۲۵ سریال پزشکی از میان بهترین‌های دنیا

4

چه چیزی تماشای درام‌های پزشکی را جذاب می‌کند؟ احتمالا تماشای پزشکانی که دیوانه‌وار تلاش می‌کنند جان کسی را نجات دهند. شاید هم عاشقانه‌های خاکستری که در سریال پزشکی میان کارکنان بیمارستان شکل می‌گیرند، دلیل علاقه برخی از مردم به این سریال‌ها باشند. دلیل محبوبیت سریالهای پزشکی هرچه باشد، از گذشته تابه‌حال این سریال‌ها جزو سریال‌های پرمخاطب بوده‌اند. اگر شما هم جزو طرف‌داران درام‌های پزشکی هستید، به خواندن این مقاله ادامه دهید. در این مقاله، سریال‌هایی را معرفی می‌کنیم که ترکیبی جذاب از درام، تعلیق و احساسات انسانی‌اند.

بهترین سریال های پزشکی

۱۵. سم خوب (Good Sam)

سریال پزشکی سم خوب

رونیکس

کشور سازنده: آمریکا
شروع پخش: ۲۰۲۲
خالق: کتی وچ
بازیگران اصلی: سوفیا بوش، جیسون آیزکس
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل تاکنون: ۱
دوبله فارسی: ندارد
امتیاز (IMDB): ۶

در «سم خوب» زندگی دکتر سم گریفیث را دنبال می‌کنیم. رئیس سم به کما می‌رود و او جانشین رئیس می‌شود. در این سریال پزشکی، بسیاری از مسائل دنیای پزشکی از بیماری‌های نادر گرفته تا معضلات اخلاقی به تصویر کشیده می‌شوند. «سم خوب» علاوه‌بر کنکاش در زندگی شخصیت‌های اصلی‌اش، بینندگان را با مشکلاتی که کارکنان پزشکی در داخل و خارج از بیمارستان‌ها دارند، آشنا می‌کند. شاید اصلا همین مسئله باعث شد که پخش این سریال پس از تنها ۱ فصل لغو شود.

۱۴. دکتر دوگی هاوزر (Doogie Howser, M.D)

شخصیتهای سریال دکتر دوگی هاوزر

کشور سازنده: آمریکا
شروع پخش: ۱۹۸۹
خالقان: استیون بوچکو، دیوید ای. کلی
بازیگران اصلی: نیل پاتریک هریس، مکس کازلا
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل: ۴
دوبله فارسی: ندارد
امتیاز (IMDB): ۶٫۵

تصور کنید وارد بیمارستانی شده‌اید و پزشک معالج شما پسربچه‌ای دبیرستانی است که فردا صبح امتحان ریاضی دارد. این دنیایی بود که سریال «دکتر دوگی هاوزر» به تصویر کشید. در این سریال، نیل پاتریک هریس ۱۴ساله نقش جوان‌ترین پزشک مجاز به طبابت در آمریکا را بازی می‌کند.

داستان این سریال غیرواقعی است، اما این مسئله دلیل اشتیاق مردم برای تماشای قسمت جدید «دکتر دوگی هاوزر» نبود. آنها می‌خواستند پسربچه‌ای را ببینند که هنوز به سن قانونی نرسیده اما برای بیماران نسخه می‌پیچد. علاوه‌بر این، وجود پزشکی نوجوان در سریال ایده‌ای جدید در ژانر سریال های پزشکی محسوب می‌شد و ترکیب درام و طنز بر محبوبیت این سریال می‌افزود.

