۱۵ نشانه اینکه طرف مقابل از شما خوشش می‌آید!

0

چگونه بفهمیم دختری از ما خوشش میاد؟ چطور بفهمیم پسری به ما علاقه داره؟ در روابط امروزی، اعتمادکردن به افراد و احساساتشان کمی چالش‌برانگیز شده است و این مسئله سبب می‌شود دائما این سؤال‌ها را از خود بپرسیم. علاوه‌بر این، برای شروع رابطه‌ای تازه و پیش‌قدم‌شدن بهتر است بدانیم احساس شخص مدنظر متقابل است یا خیر. در این مقاله قرار است نشانه‌هایی را ذکر کنیم که ممکن است به‌ این معنا باشند که طرف مقابل از شما خوشش می‌آید.

۱. به صحبت‌کردن با شما علاقه نشان می‌دهد

اگر حالت برعکس این نشانه را بررسی کنیم، بهتر متوجه قضیه می‌شویم؛ اگر کسی از شما خوشش نیاید، احتمالا زیاد با شما حرف نمی‌زند. اگر کسی همواره در تلاش باشد سر صحبت را با شما باز کند، ممکن است نشانه‌ای از علاقه او به شما باشد. این مسئله در فضای مجازی نیز صادق است. اگر شخصی تلاش دارد صحبت را پیش ببرد، نمی‌خواهد بحث تمام شود و دائم برای شما محتوای مختلف می‌فرستد، یعنی احتمالا مجذوب شما شده است.

۲. حرکات‌تان را تقلید می‌کند

محققان دانشگاه آلبرتا اثبات کرده‌اند که بیشتر ما ناخودآگاه حرکات کسانی را که دوست داریم، تقلید می‌کنیم. بنابراین اگر متوجه شدید طرف مقابل حرکات شما را تقلید می‌کند، به این معناست که احتمالا از شما خوشش می‌آید. البته تقلید حرکات طرف مقابل معنای دیگری نیز دارد و ممکن است به این دلیل باشد که با شما احساس راحتی می‌کند. ممکن است برایتان سؤال پیش بیاید که از طریق تقلید حرکات چطور بفهمیم کسی از ما خوشش میاد؟ به این منظور، به نشانه‌های زیر دقت کنید:

 • آیا نحوه ایستادن یا نشستن شما را تقلید می‌کند؟
 • آیا با لحن و تُن صدای شما صحبت می‌کند؟
 • آیا واکنش‌های چهره‌اش هماهنگ با شما تغییر می‌کنند؟

۳. زیاد به شما نزدیک می‌شود

معمولا افراد هنگام صحبت‌کردن با شخص موردعلاقه‌شان بدن خود را به‌سمت او متمایل می‌کنند و سعی دارند رودَرروی طرف مقابل قرار بگیرند. بنابراین اگر حین مکالمه متوجه شدید طرف مقابل به‌سمت‌تان خم می‌شود و دائم به‌سمت شما برمی‌گردد، ممکن است نشانه‌ای مثبت حاکی از علاقه‌اش به شما باشد.

۴. هنگامی که همراه شماست زیاد لبخند می‌زند

دقت کرده‌اید هنگامی که همراه دوستانتان هستید، زیاد می‌خندید و لبخند می‌زنید؟ این مسئله احتمالا به‌خاطر علاقه شما به آنهاست. بیشتر ما هنگامی که نزدیک افراد موردعلاقه‌مان هستیم، بیشتر لبخند می‌زنیم چون زمان خوبی را با آنها سپری می‌کنیم. در‌ صورتی‌ که طرف مقابل هنگام وقت‌گذراندن با شما دائم لبخند به لب دارد، احتمال می‌رود از شما خوشش می‌آید.

۵. به شوخی‌هایتان می‌خندد

ممکن است از افراد بانمکی باشید که با شوخی‌هایشان می‌توانند همه را بخندانند. با وجود این، اگر کسی با شوخی‌هایتان (به‌خصوص اگر چندان بامزه نباشند!) بخندد، ممکن است از شما خوشش بیاید.

