبال راضی‌ نگه داشتن همه نیستند

افرادی با روحیه‌ قوی می‌دانند که لازم نیست همیشه همه را راضی نگه دارند. همچنین از نه گفتن یا مخالفت کردن نمی‌ترسند. آنها سعی می‌کنند مهربان و عادل باشند، ولی اگر قادر به شاد کردن دیگران نیستند لااقل موجب ناراحتی آنان نمی‌شوند.

۶. از ریسک کردن حساب‌شده نمی‌ترسند

روحیه ریسک پذیری - روحیه بالا

آنها از ریسک‌های احمقانه و بی‌گدار به آب زدن بدشان می‌آید، ولی با ریسک‌های حساب‌شده مشکلی ندارند. افرادی که ذهن قدرتمند دارند قبل از اتخاذ تصمیم مهم، برای بررسی ریسک‌ها و منافع آن کار، وقت می‌گذارند، در عین حال پیش از اینکه دست به عمل بزنند از شکست‌هایی که ممکن است رخ بدهد کاملا آگاهند.

۷. در گذشته زندگی نمی‌کنند

افرادی که روحیه‌ قوی دارند وقت‌شان را صرف فکر کردن به گذشته و آرزوی متفاوت بودن آن نمی‌کنند. آنها گذشته را تصدیق می‌کنند و می‌دانند که چه چیزی از آن یاد گرفته‌اند. همچنین تجربه‌های بد را مدام به خودشان یادآوری نکرده یا دائما درباره‌ی موفقیت‌های گذشته خیال‌بافی نمی‌کنند. آنها در حال زندگی کرده و آینده را می‌سازند.

۸. اشتباهات‌شان را تکرار نمی‌کنند

افرادی دارای روحیه بالا مسئولیت کارهای‌شان را بر عهده می‌گیرند و از اشتباهات گذشته درس می‌آموزند. در نتیجه آنها این اشتباهات را دوباره تکرار نمی‌کنند، در عوض رو به جلو حرکت کرده و در آینده تصمیمات بهتری می‌گیرند.

۹. موفقیت دیگران آنها را ناراحت نمی‌کند

کسی که روحیه‌ قوی داشته باشد می‌تواند از موفقیت دیگران خوشحال شود و آن را تحسین کند. این افراد وقتی دیگران از آنها جلو می‌افتند، احساس حسادت یا فریب خوردن نمی‌کنند. آنها یاد می‌گیرند که لازمه موفقیت انجام کار زیاد است و تصمیم می‌گیرند که برای موفقیت خودشان سخت کار کنند.

۱۰. با یک بار شکست ناامید نمی‌شوند

حفظ روحیه هنگام شکست - روحیه بالا

افرادی که از روحیه‌ قدرتمندی برخوردارند شکست را دلیلی برای ناامیدی نمی‌بینند. در عوض از شکست به عنوان فرصتی برای رشد و پیشرفت استفاده می‌کنند. آنها آن‌قدر تلاش می‌کنند تا بالاخره موفق شوند‌.

۱۱. از زمان تنهایی نمی‌ترسند

افراد با روحیه‌ بالا می‌توانند تنهایی را تحمل کرده و از سکوت نترسند. آنها از تنها ماندن با افکارشان، ترسی ندارند و از زمان استراحت و تنهایی برای افزایش بهره‌وری استفاده می‌کنند. همچنین از بودن با خودشان لذت برده و همیشه برای سرگرمی به همراهی دیگران نیازمند نیستند و می‌توانند تنها هم خوشحال باشند.

۱۲. احساس نمی‌کنند که از دنیا طلب‌کار هستند

افرادی که ذهن قدرتمندی دارند دنیا را بدهکار خودشان نمی‌دانند. آنها با این تصور که دیگران از آنها مواظبت می‌کنند یا دنیا باید چیزی به آنها بدهد زندگی نمی‌کنند؛ در عوض با توجه به شایستگی‌ها و استعدادهای خودشان به دنبال فرصت‌ها می‌روند.

۱۳. انتظار نتیجه‌ی فوری ندارند

فردی که دارای روحیه‌ قدرتمند است چه در حال تلاش برای بازیافتن سلامتی‌اش باشد و چه در حال راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید، در هر صورت انتظار به نتیجه رسیدن فوری را ندارد. در عوض زمان و مهارت‌هایش را به بهترین نحوی که می‌تواند به کار گرفته و خوب می‌داند که به وجود آوردن یک تغییر واقعی، زمان‌بر خواهد بود.

برگرفته از: lifehack

موانع پیشرفت خود را بشناسید و موفقیت را به عادت همیشگی‌تان تبدیل کنید.

۱۳،۰۰۰ تومان

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها (از 17 دیدگاه)
 1. mitra azin می‌گوید

  ﮔﺎﻫﯽ ﮔﺮﺩﺵ ﭘﺮﮔﺎﺭ ﺗﻘﺪﯾﺮ ﺩﺭ ﺩﺳﺖ ﺗﻮ ﻧﯿﺴﺖ
  ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻨﯿﺸﯿﻨﯽ ﻭ ﻧﻈﺎﺭﻩ ﮐﻨﯽ
  ﺍﻣﺎ ” ﻣﺮﮐــــــــــــــــﺰ ” ﺭﺍ ﮐﻪ ﺩﺭﺳﺖ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﺎﺷﯽ
  ” ﺩﻟﺖ ﻗﺮﺹ ﺑﺎﺷﺪ ”
  ﺩﯾﮕﺮ ﻫﺮ ﭼﻪ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﭽﺮﺧﺪ !!!

  ممنون از مطلب مفیدتون
  خیلی بهم امید داد
  دوباره احساس کردم “میتونم”

 2. mehdimasumi می‌گوید

  بسیارعالی بود.مرسی

 3. زهرا می‌گوید

  با سلام و درود هر کسی ممکنه در صحنه زندگی روحیه اش در مواجه با مشکلات پایین بیاد مثلا خود من برای کسی بدی نخواستم اما متاسفانه در محیط کار یا در جاهای دیگه اطرافیان برخورد خوب و مناسبی با من ندارن خودم دلیل این کارشون رو نمی دونم ولی از تنهایی هیچ دلهره ای ندارم شاید کسانی پشت سرم بدگویی می کنن اما بالاخره روزی همه متوجه خواهند شد که چه زود در موردم قضاوت کردند بخاطر همین بدگویی ها چند ماهی از محل کارم به جای دیگری البته در شهر خودمان فرستاده شدم که محیطش خیلی مناسب نبود چون همکارانم همه شون مرد بودن و من اتاق جداگانه نداشتم همین روحیه ام رو بسیار پایین آورد اما در همین زمان کتابی به اسم چه کسی پنیر من رو جابه جا کرد رو مطالعه کردم که باعث شد تا صبورتر و محکم تر از گذشته باشم واقعا برای هر کسی ممکنه این پیشامدها پیش بیاد اما مهم نحوه برخورد ما با انهاست