۱۳. درمانگاه خصوصی (Private Practice)

سریال درمانگاه خصوصی؛ اسپین آف آناتومی گری

کشور سازنده: آمریکا
شروع پخش: ۲۰۰۷
خالق: شاندا رایمز
بازیگران اصلی: کیت والش، پل آدلستین
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل: ۶
دوبله فارسی: ندارد
امتیاز (IMDB): ۶٫۸

وقتی بیمارستانی مشهور در سیاتل را ترک می‌کنید تا در لس‌آنجلس مطب بزنید، چه اتفاقی می‌افتد؟ «درمانگاه خصوصی» همین اتفاق را به نمایش درمی‌آورد. این سریال که اسپین‌آف «آناتومی گری» است، سفر یکی از شخصیت‌های این سریال، دکتر آدیسون مونتگومری، به هالیوود را دنبال می‌کند. در شهر جدید چالش‌هایی کاملا متفاوت با مشکلات بیمارستان گریس در سیاتل در انتظار آدیسون هستند.

۱۲. نجات امید (Saving Hope)

شخصیتهای سریال پزشکی نجات امید

کشور سازنده: کانادا
شروع پخش: ۲۰۱۲
خالقان: مالکوم مک روری، موروین بربنر
بازیگران اصلی: اریکا دورنس، مایکل شنکس
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل: ۵
دوبله فارسی: ندارد
امتیاز (IMDB): ۷٫۴

سریال «نجات امید» در بیمارستانی روایت می‌شود که دکتر الکس رید و همکارانش در آن کار می‌کنند. برخلاف سایر سریال‌های پزشکی، «نجات امید» ترکیبی عالی از مسائل پزشکی و فراطبیعی است. همین ویژگی هم سبب محبوبیت این سریال می‌شود. نامزد دکتر رید در نهایت به کما می‌رود و به‌عنوان روح در بیمارستان پرسه می‌زند. «نجات امید» ماهرانه موارد پیچیده پزشکی را با ماجراهای انسانی ملموس و مسائل فراطبیعی ترکیب می‌کند.

۱۱. آناتومی گری (Grey’s Anatomy)

آناتومی گری؛ یکی از طولانی ترین سریالهای پزشکی

کشور سازنده: آمریکا
شروع پخش: ۲۰۰۵
خالق: شاندا ریمز
بازیگران اصلی: الن پامپئو، چاندرا ویلسون
وضعیت پخش: در حال پخش
تعداد فصل تاکنون: ۱۹
دوبله فارسی: ندارد
امتیاز (IMDB): ۷٫۶

برخی از سریال‌بین‌ها معتقدند که «آناتومی گری» به سرنوشت سریال «سیمسون‌ها» دچار و بیش از حد طولانی شده است. با اینکه عمر مفید این سریال سپری شده، در زمان اوج خود یکی از اولین سریال‌های پزشکی محسوب می‌شد. در فصل‌های ابتدایی «آناتومی گری» بازی بازیگران، نویسندگی و کارگردانی فوق‌العاده بود. در آن زمان، حتی یک هفته هم نبود که یک نفر درباره عالی‌بودن این سریال پزشکی صحبت نکند. «آناتومی گری» این روزها نفس‌های آخر را می‌کشد، اما هنوز هم باید آن را یکی از بهترین سریال‌های پزشکی دانست.

۱۰. رزیدنت (The Resident)

سریال پزشکی رزیدنت

کشور سازنده: آمریکا
شروع پخش: ۲۰۱۸
خالقان: امی هولدن جونز، هارلی شور، روشن ستی
بازیگران اصلی: مت زوکری، مانیش دایال
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل: ۶
دوبله فارسی: ندارد
امتیاز (IMDB): ۷٫۸

در «رزیدنت» ماجرای کنراد هاوکینز، پزشکان و پرستاران بیمارستانی خیالی در آتلانتا را دنبال می‌کنیم. در این سریال پزشکی زندگی شخصی و حرفه‌ای شخصیت‌ها به تصویر کشیده می‌شود. آنها در دنیای پیچیده و اغلب فاسد پزشکی مدرن زندگی می‌کنند. برخی از منتقدان به‌دلیل ارائه تصویری واقع‌بینانه از بخش مراقبت‌های بهداشتی و پرداختن به موضوعات بحث‌برانگیز در «رزیدنت»، آن را تحسین کرده‌اند. رهبری زنان قوی و مقابله با دغدغه‌های نژادی و عدالت اجتماعی نیز دلایل دیگر محبوبیت این سریال در میان منتقدان هستند.

