سفر تبریز استانبول؛ هوایی یا زمینی؟

0

مسیر تبریزی استانبول یکی از مسیر‌های پر‌تردد است. مسافران زیادی از راه‌های زمینی و هوایی از تبریز به استانبول می‌روند. شما کدام راه را برای سفر ترجیح می‌دهید؟ دوست دارید با قطار و اتوبوس از تبریز به استانبول بروید یا با هواپیما؟ هر‌دوی راه‌ها طرف‌داران خود را دارد. در این‌مقاله می‌خواهیم بررسی ساده‌ای برای مقایسه پرواز تبریز استانبول و بلیط استانبول تبریز با سفر زمینی آن انجام دهیم.

افراد زیادی در ایام مختلف سال برای اهداف تفریحی، تجاری و گردشگری به استانبول سفر می‌کنند. بسیاری از مسافرانی که به استانبول می‌روند، ایرانی‌ها هستند. تبریز یکی از شهر‌های نزدیک ترکیه است و مسافران برای سفر به ترکیه از این‌شهر عبور می‌کنند. ساکنان خود تبریز نیز استانبول را مقصد مناسبی برای سفری آسان می‌دانند.

شما از تبریز امکان سفر هوایی و زمینی به استانبول را دارید. جالب است بدانید ایرانی‌ها برای سفر به ترکیه نیازی به ویزا ندارند و معمولا به دلیل همسایگی کشور‌ها، هزینه سفر به استانبول برای ما کم‌تر از بسیاری از کشور‌های دیگر است. در ادامه سفر از تبریز به استانبول را با قطار، اتوبوس، خودروی شخصی و هواپیما بررسی می‌کنیم. بعد از مطالعه توضیحات هر‌یک از این‌موارد سفر زمینی و هوایی از تبریز به استانبول را مقایسه می‌کنیم.

سفر زمینی از تبریز به استانبول با اتوبوس

یکی از راه‌های آسان برای سفر از تبریز به استانبول استفاده از اتوبوس است. اتوبوس‌های زیادی همه‌روزه مسافران را در این‌مسیر جا‌به‌جا می‌کنند. اتوبوس قیمت کم‍‌تری هم نسبت به سایر وسایل نقلیه دارد. یکی دیگر از مزایای اتوبوس تماشای منظره‌های مسیر است. همه این‌مزایا افراد زیادی را به استفاده از اتوبوس برای سفر ترغیب می‌کند. اما عیبی که باعث می‌شود اتوبوس وسیله مناسبی برای برخی افراد باشد، زمان زیادی است که شما باید در مسیر باشید.

گاه برای کنترل مدارک در مرز باید حدود یک ساعت منتظر باشید که این‌زمان ممکن است در روز‌هایی که تعداد مسافران زیاد هستند، بیشتر هم شود. معمولا اتوبوس‌ها مسافران را در مقصد نهایی آکسارای و خیابان لاله‌لی پیاده می‌کنند. اگر با معطلی‌های مسیر مشکلی ندارید، اتوبوس وسیله خوبی برای شما خواهد بود.

 

سفر زمینی از تبریز به استانبول با قطار

قطار برای افراد و مسافران زیادی همیشه یکی از بهترین وسیله‌های سفر است. امنیت، ارزانی و امکان استراحت کامل و خوابیدن راحت در همه مسیر از مزایای قطار هستند. البته سفر با قطار نیز کمی مسیر را طولانی می‍‌کند و به سرعت پرواز تبریز استانبول نمی‌رسد. اما شما در قطار راحت هستید و می‌توانید مناظر مسیر را هم از پنجره کوپه خود ببینید. امکانات بیشتری در قطار نسبت به اتوبوس فراهم است و شما کمبودی ندارید. قطار‌ها انواع مختلفی دارند و امکانات برخی قطار‌های لوکس در حد یک هتل چند‌ستاره است. وجود سرویس بهداشتی و امکان داشتن کوپه اختصاصی برای خانواده‌ها نیز از دیگر مزایای سفر با قطار است. البته برای سفر از تبریز به استانبول باید ابتدا با قطار به آنکارا رفته و از آن‌جا به استانبول بروید. نبودن قطار مستقیم از تبریز به استانبول یکی از معایب این‌راه سفر است.

این مطلب را هم بخوانید: پرواز ترکیش استانبول تهران

سفر زمینی از تبریز به استانبول با خودروی شخصی

یکی از راه‌های آسان برای سفر از تبریز به استانبول این است که از خودروی شخصی خودتان استفاده کنید. این‌روش مشکلات معطلی و زمان‌بر بودن دیگر روش‌های زمینی را ندارد. هرجایی از مسیر هم دوست داشته باشید، شما هستید و خودروی خودتان. کافی است تصمیم بگیرید تا کدام مسیر را انتخاب کنید. اما سفر با خودرو ممکن است هزینه‌هایی مانند سوخت و عوارض داشته باشد که شاید برخی اوقات این‌هزینه‌ها زیاد شوند. دردسر‌های قوانین متفاوت کشور‌ها هم ممکن است کمی دست‌وپاگیر باشند. مسیر را هم باید بدانید و شاید بهتر باشد اگر فردی با‌تجربه همراه شما نیست، برای اولین سفر با تور یا وسایل عمومی به استانبول بروید. حال وقت آن رسیده سفر هوایی تبریز به استانبول را بررسی کنیم.

 

سفر هوایی از تبریز به استانبول

یکی از راه‌های سریع و آسان برای سفر از تبریز به استانبول استفاده از هواپیما است. پرواز تبریز استانبول طرف‌داران زیادی دارد. مسافران سرعت سفر و کیفیت آن را در سفر‌های هوایی دوست دارند. ایرلاین‌های متعددی مانند ترکیش ‌ایرلاین، ایران ‌ایرتور و ایران‌ایر خدمات سفر به استانبول را از فرودگاه تبریز ارائه می‌دهند. البته معمولا قیمت بلیط هواپیما برای این‌سفر نسبت به وسایل حمل‌ونقل زمینی بیشتر است. استفاده از سایت علی بابا به شما کمک می‌کند تا پرواز‌های ارزان‌تر را برای سفر خود بیابید.

سفر هوایی بهتر است یا زمینی

در قسمت‌های قبل راه‌های مختلف زمینی و سفر هوایی را بررسی کردیم. معمولا هیچ راهی بهترین نیست و متناسب با شرایط و خواسته‌های افراد و گروه‌ها هر یک از راه‌های زمینی و هوایی می‌توانند حالت ایده‌آلی برای سفر از تبریز به استانبول باشند. یکی از راه‌های مقایسه این‌موارد این است که به سایت علی بابا رفته و همه موارد را با جزئیات دقیق بررسی کنید. علی بابا انواع بلیط‌های زمینی و هوایی را برای سفر به مراجعان عرضه می‌کند. این‌موضوع کار مقایسه را برای شما آسان‌تر می‌کند. اگر هنوز در انتخاب خود مردد هستید، بار دیگر مقاله را خلاصه‌وار بخوانید و مزایا و معایب هر‌وسیله را دقیق در کاغذ بنویسید. سپس با آن‌نوشته‌ها و اطلاعات سایت علی بابا تصمیم نهایی را بگیرید.

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با کسب‌وکار مهمان منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.