۶. هنگام صحبت‌ با شما سرخ می‌شود

خیلی‌ها هنگامی که موجی از آدرنالین و هیجان را حس می‌کنند، سرخ می‌شوند. پس اگر شخصی هنگام صحبت با شما قرمز شد، ممکن است به این معنا باشد که از شما خوشش می‌آید و هیجان‌زده شده است. البته اگر برایتان سؤال پیش آمده که چگونه بفهمیم دختری از ما خوشش میاد، این نشانه شاید غلط‌انداز باشد. چراکه بعضی‌ها به‌خاطر اضطراب اجتماعی، عصبانیت یا خجالت سرخ می‌شوند.

۷. زیاد سؤال می‌پرسد و سعی دارد شما را بشناسد

چگونه بفهمیم دختری از ما خوشش میاد - سوال پرسیدن یکی از نشانه‌های علاقه‌

آیا زمانی که همراه فرد مدنظر هستید، دائم سعی دارد از شما سؤال‌های جدی بپرسد و شما را بیشتر بشناسد؟ اگر پاسخ شما مثبت است، احتمالا طرف مقابل مجذوب شما شده است. در غیر این صورت اگر مکالمات را سطحی و خسته‌کننده پیش می‌برد، شاید باید آن را نشانه‌ای منفی در نظر بگیرید.

۸. ارتباط چشمی برقرار می‌کند

احتمالا شما هم عبارت «چشم‌ها دروغ نمی‌گویند» را زیاد شنیده‌اید. در واقع چشم‌ها بیانگر احساسات واقعی هستند و باید توجه بیشتری به آنها بکنید. به این دقت کنید آیا طرف مقابل با شما بیش از دیگران ارتباط چشمی برقرار می‌کند یا خیر. اگر شخص مذکور ارتباط چشمی طولانی با شما برقرار می‌کند یا حالت چشم‌هایش هنگام نگاه‌کردن به شما متفاوت و گرم است، ممکن است به این معنی باشد که به شما علاقه دارد. این علاقه ممکن است عاطفی باشد یا از سمت دوست، همکار و دیگر افراد باشد و بار عاطفی نداشته باشد.

۹. حواسش به شماست

ابتدا به این چند سؤال درباره شخص مدنظرتان پاسخ دهید:

 • آیا وقتی هوا سرد است، لباس خودش را به شما پیشنهاد می‌دهد؟
 • آیا هنگام مکالمه با شما، غرق در صحبت می‌شود یا به‌سادگی حواسش با تلفن همراهش پرت می‌شود؟
 • آیا سؤال‌های عمقی از شما می‌پرسد و بادقت به حرف‌هایتان گوش می‌دهد؟
 • آیا رفتار او با زبان عشق مدنظر شما تطابق دارد؟

اگر می‌توانید پاسخی مثبت برای این سؤال‌ها پیدا کنید، احتمالا طرف مقابل به شما علاقه‌مند است.

۱۰. به ظاهر خود می‌رسد

طبق تحقیقات، افرادی که قصد شروع ارتباط عاطفی دارند بیش از کسانی که مدت‌هاست در رابطه‌اند، به ظاهر خود می‌رسند. با وجود این، در نظر داشته باشید که رسیدگی به ظاهر تنها مختص روابط عاطفی نیست، بلکه هر شخصی برای تحت‌تأثیر قرار‌دادن دیگران ممکن است به خودش برسد. چند نشانه کوچک که طرف مقابل به ظاهر خود اهمیت می‌دهد، عبارت‌اند از:

 • کنارزدن مو از روی صورت؛
 • مرتب‌کردن کراوات یا آستین‌ها؛
 • بررسی ظاهر خود در آینه؛
 • تمدید آرایش و رژ لب؛
 • مرتب‌کردن یقه؛
 • برداشتن پرز از روی لباس.

۱۱. سریع به پیامتان پاسخ می‌دهد

اگر کسی واقعا به شما علاقه داشته باشد، همواره می‌کوشد با شما صحبت کند و فرصت را از دست نمی‌دهد. این شخص شما را منتظر نمی‌گذارد و زود به پیامتان پاسخ می‌دهد. حتی اگر سرش شلوغ باشد و نتواند پاسختان را بدهد، شما را مطلع می‌کند. پس هربار که برایتان سؤال پیش آمد از کجا بفهمیم یکی از ما خوشش میاد، این نشانه را به خاطر بیاورید.