۹. پرستار جکی (Nurse Jackie)

شخصیت اصلی سریال پرستار جکی

کشور سازنده: آمریکا
شروع پخش: ۲۰۰۹
خالقان: لیز بریکسیوس، ایوان دانسکی، لیندا والم
بازیگران اصلی: ادی فالکو، مریت ویور
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل: ۷
دوبله فارسی: ندارد
امتیاز (IMDB): ۷٫۸

اگر جزو بینندگان جوان سریال‌های پزشکی هستید، احتمالا «پرستار جکی» را به خاطر نمی‌آورید. این سریال در دوران پخش خود در شبکه شوتایم، یکی از محبو‌ب‌ترین و بهترین سریال‌های پزشکی محسوب می‌شد. این سریال که درباره پرستاری در بخش اورژانس یک بیمارستان است، برای طرف‌داران سریال پزشکی قطعا ارزش تماشا دارد.

۸. پیوند (Transplant)

پیوند؛ یک سریال پزشکی متفاوت

کشور سازنده: کانادا
شروع پخش: ۲۰۲۰
خالق: جوزف کی
بازیگران اصلی: حمزه حق، لاورنس لبوف
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل: ۴
دوبله فارسی: ندارد
امتیاز (IMDB): ۷٫۹

«پیوند» درباره زندگی دکتر بشیر باش حامد، پزشک بااستعداد سوری، است. او از وطن خود می‌گریزد و دوباره در بیمارستان خیالی یورک مموریال در کانادا مشغول به کار می‌شود. این سریال به‌دلیل ارائه ایده‌ای خاص در حرفه پزشکی با استقبال خوبی مواجه شد. در این سریال، تاب‌آوری مهاجران به نمایش درمی‌آید و شما با محیط بیمارستانی واقعی آشنا می‌شوید.

۷. بخش فوریت‌های پزشکی (ER)

بخش فوریت‌های پزشکی

کشور سازنده: آمریکا
شروع پخش: ۱۹۹۴
خالق: مایکل کرایتون
بازیگران اصلی: آنتونی ادواردز، جرج کلونی
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل: ۱۵
دوبله فارسی: ندارد
امتیاز (IMDB): ۷٫۹

«آناتومی گری» یکی از طولانی‌ترین سریال‌های پزشکی تاریخ تلویزیون محسوب می‌شود اما سریال پزشکی er در دهه ۹۰ میلادی هم تقریبا به همین سرنوشت دچار شد. این سریال بدون شک یکی از بهترین درام‌های زمان خود بود، اما موضوعات پزشکی مخاطبان آن را بیشتر کرد.

۶. سنت السور (St. Elsewhere)

سنت السور

کشور سازنده: آمریکا
شروع پخش: ۱۹۸۲
خالقان: جاشوا برند، جان فالسی، جان ماسیوس
بازیگران اصلی: اد بیگلی جونیور، هاوی مندل
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل: ۶
دوبله فارسی: ندارد
امتیاز (IMDB): ۸

سریال‌های بسیاری را می‌توان به‌عنوان بهترین درام دهه ۸۰ میلادی معرفی کرد، اما «سنت السور» حتما در این دسته جای می‌گیرد. ماجراهای این سریال پزشکی در بیمارستانی مخروبه در بوستون رخ می‌دهند و داستان‌های پزشکانی را دنبال می‌کنیم که معجزه می‌کردند.

«سنت السور» یکی از اولین سریال‌هایی بود که زندگی شخصی و حرفه‌ای کارکنان بیمارستان را واقع‌بینانه به تصویر کشید. در این سریال موضوعات بحث‌برانگیز دیگری درباره نژاد و جنسیت افراد نیز به‌خوبی به نمایش درمی‌آیند. در واقع «سنت السور» یک سریال پزشکی پیشگام بود که راه را برای بسیاری از بهترین سریالهای پزشکی هموار کرد.

