۱۰ کاری که شما را از چشم بقیه می‌اندازد

78

هر کسی دلش می‌خواهد جذاب و مهربان به نظر برسد تا بتواند در جامعه دوستان بیشتری داشته باشد. اما چند عادت و رفتار اشتباه وجود دارد که بدون اینکه خودتان متوجه شوید، جذابیت را از شما می‌گیرد و شما را از چشم‌ها می‌اندازد. برخی از این رفتارها را به شما معرفی می‌کنیم؛ اگر هر یک از آنها را در خودتان یافتید، فورا آن را کنار بگذارید. بعد از ترک این رفتارها خواهید دید که حلقه‌ی دوستان شما به تدریج بزرگ‌تر می‌شود.


حتما بخوانید: چگونه کاریزماتیک باشیم

۱. فقط به فکر خودتان هستید

خیلی‌ها بدون اینکه خودشان بدانند این ویژگی را دارند. فقط بر خودشان تمرکز می‌کنند، فقط راجع به خودشان حرف می‌زنند و اهمیتی نمی‌دهند که دیگران چه حرفی برای گفتن دارند. در این حالت فکر می‌کنید خودتان تنها آدمی هستید که اهمیت دارد. اگر این ویژگی‌‌ها در شما وجود دارد، وقتش است خودتان را تغییر دهید. هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد با آدمی که فقط به فکر خودش است دوست باشد.


حتما بخوانید: همدلی چیست و چه نشانه‌هایی دارد

۲. بر زیبایی ظاهری تمرکز می‌کنید و باطن را نمی‌بینید

زیبایی حقیقی از درون قلب و روح منشأ می‌گیرد. ظاهر فیزیکی شما مهم‌ترین ویژگی شما نیست. بعضی از افرادی که رفتار ناخوشایندی دارند، فکر می‌کنند زیبایی ظاهری تنها چیزی است که اهمیت دارد. به آینه نگاه و سعی کنید عمق وجودتان را ببینید. آدمی که در پس سیمای بیرونی شما وجود دارد ممکن است به آن زیبایی که فکر می‌کنید نباشد، پس ظاهربینی را کنار بگذارید و سعی کنید طرز تفکرتان را عوض کنید.

۳. دائم در حال رقابت هستید

آیا آدمی هستید که احساس می‌کند باید از همه بهتر باشد و چیزهایی که دارد بیشتر از همه باشد؟ اگر چنین است شما فرد جذابی نیستید. باید بیشتر به دوستان‌تان اهمیت بدهید و برای موفقیت‌های آنها خوشحال باشید. مثلا اگر دوست‌تان بر ترسش از ارتفاع غلبه کرد و ۱۰ پله از نردبان بالا رفت، شما نباید بگویید: «همه‌اش همین؟ من می‌تونم ۳۰ پله بالا برم.» به جای آن او را تشویق کنید و بگویید : «عالیه، بهت افتخار می‌کنم.»


حتما بخوانید: درمان حسادت با ۵ روش فوق‌العاده کاربردی

۴. دوستان‌تان را دشمن خود می‌دانید

افراد ناخوشایند معمولا با دوستان‌شان در جدال‌ هستند. به جای اینکه با دوستان‌تان همراه شوید و به آنها اهمیت بدهید، دائم به آنها پشت می‌کنید و از پشت به آنها خنجر می‌زنید. اگر می‌خواهید جذاب به نظر برسید باید یاد بگیرید دوستان شما دشمن‌تان نیستند و طرف شما هستند.

۵. همیشه نگرانید که برای دیگران اهمیتی نداشته باشید

تاثیر بدبینی نسبت به دوستان بر شخصیت ناخوشایند

اگر این موضوع همیشه برای‌تان دغدغه باشد که چرا دیگران آن‌طور که باید و شاید به شما اهمیت نمی‌دهند و به آن اندازه‌ای که توقع دارید به شما توجه نمی‌کنند، یک آدم نچسب به تمام معنا هستید. مثلا وقتی دو تا از دوستان‌تان بدون شما بیرون می‌روند، برای آنها واقعا مسئله‌ی مهمی نیست، ولی برای شما هست. با این موضوع کنار بیایید، آنها هنوز دوستان شما هستند، اما زندگی آنها وقتی شما در کنارشان نیستید هم جریان دارد‌.

۶. رئیس بازی در می‌آورید

در گروه دوستانه همیشه همه به یک اندازه سهم دارند. اگر شما یکی از آن افرادی هستید که همه‌ی تصمیم‌ها را می‌گیرید، احساس می‌کنید دائم باید دستور بدهید و سعی می‌کنید کارهای دیگران را کنترل کنید، باید بدانید این رفتارتان هیچ جذابیتی ندارد.


حتما بخوانید: چگونه مهربان باشیم؟

۷. صادق نیستید

وقتی صحبت از دوستی و گسترش روابط می‌شود یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که به ذهن می‌رسد صداقت است. اغلب افرادی که رفتار ناخوشایندی دارند، معمولا صادق نیستند، درباره‌ی همه چیز دروغ می‌بافند: از کوچک‌ترین سؤالی که از آنها پرسیده می‌شود گرفته تا احساس‌شان درباره‌ی مسائل مختلف. یادتان نرود که همیشه صداقت بهترین سیاست است.