۱۲. از شما تعریف می‌کند

اگر کسی بخواهد علاقه‌اش را به شما نشان دهد، با شما مهربان است و از شما تعریف می‌کند و کاری می‌کند که احساس امنیت کنید. لزومی ندارد تعریف‌های او از ظاهر شما باشند. اتفاقا تعریفی که از اخلاق و رفتار باشد، نشانه‌ بهتری است که طرف مقابل به شما علاقه دارد.

۱۳. به انتخاب شما درمورد راه ارتباطی‌تان احترام می‌گذارد

امروزه راه‌های زیادی برای ارتباط در فضای مجازی وجود دارد. پیام متنی، تماس تصویری و شبکه‌های اجتماعی چند نمونه از روش‌هایی هستند که می‌توانید برای ارتباط با یکدیگر استفاده کنید. کسی که از شما خوشش می‌آید، نظر خود را تحمیل نمی‌کند و به راه ارتباطی‌ای که شما انتخاب کرده‌اید، احترام می‌گذارد. مثلا اگر در اینستاگرام با یکدیگر در ارتباط هستید، شما را تحت فشار نمی‌گذارد که شماره خود را با او به اشتراک بگذارید.

۱۴. زیاد به شما پیام می‌دهد

اگر شخصی در هر فرصتی، حتی وقتی سرش خیلی شلوغ است، به شما پیام می‌دهد، نشانه‌ای خوب است که خبر از علاقه او به شما می‌دهد. به‌خصوص در روابط مجازی، پیام‌دادن نقشی حیاتی ایفا می‌کند. در نظر داشته باشید که اگر شخصی بیش‌ از اندازه به شما پیام می‌دهد، در حدی که احساس می‌کنید زیاده‌روی می‌کند، این مسئله ممکن است از نشانه‌های بمباران عشق باشد. در این صورت باید بیشتر حواستان را جمع کنید. اگر پیام‌دادن شخص مدنظر به‌گونه‌ای است که احساس می‌کنید برای شما اهمیت قائل می‌شود و اولویتی ویژه برایش دارید، نشانه‌ای مثبت است.

۱۵. در پیام‌ از ایموجی استفاده می‌کند

ممکن است از خود بپرسید در فضای مجازی از کجا بفهمیم پسری از ما خوشش اومده؟ در واقع تشخیص احساسات افراد از طریق ارتباط مجازی، به‌خصوص پیام‌های متنی، کار آسانی نیست. ارتباط از طریق پیام‌ متنی احساسات را به‌خوبی منتقل نمی‌کند. استفاده از ایموجی‌ یا همان شکلک در پیام‌های متنی، آنها را جذاب‌تر و احساسات شخص را بهتر منتقل می‌کند. در واقع ممکن است بتوانید از طریق نوع استفاده طرف مقابل از ایموجی متوجه احساسات او شوید. البته در نظر داشته باشید که فقط با توجه به استفاده از ایموجی نمی‌توان احساسات افراد را تشخیص داد. همچنین اگر کسی هنگام پیام‌دادن به شما از ایموجی استفاده نمی‌کند، به این معنا نیست که از شما خوشش نمی‌آید.

شما بگویید

بعضی از افراد خیلی واضح احساسات خود را بروز می‌دهند و برای فهمیدن احساس خیلی‌ها باید دقت بیشتری به خرج داد. فرقی نمی‌کند بخواهید به کسی ابراز علاقه کنید یا فقط از حس او باخبر شوید، در هر صورت حالا می‌توانید با این ۱۵ نشانه‌ تا حدی تشخیص دهید طرف مقابل از شما خوشش می‌آید یا خیر.

آیا متوجه این نشانه‌ها در طرف مقابلتان شده بودید؟ با توجه به این نشانه‌ها حدس شما درمورد احساس طرف مقابل درست بوده است؟


در ادامه بخوانید: در جواب ابراز علاقه چه بگوییم؟ راهکارها و جملات پیشنهادی ما به شما
اگر می‌خواهید دلیل بسیاری از رفتارهای شریک عاطفی، یا حتی خودتان را در رابطه متوجه شوید، حتما این کتاب را بخوانید.
منبع redonline scienceofpeople mindbodygreen
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.