۵. نیو آمستردام (New Amsterdam)

رایان اگولد در نیو آمستردام

کشور سازنده: آمریکا
شروع پخش: ۲۰۱۸
خالق: دیوید شولنر
بازیگران اصلی: رایان اگولد، جانت مانتگامری
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل: ۵
دوبله فارسی: ندارد
امتیاز (IMDB): ۸

در «نیو آمستردام» ماجرای دکتر مکس گودوین کاریزماتیک را دنبال می‌کنیم. او مدیر پزشکی بیمارستان نیو آمستردام می‌شود. پزشکان و کارکنان این بیمارستان برنامه‌های او برای حذف بوروکراسی بیمارستان و ارائه مراقبت‌های بهداشتی درجه‌یک را چندان قبول ندارند. آنچه «نیو آمستردام» را به سریال پزشکی استثنایی تبدیل می‌کند، نمایش مشکلات بخش بهداشت و درمان در دنیای واقعی است.

۴. پزشک خوب (The Good Doctor)

پزشک خوب؛ یکی از بهترین سریال های پزشکی

کشور سازنده: آمریکا
شروع پخش: ۲۰۱۷
خالق: دیوید شور
بازیگران اصلی: فردی هایمور، ریچارد شیف
وضعیت پخش: در حال پخش
تعداد فصل تاکنون: ۶
دوبله فارسی: دارد
امتیاز (IMDB): ۸

در سریال «پزشک خوب» که یکی از بهترین سریال های پزشکی محسوب می‌شود، ماجرای دکتر شان مورفی را دنبال می‌کنیم. او جراح جوانی است که با اوتیسم و سندرم ساوان دست‌وپنجه نرم می‌کند. دکتر مورفی در بیمارستان سن خوزه سنت بوناونچر مسیر چالش‌برانگیزی را طی می‌کند تا قابلیت‌های خود را به همکاران و بیماران اثبات کند.

۳. اسکرابز (Scrubs)

سریال پزشکی اسکرابز

کشور سازنده: آمریکا
شروع پخش: ۲۰۰۱
خالق: بیل لارنس
بازیگران اصلی: زک برف، دونالد فایسون
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل: ۹
دوبله فارسی: ندارد
امتیاز (IMDB): ۸٫۴

«اسکرابز» پیش از اینکه در آخرین فصل افت کند، سریال پزشکی برجسته شبکه ان‌بی‌سی در اوایل دهه ۲۰۰۰ محسوب می‌شد. در این سریال، ماجرای گروهی از کارورزان پزشکی در بیمارستان را دنبال می‌کنیم. قسمت‌های ابتدایی «اسکرابز» موضوعاتی کمدی و درام دارند، اما سریال تا پایان این‌طور باقی نماند. بااین‌حال «اسکرابز» یکی از اولین سریال‌های پزشکی آغاز قرن محسوب می‌شود. به‌علاوه استفاده از طنز در این سریال به ژانر پزشکی و مسائل جدی مرگ و زندگی فضایی تازه می‌بخشد.

۲. مش (M*A*S*H)

سریال قدیمی مش

کشور سازنده: آمریکا
شروع پخش: ۱۹۷۲
خالق: لری گلبرت
بازیگران اصلی: آلن آلدا، وین راجرز
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل: ۱۱
دوبله فارسی: ندارد
امتیاز (IMDB): ۸٫۵

«مش» یکی از معدود سریال‌های زمان خود بود که از فیلم اقتباس می‌شدند. در این سریال ماجراهای یک واحد پزشکی را در طول جنگ کره دنبال می‌کنیم. قسمت پایانی این سریال یکی از غم‌انگیزترین قسمت‌های تولیدشده در دنیای سریال‌های پزشکی است.