۸. مبادی آداب نیستید

گستاخی بآعث می شود که از چشم همه بیفتید

اگر فردی هستید که با رفتارها و سخنان بی‌ادبانه یا گستاخانه دوستان‌تان را در جمع خجالت زده می‌کنید، همین حالا این عادت را کنار بگذارید. هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد اطراف چنین آدمی باشد. همیشه اوقاتی پیش می‌آید که با کسی موافق نیستید یا شاهد صحنه‌ای هستید که برای‌تان خوشایند نیست، ولی این دلیل نمی‌شود به خاطر آن قشقرق به راه بیندازید، چون در این صورت مردم فقط رفتار ناخوشایند شما را می‌بینند و نمی‌توانند اشکال کار را از دیدگاه شما ببینند.


حتما بخوانید: ۲۶ قانون آداب معاشرت در این دوره و زمانه

۹. قابل اعتماد نیستید، ولی به دیگران وابسته‌اید

آیا وقتی دوستان‌تان به کمک شما احتیاج دارند آماده‌ی کمک هستید؟ یا از آن آدم‌هایی هستید که تا دوستی برای درخواست کمک‌ یا راهنمایی به شما زنگ می‌زند، گوشی‌تان گم می‌شود و شارژ تمام می‌کند و…؟ اگر آدمی هستید که نمی‌توان رویش حساب کرد، این ویژگی در دوستی یک نقطه‌ضعف برای شماست. همچنین اگر کسی هستید که دائم از این و آن کمک می‌خواهید، ولی هرگز حاضر به کمک به کسی نیستید، این هم یک نقطه‌ضعف دیگر است که هیچ‌کس نمی‌خواهد در دوستش وجود داشته باشد.


حتما بخوانید: آیا شما هم ویژگی‌های یک دوست خوب را دارید

۱۰. همیشه نیمه‌ی خالی لیوان را می‌بینید

بدبینی ویژگی جذابی نیست. اگر دائم با دید ناامیدانه و منفی به همه چیز نگاه می‌کنید، سعی کنید دیدگاه‌تان را عوض کنید. هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد با آدمی دوست باشد که به جای لذت بردن از جنبه‌های مثبت زندگی دائم در حال آه و ناله از جنبه‌های منفی است.

برگرفته از: lifehack

کاریزما همان رایحه‌ی روح است

12000تومان 6000تومان

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

78 دیدگاه
 1. Alireza Salehi می‌گوید

  من که کلاآدم تو دل برویی هستم و فک نمیکنم هیچ کدوم از ویژگی های بالا رو داشته باشم??.از من بهتر میشناسین معرفی کنید?فعلا…

 2. یاسمن تبار می‌گوید

  بسیار عالی بود مطالب

 3. عباس می‌گوید

  قلمینیز هئمشه یازاریدی اولسون.❤
  واقعا دستتون درد نکنه.
  اینکه دوستان از دیدگاه ادبی نوشته ایراد گرفتن واقعا جای تاسف داره.
  تعداد ادمایی که مطلب مینویسند واقعا کمه.
  اینم یکی از مشکلات جامعه ما.
  اطلاعات خوبی بود .
  ممنون.

 4. titi می‌گوید

  تیتر و متن هماهنگ نبودن.

  1. رقیه محمدی می‌گوید

   تیتر اشاره داره به «۱۰ کاری که ادم رو از چشم بقیه میندازه» و متن هم داره همون ۱۰ کار رو توضیح میده. ممنون میشم منظورتون رو از «هماهنگ نبودن» بیشتر توضیح بدین.

   1. titi می‌گوید

    ببخشید عزیزم.متن رواشتباه فرستادم،برای جای دیگه بود.دقیقا همه موارد درسته به اضافه مسئله تظاهر کردن که فوق العاده روی روابط تاثیر داره.

 5. یه بنده بدبخت خدا می‌گوید

  هیچ کدوم از کار های ذکر شده نمیتونه جلوی بدبختی واقعی که خدا داده رو بگیره

 6. مهدی می‌گوید

  عالی بودش من بعضی خصوصیاتو دارم رفعشون میکنم واقعنم نمیدونستمشون
  من ۱۸ سالمه شاید واسه افراد کم سن لازمه در خالی که شاید واس بزرگترا لازم نباشه

 7. شهاب می‌گوید

  اساسا تکرار مکررات و واضحات بود
  درضمن خاشعانه عرض کنم در ادبیات خوب نیس یک کلمه زیاد تکرار بشه یا یک لحن خیلی ادامه دار
  مثلا همین که باید ترکش کنید
  کنترش بگذارید
  و..‌‌

  1. رقیه محمدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   سپاس از اینکه وقت گذاشتین و دیدگاه‌تون رو برامون نوشتین.
   بله همون‌طور که شما هم فرمودین این مسائل بسیار ساده و واضح هستند، اما خب تأثیرات بسیاری هم در روابط ما با اطرافیان‌مون دارن. شاید بهتر باشه گاهی همچین مطالبی (ولو تکراری) رو ببینیم تا همیشه یادمون بمونن.
   خیلی هم ممنون بابت تذکرتون.
   شاد و پیروز باشید