۱. دکتر هاوس (House)

دکتر هاوس؛ بهترین سریال پزشکی آمریکایی

کشور سازنده: آمریکا
شروع پخش: ۲۰۰۴
خالق: دیوید شور
بازیگران اصلی: هیو لوری، لیسا ادلستین
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل تاکنون: ۸
دوبله فارسی: ندارد
امتیاز (IMDB): ۸٫۷

نیازی نیست جزو طرف‌داران سریال‌های پزشکی باشید که تماشای سریال دکتر هاوس شما را شگفت‌زده کند. این سریال حتی برای کسانی که به ژانر پزشکی چندان علاقه‌ای ندارند هم دیدنی است. در سریال دکتر هاوس، ماجرای دکتر گرگوری هاوس با نقش‌آفرینی استادانه هیو لوری را دنبال می‌کنیم. او یک نابغه پزشکی است که با شخصیت‌های دیگر سریال روابط پیچیده‌ای دارد. حتی اگر به تماشای سریال‌های پزشکی علاقه ندارید هم باید سریال دکتر هاوس را ببینید چون بی‌نظیر است.

سریال پزشکی کره ای

۵. دکتر چا (Doctor Cha)

سریال پزشکی کره ای دکتر چا

کشور سازنده: کره‌ جنوبی
شروع پخش: ۲۰۲۳
خالق: دائه جین کیم
بازیگران اصلی: اوم جونگ هوا، می کیونگ کیم
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل: ۱
دوبله فارسی: ندارد
امتیاز (IMDB): ۷٫۵

در این سریال پزشکی کره ای ماجرای زن خانه‌داری را دنبال می‌کنیم که پس از ۲۰ سال دوباره وارد حرفه پزشکی می‌شود. او سال‌ها خانه‌دار بوده، اما مدرک پزشکی دارد و به این نتیجه رسیده که باید از مدرکش استفاده کند. او رزیدنت سال اول پزشکی می‌شود، اما موضوع پیچیده‌تر از اینهاست. شوهر دکتر چا فردی کمال‌گرا و جراحی است که به همسرش خیانت می‌کند. پسر آنها نیز یک رزیدنت جراحی است.

۴. دکتر خوب (Good Doctor)

سریال آقای دکتر

کشور سازنده: کره‌ جنوبی
شروع پخش: ۲۰۱۳
خالق: پارک جائه بیوم
بازیگران اصلی: جو وون، مون چه-وون
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل: ۱
دوبله فارسی: دارد
امتیاز (IMDB): ۸

این سریال پزشکی با نام سریال آقای دکتر از تلویزیون ایران پخش شده و یکی از بهترین سریال‌های پزشکی آمریکایی یعنی «پزشک خوب» هم از آن اقتباس شده است. در این سریال نیز ماجرای یک پزشک مبتلا به اوتیسم را دنبال می‌کنیم. او به‌عنوان رزیدنت جراحی اطفال وارد بیمارستانی می‌شود و باید توانایی‌های خود را به دیگران اثبات کند.

۳. منو بکش، خلاصم کن (Kill Me, Heal Me)

شخصیتهای دوست داشتنی سریال منو بکش، خلاصم کن

کشور سازنده: کره‌ جنوبی
شروع پخش: ۲۰۱۵
خالق: هان هی
بازیگران اصلی: جی سانگ، هوانگ جونگ-ایوم
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل: ۱
دوبله فارسی: ندارد
امتیاز (IMDB): ۸٫۳

قطعا یکی از بهترین سریال‌های پزشکی کره‌ای «منو بکش، خلاصم کن» است. در این سریال پزشکی کره ای، ماجرای چا دو هیون را دنبال می‌کنیم. او وارث یک شرکت تجاری بزرگ و البته دچار اختلال چند شخصیتی است و از اوه ری جین رزیدنت سال اول روان‌پزشکی کمک می‌گیرد.

۲. دکتر رمانتیک (Dr. Romantic)

سریال پرطرفدار دکتر رمانتیک

کشور سازنده: کره‌ جنوبی
شروع پخش: ۲۰۱۶
خالق: یو این-سیک
بازیگران اصلی: سوک-کیو هان، وو-مین بیون
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل: ۳
دوبله فارسی: دارد
امتیاز (IMDB): ۸٫۴

«دکتر رمانتیک» یکی از بهترین سریال‌های کره ای پزشکی است. این سریال چنان میان بینندگان سریال‌های کره‌ای محبوب شد که پخش آن تا ۳ فصل ادامه پیدا کرد. در این سریال ماجرای یکی از جراحان مشهور کره‌ای به‌نام بو ینگ جو را دنبال می‌کنیم. او پس از مرگ فرزندش گوشه‌نشین شده است، اما پس از مدتی با هویتی جدید به‌عنوان کیم سابو وارد بیمارستانی کوچک می‌شود. او به کارکنان این بیمارستان می‌آموزد که با قدرت و ثروت فاسد مبارزه کنند و آنچه را برای بیمار درست است انجام دهند.

۱. پلی‌لیست بیمارستان (Hospital Playlist)

پلی‌لیست بیمارستان؛ بهترین سریال پزشکی کره ای

کشور سازنده: کره‌ جنوبی
شروع پخش: ۲۰۲۰
خالق: لی میونگ-هان
بازیگران اصلی: جو جونگ-سوک، یو یئون-سئوک
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل: ۲
دوبله فارسی: دارد
امتیاز (IMDB): ۸٫۸

«پلی‌لیست بیمارستان» یکی از سریال‌های پزشکی است که باید تماشایش کرد. این سریال به‌عنوان یکی از بهترین سریال‌های پزشکی باعث خنده و گریه هم‌زمان شما می‌شود. در این سریال، ماجرای ۵ دوست صمیمی را دنبال می‌کنیم که در دانشکده پزشکی با هم آشنا شده‌اند. حالا همه آنها به‌عنوان جراح در بخش‌های مختلف یک بیمارستان کار می‌کنند.

سریال پزشکی چینی

۵. افسانه یون شی (Legend of Yunxi)

افسانه یون شی

کشور سازنده: چین
شروع پخش: ۲۰۱۸
خالق: دیوید لاو
بازیگران اصلی: ما چنگ، مایکل مائو
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل: ۱
دوبله فارسی: ندارد
امتیاز (IMDB): ۷٫۳

داستان این سریال پزشکی در دوران پرهرج‌ومرج سه‌پادشاهی چین روایت می‌شود. در این دوران، پزشکی مشتاق به طبابت با مردی از خانواده سلطنتی ازدواج می‌کند. او در قصر با دسیسه‌های بی‌پایان، رازها و نقشه‌های مخفی سلطنتی درگیر می‌شود.

۴. پزشک بانمک (Dr. Cutie)

پزشک بانمک؛ یک سریال پزشکی چینی با موضوع عشق و انتقام

کشور سازنده: چین
شروع پخش: ۲۰۲۰
خالق: که هان چن
بازیگران اصلی: سون کیان، هوانگ جانجی
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل: ۱
دوبله فارسی: ندارد
امتیاز (IMDB): ۷٫۵

یکی از بهترین سریال‌های پزشکی چینی درباره دختری است که به‌سختی درس می‌خواند تا پزشک سلطنتی شود. او لباس مردانه می‌پوشد و وارد خانه معشوق دوران کودکی خود می‌شود. در آنجا نیز به‌عنوان پزشک نامزد معشوق سابق خود مشغول به کار می‌شود. همه اینها بخشی از نقشه انتقام اوست. او می‌خواهد انتقام مرگ خانواده‌اش را بگیرد. همین موضوعات پیچیده تماشای «پزشک بانمک» را برای شما جذاب می‌کند.

۳. دندان‌های شیرین (Sweet Teeth)

دندانپزشک معروف سریال دندان‌های شیرین

کشور سازنده: چین
شروع پخش: ۲۰۲۱
خالقان: درک هویی، لیو هان یانگ
بازیگران اصلی: وو شوان‌یی، ژای شیان
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل: ۱
دوبله فارسی: ندارد
امتیاز (IMDB): ۷٫۵

سریال چینی «دندان‌های شیرین» یکی از بهترین سریال‌هایی است که رابطه پزشک و بیمار را به تصویر می‌کشند. در این سریال، داستان دندان‌پزشکی را دنبال می‌کنیم که هم‌زمان با کار در بیمارستان در دانشگاه تدریس می‌کند. در این سریال پزشکی چینی، رابطه این دندان‌پزشک با یکی از بیمارانش که کتابدار دانشگاه است، به تصویر کشیده می‌شود.

۲. معالج کودکان (Healer of Children)

معالج کودکان؛ یکی از بهترین سریالهای پزشکی چینی

کشور سازنده: چین
شروع پخش: ۲۰۲۰
خالق: یانگ لی
بازیگران اصلی: وانگ تسیون، شیائو چنگ
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل: ۱
دوبله فارسی: ندارد
امتیاز (IMDB): ۷٫۶

این سریال پزشکی چینی درباره دختری است که راه ناجی خود را دنبال می‌کند و پزشک اطفال می‌شود. ناجی او حالا مدیر یکی از بهترین بیمارستان‌های کودکان است. این مدیر او را با وجود مهارت‌های اندکی که دارد وارد تیمی از کارشناسان نخبه می‌کند. قهرمان داستان باید روزها و شب‌ها کار کند تا بهتر از قبل شود.

۱. محافظ سلطنتی (The Imperial Coroner)

محافظ سلطنتی؛ محبوبترین سریال پزشکی چینی

کشور سازنده: چین
شروع پخش: ۲۰۲۱
خالق: لو جیان
بازیگران اصلی: سو شیائو تونگ، وانگ زی کی
وضعیت پخش: تمام‌شده
تعداد فصل: ۱
دوبله فارسی: ندارد
امتیاز (IMDB): ۷٫۷

این درام تاریخی در دورانی روایت می‌شود که خواجه‌های فاسد امپراتوران سلسله تانگ را کنترل می‌کردند. درنتیجه هنگام تماشای این سریال، شاهد جنگ قدرتی واقعی میان خاندان سلطنتی و خواجه‌های قدرتمند خواهید بود. «محافظ سلطنتی» درباره یک پزشک قانونی جوان و مشتاق است. او همراه با شاهزاده‌ای مسئول پرونده‌ای قضایی می‌شود و سعی می‌کند معمای پرونده‌ای ۱۸ساله را حل کند.

شما بگویید

سریال‌های پزشکی همیشه طرف‌داران خاص خود را دارند. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادید که ۱ یا چند سریال پزشکی در میان سریال‌های موردعلاقه‌تان دارید، پیشنهاد می‌کنیم به تماشای ۲۵ سریال پزشکی که در این مقاله معرفی کرده‌ایم هم فکر کنید. آیا هیچ کدام از این سریال‌های پزشکی را دیده‌اید؟ نظرتان درباره این سریال‌های پربیننده چیست؟


در ادامه بخوانید: بهترین فیلم های پزشکی دنیا؛ معرفی ۱۰ فیلم تأثیرگذار این ژانر
هشدار! محتوای این صفحه در چهارچوب قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران نوشته شده ‌است. سپاسگزار خواهیم بود اگر مغایرت احتمالی محتوا با قوانین و یا مشکلات دیگر در صحت و دقت محتوا را به ما گزارش کنید تا فورا اصلاح شود. اطلاعات بیشتر
اصول و روش‌هایی کاملا عملی برای یادگیری سریع و ماندگار هر زبان جدیدمنبع kdramaplanet screenrant collider
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه‌ها (از 4 دیدگاه)
 1. MegaNick می‌گوید

  سریالی که اخیرا دیدم به نام this is going to hurt یک سریال پزشکی یک فصلی بود که از روی واقعیت ساخته شده. داستان زندگی یک دکتر زنان و زایمان انگلیسی است که به معضلات جامعه پزشکی در انگلیس میپردازد.

  1. آمنه صرامی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   بله. این سریال هم میشه به فهرست بهترین سریالهای پزشکی اضافه کرد. ممنون از نظرتون.

 2. نلا می‌گوید

  من دکتر رمانتیک و دیدم واقعا محشر بود

  1. آمنه صرامی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   بله. سریال بسیار قشنگیه.